vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 12:42 »
Μου έστειλαν 2 δείγματα 3ml στα 6mg σαν εξτραδάκι από Vapour Smok-e μαζί με μια παραγγελία μου και είπα να εγκαινιάσω τον τρίτο Lemo 2 μου που παρέλαβα με την παραγγελία. Τα υγρά έχουν σύσταση 50/50. ήρθαν στα 6mg και τα ατμισα στο εργοστασιακό στήσιμο του Lemo 2 (spaced coil 0.50 Nichrome, 0.53Ω). Να σημειώσω ότι εδώ και μήνες ατμίζω DIY στα 3mg με 80VG σύσταση.

Το Royal Blend το δοκίμασα σε μηχανικό με φρέσκια μπαταρία. Χτύπημα πολύ δυνατό (στα όρια του τι θεωρώ απολαυστικό αλλά ταίριαξε με τον καφέ) αλλά η γεύση ήταν μια κάπως αδιάφορη καπνική "Virginioκατάσταση" με κερασένιες νότες. Πιθανώς να αρέσει σε λάτρεις των καπνικών αλλά με τόσα άλλα παρόμοια η ίδια υγρά τα οποία παράγονται και στην Ελλάδα, δεν ξέρω γιατί να το προτιμήσει κάποιος, ειδικά λαμβάνοντας υπόψη και την τιμή του (11-12€ το 30άμελο).

Το δεύτερο υγρό είναι το Cherry και το ατμίζω σε VW mod στα 20W-25W αυτή τη στιγμή. Η γεύση του είναι πιο υποτονική σε σχέση με το προηγούμενο αλλά το κεράσι είναι καθαρό με μια ευχάριστη γλυκιά επίγευση (αν και απλοϊκό χωρίς άλλες γεύσεις μέσα). Το κεράσι είναι λίγο hit-and-miss και πολλά άλλα αφήνουν μια άσχημη ξυνίλα αλλά αυτό είναι πετυχημένο. Αν υπήρχε σε άρωμα θα το τιμούσα.

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 13:21 »
Εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα φρουτωδη της innovation.Αυτα που ξεχωρισα με διαφορα ειναι μπανανα και καρπουζι.Νομιζω οτι ειναι η πιο ακριβης προσεγγιση σε αυτα τα 2 φρουτα που εχω δοκιμασει ποτε.Η μπανανα ειναι απαλη στην γευση και ευκολοατμιστη δεν με λιγωσε ποτε.Το καρπουζι απο την αλλη ειναι το αγαπημενο μου , οτι πιο κοντινο εχω δοκιμασει σε καρπουζι με πλουσια γευση και μια δοση φρεσκαδας μικρη βεβαια οπως πρεπει.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 13:44 »
Η σοκολάτα του μου άρεσε πολύ. Καθαρή και "νόστιμη".
Πήρα σήμερα ένα δεκαράκι σοκολάτα, ένα tasty biscuits (το οποίο έχει έντονη την κανέλα αλλά θα το μαλακώσω με τη σοκολάτα) και μου έδωσε δώρο ένα δειγματάκι smooth banana για να ρίξω στη σοκολάτα. Οψόμεθα...

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 14:07 »
Το Arabic νομίζω ότι ειναι απο τα καλύτερα τους

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 17:10 »
Με ενδιαφέρει να ακούσω την άποψη σου για την μπανάνα. Και σκέτη και πόσο καλά συνδυάζεται με την σοκολάτα. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Sofiawinny

  • **
  • 121
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 01:20 »

Εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα φρουτωδη της innovation.Αυτα που ξεχωρισα με διαφορα ειναι μπανανα και καρπουζι.Νομιζω οτι ειναι η πιο ακριβης προσεγγιση σε αυτα τα 2 φρουτα που εχω δοκιμασει ποτε.Η μπανανα ειναι απαλη στην γευση και ευκολοατμιστη δεν με λιγωσε ποτε.Το καρπουζι απο την αλλη ειναι το αγαπημενο μου , οτι πιο κοντινο εχω δοκιμασει σε καρπουζι με πλουσια γευση και μια δοση φρεσκαδας μικρη βεβαια οπως πρεπει.
κανε μια δοκιμή και στο πεπόνι, νομίζω πως θα σε ενθουσιάσει


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 23:21 »
Με ενδιαφέρει να ακούσω την άποψη σου για την μπανάνα. Και σκέτη και πόσο καλά συνδυάζεται με την σοκολάτα. Ευχαριστώ.

Δυστυχώς μόνη της δεν πρόλαβα να την κάνω. Έχω όμως 1+ml και μόλις βρω εύκαιρο το 1 από τα 2 τανκάκια μου (στο άλλο έχω μόνιμα apache+bite me) θα τη ρίξω μέσα.
Όσο αφορά το συνδυασμό θα σου πω κατ' αρχάς πως είμαι νεούδι (στο ΗΤ) και οι γευστικοί μου κάλυκες δεν έχουν καθαρίσει ακόμη. Τα ανάμιξα σε αναλογία περίπου 60-40 (Σ-Μ). Αυτό που καταλαβαίνω είναι μια πολύ γνώριμη φανταστική γεύση σοκολάτας, όχι γλυκιά αλλά και σε καμία περίπτωση πικρή με κάααατι ωραίο στην εκπνοή το οποίο προφανώς είναι η μπανάνα. Δοκίμασα να ανεβάσω το ποσοστό της μπανάνας αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να πνίξω τη σοκολάτα χωρίς να αναδείξω τη μπανάνα. Σκέφτομαι ότι ίσως θα ήθελε μία πιο έντονη μπανάνα γιατί αυτή είναι (και το λέει) smooth.
Εν τέλει το αποτέλεσμα με ενθουσίασε και ήδη πήρε θέση στο δεύτερο τανκάκι. Ε ρε ambrosia τι όνειρο νάβλεπες χθες το βράδυ...

[Off topic]: Έχετε να μου προτείνετε κάτι ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ σε e-go σπείρωμα για να κάνω τις δοκιμές μου??? Εδώ στην επαρχία για το πιο φθηνό ατμοποιητή ζητάνε 7-8 γιούρος...

Αποσυνδεδεμένος Ast4napanE

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 13:10 »
Πάνω κάτω οι τιμές από όσο έχω δει είναι σχεδόν όλες το ίδιο στα καταστήματα!Εγώ της δόκιμες τις κάνω στον k1 η στον C5 (μεταλλικός) της Aspire και περνώ τα coil(κεφαλές) από  http://www.montecristo-shop.gr/ που είναι ότι πιο φθηνό έχω βρει!

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 23:40 »
Τυχαία πήρα σήμερα ένα 10 ml Sweet Apple Pie... Έχω ενθουσιαστεί παιδιά!!! Δοκιμαστε το

Αποσυνδεδεμένος Ast4napanE

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 11:23 »
Καλήμερα στην παρέα  :D
2 μέρες τώρα δοκιμάζω την σοκολάτα της InnoVation ένα έχω να πω έγινε    :baby:  και μου επισκίασε και την vanilia που ήταν και αυτό :baby:  η μυρωδιά που μένει στον ατμοποιήτη  και στον αέρα είναι φανταστική μου θυμίζει ένα παγωτό που έτρωγα τώρα το καλοκαιράκι,τώρα από γεύση στο στόμα μου θυμίζει κάτι από σοκολατούχο γάλα με παγωτό κακάο σε πιο light εκδοσή και δεν είναι αρκετά γλυκό ώστε να κουράζει έχει μια πολύ καλή ισορροπία , από μένα έχει 9/10   

Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 16:24 »
Με ποιόν ατμοποιητή αν επιτρέπεται?

Ακυρο. Το βρήκα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 21:37 »
Δοκίμασε να τη "σπάσεις" με μπανάνα της atmos. Εξαίσιο αποτέλεσμα.
Αν ποτέ τα μπουχτίσω θα δοκιμάσω και με φράουλα αλλά δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα...  :baby:

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Παρουσίαση υγρών αναπλήρωσης Innovation
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 22:21 »





Η Innovation  επανέρχεται στο προσκήνιο προσθέτοντας 8 ολοκαίνουργιες γεύσεις στη γκάμα της. Αυτή τη φορά τα αρώματα είναι πιο σύνθετα και υπόσχονται να ευχαριστήσουν και τον πιο απαιτητικό ατμιστή.

Εισαγωγή: Έχω στην κατοχή μου ολόκληρη την καινούργια σειρά (8 υγρά) των υγρών αναπλήρωσης σε συσκευασίες των 10 ml (εκτός των δύο που είναι 30 ml) και περιεκτικότητες νικοτίνης 6 mg/ml. Οι δοκιμές πραγματοποιήθηκαν σε Kayfun V4 με μονή αντίσταση Kanthal A1 0,28 mm, 2,5 mm διάμετρο στο 1,4 ohm και 11 watt και σε Zenith με διπλή αντίσταση Kanthal A1 0,32 mm, 2,5 mm διάμετρο στα 0,7 ohm και στα 21 watt. Στο τέλος θα προσθέσω και μία βαθμολογία η οποία θα βασίζεται στην ατμιστική εμπειρία που μου χάρισε το κάθε υγρό.
Συσκευασία: Τα υγρά έρχονται σε χάρτινη συσκευασία μέσα στην οποία εμπεριέχονται τα πλαστικά μπουκαλάκια των 10 και 30 ml με child proof καπάκι και σταγονομετρητή όπως επίσης και ένα μικρό φυλλάδιο. Αξιοσημείωτο είναι ότι τα μπουκαλάκια των 30 ml είναι στεγανά τυλιγμένα με πλαστική μεμβράνη την οποία αφαιρεί ο ατμιστής, ενώ αυτά των 10 ml διαθέτουν πλαστική ασφάλεια στο πώμα η οποία διαλύεται με το πρώτο άνοιγμα. Αναγραφόμενα στο μπουκάλι βρίσκει κανείς την περιεκτικότητα της νικοτίνης, την ημερομηνία λήξης, οδηγίες για την ορθή χρήση των υγρών αναπλήρωσης και επιπλέον τα στοιχεία επικοινωνίας με την παρασκευάστρια εταιρία. Ενώ στο φυλλάδιο που συνοδεύει το μπουκάλι αναφέρονται κάποιες επιπλέον πληροφορίες αναφορικά με τη σωστή χρήση αλλά και φύλαξη των υγρών αναπλήρωσης.



Περιεκτικότητες σε νικοτίνη: Είναι διαθέσιμα σε 0, 3, 6, 12 και 18 mg νικοτίνης.
Σύσταση: Τα υγρά είναι διαθέσιμα σε αναλογία 50% VG/ 50% PG.
Τιμή: Η τιμή τους είναι 5 ευρώ για τα 10 ml και 12 ευρώ για τα 30 ml.
Site: http://www.innovationflavours.com
Διάθεση στην Ελλάδα: www.k110.eu

Ας ξεκινήσουμε να βλέπουμε τα υγρά ένα ένα...



Black Grape
Η περιγραφή του πρώτου υγρού σύμφωνα με την παρασκευάστρια εταιρία έχει ως εξής: "Sweet and smooth flavor of black grapes that will excite you!". Στάζω λοιπόν μερικές σταγόνες με ανυπομονησία και παίρνω μερικές αναγνωριστικές τζούρες. Η πρώτη αίσθηση που μου αφήνει το υγρό είναι αυτή του σταφυλλιού. Συνεχίζω να ατμίζω και το υγρό αποκαλύπτει τα μυστικά του αν και ο χαρακτήρας του φαίνεται αρκετά μονοδιάστατος. Καθ' όλη τη διάρκεια του ατμίσματος κυρίαρχο άρωμα είναι αυτό του μαύρου σταφυλιού το οποίο εμφανίζεται με διακυμάνσεις και κορυφώνεται στην εκπνοή. Ο χαρακτήρας του υγρού είναι περισσότερο φρουτένιος έχοντας διατηρήσει και το ελαφρώς όξινο στοιχείο του φρούτου, παρά γλυκό όπως ήταν αναμενόμενο. Το άρωμα αυτούσιο είναι αρκετά πειστικό για σταφύλι αν και κατά διατήματα υπάρχουν ίχνη τεχνητού στοιχείου τα οποία επηρεάζουν το αποτέλεσμα. Η συνολική αίσθηση που αφήνει το συγκεκριμένο υγρό μου θύμισε ένα χυμό σταφύλι της Βεργίνας που ήταν διαθέσιμος πιο παλιά στη Θεσσαλονίκη. Γενικά είναι ένα αρκετά ευχάριστο υγρό το οποίο αξίζει μία προσπάθεια.
Βαθμολογία: 73/100

Smooth Banana
Εδώ η περιγραφή έχει ως εξής: " Smooth banana flavor with balanced sweetness that will excite you!". Από τις πρώτες τζούρες είναι εμφανής η παρουσία της μπανάνας. Συνεχίζοντας και έχοντας απολαύσει μερικές τζούρες τα αρώματα γίνονται πιο διακριτά. Στην εισπνοή, το στόμα γεμίζει με γεύση ώριμης μπανάνας. Ενώ κατά τη διάρκεια της τζούρας αλλά και κατά την εκπνοή, στο άρωμα της μπανάνας προστίθενται "αχνοί τόνοι γάλακτος" οι οποίοι προσδίδουν έναν γλυκό χαρακτήρα στο υγρό. Η μπανάνα εδώ εμφανίζεται φανερώνοντας τον γλυκό της χαρακτήρα παρά τον φρουτένιο αν και είναι αρκετά πειστική. Οι δε γλυκοί τόνοι του γάλακτος είναι τόσο αχνοί που σπάνια θα κάνουν αισθητή την παρουσία τους και έχουν χρησιμοποιηθεί περισσότερο για να "μπαλαντσάρουν" το συνολικό αποτέλεσμα. Προσπαθούσα για αρκετή ώρα να φέρω στο μυαλό μου τι μου θυμίζει το συγκεκριμένο υγρό και έπειτα από αρκετή ώρα κατάλαβα ότι ήταν τα Amita Smoothies- γεύση μπανάνα που παλαιότερα ήταν διαθέσιμα στην ελληνική αγορά. Συνολικά πάντως παρατηρείται μια σχετική ισορροπία στο υγρό ανάμεσα σε γλυκό- ξινό κατί το οποίο είναι αρκετά θετικό. Απευθύνεται σίγουρα στους λάτρεις του συγκεκριμένου φρούτου!
Βαθμολογία: 80/100

Refreshing melon
Εδώ ο σεφ, με την περιγραφή του υγρού μας προτρέπει να δοκιμάσουμε ένα υγρό με πλούσιο και δροσερό πεπόνι. Προετοιμάζω λοιπόν τον εξοπλισμό μου και ακολουθώ την προτροπή του σεφ, γεμίζοντας τον ατμοποιητή και παίρνοντας μερικές αναγνωριστικές τζούρες. Η πρώτη αίσθηση που μου χαρίζει το υγρό ακολουθεί πιστά την περιγραφή του σεφ. Πλούσιο και αναζωογονητικό άρωμα πεπονιού κατακλύζει το στόμα και πολιορκεί κάθε γευστικό μου κάλυκα. Η αίσθηση αυτή παραμένει καθ' όλη τη διάρκεια του ατμίσματος χωρίς ιδιαίτερες εναλλαγές. Το πεπόνι εμφανίζεται με την φρουτένια του υπόσταση και με αρκετά μεγάλη ένταση, χωρίς ίχνος γλυκάδας και η προσομοίωση του αρώματος με το πραγματικό φρούτο είναι αρκετά ρεαλιστική.  Αν και πρόκειται για ένα αρκετά μονοδιάστατο υγρό, εντούτοις είναι αρκετά απολαυστικό και ιδιαίτερα σε dripping!
Βαθμολογία: 77/100



Sweet Apple Pie
Ο σεφ περιγράφει το παρόν υγρό ως εξής: "Sweet apple mixed with cinnamon. Rich flavor and aroma that will remind you of grandma's homemade apple pie!" Ετοιμάζω λοιπόν τον εξοπλισμό μου, γεμίζω με υγρό τον ατμοποιητή και ξεκινάω να ατμίζω. Η πρώτη αίσθηση που μου χαρίζει το υγρό είναι αυτή του γλυκού μήλου. Συνεχίζοντας το άτμισμα τα αρώματα ξεδιπλώνονται με έναν υπέροχο τρόπο και ο πραγματικός χαρακτήρας του υγρού αποκαλύπτεται. Στην εισπνοή, το στόμα γεμίζει με άρωμα γλυκού μήλου ενώ κατά τη διάρκεια της τζούρας προστίθενται γλυκιές νότες από τάρτα και βανίλια και το αποτέλεσμα γίνεται ακόμη πιο γευστικό. Κατά την εκπνοή, στον προηγούμενο συνδυασμό προστίθεται ένα ήπιο άρωμα κανέλας που αναδεικνύει και τα υπόλοιπα αρώματα, με το συνολικό αποτέλεσμα να προσομοιάζει εξαιρετικά σε μηλόπιτα! Το μήλο εδώ, παρόλλο που μας δείχνει μόνο το γλυκό του χαρακτήρα έχοντας απωλέσει αρκετά από τα φρουτένια στοιχεία του, μοιάζει αρκετά με το πραγματικό φρούτο. Επίσης, αργότερα συνειδητοποίησα ότι η κανέλα γίνεται εμφανής σποραδικά, με μικρή ένταση, σε όλες τις φάσεις του ατμίσματος και γίνεται λιγάκι πιο έντονη σε υψηλότερα βατ στο ντριπινγκ. Πρόκειται για ένα πολύ ευχάριστο γλυκό υγρό το οποίο  αποτελεί μία από τις καλύτερες προτάσεις σε αυτή τη τιμή.
Βαθμολογία: 88/100

Tasty biscuits
Η περιγραφή εδώ έχει ως εξής: "A flavorful combination of cinnamon and biscuit. ". Αφού έχω προετοιμάσει τον εξοπλισμό μου, παίρνω μερικές αναγνωριστικές τζούρες και όπως είναι αναμενόμενο η πρώτη αίσθηση που αποκομμίζει κανείς από το συγκεκριμένο υγρό είναι αυτή της κανέλας. Στην πορεία και μετά από κατανάλωση κάποιας ποσότητας στον ντρίπερ, τα αρώματα γίνονται πιο ευδιάκριτα. Στην εισπνοή αντιλαμβάνεται κανείς πλούσιο άρωμα κανέλας το οποίο κατά τη διάρκεια της τζούρας αναμιγνύεται με το άρωμα ψημένων μπισκότων με εξαιρετικά αποτελέσματα. Στην εκπνοή τα αρώματα παραμένουν ως έχουν με την κανέλα να εμφανίζεται με ελαφρά αυξημένη ένταση. Σε αντίθεση με το προηγούμενο υγρό, εδώ η κανέλα εμφανίζεται με μεγάλη ένταση και πολύ πλούσιο άρωμα και ειδικά στο ντριπινγκ, το άρωμα βομβαρδίζει κάθε γευστικό κάλυκα. Ο σεφ όμως πάει ένα βήμα παραπέρα και συνδυάζει την κανέλα με το μπισκότο με το αποτελέσμα (κανελομπισκότο) να είναι εξαιρετικά ρεαλιστικό και να χαρίζει την αίσθηση της βρώσης κανελομπισκότου στον ατμιστή. Πρόκειται για μία από τις πιο επιτυχημένες  προσομοιώσεις της κάνελας σε υγρό αναπλήρωσης και προτείνεται ανεπιφύλακτα στους λάτρεις κανέλας αλλά και γενικότερα των γλυκών υγρών. Προσοχή είναι εξαιρετικά εθιστικό στο ντριπινγκ!
Βαθμολογία: 89/100



Absolute tobacco
Εδώ έχουμε να κάνουμε με μία προσπάθεια της εταιρίας να δημιουργήσει ένα κλασσικό καπνικό υγρό. Δυστυχώς, δεν κατάφερα να βρω κάποια διαθέσιμη περιγραφή. Αφού λοιπόν έχω γεμίσει με υγρό το τανκάκι του ατμοποιητή, κάνω την πρώτη απόπειρα να δοκιμάσω το παρών υγρό και παίρνω μερικές τζούρες. Φυσικά η πρώτη και κυρίαρχη αίσθηση είναι αυτή του καπνικού στοιχείου. Στις επόμενες τζούρες το τοπίο γίνεται αρκετά πιο ξεκάθαρο. Στην εισπνοή αλλά κατά τη διάρκεια της τζούρας το στόμα γεμίζει με άρωμα έντονου καπνού εμπλουτισμένου με αχνές γλυκιές νότες. Το άρωμα του καπνού μου φέρνει περισσότερο σε καπνό πίπας ή στριφτού τσιγάρου και τα ευχάριστα γλυκά διαλλείματα που εμφανίζονται πότε πότε χαρίζουν  έναν ωραίο τόνο στο υγρό. Κατά την εκπνοή, το καπνικό στοιχείο αναμιγνύεται με γλυκούς τόνους, πιθανόν βανίλιας και κάπως έτσι ολοκληρώνεται αυτό το ευχάριστο αποτέλεσμα. Ο σεφ έχει καταφέρει να κρατήσει μία σχετική ισορροπία στο υγρό, χωρίς να ξεφύγει ιδιαίτερα στο γλυκό στοιχείο και βοηθώντας έτσι το υγρό να διατηρήσει την καθαρά καπνική του σύσταση. Πρόκειται για μία πολύ αξιόλογη προσπάθεια δημιουργίας ενός καπνικού υγρού το οποίο δεν είναι μπουχτιστικό αλλά αντιθέτως ευχάριστο και ευκολοάτμιστο. Συστήνεται ανεπιφύλακτα στους λάτρεις των καπνικών!
Βαθμολογία: 79/100

Tropical fruit
Η περιγραφή της παρασκευάστριας εταιρίας είναι η εξής: "An exquisite combination of tropical fruits with rich flavor and aroma." Γεμίζω λοιπόν τον ατμοποιητή και ξεκινάω να ατμίζω και η πρώτη αίσθηση που αποκομμίζω από το συγκεκριμένο υγρό είναι αυτή ενός γευστικού φρουτώδους συνδυασμού. Μέσα στα επόμενα λεπτά και αφού έχω ατμίσει μια ικανή ποσότητα υγρού, τα αρώματα ξεδιπλώνονται και φανερώνουν τον πραγματικό τους χαρακτήρα. Στην εισπνοή αλλά και κατά τη διάρκεια του ατμίσματος αντιλαμβάνεται κανείς ένα συνοθύλευμα αρωμάτων τροπικών φρούτων. Δεν είναι ιδιαίτερα ευδιάκριτα τα αρώματα αλλά ένα από αυτά που κατάφερα να ξεχωρίσω είναι το μάνγκο. Ο συνδυασμός είναι αρκετά ευχάριστος και το αποτέλεσμα φανερώνει ότι η όλη προσπάθεια είναι αρκετά πετυχημένη. Κατά την εκπνοή από την πληθώρα των γεύσεων ξεχωρίζει και αναδεικνύεται με ιδιαίτερη ένταση ο ανανάς! Το άρωμα του ανανά εμφανίζεται με αρκετά μεγάλη ένταση, ιδιαίτερα διακριτή των υπολοίπων αρωμάτων και πλησιάζει αρκετά την αίσθηση του πραγματικού φρούτου. Αποτελεί ξεκάθαρα τον πρωταγωνιστή του συγκεκριμένου υγρού. Πρόκειται για ένα υγρό με αμιγώς φρουτένιο χαρακτήρα και με μία ήπια οξύτητα το οποίο σίγουρα θα λετρέψουν οι λάτρεις των φρούτων.
Βαθμολογία: 83/100

Juicy watermelon
Το τελευταίο υγρό, σύμφωνα με τις περιγραφές της εταιρίας, μας υπόσχεται πως θα γευτούμε ώριμο ζουμερό καρπούζι. Ετοιμάζω λοιπόν για τελευταία φορά τον εξοπλισμό μου, γεμίζω τον ατμοποιητή και παίρνω μερικές τζούρες για αρχή. Όπως είναι αναμενόμενο, κυρίαρχη αίσθηση είναι αυτή του καρπουζιού. Συνεχίζω λοιπόν να ατμίζω αλλά η προσπάθειά μου να ανακαλύψω τις πιθανές άλλες πτυχές του υγρού αποβαίνει άκαρπη. Σε όλες τις φάσεις του ατμίσματος είναι ξεκάθαρη και μοναδική η παρουσία του αρώματος του καρπουζιού. Το καρπούζι εδώ εμφανίζεται ώριμο, με μεγάλη ένταση και χωρίς ίχνος γλυκάδας. Το όξινο στοιχείο μάλιστα του αρώματος χαρίζει στο υγρό έναν αναζωογονητικό τόνο ο οποίος γίνεται πιο αισθητός στο dripping. Η προσομοίωση του αρώματος στο πραγματικό φρούτο πλησιάζει στην πραγματικότητα αλλά είναι αισθητή αρκετές φορές κατά τη διάρκεια της τζούρας η παρουσία του "τεχνητού" στοιχείου, που αλλοιώνει το τελικό αποτέλεσμα. Πρόκειται για ένα καθαρά φρουτένιο υγρό με έντονα στοιχεία φρεσκάδας το οποίο πιθανόν να συντροφεύσει αρκετούς ατμιστές το καλοκαίρι!
Βαθμολογία: 69/100

Επίλογος
Η αίσθηση του χτυπήματος στο λαιμό αλλά και η παραγωγή ατμού βρίσκεται σε φυσιολογικά επίπεδα αναλογικά με τη σύσταση του υγρού. Η Innovation δείχνει σαφή σημάδια βελτίωσης από την προηγούμενη σειρά υγρών που παρήγαγε. Πλέον οι γεύσεις είναι λιγάκι πιο σύνθετες με κάποια από τα υγρά να είναι αρκετά πολυδιάστατα. Για το χρηματικό αντίτιμο που απαιτεί η απόκτησή τους, αξίζουν μία προσπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 01:18 »
Royal Blend για το πρωινο ξυπνημα (οποιος ειναι νεος ατμιστης κ ψαχνει καπνικο οχι μακρυα απο τσιγαρο θα με θυμηθει...) και Gold & Silver για να σπαει ως πιο γλυκο καπνικο! Το arabic tobacco προσωπικα μου ηρθε πολυ λουλουδενιο να το πω? Ας το πω γλυκο για τα γουστα μου, αν και υπαρχουν πολλοι που το γουσταρουν με χιλια... Επισης μου αρεσε και το Βlack lebel το οποιο δεν μου φανηκε να εχει και καμια τρελη διαφορα με το Royal Blend να πω την αληθεια...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης InnoVation Flavours
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:20 »
Με τοn Mel9887 θα συμφωνήσω για το Royal Blend που έτυχε να είναι το πρώτο που τελείωσα.
Βlood και Curred tobacco απλά ξανθά καπνικά χωρίς κάπου να ξεχωρίζουν. 
Η σοκολάτα είναι φανταστική, το πεπόνι δροσερό καθαρό με απαλή γεύση που δεν είναι για πολύ, και η βανίλια επίσης καλή. Έκει που έγινε εθιστικό ήταν όταν έβαλα σοκολάτα βανίλια μαζί 60-40. Δεν σταματούσα.Και από περιέργια έβαλα και πεπόνι βανίλια που και εκεί ταίριαξε αλλά όχι όπως με την σοκολάτα. 
Πάντως είναι μεγάλο ρίσκο να αγοράζεις χωρίς να έχεις δοκιμάσει.Το κακό της επαρχείας. Θα πρέπει να βάλουν όλα τα καταστήματα έστω μερικές γεύσεις σε δίμελα η κάτι για να μην κλαίμε τα λεφτά μας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364