vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

473 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, Mimhsdr, Tem, camber

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Rabas

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • σπειρωμετρητής
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #435 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 19:52 »
:bye: Τον Expromizer V2  έχει κανένας να μας πεί εντυπώσεις :confused1: [/size] γιατί σκέφτομε να προβώ σε αγορά του :hmmm: [/size]είμαι στο η.τ 3 μήνες και έχω από τον δεύτερο μήνα τον καυφούν 4 σαν πρώτο μου επισκευάσιμο. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #436 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:09 »
Κοιταξτε τι βρηκα............ 8) ;D




Cloupor Z5 Top Filling Anti-leak Chimney Tank comes soon!
Three Ceramic OCC types: Kanthal, Ni200 and SS316L
RBA for Dual Coil
Best partner with Cloupor mini plus and Cloupor GT. emoticon smil




Φωτογραφία του χρήστη Cloupor.



Τι ακριβως θα ειναι κεραμικο;

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #437 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:16 »
Καλησπερα.
Φιλε κοιταξε τις σελιδες που ειναι προς το τελος του ηδη υπαρχοντος νηματος του ατμ/τη που ψαχνεις.Βλεπω πως εχεις ηδη τον Κ4.......δεν νομιζω να μπορει να σου προσφερει κατι παραπανω σε γευση,χτυπημα,ντουμανι, ο expro v2.Εχω δοκιμασει απο φιλο και δεν μου το κλικ ωστε να μπορεσω να πω οτι βρηκα κατι ισαξιο.Θεμα γουστου ειναι και μακαρι να βρεις αυτο που ψαχνεις.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #438 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:34 »
Shadowjump αν κατάλαβα καλά λέει ότι θα φτιάχνουν έτοιμες αντιστάσεις με κεραμικό και σύρματα κανθαλ-νιέλιο και ss.

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #439 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 20:50 »
κατοχος του elprinz...ok παμε παρακατω ...είμαι αναμεσα σε Billow V2 Nano Ehpro και The Royal Hunter....ενταξει ο 2ος είναι για ντριπαρισμα ....με συρματα ετοιμα canthal id 2,8 x 1,4 Ω (28ΑWG) θα δουλεψουν  ? οιο modaki καλυτερα θα συνδιαστουν....οποιος μπορει να με βοηθησει...ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #440 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 22:38 »

Τι ακριβως θα ειναι κεραμικο;




Λιγο που το εψαξα , χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος , πρεπει να εχει κεραμικο μεσα στην κεφαλη , οπως και οι Ego T.
Σαν ιδεα δηλαδη .  Οχι σαν του Ego T....... 8)


Φωτογραφια ειδα δηλαδη.   Οποτε παραπανω γνωση , δεν μπορω να εχω.

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #441 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 01:22 »
Μήπως είναι κεραμική αντίσταση - θερμαντικό στοιχειο σαν τα vapin donuts?

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #442 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 16:24 »
Κανένας κάτοχος του Aqua FX δεν ανοίγει αντίστοιχο νήμα να μάθουμε και εμείς οι υπόλοιποι την απόδοση και τα λοιπά χαρακτηριστικά του ατμοποιητή? Για αρχή βάζω ένα review αλλά πιστεύω πολλούς θα μας ενδιέφερε και η γνώμη κατόχων συνφορουμιστών.


[youtube]I_f0I1EmEMg[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 16:41 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #443 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 16:58 »
Πριν δυο σελιδες υπαρχει συζήτηση για αυτον
 

Μα τον έχω δοκιμάσει γιαυτό και λέω ότι λέω και δεν θα συζητήσω για το πόσο κάνει και αν το αξίζει αλλά τι μου προσφέρει.


1. Έχω και τον Aqua v2 καμία σχέση από γεύση.


2. Είχα καιρό να δω δάχτυλο να ματώνει από σφίξιμο ξεσφίξιμο για την αφαίρεση του κάτω καπακιου.


3. τραγικό το γεγονός πως όταν θες να βγάλεις τον ατμοποιητη από το μοντακι σου μένει το κάτω καπάκι πάνω στον ατμοποιητη και χρειάστηκα κάβουρα για να το αφαιρέσω.


4. Άκυρο το κεραμικό που έχει δυο κάθετες μπάρες (από κεραμικό) και το εξωτερικο βαμβάκι περνάει από πάνω αφήνοντας κενό μεταξύ εξωτερικού και εσωτερικού βαμβακιού και έτσι όχι άμεση διαβροχή του εσωτερικού βαμβακιού από το εξωτερικό όπου διαβρέχεται.


5. Μίλησα στο facebook  με τον footoon ή με κάποιον άλλον ούτε που με νοιάζει, εδώ μερικές απαντήσεις.


α.For the reference 4mm I didn't try to use 3mm. That is the reason for 4mm pilar in the package.4mm is best...I think 4mm possible maybe...


β. Don't make with small volume with cotton....


γ.FX flabor is not bad then aquav2  :)


Συμπέρασμα: Μην μου χρυσώνετε το χάπι κύριε κατασκευαστά γιατί με μόνο 4mm διάμετρο μου περιορίζετε το επιθυμητό αποτέλεσμα της αντίστασης, φυσικά έβαλα όσο βαμβάκι έπρεπε και γεύση σαν τον aqua v2 δεν πήρα (έλεγα.. μα καλά αφού είναι τόσο χάλια γιατί δεν ατμίζω σκέτη βάση) και στα 20 στησίματα και ακόμη δεν αναφέρθηκα στο υγρό που έβρισκα όταν άνοιγαν το κάτω καπάκι και στις 20 φορές, αυτό θα το χρεωθώ εγώ γιατί είμαι άσχετος και το προϊόν απευθύνετε μόνο στους αρχαιότερους ατμίστες και τους μάγους δαμαστές του βαμβακιού για να μην πω πως έπεσα σε ελαττωματικό fics και με πουν για κακόβουλο.


Αυτή είναι αυστηρά προσωπική μου γνώμη και πρακτικά δεν γίνεται να αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #444 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:15 »
Τα έχω δει απλά είπα μήπως διαβάσουμε και γνώμες άλλων φίλων κατόχων. Ο ntonto βέβαια τον έθαψε, αλλά θα με ενδιέφερε να ακούσω και άλλες γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #445 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:19 »
Δεν νομιζω να ειχε κανενα οφελος να τον θαψει.
Θα φανει με τον καιρο τι ατμο πεταει ο συγκεκριμενος  :))
Και για τα review ακουστηκαν διαφορα οποτε αναμονη

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #446 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:23 »
Όχι προς θεού δεν εννοούσα ότι τον έθαψε για κάποιο λόγο. Απλά το αναφέρω γιατί ήταν έντονη η κριτική του, πράγμα που με έκανε να το σκεφτώ διπλά πριν τον αγοράσω. Γι αυτό θα ήθελα και άλλες γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #447 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:24 »
Και εγω ετοιμος ημουν αλλα φρεναρα απο τα λεγομενα του  ;)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #448 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:30 »
Φίλε SEB επειδή έχω καεί από κριτικές reviewers, οι οποίοι δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά δύσκολα θάβουν ένα προϊόν, έχω διαπιστώσει ότι μόνο οι γνώμες των συνφορουμίστων έχουν κάποια αξία. Και εγώ τον γλυκοκοίταζα, είδα και δύο reviews στο youtube που έλεγαν μόνο θετικά αλλά μετά τα σχόλια του ntonto μαζεύτηκα και λέω στον εαυτό μου ΠΕΡΙΜΕΝΕ!
Από την άλλη επειδή βλέπω στο φόρουμ ότι τον έχουν και άλλοι φίλοι θεωρώ πως θα ήταν καλό να έχουμε και κάποιες ακόμα γνώμες. 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:39 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #449 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:47 »
Δεν αντιλέγω αλλα βλεπω πολυ ησυχία απο αλλους κατοχους αν υπαρχουν και με ανησυχεί :)) :yes:   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz