vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Olga68, Blackwolf, ipomonias, Milarepa, Doubt, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #360 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:40 »
Ο νεος ατμοποιητης της ομαδας Vape Ware Mods , ακουει στο ονομα Nextiny και ειναι στα χναρια του NextGen , αλλα με καποιες διαφορες.



• 22mm width• 27mm height• net capacity : ~3.4ml ss tank / ~3.3ml PC tank
• Adjustable AFC ring through 4 twin vertical holes @ (1.0 - 1.2 - 1.4 - 1.6)
• Polycarbonate drip tip and tank (Quadrant® PC 1000)
• 304 SS tank included
• Deck with juice well and recessed negative screw
• 304 SS ultra-fine brushed finish
• Positive post insulator from ketron®1000 peek
• Center positioned mesh wicking
• Reduced evaporation chamber
• Spares bag and ss rod included








[youtube]GHX-vzMKa5Y[/youtube][/font][/color][youtube]iMWX4uJkYuM[/youtube][/font][/color]

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #361 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 19:01 »
Πάλι με λίστα θα είναι;  :(

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #362 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 19:28 »
Ναι..............δυστυχως..............

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #363 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 19:59 »
Και από τιμή? στα επίπεδα nextgen να φανταστω

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #364 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 20:17 »
Ναι.  Μεσα - εξω ειναι στα 170€


Αν αλλαξει κατι ή αν υπαρξει αλλη τιμη για εμας θα ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #365 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 00:31 »
Πάλι με λίστα θα είναι;  :(
Τι εννοείς λίστα; αναμονής;

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #366 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 08:55 »
Ο προηγούμενος ήταν με λίστα στο facebook και όποιος προλάβει.  Απ' ότι λέει ο Βασίλης πάλι έτσι θα είναι  :(

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #367 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 11:15 »
Εγώ πάντως έχω τον κλώνο του προηγούμενου εδώ και 7 μήνες και ατμίζει πάρα πολύ καλά κι από φινίρισμα σκίζει. Σε άμεση σύγκριση στο Ατμόραμα με τον γνήσιο ήταν αδύνατον να διακρίνω διαφορά κι όχι μόνο εγώ αλλά και 2 ακόμη ατμιστές με πολλά χρόνια εμπειρίας και μάστορες οι ίδιοι στον next gen.
Πάντως τα ποσά που ακούγονται δεν τα δίνω με την καμία όμως :nope:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #368 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 11:56 »
Aυτό με τις σχεδόν κρυφές λίστες που υπάρχουν μόνο σε σημεία μυημένων (πχ σελίδα στο FB, αντί eshop ή φυσικού καταστήματος) και τον ελιτισμό της ελάχιστης και πανάκριβης παραγωγής που απευθύνεται μόνο στους λίγους που θα παρακαλέσουν τον κατασκευαστή να δεχτεί τα χρήματά τους, με χαλάει ως καταναλωτή.
Και το καλύτερο προϊόν να πουλάνε, προσωπικά με απωθεί.

Υπάρχουν 2 κατηγορίες μεθόδων προσέγγισης πελατών στο μάρκετινγκ.
Αυτές που στοχεύουν στην πώληση απευθυνόμενες στη νοημοσύνη του καταναλωτή (πχ άριστο after sales, επιβράβευση μέσω πραγματικών εκπτώσεων)
Κι αυτές που στοχεύουν στην πώληση απευθυνόμενες στο συναίσθημα του καταναλωτή, άρα και στις αδυναμίες και τις ανασφάλειές του (πχ ανάγκη να ξεχωρίζει, δημιουργία πλαστής καταναλωτικής ανάγκης, δημιουργία φόβου ότι με ανταγωνιστικά προϊόντα δεν θα ικανοποιηθεί, πλασματικές εκπτώσεις, επαθλοποίηση του προϊόντος μέσα από δήθεν αποκλεισμό της πλειοψηφίας των καταναλωτών - με το δικαίωμα της αγοράς του να προβάλλεται ως προνόμιο και κυνήγι θησαυρού, κλπ)

Η μέθοδος του συγκεκριμένου κατασκευαστή ανήκει στη δεύτερη κατηγορία. Πολύ καλοπροαίρετα κάποιοι θα το αγοράσουν.

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #369 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 12:02 »
ουτε αιρεση να ηταν με το κλειστο λομπυ και τις κρυφες λιστες(langrarde).... :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #370 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 12:14 »
Μη  ξεχνας ομως Γιωργη οτι υπηρξε προβλημα με τον κεντρικο πολο που βραχυκύκλωνε και τις διαρροές που ειχαν αρκετοι απο το κατω μονωτικό που ειναι χωνευτό και οχι βιδωτό ωστε να εφαρμόζει ακριβως.


Πολλοι μπορει να πετυχαν σε καλο κλωνο , αλλα δεν μπορεις να τους συγκρινεις φιλε.
Ετυχε να περασει κι απο τα δικα μου χερια ενας καλος κλωνος , σε ολα ηταν καλος , αλλα δεν μου εδωσε ακριβως αυτο που πηρα απο τον αυθεντικο.


Σα φτηνη λυση και για να παρεις μια ιδεα του τι ειναι ο NextGen , μπορω να πω οτι ηταν καλος .
Σε καμια περιπτωση ομως δεν μπορω να τον βαλω διπλα στον αυθεντικο. 


Γνωμη μου βεβαια.




Petra , δεν ειναι κρυφη ομαδα ή κρυφη λιστα.
Απλα υπαρχει στο Facebook μια ομαδα και μια λιστα , την οποια τη βλεπουν ολοι.
Και στην Ελλαδα , αλλα και στο εξωτερικο.


Η σκεψη ηταν οτι με το FB θα γινει η δουλεια που χρειαζεται με μια ενεργεια και σε λιγοτερο χρονο λογο της παγκοσμιας κλίμακας που καλυπτει.


Σε 'μας εδω βεβαια και σε οποιον δεν εχει Facebook , καταλαβαινω οτι δεν μπορει να δει την οποιαδηποτε κατασκευη και εκει ειναι το προβλημα.
Εχεις και 'συ φυσικα δικιο μεσα σ' ολο αυτο , γιατι θα πρεπει να ενημερωθουν και ατομα που δεν εχουν FB .




Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #371 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 12:27 »
Oχι, δεν εννοώ αυτό.
Τα προϊόντα πωλούνται δια της εμπορικής οδού, μέσα από καταστήματα, έστω και ηλεκτρονικά. Επίσημα, με στοιχεία, διεύθυνση και τηλέφωνο κατασκευαστή. Σε διαρκές στοκ ή με διαρκή ενημέρωση αν κάποιο προϊόν είναι εποχιακό ή παράγεται σε λιγότερες ποσότητες.
Όχι μέσα από social media.
Δεν είναι θέμα του ποιος φιλοσοφικά είναι υπέρ ή ενάντια του FB, αλλά θέμα εμπορικής διαφάνειας.
FB στην τελική ο οποιοσδήποτε μπορεί σήμερα να φτιάξει ένα ψυχρό ανώνυμο προφίλ, με φωτογραφία ενός τοπίου και ψευδώνυμο, ώστε να μπορεί να βλέπει κάποια πράγματα. Αλλά όχι να κυνηγάμε τον έμπορο να τον παρακαλάμε να μας πουλήσει. Δεν είναι κυνήγι θησαυρού η απόκτηση ενός καταναλωτικού αγαθού. Αν σε βάλουν σ΄αυτό το τρυπάκι αυτοί που το πουλάνε, να είσαι σίγουρος ότι ως καταναλωτή δε σε σέβονται ιδιαίτερα. Ασε που μ΄αυτό τον τρόπο, το προϊόν πωλείται με ακόμη μεγαλύτερα ποσοστά κέρδους, μέρος εκ των οποίων ΔΕΝ μεταφέρεται στον καταναλωτή, αν κρίνω από την τιμή του.

Δεν τα λέω όλα αυτά για να ανοίξω πεδίο αντιπαράθεσης. Ας πούμε ότι τυχαίνει να γνωρίζω κάποιες εμπορικές πρακτικές και τις αναφέρω. Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει τι τον εξυπηρετεί καλύτερα. 


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #372 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 12:43 »
Μη  ξεχνας ομως Γιωργη οτι υπηρξε προβλημα με τον κεντρικο πολο που βραχυκύκλωνε και τις διαρροές που ειχαν αρκετοι απο το κατω μονωτικό που ειναι χωνευτό και οχι βιδωτό ωστε να εφαρμόζει ακριβως.


Πολλοι μπορει να πετυχαν σε καλο κλωνο , αλλα δεν μπορεις να τους συγκρινεις φιλε.
Ετυχε να περασει κι απο τα δικα μου χερια ενας καλος κλωνος , σε ολα ηταν καλος , αλλα δεν μου εδωσε ακριβως αυτο που πηρα απο τον αυθεντικο.


Σα φτηνη λυση και για να παρεις μια ιδεα του τι ειναι ο NextGen , μπορω να πω οτι ηταν καλος .
Σε καμια περιπτωση ομως δεν μπορω να τον βαλω διπλα στον αυθεντικο. 


Γνωμη μου βεβαια.

Σ' αυτό με το χωνευτό μονωτικό έχεις δίκιο και το έχω γράψει κι εγώ στο νήμα του NG. Συμβιβάστηκα λοιπόν με το ότι δεν μπορώ να τον αφαιρέσω από τη βάση αλλά βραχυκυκλώματα και διαρροές δεν μου έκανε ποτέ.
Ίσως να μη μπορώ να τον βάλω δίπλα δίπλα με τον γνήσιο σε απόδοση αλλά αν σκεφτώ την αναλογία τιμής/απόδοσης, τότε τον βάζω Βασίλη.
Είναι πολλά τα λεφτά του γνήσιου κι αν βάλεις ότι είναι πιο μπελαλίδικο το mesh από τους φυτιλάτους με τις τόσες σημερινές επιλογές σε βαμβακοειδή υλικά, εγώ δε θα τα έδινα, ούτε και γι' αυτόν τον καινούριο.
Άσε που δεν έχω και απεχθάνομαι το fb :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #373 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 14:27 »
Εγώ δεν κατάλαβα τι ακριβώς λίστα είναι αυτη. Μπορεί ο ενδιαφερόμενος να εκδηλωσει ενδιαφέρον σε αυτή και απλά μπαίνει σε σειρά προτεραιότητας; η είναι εξ. Αρχής περιορισμένα κομμάτια και όποιος προλάβει;

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #374 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 14:36 »
Συγγνωμη αλλα δεν αντεξα!Θα πρεπει ας πουμε καποιος να φτιαξει profil facebook για να παρει εναν ατμοποιητη?
Δεν εχω καμια προθεση να αγορασω τον συγκεκριμενο ατμο απλα η λογικη απλα με εκπλησσει!
Μακαρι οσοι τον αγορασουν να ειναι χαρουμενοι και ο κατασκευαστης να χαρει πουλωντας πολλα κομματια απο το δημιουργημα του!Ειλικρινα και απολυτως καλοπροαιρετα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 270 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34495 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181527 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 109 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz