vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

600 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, fotis3d, dkostas

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 23, 2015, 11:14 »
Την προηγούμενη εβδομάδα, σε μια παραγγελία που έκανα, μου ήρθε δώρο το Romance. Πολύ ωραία κίνηση, παρεμπιπτόντως, που την εκτίμησα ιδιαιτέρως. :thumpup:
Μυρίζοντας το μουκαλάκι έρχεται πολύ έντονη η μενθόλη, την οποία εγώ δεν έχω συμπαθήσει ιδιαίτερα σε κανένα από τα ατμιστικά υγρά που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, καθώς και μια εξίσου έντονη μυρωδιά φρούτων. Μου θύμισε χυμό. Αντικειμενικά μύριζε πολύ όμορφα και για αυτό είπα να το δοκιμάσω (αν και όπως προείπα, εγώ και η μενθόλη δεν... :nope: ). Όσο έντονη είναι η μυρωδιά του άλλο τόσο έντονη είναι και η γεύση του. Προσωπικά δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω ακριβώς τα φρούτα αν και μου έφερε στη μνήμη ένα χυμό με μούρα, βατόμουρα και φράουλες, που έπινα μικρή. Υποθέτω πως κάτι τέτοιο είναι ο συνδυασμός καθώς και στην περιγραφή του υγρού αναφέρει κόκκινα φρούτα. Αν απουσίαζε η μενθόλη (καθαρά υποκειμενικά) θα ήταν σίγουρα ένα υγρό που θα το ξανά προτιμούσα. Πολύ έντονο χτύπημα στα 9mg -μάλλον και λόγω της μενθόλης- και αρκετό ντουμάνι. Η μυρωδιά που αφήνει στο χώρο καθαρά φρουτένια. Να σημειώσω πως η γεύση και η μυρωδιά δε βγαίνει με τίποτα από τον ατμοποιητή. Μετά από τη δοκιμή δεν μπόρεσα να ατμίσω άλλο υγρό, χωρίς να πάρω και γεύση από romance, για αρκετά ml, παρά μόνο με πλύσιμο και άλλαγμα κεφαλής. Για κάποιον που του αρέσει η μενθόλη είναι ένα πολύ καλό υγρό, καλοκαιρινό και δροσιστικό, αλλά δεν είναι για μένα. Για αυτό και έχει ήδη μεταφερθεί σε χέρια που το εκτίμησαν ιδιαίτερα. ;)

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης \"DEA\"
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 13, 2015, 23:05 »
Λοιπόν το υγρό είναι έτοιμο,βάση 14mg νικοτίνης και άρωμα calliope.Πριν αναφερθώ στο υγρό να πω κάποια πραγματάκια για την βάση,ο φίλος Cruiser79 την ανέλυσε τέλεια το μόνο που παρατήρησα εγώ είναι το εξής,την 1η μέρα που πήρα την βάση βάζω να δοκιμάσω και είχε αυτή την λουλουδίλα που ανέφερε ο Cruiser η οποία ήταν πολύ έντονη σε βαθμό να μην μπορέσω να κάνω πάνω απο 0,5 ml,έφαγα ενα καλό ξενέρωμα εκείνη την στιγμή και άφησα την βάση στην άκρη.Μετά απο μερικές μέρες άνοιξα το μπουκαλάκι και το άφησα ανοιχτό για 2 μέρες, μετα το πέρας έκλεισα και το άφησα.Μετά απο περίπου 20 μέρες η βάση ήταν τελείως διαφορετική δεν είχε αυτη την ''λουλουδίλα'' των πρώτον ημερών ήταν σαν να είχα άλλη βάση στα χέρια μου.Τελείως άοσμη με έναν ελαφρύ τόνο επίγευσης ο οποίος ήταν σχεδόν απαρατήρητος.


Πάμε και στο υγρό,καλό θα ήταν να επισημάνω πως το υγρό το ξεκίνησα με την βάση στην αρχική της μορφή, αν ήξερα πως θα έχω τέτοια συμπεριφορά απο την βάση μάλλον θα διάλεγα να ετοιμάσω το υγρό αφού ''ετοιμάσω'' πρώτα την βάση.Έφτιαξα 20 ml υγρού,στην αρχή έβαλα 25 σταγόνες αρώματος (το κατάστημα που προμηθεύτηκα μου έκανε λόγο για 10-30 σταγόνες ανα 10 ml) και σχεδόν κάθε μέρα έκανα τα απαραίτητα κουνήματα :dance3: ,μετά απο περίπου 8 μέρες έβαλα να δοκιμάσω και είχα έντονο το χαρακτηριστικό άρωμα της βάσης και έτσι πρόσθεσα ακόμα 15 σταγόνες αρώματος.Συνέχισα το ίδιο τελετουργικό και στο 15ήμερο έβαλα να ξαναδοκιμάσω και το άρωμα της βάσης δεν έλεγε να φύγει και έτσι άφησα το υγρό ανοιχτο για 2 μερούλες.Με τα πολλά κατέληξα να έχω βάλει 60(το ανώτερο προτεινόμενο) σταγόνες αρώματος στα 20 ml και μετά απο περίπου 1 μήνα το υγρό έχει πάρει νομίζω την τελική του μορφή.Πλησιάζει αρκετά το έτοιμο υγρό της εταιρείας αλλά φυσικά δεν το λες και ίδιο,η ''λουλουδένια'' γεύση έχει γίνει πολύ πιο ήπια και δεν ενοχλεί όπως στην αρχή και το ύγρο για τα δικά μου γούστα είναι αρκετά καλό.Ελαφρή διάφανο υγρό που δεν ζορίζει τις αντιστάσεις,χωρίς έντονες γεύσεις με μια απαλή επίγευση καπνικού αρώματος.Θα το πρότεινα σε άτομα που δεν τους αρέσουν τα γλυκά και έντονα αρώματα.Αυτά, ελπίζω να βοήθησα και θα επανέλθω αν παρατηρήσω κάτι ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 02:17 »
Μήπως γνωρίζει κανείς τα ποσοστά PG/VG στην βάση της DEA;

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 02:44 »
Είναι 65% PG/35% VG αν δε κάνω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 03:55 »
...κάπου θα τα αναφέρουν ως 80VG/20PG, αλλου θα τα αναφέρουν ως 55PG/45VG και παει λέγοντας...
η αλήθεια είναι πως πουθενά δεν αναφέρεται επίσημα η αναλογία!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 08, 2016, 11:06 »
Ευχαριστώ παιδιά. Πάντως δείχνει αρκετά παχύρρευστη για να υπερτερεί η PG. Πιο πολύ VG το βλέπω. Επίσης να επιβεβαιώσω και προηγούμενα σχόλια περί της "λουλουδίλας" Υπάρχει όντως.

spyros1

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:48 »
Kαλημέρα.
Πριν λίγο καιρο (δεν θυμάμε ακριβώς) μου έκαναν δώρο ενα DEA Pineapple 10ml υγρό άτμισης .
Εαν μου ειχαν κάνει αλλο ένα ίδιο δώρο θα ξανάρχιζα σίγουρα το κοινο τσιγάρο...
Με τα χιλια ζόρια εκανα 10 τζούρες και με έπιασε μία αηδία που δεν την έχω νιώσει ποτε πάλι.
Τώρα κάθε φορά που βλέπω τα προιοντα της DEA σε διάφορα site μου ερχετε στο μυαλο αυτο που επαθα και επειδη δεν θελω παλι να νιωσω ετσι δεν ειμαι ετοιμος να  κανω αλλο "πείραμα" με την εταιρια αυτη...:laugh1:


Συγνώμη για την παράληψη - έχει κι άλλο - τώρα το θυμήθηκα :
Eκτός τον παραπάνω που αναφέρω ειχε "πέσει" στα χέρια μου τυχαία και μια γλυκόριζα της ίδιας εταιρίας (εκει να δείτε πλάκα). Επειδή ειχα την πρώτη εμπειρία δεν την ανοιξα καθόλου. Τι έκανα; την έκανα και 'γω δώρο με την σειρά μου σε ένα φίλο...
Μετά απο μια μέρα όταν τον πήρα τηλέφωνο για τις εντυπώσεις του, μου είπε χαρακτηριστικά :"Δεν ξέρω αλλα μάλον θα βγάλω και 'γω ριζες μαζί με την γλυκόριζα  που μου έδωσες".... :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2016, 09:16 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 18, 2016, 16:20 »
MEXICO. τέλειο. 

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 21, 2016, 04:41 »
Vogue: ενδιαφέρον και πετυχημένος συνδυασμός , πολύ καλό για αλλαγή!
Vanilla: επιτέλους μια βανίλια χωρίς να συνοδεύεται από καραμελο-βουτυρύλα και καθόλου μπουχτιστική!  :thumpup: Πολύ σκουρόχρωμο αλλά χαλάλι του!
Fox Grape: Τέλειο!  :delicious2:




Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 15, 2016, 04:27 »
DEA - Espresso

 
  9mg, Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal 0.25mm A1, 2mm διάμετρος, 1.6Ω

Ιταλική εταιρεία σκέφτηκα, κάτι θα ξέρουν από εσπρέσσο. Σκουρόχρωμο υγρό το οποίο θυμίζει αλήθεια εσπρεσάκι, με φόβισε για μάκα. Το πλησίασα στη μύτη μου και αναγνώρισα έντονη μυρωδιά καφέ, με ελάχιστη γλύκα, αλλά κάπως αλκοολική. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Παχύρρευστο υγρό, αρκετά παράξενο αν αναλογιστούμε ότι η σύνθεση είναι PG based. Πολύ μπερδεμένο υγρό. Στην αρχή το στόμα γεμίζει με γεύση πικρού καφέ, μετά εμφανίζεται μια γλύκα στην κορυφή της γλώσσας και στο τέλος η γεύση γίνεται χημική. Προσπάθησα να του δώσω ευκαιρίες καθώς είχα την εντύπωση ότι μπορεί να στρώσει στην πορεία, αλλά μάταια. Πολύ δυσάρεστη ρινική εισπνοή ενώ στη ρινική εκπνοή εμφανίζεται και μια νότα βανίλιας. Το χτύπημα είναι αρκετά δυνατό και εντελώς αταίριαστο με το υγρό και στη ρινική εισπνοή η νικοτίνη καίει αρκετά. Από ντουμάνι άφθονο, και όσο άτμιζα το υγρό τόσο γινόταν πιο γλυκό. Έχοντας ψηλές προσδοκίες έχοντας ως μέτρο σύγκρισης το εσπρεσάκι της FA, η απόδοση του υγρού ήταν κάκιστη. Χωρίς να λάβω καθόλου υπ’ όψιν το προσωπικό γούστο, είμαστε στο 34/100.


Θα συμφωνήσω απόλυτα και στο σημείο που έκανα bolt αλλά και στο γενικότερο πόστ!

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 21:28 »
χθες αγορασα ενα καπνικο υγρο VENERE με μιση καρδια μιας και το καταστημα δεν ειχε το αγαπημενο μου VELVET. Δεν ειχα χρονο να το δοκιμασω λογο φορτου εργασιας .. απλα το πηρα και εφηγα. Οταν το δοκιμασα αργοτερα στο σπιτι με την ηρεμια μου σκευτηκα....   γιατι να μην το ειχα παρει σαν το πρωτο υγρο στην αρχη του ατμισματος....   απιστευτο υγρο χωρις αρωματα και γευση τσιγαρου 100% θα το συνηστουσα σε νεους ατμιστες που θελουν ενα καπνικο με γευση κανονικου τσιγαρου. Βεβεαια με ξενισε η γευση αφου εδω και εναμιση χρονο δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα μου δεδομενου οτι πλεον εχω μαθει σε καπνικα μεν αλλα αρωματικα υγρα. Ιδανικο για νεους πρωιν καπνιστες με αυτο το υγρο θα ξεχασετε το τσιγαρο... ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 00:37 »
[member=18213]ector[/member]

Κάτι τέτοιες τυμβωρυχίες θεμάτων, που με κάνουν να διαβάζω πράγματα που είχα γράψει παλιά, είναι άκρως απολαυστικές!

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 20:56 »
Δεν ξερω αν εκανα σχημα που ανεφερα την προσωπικη μου αποψη σχετικα ....και μαλων εκανα σχημα.....

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 21:06 »
Κάνεις λάθος. Είσαι εντός θέματος και μίλησες για πρόσφατη εμπειρία σου. Γιατί να έκανες άσχημα δηλαδή; Δεν νομίζω ότι αναφερόταν σε σένα ο Cruiser αλλά στο ότι με αφορμή το μήνυμά σου διάβασε και προηγούμενα μηνύματα και θυμήθηκε τα παλιά δικά του.

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "DEA"
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 21:09 »
Ας μην το επεκτεινουμε. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172205 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364