vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #450 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:49 »
Υπάρχουν υπάρχουν....αλλά η ησυχία ομολογουμένως είναι λίγο ανησυχητική ;D 


Σοβαρά πάντως πιστεύω ότι και μάπα να είναι ο άτμο τι το κακό να βγουν οι κάτοχοι και να το πουν και να προστατεύσουν και κάποιους άλλους. Εγώ πάντως για μοντάκι που αγόρασα και είχε προβλήματα έφτιαξα για αυτό το λόγο νήμα μήπως το ξανασκεφτούν κάποιοι να μην το αγοράσουν. Αυτός δεν πρέπει να είναι και ένας από τους σκοπούς του φόρουμ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 18:00 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #451 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 20:07 »
Πραγματικά περιμενα μανιωδώς τον fx να κυκλοφορήσει μιας και εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο τον SE αλλα δυστυχώς, ακουσα και ακουω πολλα αρνητικά σχόλια, περιμενα λιγο καιρο μηπως και αλλαξει η κατασταση αλλα απ οτι βλεπω οι περισσότεροι τον εχουν παρατησει είτε στο ραφι η τον εχουν βάλει για πώληση, γιαυτό θα περιμένω τα πρωτα reviews του κλωνου απο ft αν ειναι καλα θα τον παρω και αν τα βρω και μαζι του θα τσιμπησω και τον αυθεντικό ειδάλλως στο ραφι.

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #452 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 23:09 »
Καλησπέρα, κατι νέο που βρήκα μοιαζει ενδιαφερον
 Atomizer Tube by Limelight
Type:Rebuildable Tank Atomizer (mouth to lung inhale)
Height:32 mm
Diameter:22 mm
Connector:Standard 510
Tip compatibility:Standard 510
Features:Airflow control, e-liquid control/shutoff
Filling:Top filling
Capacity:Circa 2 ml
Material:Stainless Steel
Tank:Stainless Steel/Poly-carbonate
Air hole:1.8 mm

http://limelightmechanics.com/shop/atomizer-tube-by-limelight/





Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #453 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 00:53 »
Υπάρχουν υπάρχουν....αλλά η ησυχία ομολογουμένως είναι λίγο ανησυχητική ;D 


Σοβαρά πάντως πιστεύω ότι και μάπα να είναι ο άτμο τι το κακό να βγουν οι κάτοχοι και να το πουν και να προστατεύσουν και κάποιους άλλους. Εγώ πάντως για μοντάκι που αγόρασα και είχε προβλήματα έφτιαξα για αυτό το λόγο νήμα μήπως το ξανασκεφτούν κάποιοι να μην το αγοράσουν. Αυτός δεν πρέπει να είναι και ένας από τους σκοπούς του φόρουμ?
ο aqua fx περασε απο τα χερια μου για μια εβδομαδα. ο λογος που τον εδωσα δεν ειναι οτι δεν ειναι καλος απλα δεν δουλευω αντιστασεις κατω απο 1,4. κατι που στον fx ειναι δυσκολο. ειναι λιγο μπελας το στησιμο με το αξονακι που εχει επειδη ειναι μικρο. αν εχεις ομως ενα kuro coiler 4mm ειναι πιο ευκολο. απο ποιοτητα κατασκευης για τα λεφτα του τον θεωρω καλο. η γευση ειναι οπως ειπε ο seb ειναι σαν τα παλια boge αλλα ολα ειναι υποκειμενικα, σε αλλον μπορει να μην αρεσει. το κατω καπακι μενει στον μοντ μονο αν δεν το εχεις σφιξει καλα η σφιξεις πολυ τον ατμο (το διαβασα σε ποστ). στηνεται και με ni200 για ελεχγο θερμοκρασιας.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ1973

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #454 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:00 »
Έχει κάνει κανείς παρουσίαση του DUPLX  JWELL; Δεν μπόρεσα να βρω κάτι...

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #455 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:16 »






 :)

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #456 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:27 »
Aλήθεια τον έχει κάποιος..?

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #457 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 20:16 »
Οχι ρε γμτ... Μη με κάνετε τέτοια... Και πάνω που ειμανε έτοιμος να αγοράσω τον fx...

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #458 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 21:54 »
Aλήθεια τον έχει κάποιος..?


Τον είχα και τον έδωσα

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #459 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 21:55 »
Ειχε καποια δυσκολια η απλως δεν τα βρηκες μαζι του?????

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #460 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 22:42 »
Δεν μου άρεσε που όταν βίδωνα ξεβίδωνα το ντεκ, το δαχτυλίδι του airflow έκανε μια τσακ και πηδούσε το στοπ, μισή μπίλια μέταλλο που το σταματούσε και έπρεπε εγώ ξανά να κάνω τα μαγικά μου να ξαναπηδήξουμε την μπίλια για να είναι σωστά το airflow.


Δεν μου άρεσε που δεν είχα σταθερό ντεκ αλλά βιδωτή επισκευάσιμη κεφαλή με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει σε λειτουργία tc με χαμηλές αντιστάσεις, πάντα όμως σε συνάρτηση με το γεγονός ότι εκεί που έκανε η επισκευάσιμη κεφαλή επαφή με τον 510 εσωτερικά, αυτή γινόταν με ένα μικρο pin με σούστα. Βίδωσε ξεβίδωσε άλλαζε η τιμή της αντίστασης λίγο στα τόσο χαμηλά watt με tc που ήμουν. Πολλές παρακάμψεις το ρεύμα και υγρασία ανάμεσα σε αυτές τις 2 επαφές, το λες και σταγόνα από το υγρό ατμοποίησης.


Δεν μου άρεσε το γεγονός πως δυσκολεύεσαι πρακτικά να βρεις αντιστάσεις από φυσικό κατάστημα γιατί είναι ένα προϊόν που δεν το λες και Aspire. Άλλη φάση η έτοιμη κεφαλή άλλο να την στήνεις μόνος σου. Αλλά όπως και να έχει αν είσαι εκτός αθηνας άντε και Θεσσαλονίκης θα πρέπει να παραγγέλνεις από το ιντερνετ.


Δεν μου άρεσε που το στόμιο του dripper είναι τόσο χοντρό.


Αλλά αυτό που έπαιξε καταλυτικό παράγοντα στο να μην μου αρέσει είναι πως εγώ δεν μπορώ εν τέλη τους τόσο αεράτους ατμοποιητές ακόμη και αν μπορώ να ρυθμίσω τον αέρα μια τόσο δα σταλιά... δεν είναι το ίδιο με το να είναι ένας ατμο τσιγαρίσιος.


Γενικά έχω απομυθοποιήσει τους ατμοποιητες που τα κάνουν όλα και συμφέρουν.


Αν παρόλα αυτά όλα τα παραπάνω δεν είναι σε κάποιον πρόβλημα τότε είναι ένας ατμοποιητης που του κάνει, μια χαρά γεύση έχει.

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #461 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 22:46 »
Τώρα μας σακατεψες...



Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #462 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 23:05 »
Δεν μπορώ τους αεράτους, αυτός ήταν ο κύριος λόγος.


Αν παρόλα αυτά θες να τον αποκτήσεις μπορείς να τον βρεις και μεταχειρισμένο ώστε να είναι μικρο το ρίσκο  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 23:14 από ntonto »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #463 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 23:40 »
Ηλία,
ξέρουμε κάτι περισσότερο γι αυτόν τον σέρβικο ατμοποιητή; Υπάρχει κάπου κάποια παρουσίαση ή κάποιο review; Υποψιάζομαι πως μπορεί να πρόκειται για αξιόλογη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #464 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 23:46 »
και εμενα μου εκανε εντυπωση ο ατμος του ηλια φαινεται ομορφη κατασκευη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34425 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556663 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 96 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz