vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #420 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 17:06 »
Φίλε  ntonto  κανεις λάθος. Μήν κρίνεις κάτι που δεν εχεις ηδη δοκιμάσει. Τον εχω εδω και 15 μέρες και σαν γεύση ειναι οπως τα λέι και ο  SEB μακράν. Βάλε και την αστεία τιμή σε σχέση με αλλους προχω υποτίθεται ατμοποιητές και θα καταλήξεις οτι αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.


Μα τον έχω δοκιμάσει γιαυτό και λέω ότι λέω και δεν θα συζητήσω για το πόσο κάνει και αν το αξίζει αλλά τι μου προσφέρει.


1. Έχω και τον Aqua v2 καμία σχέση από γεύση.


2. Είχα καιρό να δω δάχτυλο να ματώνει από σφίξιμο ξεσφίξιμο για την αφαίρεση του κάτω καπακιου.


3. τραγικό το γεγονός πως όταν θες να βγάλεις τον ατμοποιητη από το μοντακι σου μένει το κάτω καπάκι πάνω στον ατμοποιητη και χρειάστηκα κάβουρα για να το αφαιρέσω.


4. Άκυρο το κεραμικό που έχει δυο κάθετες μπάρες (από κεραμικό) και το εξωτερικο βαμβάκι περνάει από πάνω αφήνοντας κενό μεταξύ εξωτερικού και εσωτερικού βαμβακιού και έτσι όχι άμεση διαβροχή του εσωτερικού βαμβακιού από το εξωτερικό όπου διαβρέχεται.


5. Μίλησα στο facebook  με τον footoon ή με κάποιον άλλον ούτε που με νοιάζει, εδώ μερικές απαντήσεις.


α.For the reference 4mm I didn't try to use 3mm. That is the reason for 4mm pilar in the package.4mm is best...I think 4mm possible maybe...


β. Don't make with small volume with cotton....


γ.FX flabor is not bad then aquav2  :)


Συμπέρασμα: Μην μου χρυσώνετε το χάπι κύριε κατασκευαστά γιατί με μόνο 4mm διάμετρο μου περιορίζετε το επιθυμητό αποτέλεσμα της αντίστασης, φυσικά έβαλα όσο βαμβάκι έπρεπε και γεύση σαν τον aqua v2 δεν πήρα (έλεγα.. μα καλά αφού είναι τόσο χάλια γιατί δεν ατμίζω σκέτη βάση) και στα 20 στησίματα και ακόμη δεν αναφέρθηκα στο υγρό που έβρισκα όταν άνοιγαν το κάτω καπάκι και στις 20 φορές, αυτό θα το χρεωθώ εγώ γιατί είμαι άσχετος και το προϊόν απευθύνετε μόνο στους αρχαιότερους ατμίστες και τους μάγους δαμαστές του βαμβακιού για να μην πω πως έπεσα σε ελαττωματικό fics και με πουν για κακόβουλο.


Αυτή είναι αυστηρά προσωπική μου γνώμη και πρακτικά δεν γίνεται να αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #421 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 17:28 »
Στο κατω κατω ενας επισκευασιμος Atlantis ειναι. Τιποτα το πρωτοτυπο.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #422 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:13 »



.....................και προς το τελος αυτης της γενιας , ειδαμε τις supersubohm της εποχης........


https://www.fasttech.com/products/1/10004522/3718400-authentic-smoktech-510-dual-coil-cartomizers-5


Και η χαρα που ειχαμε αν δουλευε σωστα ενα τετοιο carto..........δεν περιγράφεται με λογια ......

Αγορα πριν από 8 μηνες με τον carto μεσα... :)) https://www.fasttech.com/products/0/10009310/1823501-bayou-19-ss-m-styled-carto-tank


Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #423 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:14 »
Aυτη η απλοϊκοτητα παλι..
Ιδιοι ολοι ειναι μωρε..  :eyesplash:


Πρωτοτυπια 0..


Αν μη τι αλλο ο ατμοποιητης ειναι αρκετα καλος σε αποδοση.
Τοσο σε γευση, οσο κ σε παραγωγη ατμου.
Αρκετα αερατος για πολλους λογικα, αφου κ με την τρυπα αερα ισα ισα ανοιχτη, παλι αερατη ειναι η τζουρα του.


Το στησιμο του ναι, μπελαλιδικο, αλλα αν μη τι αλλο κατι διαφορετικο.
Χρησιμοποιωντας το fics που μπορεις να το αγορασεις εξτρα (εχει ηδη 1 μεσα στο πακετο αν δεν κανω λαθος)
μπορεις να κανεις τη ζωη σου λιγο πιο ευκολη.


Σιγουρα δεν εχει το πιο ευκολο/γρηγορο στησιμο, αλλα βαζει κατω σε αποδοση πολλους
ακριβοτερους επισκευασιμους.


Φυσικα ολα υποκειμενικα ειναι & προφανως δεν απευθυνεται σε ολους.
Αλλα οχι οτι δεν ειναι πρωτοτυπος.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #424 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:19 »
Και μαλλον συντομα θα περιμένουμε και τον aqua v3

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #425 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:25 »

Δε βρίσκω πουθενά βίντεο του riptripper για τον FX.


Και πώς να βρεις αφού εγώ λέω για τον Haze και είμαι 1000% εκτός θέματος;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #426 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:42 »
Α και κάτι τελευταίο και αρκετά ουσιώδες και πρακτικό που τώρα θυμήθηκα πως είχα αντιληφθεί για τον FX σε σχέση με τα βίντεο που κυκλοφόρησαν....


Όταν σε μια παρουσίαση από τον κατασκευαστή δείτε στο βίντεο αρκετά κοψίματα και η εικόνα να μην είναι εγγραφή μιας φοράς σε επίμαχα σημεία αυτό σημαίνει πως και οι ίδιοι έχουν αποτυχίες και δυσκολίες που δεν δίνατε να παρουσιάσουν για να μην αποτρέψουν τον αγοραστή.


Με άλλα λόγια όταν διαπιστώσετε κάτι τέτοιο έχετε στην άκρη του μυαλού σας πως τέτοιου τύπου επεξεργασία εκτός από τεχνική κρύβει και ένοχα μυστικά  ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #427 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:49 »
Αν και απογοητευτικά τα λόγια του ntonto, σαν να με προσγείωσαν κάπως.. :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #428 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 20:55 »
Oταν σε μια εικόνα δω πολλά κοψίματα, εκτιμώ την προσπάθεια του δημιουργού του βίντεο να μη σπαταλήσει τον πολύτιμο χρόνο μου με τα σαρδάμ του, το χάσιμο του νετ, την βίαιη αλλαγή κάδρου, την φυσιολογική καθυστέρηση να κάνει κάτι αυτονόητο, όπως το να ανοίξει μπουκαλάκι, γεμίσει ατμοποιητή, κλείσει μπουκαλάκι, βάλει σε θέση του μπουκαλάκι. Οχι, δε χρειάζεται να τα παρακολουθήσω όλα αυτά.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζονται 30 λεπτά για να μου πει κάποιος ασύνταχτα, πράγματα που σε 3-4 λεπτά θα μπορούσε να τα είχε πει με έναν οργανωμένο λόγο. 
Ο όποιος επαγγελματισμός στις βίντεο παρουσιάσεις δεν πρέπει να ενοχοποιείται.

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #429 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 21:23 »
Ferongr  δεν εχω δυστυχως τον Lemo για να τους συγκρίνω. Αλλα περιστρέφοντας την εισοδο αέρα ειναι σπηλαιώδης..... πιστεύω δηλαδή οτι θα ικανοποιήσει και αυτούς που ψάχνουν την πολύ αεράτη τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #430 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 21:43 »
Ας αναφερθώ στα ένοχα μυστικά βήμα βήμα


Εδώ είναι το βίντεο στο οποίο αναφέρονται τα παρακάτω σχόλια.


[youtube]Tnz0jCOG6lA[/youtube]



0:14 -> Μακαριά να άνοιγε τόσο εύκολα και θα χαιρόμουν αν έβλεπα στο βίντεο τι έκανε πριν τον φτάσει στο σημείο να ανοίξει τόσο εύκολα. Αν παρατηρήσετε πριν αρχίσει να τον ξεβιδώνει υπάρχει cut και στο προηγούμενου πλάνο απλά τον πιάνει στα χέρια του.


0:18 -> Δεν βγαίνει παιδιά αυτό το πράγμα με το χέρι, μέσα στην συσκευασία υπάρχει ένα μαύρο εργαλείο που δεν το χρησιμοποιεί στο βίντεο και το ξεβιδώνεις μόνο με αυτό. Εδώ βλέπεις μόνο να το βγάζει, όχι πως το ξεβιδώνει. Αν παρατηρήσετε προσεχτικά θα δείτε την διαφορά θέσης μεταξύ 0:17 όπου είναι βιδωμένο και 0:18 όπου πριν το βγάλει με το χέρι ήδη έχει ξεβιδώσει με το μαύρο εργαλείο.... φαίνονται οι βόλτες από τα πάσα.


0:23 -> αρχίζει να βιδώνει και μετά από cut στα 0:25 απλά το κλείνει χωρίς το μαύρο εργαλείο με το χέρι να πιάνει μόνο το 510, σφίξιμο δεν κάνεις αν δεν έχεις χέρι πένσα με κάλους.


0:27-0:28 -> εκεί που αρχίζει να κλείνει με το κάτω καπάκι ξάφνου είναι κλειστό, μπορώ να το καταλάβω γιατί έφαγα πολλές ώρες μαζί του, δεν κλείνει έτσι ανάλαφρα όπως το δείχνει, υπάρχει πόνος. Μπορείτε εύκολα να διαπιστώσετε πως εκεί που έχει βόλτες ξάφνου είναι τέρμα κλειστό


0:38 -> Εδώ το επάνω μικρο καπάκι οι τρύπες όπου περνά ο αέρας είναι αιχμηρές και κόβουν πέτσες ή δίνουν πόνο. Εδώ ο κύριος το πιάνει πρώτα στα χέρια του, το ξεβιδώνει Off camera και με ένα cut αφού το έχει ξεσφίξει αρχίζει να το ξεβιδώνει.


1:02-1:03 Εδώ βλέπουμε το ίδιο πράγμα στο κλείσιμο, το cut έγινε για να μην δείξει το σφίξιμο που τρώει και απλά στο δείχνει βιδωμένο.


1:07 -> Με το χέρι αυτό το πράγμα δεν βιδώνει και στην συνέχεια βιδώνει το κάτω καπάκι χωρίς να δείχνει όλο το βίδωμα και απλά στο δείχνει μετά στο χέρι βιδωμένο.


1:27 -> Βγάζει τον ατμο από το μοντακι αφού πρώτα έχει off camera έχει ξεβιδώσει 2-3 βόλτες, εδώ είναι που έλεγα σου μένει το κάτω καπάκι στο μοντακι.


1:31 -> Αφού off camera έχει γυρίσει το κάτω καπάκι μια βόλτα μας δείχνει ότι το ανοίγει και φυσικά χωρίς να ισχύει, ανάλαφρα αφαιρεί το εξάρτημα ξανά δείχνοντας πόσο εύκολα γίνεται χωρίς το μαύρο εργαλείο, πράγμα που δεν ισχύει.


Κάπου εδώ θα σταματήσω γιατί βαρέθηκα....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #431 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 22:21 »
Mια χαρά μοντάζ είναι πάνω στο ρυθμό της μουσικής.
Επειδή η κάμερα είναι σταθερή και τραβάει μονόπλανο, πρέπει τα πηδήματα που κάνει η εικόνα στα κοψίματα να φαίνονται όμορφα, γι΄αυτό μοντάρει πάνω στη μουσική. Είναι μια νέα τεχνική αυτή, των τελευταίων 2-3 ετών, που τυπικά παραβαίνει τους νόμους του μοντάζ, αλλά έχει γίνει μόδα.
Δεν κρύβει απαραίτητα κάτι.
Δηλαδή, αν δεν είναι μισή ώρα το βίντεο, με αισθητική σαν αυτή των βίντεο της Αλ Κάιντα, είναι ύποπτο;

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #432 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 22:42 »
Είναι προφανείς οι ισχυρισμοί σου και εγώ από άγνοια για τον συγκεκριμένο ατμο την ίδια στάση θα είχα.


Συμφωνώ μαζί σου για τις γενικότητες περί βίντεο αλλά εδώ μιλάω ειδικά και αναφέρω αυτό το κάτι παραπάνω που βλέπω και ξέρω αφού έχω συνυπάρξει μαζί του και μπορώ να δω τα πράγματα ξεκάθαρα.


Μετά από 3 μέρες πήρα διαζύγιο με τον Fx αλλά ακόμη θυμάμαι πολύ καλά τις πληγές στο δεξί χέρι και όλα αυτά τα κουσούρια που τον κανουν απεχθες για να μην πω επικίνδυνο.... δεν νομίζω να μην συμφωνήσει κανείς μαζί μου πως αν κάποιος έβγαζε τον ατμο από το μοντακι και ξαφνικά διαπίστωνε πως το κάτω καπάκι έμεινε στο μοντακι και όποιο υγρό άρχιζε να ρέει στον κονεκτορα του μοντ θα ήταν ένα ευχάριστο γεγονός. Μια καταστροφή του αγαπημένου μας μοντ από υγρά δεν είναι ευχάριστο γεγονός


Είναι πολύ ιδεατά και ανάλαφρα στο βίντεο και ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα και θα αντιπαρέλθω λέγοντας πως το μοντάζ δεν είναι καθόλου μια χαρά και είναι προφανείς για μένα πλέων οι λόγοι που είναι έτσι στημένο.


Σε ευχαριστώ για την αντιπαράθεση απόψεων γιατί ένας διάλογος είναι πολύ πιο εποικοδομητικός από το να κάθομαι και να μονολογώ.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #433 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 00:32 »
Σίγουρα πάντως δεν υπάρχει και λόγος να μην πιστέψει κάποιος την εμπειρία που περιγράφει ο φίλος, άσχετα απ'το τι πραγματικά συμβαίνει σε κάθε βίντεο που παίζει στον ιστό.
Αν το πράγμα είναι φόλα θα φανεί, ελπίζω κι εντελώς "αναίμακτα" για όλους όσουν τον αποκτήσουν μελλοντικά.. :D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #434 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 16:21 »
Κοιταξτε τι βρηκα............ 8) ;D




Cloupor Z5 Top Filling Anti-leak Chimney Tank comes soon!
Three Ceramic OCC types: Kanthal, Ni200 and SS316L
RBA for Dual Coil
Best partner with Cloupor mini plus and Cloupor GT. emoticon smil




Φωτογραφία του χρήστη Cloupor.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 255 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556761 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238641 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz