vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, Chris66, dkostas, tasos1976, FaniFox, th3ofilos, Kouros17, Milarepa

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2220 στις: Απριλίου 13, 2017, 08:31 »
Καλημέρα συνατμιστές είμαι φανατικός του Castle Long και πραγματικά μου αρέσει πολύ το so long castle της Follow the white rabbit και μου τελειώνουν τα αποθέματα :'(. H vapesin το παρουσιάζει εκτός αποθέματος και σε τηλεφωνήματα μου σήμερα το ανοίγουν αύριο το ανοίγουν και έχουν περάσει δύο εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Δεν βρίσκω κανένα άλλο μαγαζί να το πουλάει, ξέρετε κανένα ? αλλά και η FTWR είναι ελληνική εταιρεία ξέρει κανείς που τους βρίσκεις ? Μου φαίνεται ότι θα το ρίξω στo white castle τελικά

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2221 στις: Απριλίου 13, 2017, 08:39 »
Ο ιδιοκτητης της vapesin,ειναι και ο δημιουργος της σειρας FOLLOW THE WHITE RABBIT

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2222 στις: Απριλίου 13, 2017, 09:02 »
Καλημέρα συνατμιστές είμαι φανατικός του Castle Long και πραγματικά μου αρέσει πολύ το so long castle της Follow the white rabbit και μου τελειώνουν τα αποθέματα :'(. H vapesin το παρουσιάζει εκτός αποθέματος και σε τηλεφωνήματα μου σήμερα το ανοίγουν αύριο το ανοίγουν και έχουν περάσει δύο εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Δεν βρίσκω κανένα άλλο μαγαζί να το πουλάει, ξέρετε κανένα ? αλλά και η FTWR είναι ελληνική εταιρεία ξέρει κανείς που τους βρίσκεις ? Μου φαίνεται ότι θα το ρίξω στo white castle τελικά
Eδώ είσαι   http://atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=1937&cat_name=%D3%F5%EC%F0%F5%EA%ED%F9%EC%DD%ED%EF%20%DC%F1%F9%EC%E1%20Castle%2010ml
Ο καλύτερος μακράν κλώνος του Long Castle που έχω δοκιμάσει.Και δεν αφήνει τα κατάλοιπα του white rabbit

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2223 στις: Απριλίου 13, 2017, 09:21 »
Kasai.  :respect: :idiot1:
Θα σου πω τι μου κανει στον εγκεφαλο μπας και το αποδωσω .

Φαντασου πως εισαι καπου, σε ενα πλακοστρωτο πεζοδρομο , μια καταλευκη και υπεροχη φθινοπωρινη ημερα.
Πες λοιπον πως καθεσαι σε μια καφετερεια,με θεα τον λοφο και γυρω σου δεν τρεχει μια,ειναι ολα χαλαρα και ηρεμα.
Στο τραπεζακι σου, σε περιμενει ενα σερβιρισμένο γυαλινο μπολακι, βαυβαρικων λευκων κρεμων και μους , σε διαφορες στρωσεις που τις βλεπεις και στη κορυφουλα μια πρεζα πασπαλισμενης πικαντικης κανελας.

Ε λοιπον αυτο το πραγμα δεν το τρως!
Το ατμιζεις!!!  :idiot1:
Αλλα αμα το ειχες το ετρωγες κιολας!!! :laugh1:
Σκεψου δεν ειμαι καν υπερ των custard και κρεμωειδων γευσεων στο ατμισμα αλλα με αυτο το υγρο (original και diy) , εχω παθει την πλακα μου 24/7.


Οσον αφορα το Cinapple Fritter, υπαρχουν λεξεις που την αποδιδουν.

Κανελομενη τραγανιστη κορομηλοπιτα! :laugh1: :laugh1: :laugh1: ετσι το ειπε η Κυρα και λογω παντοφλας ετσι το λεμε!
Σκεψου μεχρι να συνενοηθουμε , τι θελει να τις φτιαξω , το ψαχνουμε κανα 10λεπτο! :idiot1:
Kasai λοιπον, μετα απο 1+ μηνα ωριμανση εχω να πω και εγω φανταστικο κανελατο υγρακι.
Το original δεν το εχω δοκιμασει ποτε.
Cinapple Fritter, θα μαθω σε 1-2 εβδομαδες, να περασει και αυτο το μηνα του.

:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2224 στις: Απριλίου 13, 2017, 09:38 »
που τα βρισκουμε αυτα τα αρωματα βρε παιδια??

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2225 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:18 »
Εαν λες για τα παραπανω ειναι συνταγες.

http://e-liquid-recipes.com/recipe/423602/Cloud%20Vapor%20Kasai%20%5Bclone%5D%20v1

http://e-liquid-recipes.com/recipe/248629/Cinapple%20Fritter%20%5BDIYorDIE:%20returnity%5D

Οσο για την ιστορια του νηματος το δευτερο δεν ξερω αν ειναι κλωνος καποιου υγρου, το kasai ειναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 11:24 από Ntinlanden »

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2226 στις: Απριλίου 18, 2017, 09:29 »
καλημερα παιδια χρονια πολλα σε ολους  και της οικογενειες σας .μια ερωτηση μιας και ειμαι νεος χρηστης στην ιδιοκατασκευη υγρων ,υπαρχει κλωνος σε υγρα της liqua; ατμιζω kuban kai virginia αυτα τα δυο αποκλειστικα. εχω παρει καποια αρωματα με  πουρο και βιρτζινια αλλα δεν εχουνε καμια σχεση με αυτα της liqua

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2227 στις: Απριλίου 19, 2017, 21:40 »
Επειδη το τριμπεκα ειναι το υγρο που εχω ατμισει τοσα χρονια οσο ολα τα αλλα μαζι εiχα φτιαξει ενα κλωνο μια φορα που ηταν παρα πολυ καλος. Οποιος θελει ας δοκιμασει να φτιαξει 10ml και ας μας πει τη γνωμη του.
10%  RY4 Double
2.5% Graham Cracker
2%  Brown Sugar
2% Ac. Pyrazine
3% ethyl maltol

70PG-30VG ειχα βαλει.

Δεν ξαναεκανα γιατι μου εχει τελειωσει Ry4double αλλα θα το εχω στα υποψη μου να ξαναγραψω μολις το κανω.
Φιλε μου και γω πιστευω οτι πρεπει να εχει μαυρη ζαχαρη,,τωρα ετοιμαζομαι να το φτιαξω ξανα και λεω να δοκιμασω και μαυρη ζαχαρη περιπου στο 1%.Γκραχαμ θα κατεβασω στο 2% ,πυραζινη θα βαλω 2 σταγονες ανα 10ml και μαλτολη στο 2%. τι λεει με τη μαυρη ζαχαρη ?φανταζομαι το εφτιαξες,για πες εντυπωσεις. για να πω την αληθεια τη γευση του bebeca κυνηγαω περισσοτερο και οχι του τριμπεκα αλλα οκ ας πλησιασω γενικα και ολα καλα.Περιμενω εντυπωσεις αν το εφτιαξες :D

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2228 στις: Απριλίου 20, 2017, 13:23 »
Την παραπάνω συνταγή του tribeca την είδα εδώ και την έφτιαξα ακριβώς. Για τα γούστα μου βγήκε λίγο παραπάνω γλυκό από ότι ήθελα. 

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2229 στις: Απριλίου 21, 2017, 09:22 »
Προσπαθώ εδώ και 15 μέρες να φτιάξω τον κλώνο του υγρού της KILO Honey and Cream.Eίμαι σε καλό δρόμο και σύντομα θα υπάρχει και η συνταγή

Αποσυνδεδεμένος J1mmys13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2230 στις: Απριλίου 21, 2017, 14:11 »
Καλημέρα συνατμιστές είμαι φανατικός του Castle Long και πραγματικά μου αρέσει πολύ το so long castle της Follow the white rabbit και μου τελειώνουν τα αποθέματα :'(. H vapesin το παρουσιάζει εκτός αποθέματος και σε τηλεφωνήματα μου σήμερα το ανοίγουν αύριο το ανοίγουν και έχουν περάσει δύο εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Δεν βρίσκω κανένα άλλο μαγαζί να το πουλάει, ξέρετε κανένα ? αλλά και η FTWR είναι ελληνική εταιρεία ξέρει κανείς που τους βρίσκεις ? Μου φαίνεται ότι θα το ρίξω στo white castle τελικά
καλημέρα φίλε μου και Χρόνια πολλά!
Αν δεν έχεις κάνει εγγραφή στο Vapesin δοκίμασε να γραφτείς και κάνε ένα μήνυμα προς το κεντρικό τους e-mail.
Υπάρχουν διαθέσιμα όλα τα FTWR αρώματα και με μια παραγγελία μπορείς να τα φτιάξεις μόνος σου σε ότι ποσότητα θέλεις και φυσικά σε νικοτίνη.
Αν θέλεις βοήθεια στείλε μου pm.

Αποσυνδεδεμένος dproductionz

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2231 στις: Απριλίου 21, 2017, 22:15 »
Καλησπέρα σε όλους!

Έχει καταφέρει κανείς να αντιγράψει ή να κάνει κάτι παρόμοιο με το Django της 13th floor?

Έχουν σταματήσει να το φέρνουν και έχω πάθει στέρηση...

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2232 στις: Απριλίου 22, 2017, 07:54 »
Καλημερα και απο μενα μηπως υπαρχει κλωνος απο kilo birthday cake ή απο ammo vanilla mama???ψαχνω και δε μπορω να βρω κατι.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2233 στις: Απριλίου 23, 2017, 09:11 »
καλημέρα φίλε μου και Χρόνια πολλά!
Αν δεν έχεις κάνει εγγραφή στο Vapesin δοκίμασε να γραφτείς και κάνε ένα μήνυμα προς το κεντρικό τους e-mail.
Υπάρχουν διαθέσιμα όλα τα FTWR αρώματα και με μια παραγγελία μπορείς να τα φτιάξεις μόνος σου σε ότι ποσότητα θέλεις και φυσικά σε νικοτίνη.
Καλημέρα φίλε μου, εντάξει άνοιξε και παράγγειλα. Φαντάζομαι εννοείς να πάρω τα αρώματα για τη γνωστή συνταγή
http://vaping.gr/index.php/topic,20341.msg795545.html#msg795545
. Τι να σου πώ την έφτιαξε φίλος και δοκίμασα και δε μου άρεσε, ενώ του So long castle πραγματικά το 100μελό το καταευχαριστήθηκα μου πάει πολύ και είναι μία μίξη ενώ 7 μου πέφτουν πολλές. Περιμένω να ωριμάσει και ο κλώνος της Solube για να δοκιμάσω και άλλο ένα κλώνο . Νασαι καλά φίλε μου ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2234 στις: Απριλίου 23, 2017, 21:36 »
Καλησπερα mpari ... ποιος ειναι ο κλωνος της solube ?? .... κλωνος του Castle Long ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63766 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix