vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Lazy Dog, πολυς, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #375 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 14:55 »
Petra δεν εχεις αδικο. 
Μπορω ομως εγω ή καποιος αλλος να κανει κατι γιαυτο ;;;    Οχι.   Απο τη στιγμη λοιπον που θελω τον ατμ/τη , ειναι μονοδρομος αυτη η οδος. . Δυστυχως.
Καταλαβαινω απολυτα τι γραφεις και με ποιο σκεπτικο τα γραφεις και φυσικα εχεις δικιο σε οτι λες.
Θα υπαρξουν ομως ανταλλακτικα και θα ειναι διαθέσιμα απο καποια καταστηματα εδω Ελλαδα.
Για πόσο , σε πόσο χρονο και σε τι τιμή , δεν ξερω.   Θα υπαρξει ομως ενημερωση ελπιζω να υπαρξουν και διαθεσημα κομματια.


Ribot,
οπως εγραψα και πιο πανω , περασε κι απο τα δικα μου χερια ο κλωνος και δουλευε καλα.
Πιστεψε με ομως , δεν εχει σχεση η αποδοση του με τον αυθεντικο.




tsbasid,
αν εχεις FB μπορεις να γινεις μελος της ομαδας και απο 'κει να κανεις την παραγγελια σου.


Οπως διαβασα , θα υπαρξει και δευτερη εκδοση του Nextiny . 


Οποτε μπορει οποιος θελει να γινει μελος στη σελιδα


VapeWareMods


και να μπει στη λιστα για την αποκτηση του.






Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #376 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 15:00 »
Πολύ ιδανικά το παρουσίασες robbin.
Θα πρέπει να έχει ή να φτιάξει εξ επι τούτου προφίλ.
Θα πρέπει να παραφυλάει πότε θα βγουν οι λίστες
Θα πρέπει να προλάβει να δηλώσει έγκαιρα και να παρακαλέσει να πληρώσει πανάκριβα για να του στείλουν το exclusive αυτό προϊόν που τον κατατάσσει στους ολίγους κι εκλεκτούς.
Ενίοτε τα παρακάλια απευθύνονται σε έναν ιδιώτη (νομικά) και όχι σε έναν πιστοποιημένο έμπορο με φορολογική ύπαρξη και νομικές υποχρεώσεις κατασκευαστή.
Υπάρχουν περιπτώσεις όπου η ιδιωτική διακίνηση αφορά σε προιόντα επαρκούς στοκ, ή προιόντα παραγγελίας (customized) που με αυτόν τον τρόπο διακινούνται σε πολύ χαμηλή τιμή, εξ ορισμού άνευ εγγύησης, με συνέπεια να κερδίζουν αμοιβαία και οι δυο από τη συναλλαγή. Και υπάρχουν περιπτώσεις όπου τα προϊόντα διακινούνται έτσι, ώστε να εξασφαλίζεται το μέγιστο δυνατό κέρδος για τον κατασκευαστή, χωρίς υποχρέωση after sales service.

Shado,
δεν έχω δίκιο, δεν έχεις άδικο. Είναι δυο οπτικές γωνίες. Αν εσένα σε καλύπτει κάτι τέτοιο, άριστα θα πράξεις αν το αγοράσεις.
Επίσης άριστα θα πράξει κάποιος που δεν θα το αγοράσει για τους λόγους που το αναφέρω.
Να ξέρεις ότι στο μάρκετινγκ, ένα προιόν παρουσιάζεται πιο επιθυμητό αν υποτίθεται ότι είναι σε έλλειψη, ακριβώς διότι η αξία του και ο τρόπος κατασκευής του καθιστούν απαγορευτική τη μαζική πώληση. Σε κάνουν να νιώθεις ως ο εκλεκτός αν το αποκτήσεις. Δες το στον τρόπο που γράφεις. Με τόσους ατμοποιητές στο συρτάρι σου ή στα μαγαζιά κι όμως νιώθεις ελλειπής ατμιστικά αν δεν αποκτήσεις αυτό το άγιο δισκοπότηρο.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #377 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 15:41 »
Η εταιρια μαζι με την αποστολη του ατμοποιητη , θα στειλει και την αποδειξη , οπως και την καρτα εγγυησης .
Υπαρχουν και ανταλλακτικα , αλλα αυτο ειναι το δευτερο σκελος της προσπαθειας.
Πρωτο ειναι η κατασκευη και διαθεση του ατμ/τη και αμεσως μετα η παραγωγη και διαθεση των ανταλλακτικων.
Δεν ειναι απροσωπη.
Μπορεις μεσο της σελιδας να πεις οτι θελεις με τον κατασκευαστη και το υπολοιπο team .


Εεεε.... οχι και οτι θα ειμαι ελλειπης  αν δεν αποκτησω τον  συγκεκριμενο ατμ/τη.........
Δεν εχω εγω δισκοποτηρα..... 
Εχω ατμοποιητες που μετρανε πολλα χιλιομετρα , αλλα ακομα δουλευουν και κανουν αλλα τοσα....... 8) :))


Απλα θεωρησα καλο να κανω γνωστο ενα ατμ/τη Ελληνικο που μολις βγηκε στην αγορα.
Ηξερα καιρο οτι ετοιμαζεται , αλλα δεν υπηρχε καποια εικονα ή καποια αναφορα για το πως και το τι ειναι.
Μολις τον ειδα και μπορεσα να μαθω και καποια λιγα πραγματακια για την κατασκευη , εμφάνισα αυτη τη κατασκευη και στο φορουμ.
Αυτο ειν' ολο.   Ουτε κερδος , ουτε συμμετοχή εχω στην εταιρια γενικα , ουτε ειμαι καποιος που θα προωθήσει την κατασκευη αυτη.




Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #378 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 19:50 »
ενας ενδιαφερον ατμο,τον ονομαζουν ντριπερ τανκατο και απο οτι φαινεται ειναι πανευκολος στο στησιμο με πολυ καλη γευση.



Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #379 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:38 »
Μου θυμιζει πολυ τον origen....τον οποιο θα προτιμουσα γιατι ειναι πιο καλη κατασκευη

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #380 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 16:14 »
aqua fx footoon

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #381 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 17:34 »
και που τον βρίσκουμε αυτόν τον ενδιαφέρον ατμοποιητη εε?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #382 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 18:24 »
το vape-spot τον έχει....

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #383 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:31 »
Διακρίνω έναν εκνευρισμό ως προς την κλάση των elite.
Ο καθένας είναι πρόθυμος να κάνει ότι γουστάρει. Και το λέω πολύ ωμά γιατί έτσι είναι. Εάν δεν θέλει κάποιος να ασχοληθεί με το άθλημα του ηλεκτρονικού τσιγάρου και να ψάχνει της κινέζικο εταιρίες μήπως και πάρει κάτι τσάμπα ή πάρει κάποιον κλώνο για να μου το παίξει μάγκας πολύ ευχάριστος δεκτό και αυτό. Όμως δεν γουστάρω τα λεγόμενα elitist και περί υπερβολικά πόσα για ηλ. τσιγάρο.
Κάποια πράγματα είναι έτσι γιατί δημιουργηθηκαν από το marketing και μπράβο στους ανθρώπους.
Όσο για το εάν δεν έχω Facebook κτλ δυστυχώς για αυτούς θα συνεχίσουν να αγοράζουν κάθε μέρα σε τιμή μαγαζιού και θα είναι τσιμπημένα.

Όσο για τις λίστες που ρώτησε ο φίλος παραπάνω :
Είναι μέσο Google doc προθέτεις τα στοιχεία σου και εάν προλάβεις φυσικά την στιγμή που θα ανοίξει σε κάποιο γκρουπ η λίστα. Συνήθως κρατάνε η λίστες ανοικτές μέχρι 2 λεπτά διότι γεμίζουν σε κλασματα.

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #384 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 22:08 »
η αγορα εχει για ολα τα γουστα και ολα τα βαλαντια ΕΤ ο καθενας κρινει και ειμαστε χαρουμενοι ολοι γιατι οταν αρχισα εγω το ατμισμα υπηρχαν μονο κατι στυλ τσιγαρακια που μονο ευχαριστηση απολαυση και κινητρο για να κοψω το κολοτσιγαρο δεν ηταν τωρα οι επιλογες ειναι πολλες και καλες  ......ατμιζεται μην καπνιζεται ...... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #385 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 22:51 »
Κι επειδή δε γουστάρεις εσύ βρε Χάρη, δεν είναι ελεύθερος ο άλλος να κρίνει μια τακτική ως ελιτίστικη ή να θεωρήσει την τιμή υπερβολική?
Εγώ δεν έχω να πω κάτι πάνω σ' αυτό, απλώς ως καταναλωτής κρίνω τι σηκώνει το πορτοφόλι μου και πράττω ανάλογα, αλλά το να παραφυλάει κάποιος στο fb για να προλάβει να μπει στη λίστα που θ' ανοίξει για 2 λεπτά, ε παρά είναι υπερβολικό φίλε μου.
Μου θυμίζει εκείνες τις τρελαμένες αμερικάνες που μπουκάρουν κατά ορδές στα μαγαζιά της ΝΥ, τη μία και μόνη μέρα που δίνουν -τζάμπα(?), ούτε που θυμάμαι- νυφικά και στήνονται από τα χαράματα :o

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #386 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 22:59 »
Η ελιτιστικη μορφη της ψυχολογιας του οχλου.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #387 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 22:59 »
δεν έχουμε εδώ τέτοιες ντίβες !!
   ;D

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #388 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:01 »
Στο θεμα μας;  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #389 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:23 »
aqua fx footoon
(Image removed from quote.)


Δείχνει τέλειος αλλά απίστευτα δύσκολος στο στήσιμο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16694 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz