vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, after_smoke, andreasand22, Milarepa, aalex, Blackwolf, lagoudakis

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #390 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:30 »
Αυτός ; Εγώ όταν τον είδα ειπα αν έχει το αξονάκι για να στρίβεις κόιλ 5mm τον χτύπησα στα δόντια!
αλλα απο τη μία δε μου χώραγε έτσι στο νου και μετά που είδα το βίνετο τα ίδια...
Όλα μια απόφαση ειναι μωρέ  ;D

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #391 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:37 »
Εγώ που είδα κάποια βιντεάκια για το στήσιμο του AquaFX περισσότερο μπελαλίδικο το βρήκα παρά δύσκολο. Για να τον στήσεις θα χρειαστείς τον τριπλάσιο χρόνο απ'ότι στους καϋφουνοειδείς άτμο. Δεν ξέρω εάν η απόδοση του αξίζει αυτή την θυσία.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:42 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #392 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:45 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα παρά το γεγονός ότι μ έχει κάνει τρελό κλικ

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #393 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:53 »
Η αλήθεια είναι πως και εμένα, γι' αυτό και ασχολήθηκα να δω βιντεάκια :)) . Και η τιμή του δεν είναι τρελή.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #394 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:58 »
Δεν θα τον έλεγα ιδιαίτερα δύσκολο, διαφορετικός απ'ότι έχουμε συνηθίσει μέχρι σήμερα (οι περισσότεροι τουλάχιστον από εμάς ) όμως δεν δείχνει και τόσο ζόρικος τελικά. Μετά από τα δύο τρία πρώτα στησίματα τα επόμενα θα πηγαίνουν νεράκι φαντάζομαι.. άντε να ρίχνεις κάνα δυο καντήλια στα "C" κλιπς που κρατάνε το σύρμα κι αυτό είναι όλο.. :D

Ενδιαφέρον ο aqua fx, και σε καλή τιμούλα γι'αυτό που δείχνει ότι κάνει..

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #395 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 00:05 »
Για ξα δούμε ποιός τολμηρός θα κάνει την πρώτη κίνηση!!!!

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #396 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 00:06 »
τι ειναι αυτος ο footoon  :idiot1: ολοι οι κατασκευαστες ατμοποιητων προσπαθουν να διευκολυνουν τον τελικο χρηστη στο στησιμο τις αντιστασης , αυτος καθε φορα προσπαθει να το κανει ακομα πιο δυσκολο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #397 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 00:21 »
Για ξα δούμε ποιός τολμηρός θα κάνει την πρώτη κίνηση!!!!
Ειλικρινά αν δεν είχα πάρει πρόσφατα τον expromizer θα το σκεφτόμουν πολύ έντονα, και λόγω της τιμής του φυσικά.
Με τράβηξε η διαφορετικότητά του, ένα παραπάνω επειδή μπορώ και να τη διαχειριστώ εύκολα πιστεύω.
Είμαι και άνθρωπας που τα παίρνει τα ρίσκα του κατά καιρούς..  :D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #398 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 00:22 »
τι ειναι αυτος ο footoon  :idiot1: ολοι οι κατασκευαστες ατμοποιητων προσπαθουν να διευκολυνουν τον τελικο χρηστη στο στησιμο τις αντιστασης , αυτος καθε φορα προσπαθει να το κανει ακομα πιο δυσκολο.

Όλα σχετικά είναι και τείνω να συμφωνήσω με το Μάκη. Το θέμα είναι τι ψάρια πιάνει από γεύση και συνολική απόδοση και κάθε πότε χρειάζεται να στήνεις και να αλλάζεις βαμβάκια, μιας και είναι κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε άλλον ατμο.
Μήπως ξέρει κανείς από τι υλικό είναι φτιαγμένη αυτή η κάψουλα όπου τοποθετείται η βαμβακοαντίσταση? Κεραμικό, peek, κάτι άλλο?
Και ποιά είναι η τιμή ρε παιδιά? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #399 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 00:36 »
Αυτό που μου αρέσει είναι ότι το RBA είναι το μοναδικό που μπορείς να κάνεις σωστά vertical coils με το βαμβάκι σφιχτό στην αντίσταση. Σε Kayfun-στυλ deck το vertical coil δεν είναι ιδανικό καθώς το βαμβάκι κάθεται χαλαρά στην αντίσταση και η τροφοδοσία είναι μέτρια ειδικά στην πίσω πλευρά του βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #400 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 02:35 »
Για ξα δούμε ποιός τολμηρός θα κάνει την πρώτη κίνηση!!!!


Θα σας πρότεινα να κρατήσετε μικρο καλάθι.


Μπορεί ως κάτι διαφορετικό να προξενεί ενδιαφέρων στους χομπίστες άλλα εδώ ο σχεδιασμός είναι τραγικός.


Θα είμαι επιεικής.. πεταμένα λεφτά.. θα προσθέσω και την υπόλοιπη μου επιείκεια αν υπάρξει ενδιαφέρων.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Όλα σχετικά είναι και τείνω να συμφωνήσω με το Μάκη. Το θέμα είναι τι ψάρια πιάνει από γεύση και συνολική απόδοση και κάθε πότε χρειάζεται να στήνεις και να αλλάζεις βαμβάκια, μιας και είναι κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε άλλον ατμο.
Μήπως ξέρει κανείς από τι υλικό είναι φτιαγμένη αυτή η κάψουλα όπου τοποθετείται η βαμβακοαντίσταση? Κεραμικό, peek, κάτι άλλο?
Και ποιά είναι η τιμή ρε παιδιά? :dontknow:


Κεραμικό λένε αλλά καμία σχέση με άλλα κεραμικά χωρίς να έχω γνώμη για την απόδοση των άλλων ατμο με κεραμικό. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως στον Aqua fx η σειρά είναι αντίσταση, βαμβάκι να φάνε και οι κότες, κεραμικό. Οπότε η σχέση αντίσταση κεραμικό εδώ δεν υπάρχει, μην διανοηθεί κανείς πως θα έχει γεύση επειδή είναι από κεραμικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2015, 02:41 από ntonto »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #401 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 04:01 »
Η φιλοσοφία του συγκεκριμένου ατμοποιητη ειναι βασισμένη απο τα βιντεο που ειδα στα καρτομαιζερ τυπου boge(τα καλα ) κτλ κτλ τα οποια λιγοι τα προλαβανε και βαζουν κατω σε γευση πολλους μα πολλους σημερινους ατμοποιητες 8)

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #402 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 09:53 »
Φίλε  ntonto  κανεις λάθος. Μήν κρίνεις κάτι που δεν εχεις ηδη δοκιμάσει. Τον εχω εδω και 15 μέρες και σαν γεύση ειναι οπως τα λέι και ο  SEB μακράν. Βάλε και την αστεία τιμή σε σχέση με αλλους προχω υποτίθεται ατμοποιητές και θα καταλήξεις οτι αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #403 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 10:06 »
Gialova, από τζούρα τι λέει; Είναι αεράτος σαν το Lemo 2;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #404 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 10:44 »

το "κεραμικό" πάντως, χωρίς να μου φαίνεται κεραμικό ,  δεν διακρίνω να έχει σχέση με την κατεύθυνση της θερμότητας και του ατμού  με τα παράθυρα που έχει, οπότε εγώ το άφησα έξω απο τα συν και πλην της πρώτης ματιάς

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 280 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34511 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556843 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538103 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1210 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz