vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Διαβάζω και διαβάζω τόσες μέρες και δεν μπορώ να καταλήξω κάπου.Σίγουρα οι απόψεις διίστανται από χρήστη με χρήστη για την κάθε γεύση ,οπότε έβαλα ένα καινούργιο θέμα που απευθύνεται σε νέους ατμιστες που θέλουν να αρχίσουν με γεύση τσιγάρου η με γεύση τσιγάρου με κάποιο φρούτο μαζί (βανίλια ,σοκολάτα,κ.λ.π) αφού πιστεύω η περισσότεροι στην αρχή αυτό ζητάνε .Εσείς που είστε καιρό ατμιστες και έχετε δοκιμάσει σχεδόν όλα τα υγρά (παρεμπιπτόντως έβαλα υγρό σε carto και έπαθα Πλάκα ,καμία σχέση με τα μαμά υγρά που έχουν τα carto  )τι έχετε να προτείνετε αποκλειστικά όμως για αυτές τις 2 επιλογές που προανέφερα .Δεν θέλω να αλλάξω ακόμα το njoy μου. Συμπληρώνοντας υγρό η γεύση και ο ατμός απογειώνονται οπότε θέλω να αγοράσω κάνα δυο υγρά των 30 ml  να ξεμπερδέψω για κάνα μήνα (αλλά να μην τα πετάξω)                                  Υ.Γ μπορείτε ακόμα αν θέλετε να τα διαχωρίσετε σε pg και vg

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 13:45 »
Εγω προτεινω για γευση κοντα στο τσιγαρο το tobacco 11 mg της Nobacco  κ την γευση σοκολατα παλι απο Nobacco .

Ειναι δυο γευσεις που λατρευω!!!!!!  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 14:05 »
halo freedom  nobacco tobacco :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 14:11 »
Εγώ πάλι από Nobacco λατρεύω το Cappuccino. Σε ένα φίλο μου αρέσει το Rum. Αλλά δες για perique,latakia, freedom από halo που πρότεινε και ο kaxri

Edit: Πολύ καλό και το Menthol. Επίσης άλλο ένα που είχα σχηματίσει λάθος γνώμη και τελικά με έπεισε είναι το Red Bull. Στην αρχή με ξένισε και δεν το πήγαινα αλλά μετά με έψησε   :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2011, 15:31 από sera »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 14:28 »
Εγώ πάλι από Nobacco λατρεύω το Cappuccino. Σε ένα φίλο μου αρέσει το Rum. Αλλά δες για perique,latakia, freedom από halo που πρότεινε και ο kaxri
Δεν το εχω δοκιμασε το Cappuccino,εαν ειναι οντος τοσο καλο λεω να το δοκιμασω!!!!

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 14:35 »
το halo freedom το δοκίμασα πολύ καλό. Για το Tobacco Black Label τι έχετε να πείτε  από http://www.ivape.eu όπως επίσης και για το Bella Valente Cigar από την ίδια εταιρεία .Torque 56 HALO  και τίποτα γι αυτό αν ξέρετε ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2011, 14:48 από HADOW »

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 14:57 »
 τώρα που εψαξα στην nobacco είδα κάτι παράξενες γεύσεις πού λέγονται plan-b με ενδιαφέρουν οι Coffee Bliss και η Fruit Feast  η ότι άλλο πιστεύετε ότι είναι καλό από το plan -b(σας ζάλισα ε? εγώ να δείτε)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 15:26 »
σας ζάλισα ε?

Μπά όχι....  αλλά τελικά, εσύ δεν θέλεις δύο βασικές γεύσεις..
Εσύ θέλεις δύο βασικές γεύσεις ανα post.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 16:18 »
για αρχή καλό θα είναι κάποιος να χρησιμοποιήσει υγρά με υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη για να μην του φανεί ''κάπως'' η μετάβαση από το κτ στο ητ και βρει αφορμή να τα παρατήσει.

για μένα υγρά που θα πρέπει σίγουρα να δοκιμάσει είναι το freedom της halo και το tobacco της nobacco γιατί είναι και τα δυο σχετικά καπνικά,όχι πολύ έντονα και ιδανικά για όλη μέρα άτμισμα.

από κει και πέρα ψάχνεται για κάτι διαφορετικό.

Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 20:01 »
από τσιγαρίσιες γεύσεις προτείνω ΟΛΗ τη σειρά της Halo (καλή σκέψη το sample pack για να δεις ποια από ολες σου ταιριάζει καλύτερα) όπως επίσης και το tobacco της decadent
τώρα για αρώματα προτείνω rhapsody από plan b nobacco (συνδυασμός βανίλιας με πολύ διακριτική γευση μέντας) καθώς και τα coffee / chocolate από decadent (κανένα άλλο δεν πλησιάζει το άρωμά τους από οσα εχω δοκιμάσει ... ειδικά το coffee οποτε το άνοιγα μου θύμιζε φρεσκοαλεσμένο καφέ!)


Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 23:48 »
Εγώ με την σειρά μου έχω να προτείνω το υγρό που μου έφτιαξε ο Parpen.. Καλά δεν σου λέω τίποτα! Ξεκινάει με καφέ και τελειώνει με το ποτό.. Η συνταγή δική του (no name) αν και σκέφτομαι όνομα να το βατπίσω  :).. Ρώτησέ τον αν θέλεις για περαιτέρω..

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 23:56 »
ο parpen ?είναι μέλος εδώ του forum?δώσε στοιχειά για να επικοινωνήσω πλζ

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 23:58 »
Τον parpen θα τον βρείς εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;u=1698
Επίσης εδώ μπορείς να ψάξεις για κάποιο μέλος http://e-kapnisma.gr/index.php?action=mlist;sa=search

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 00:00 »
οκ ty x1000

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: οι δυο βασικές γεύσεις για αρχή (κατα την γνωμη μου)
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 01:19 »
Εγώ με την σειρά μου έχω να προτείνω το υγρό που μου έφτιαξε ο Parpen.. Καλά δεν σου λέω τίποτα! Ξεκινάει με καφέ και τελειώνει με το ποτό.. Η συνταγή δική του (no name) αν και σκέφτομαι όνομα να το βατπίσω  :).. Ρώτησέ τον αν θέλεις για περαιτέρω..

Νονέ!!!!!!!!  Omerta!!!! 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3716 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 997 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem