vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 13:20 »
Τον ζηλεύετε όλοι γιατί είναι ο καλυτεροδεμπέστερος ριβιούερ,ο πιο όμορφος 
και έχει και το καλύτερο μπαμπάκι... 

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 17:23 »
Για το στήσιμο συμφωνώ απόλυτα αλλά πιστεύω πως το έκανε επίτηδες..Δεν νομίζω ότι δεν ήξερε τι θα του καθόταν καλύτερα βλέποντας απλά και μόνο το χώρο του ντεκ και το διατιθεμενο αέρα! Εξάλλου εμπειρικά και μόνο με τόσα κομμάτια που έχουν περάσει από τα χέρια του και έχοντας δει άλλα στησίματα του είμαι σιγουρος ότι το έκανε επίτηδες..
Τώρα για το άνοιγμα ανέφερα και εγώ ότι είναι κάτι εντελώς ασήμαντο για εμένα που προφανώς διογκώθηκε για λόγους που μπορεί και να μη ξέρουμε... τύπου γτ δεν μου το στείλες τσάμπα για review και το έστειλες σε αυτόν ή ακόμα χειρότερα... Τώρα με την δύναμη που τον είδα να τραβάει ενώ ήταν σε θέση απασφαλισης δεν νομίζω ότι θα είχε πρόβλημα ο ατμο αν είχε μπει και στο τέρμα κλειστό σε τσέπες ή τσάντες...
Επίσης είχε λίγη διαδρομή μέχρι το τέρμα κλειστό από την στιγμή που έκριναν τα υγρά οπότε ας έβαζαν ένα σημάδι όπως και σε άλλους ατμό... (Δεν τον έχω πιάσει στα χέρια μου οπότε δεν μπορώ να εκφρασω πλήρη άποψη).Γενικά όμως και μόνο που στο τέλος μετά από όλα αυτά και με τέτοιο στήσιμο του βάζει αυτήν την βαθμολογία καταλαβαίνεις ότι του άρεσε και ας μη το είπε ξεκάθαρα....
Τώρα για reviewers δεν το πιάνω καν το θέμα...είναι εν θέμα από μόνο του αυτό..
Απλά έχω καταλάβει με το καιρό ότι η πρώτη εντύπωση που σου αφήνει ένα ατμιστικο προϊόν είναι συνήθως και αυτή που το ακολουθεί.. Οκ θα κάνεις δοκιμές σε στήσιμο, αέρα κτλ αλλα σπάνια θα είσαι αντιδιαμετρικά με την πρώτη εντύπωση που σου άφησε..
Και αυτό κάνει ο haze και στο λέει κατάμουτρα χωρίς παπατζες έχω δοκιμάσει τα πάντα πάνω του ή όλα τα προϊόντα παίζουν απίστευτα, απροβληματιστα και εσύ ψαχνεσαι τι έκανες λάθος και δεν έχεις το ίδιο αποτέλεσμα..
Τώρα ότι κάνει show και είναι ακραίος πολλές φορές χωρίς λόγο  συμφωνώ.. αλλά μέσα σε αυτό ακούγονται και κάποια πράγματα που αξίζουν.
Εξάλλου με τον όρο που το θέτεις ποιος κάνει πραγματικό review σε βάθος χρόνου και με όλες τις δυνατές παραλλαγές?Σκέψου στα mods τι θα έπρεπε να κάνει κάποιος για να κάνει ένα πλήρες και τεχνικό review,πόσο χρόνο θα ήθελε και τι εξοπλισμό...
Απλά οι περισσότεροι καταλήγουν στο συμπέρασμα έχει πολύ καλή αυτονομία,αμμεση ανταπόκριση και άλλα τέτοια..

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 18:28 »
Επειδή τον έχω στα χέρια μου (οκ, τον κλώνο & μάλιστα 3) γι αυτό & μιλάω με γνώση χρήσης.
 ΟΧΙ, δεν μπορεί να έχει καλύτερα σημάδια για το πού ανοίγει ή κλείνει. Είναι ακριβώς με το που κλείνουν οι 2 τεράστιες τρύπες τροφοδοσίας. Πόσο πιό εμφανές να γίνει; Αλλοι ατμοποιητές έχουν απλά μιά δυσδιάκριτη κουκίδα ή κάθετη χαρακιά. &
ΟΧΙ δεν απαιτείται καμία ιδιαίτερη δύναμη για να απασφαλίσει. Το τανκ απλά κάθεται πάνω στο o ring της βάσης ώστε να στεγανοποιηθεί. ΔΕΝ το αγκαλιάζει, οπότε ΔΕΝ έχει καμία αντίσταση όταν το τραβάς. Το τανκ έχει 2 αυτάκια που θηλυκώνουν συρταρωτά σε μία σχισμή που βρίσκεται πάνω στην βάση. Οπότε σε αυτήν την θέση, απλά ξεθηλυκώνονται & βγάζεις το τανκ.
Δες & ένα πραγματικό βίντεο. Και κρίνε & μόνος σου. Πόσο πιό λιανά να το κάνεις σε κάποιον που συμπεριφέρεται σαν κακιασμένη αδερφή; 

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 22:11 »
Εντελώς off topic 
προσωπικά οι απόψεις 1-2-5-100 ανθρώπων που χρησιμοποιούν ένα προϊόν 
και γράφουν τακτικά σε ένα φόρουμ 
μου είναι πολύ πιο αξιόπιστες από οποιονδήποτε ρεβιούερ στο γιουτούμπ 
που διαγράφει ή κάνει αόρατα σχόλια με αντίθετη άποψη 
ή από χρήστες που δε γράφουν ποτέ αλλά θα πεταχτούν να πουν ουάου 
για ένα καινούργιο προϊόν.
:)

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 583
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 22:48 »

ή από χρήστες που δε γράφουν ποτέ αλλά θα πεταχτούν να πουν ουάου
για ένα καινούργιο προϊόν.
:)
:nonono:  
Πολλα απο τα μέλη του φόρουμ ( παλιά και μη ) μπορεί για διάφορους λόγους να μην γράφουν συχνά.....αλά έχουν την εμπειρία...και άποψη  :) φιλικά πάντα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 23:07 »
Εχω σταματησει να βλεπω video του Jai καιρο τωρα, ειδα τα ποστ εδω και μπηκα και ειδα το συγκεκριμενο, πρωτα τα σχολια του που ειναι τραβηγμενα και δειχνουν ασχετοσυνη και μετα το στησιμο δεν αφηνουν περιθωρια σχολιασμου, προκειται για κλοουν που μου φανηκε οτι βγαζει εμπαθεια και ζηλια

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 23:31 »
[member=15849]Ηρακλης[/member] 

μιλάω για τα funboys,βγάζουν μάτι άρχοντα  :)

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 12:37 »
Μια ερώτηση γενικού περιεχομένου. Τι διαφορές ως προς τη θερμοκρασιακή συμπεριφορά έχουν οι ατμοποιητές με μικρή καμπάνα και μεγάλο μήκος καμινάδας (πχ dvarw, imperia κτλ) με τους άλλους με ΄κανονική΄καμπάνα;Δηλαδή βγάζουν ζεστότερο ή ψυχρότερο ατμό;Εξωτερικά είναι πιο ζεστοί ή πιο κρύοι;Μιλάμε πάντα για ίδιες συνθήκες λειτουργίας (αντίσταση,βατ,αριθμός τζουρών κτλ).

Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 19, 2022, 09:04 »
Τυχαίνει να έχω έναν ατμοποιητή (Berserker) που εκτός απο τζαμάκι, έχει εναλλακτικά και μεταλλικό κυλινδράκι που μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει αντί για τζαμάκι. Αναρρωτιέμαι άν το μέταλλο είναι καλύτερο απο το γυαλί τώρα το καλοκαίρι που πάμε σε παραλίες, μιας και είναι πιο ανθεκτικό και μιας και ίσως ζεσταίνεται λιγότερο το υγρό ( ; ) .
Άν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι τέτοιο, ας μου πεί την γνώμη του.

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 24, 2022, 09:55 »
το μεταλλο θα σε βολεψει λογο του οτι δεν σπαει και μπορεις να εχεις τον ατμο ανετα και πανω στα βοτσαλακια που λενε...
επισης τωρα το καλοκαιρι θα ελεγα οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο το γυαλι που ως γνωστον αν πεφτει πανω του ο ηλιος ..κανεις το υγρο:φουρνο μικροκυματων! :laugh1: Το μονο μειονεκτημα του μεταλλου ειναι οτι δεν θα βλεπεις την σταθμη του υγρου σου ...αλλα και εκει υπαρχει λυση : μολις αντιλιφθεις αλλαγη στη γευση η "ψιλοκαμμενο" γεμιζεις! ;)

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #295 στις: Αυγούστου 12, 2022, 19:34 »
Καλησπέρα. Έχω αγοράσει τον tripod και είμαι πολύ απογοητευμένος. Συνέχεια μου έρχεται υγρό στο στόμα. Έχει κάποιο σπέσιαλ στήσιμο; Τον πήρα για να τον έχω σαν 2ο μετά τον violator αλλά δεν με έχει βολέψει καθόλου. Σύρμα χρησιμοποιώ fused Clapton ni 80 μήπως πρέπει να πάρω κάποιο σύρμα για mtl;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #296 στις: Αυγούστου 12, 2022, 19:51 »
Καλησπέρα και σε σένα. Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά και στο νήμα του tripod
https://vaping.gr/index.php?topic=48203.0
Πιθανότατα θα πάρεις μια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει στην περίπτωση που αναφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #297 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2022, 13:19 »
Καλησπέρα, έχει κάποιος σύγκριση από θέμα γεύσης αλλά και χρηστικότητας (σε 2ο λόγο) των Kayfun Lite+ 2021 με τον τελευταίο kayfun X?
Ακόμα (η μάλλον καλύτερα) αν πρόκειται για κλώνους.

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #298 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2022, 23:32 »
Καλησπέρα. Έχω αγοράσει τον tripod και είμαι πολύ απογοητευμένος. Συνέχεια μου έρχεται υγρό στο στόμα. Έχει κάποιο σπέσιαλ στήσιμο; Τον πήρα για να τον έχω σαν 2ο μετά τον violator αλλά δεν με έχει βολέψει καθόλου. Σύρμα χρησιμοποιώ fused Clapton ni 80 μήπως πρέπει να πάρω κάποιο σύρμα για mtl;


Πολύ βαμβάκι χρειάζεται. Μήπως τον δουλεύεις και σε χαμηλότερα watt;

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #299 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2022, 09:14 »
Ίσως να είσαι σε αυτή την υποπερίπτωση (στενό driptip σε συνδιασμό με την στενή καμινάδα):
https://vaping.gr/index.php?topic=48203.msg1496372#msg1496372

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy