vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 9 χρήστες
karga, Tem, Jorge, white varadero, lounik, dkostas, Aoratix, Milarepa, camber

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 20, 2014, 18:30 »
Αυτός που έκανε το σετάρισμα πάντως έχει πετύχει την απόλυτη συμμετρία. Πρέπει να του πήρε αρκετό χρόνο για να καταφέρει αυτό το αποτέλεσμα. Πραγματικά πολύ καλή δουλειά.
Τώρα όσον αφορά τις 8 αντιστάσεις.... τι να πω;
Τις θεωρώ υπερβολικές. Πέρα από το ρεύμα που θέλει αυτό το πράγμα για να παίξει καλά, το θεωρώ υπερβολή και δεν νομίζω να προσφέρει και κάτι τόσο καλύτερο στην απόδοση. Ντουμάνια ατελείωτα, εφέ και τπτ παραπάνω.
Ακόμα και τις 4πλές αντιστάσεις τις θεωρώ υπερβολικές.
Προσωπική μου άποψη πάντα είναι ότι μέχρι διπλή αντίσταση είμαστε οκ. Δεν χρειαζόμαστε κάτι παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 20, 2014, 19:27 »
Επειδή δεν βρήκα κάποιο νήμα με αυτόν τον ατμοποιητη αποφάσισα να σας τον δείξω από δώ.
Πραγματικά μου φαίνεται περίεργο που δεν έχω βρει κάτι εδώ γιατί αυτή τη στιγμή είναι ένας από τους κορυφαίους στην αγορά.


http://m.[youtube]nXyUaE4oBYY[/youtube]


http://m.[youtube]dbnPnFtQyJQ[/youtube]




http://www.flash-e-vapor.de/index.php/cat/c56_Flash-e-Vapor-V3.html






Eχει αρκετους μηνες στην αγορα αυτος ο ατμ/της και εχει γινει ξανα πριν απο καιρο αναφορα σ' αυτον.  Δεν ξερω το λογο που δεν τον βλεπουμε , εμενα παντως δεν μου αρεσει ο τροπος τοποθετισης της αντ/σης.
Αν δεν κανω λαθος , ο κυλινδρος που μπαινει η αντ/ση , ειναι το κεραμικο του ατμ/τη.
Νομιζω ειναι καπως εξτριμ για τα σημερινα δεδομενα.
Δεν θα τον αγοραζα.   Καποιος αλλος μπορει να εχει αλλη γνωμη και να ειναι πιο σωστη απο τη δικια μου.  Δεν τον ξερω , αλλα ετσι οπως τον βλεπω δεν μου γεμιζει το ματι.
Βγηκε στην αγορα πριν την αρχη του ετους (2014) και ηταν ο δευτερος ατμ/της με κεραμικο που δεν θελει συρμα χωρις αντ/ση (πρωτος ηταν ο Rose , αν δεν κανω λαθος).








8 micro coil...... :o :o :o
Ξερω με τι μπαταριες θα δουλεψει..............2 Χ 32650 6000+6000mAh  60A + 60 A =12000mAh  120 Amperes..... ;D


Kαθαρα υπερβολη.  Το συρμα που εχει βαλει , ανετα ειναι στα 0.1Ωμ.......λαθος και ανουσιο απ' ολες τις αποψεις..... :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 20, 2014, 19:36 »
Μα γιατί;

Αν καεί η κουκουνάρα της σόμπας το χειμώνα, μια χαρά θα την αντικαταστήσει... :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 20, 2014, 19:47 »





Eχει αρκετους μηνες στην αγορα αυτος ο ατμ/της και εχει γινει ξανα πριν απο καιρο αναφορα σ' αυτον.  Δεν ξερω το λογο που δεν τον βλεπουμε , εμενα παντως δεν μου αρεσει ο τροπος τοποθετισης της αντ/σης.
Αν δεν κανω λαθος , ο κυλινδρος που μπαινει η αντ/ση , ειναι το κεραμικο του ατμ/τη.
Νομιζω ειναι καπως εξτριμ για τα σημερινα δεδομενα.
Δεν θα τον αγοραζα.   Καποιος αλλος μπορει να εχει αλλη γνωμη και να ειναι πιο σωστη απο τη δικια μου.  Δεν τον ξερω , αλλα ετσι οπως τον βλεπω δεν μου γεμιζει το ματι.
Βγηκε στην αγορα πριν την αρχη του ετους (2014) και ηταν ο δευτερος ατμ/της με κεραμικο που δεν θελει συρμα χωρις αντ/ση (πρωτος ηταν ο Rose ,




Βασίλη μου κάποιο λάθος θα κανείς,πριν αυτό το Update στις δυο προηγούμενες εκδόσεις αλλα και σε αυτήν δεν υπάρχει κεραμικο.
Από κάτι γνωστούς που το έχουν στη κατοχή τους και είναι μέσα στα πράγματα έχουν ξετρελαθει ,και εμπιστεύομαι τη γνώμη τους γιατί είναι καιρό στο ατμισμα και έχουν δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.
Δεν έχουν και λόγο να τον εκθέσουν έτσι κι αλλιώς.
Τώρα αν εμφανησιακα η ο τρόπος λειτουργίας του δεν αρέσει σε μερικούς είναι καθαρά υποκειμενικό.
Εγώ πάντως κατάφερα να τον παραγγειλω πριν εξαντληθεί και σου υπόσχομαι μόλις μου έρθει και τον δοκιμάσω να σου πω την γνώμη μου οποία και αν είναι αυτή  ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 20, 2014, 20:01 »
Μιχάλη, καλό θα ήταν, μιας και το χέρι σου πιάνει λίγο, στο θέμα φωτογραφίας ... ;D :tongue_smilie: :)) να κάνεις ένα εκτεταμένο ρεπορτάζ, μια παρουσίαση δλδ, για να αποκτήσουν, μέσο εσένα κατά το δυνατό, μια εντύπωση και οι συνατμιστές που δεν πρόλαβαν ή δεν έχουν τα λ7-1 (σπόντα για τους Βραζιλιάνους).

Την πείρα στο άτμισμα την έχεις, τον χρόνο δεν ξέρω εάν τον έχεις. ;)

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 20, 2014, 20:29 »
Σε ευχαριστώ βρε Γιάννη ,της φωτογραφίας μπορεί να είμαι,του μπλα μπλα όμως δεν με βλέπω  :))
Όπως και να έχει όμως φωτογραφίες και την ειλικρινή μου γνώμη θα σας την πω έτσι και αλλιώς  ;)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 20, 2014, 20:39 »
Μιχαλη , εχεις απολυτο δικιο.
Εμοιαζε καταπληκτικα με εναν αλλο ατμ/τη , τον Dampf...κατι... και τους μπερδεψα. Γερμαναρας κι αυτος.
Ακομα και η ρυθμηση του αερα στο ατμ/τη για τον οποιο μιλουσα , ειναι με σαγρε ροδελα στο κατω μερος του ατμ/τη , οπως κι αυτος.
Δεν ειχα δει το βιντεο , σιγουρος οτι μιλουσαμε για τον ιδιο ατμ/τη και ετσι την πατησα.


Χιλια συγνωμη .  Ουτε αυτον τον ατμ/τη τον ηξερα , οποτε καλυτερα να τρωω , παρα να μιλαω (γραφω).... ;D

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 20, 2014, 21:07 »
Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη,έχουν βγει τόσοι πολλοί που είναι λογικό να χάνουμε τον μπούσουλα  :))

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2014, 22:13 από MichalisF »

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 20, 2014, 23:20 »






Ατμοποιητης Golden Greek Τηλεμαχος διαμετρου 21 χιλιοστων

1) Υψος Τηλεμαχου χωρις καμπανα 36mm με την 510 βαση
2) Υψος Τηλεμαχου χωρις καμπανα 40mm με την 510 βαση με την ρυθμιση αερα
3) Το pin για την βαση με ρυθμιση αερα εχει πλεον μια κεντρικη και δύο πλαϊνες τρυπες
4) Μεγαλυτερα λουκια στο χωρο ατμοποιησης, με τετραγωνο τελειωμα για περισσοτερο βαμβακι
5) Η αποσταση μεταξυ των δυο σημεiων στηριξης της αντιστασης μεγαλωσε στα 5mm από 4mm που ηταν στην Ιθακη και στην Πηνελοπη V3
6) Χωρητικοτητα 3,3ml
Αργοτερα θα βγει υβριδικη βαση για το Esterigon

Στα 79€ και 89€ με το ρυθμιστη αερα, σε 10-15 ημερες απο e-smokeguru

Αν ξεχάσατε να γράψετε κάτι στο τελευταίο μήνυμά σας δεν είναι απαραίτητο να απαντήσετε με ένα καινούργιο ακριβώς από κάτω. Πατήστε απλά "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα και συμπληρώστε αυτό που θέλετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2014, 15:56 από john67 »

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 27, 2014, 22:13 »
Εδω και δυο μερες τον εχω στην κατοχη μου τον FeV3 ,δεν μπορω να πω πολλα γιατι το διαστημα ειναι πολυ μικρο,αλλα μετα απο 15ml που εχω ατμισει μπορω να πω αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω :thumpup:
Απο κατασκευη ειναι κορυφη στην ποιοτητα ,ολα παρα πολυ προσεγμενα ,στο σεταρισμα πανευκολος με καλη τροφοδοσια.
Γευση ,χτυπημα,ντουμανι τα εχει και με το παραπανω :thumpup:
Αν καποιος αποφασισει να τον αγορασει,αν τον βρει βεβαια :)) :)) ,δεν θα το μετανοιωσει ουτε για μια στιγμη :nope: :thumpup:







« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2014, 22:58 από MichalisF »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 28, 2014, 11:30 »
Μιχάλη, εάν υπάρχει η δυνατότητα, θα σε παρακαλούσα να βάλεις και κάποιες φωτογραφίες με τον ατμοποιητή γυμνό, να δούμε τα σωθικά του (λυμένο), πόσο απάρτια έχει και τους τρόπους που μπορεί να στηθεί.
Για να πω την αλήθεια, μου αρέσει πολύ, πάρα μα πάρα πολύ, αλλά το ότι δεν έχει τζαμάκι, με χαλάει λίγο.
Ξέρω, ξέρω θα με πείτε γεροπαράξενο αλλά το θέλω με τζαμάκι, τι να κάνω ο άνθρωπας!!! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 28, 2014, 12:14 »
με κάλυψε ο σύντροφΑς.
Εγω παρότι πιπίνι, και καθολου γεροπαράξενος, και παλι θελω τζαμάκιον, διοτι η κατανάλωσίς μου δεν ακολουθεί γραμμικήν πορείαν μεσα στην ημερα. Ητοι, μπορει να τελειωσω ενα τάνκ είτε στις 12 είτε στις 6 το απογευμα. Οποτε καλο ειναι ναξέρεις.
Επεκτείνω κι εγώ την παράκλησην δια φωτό εντοσθίων.  ;D :thumpup: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 28, 2014, 12:21 »
Το χει και το τζαμάκι του: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17246.msg750149.html#msg750149

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 28, 2014, 13:48 »
Ότι πει ο λαός , με τη πρώτη ευκαιρία θα τον ποσταρω και λιμενο.
Όπως είπε και ο φίλος , υπάρχει και τζαμακι.
Παίρνει 5ml και αν πάρεις και ενα κομμάτι έξτρα πας στα 9ml  ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 29, 2014, 04:17 »
Δεν ήμουν διευκρινηστικος, για το τζαμαρία εννοούσα στην περίπτωση του Μιχαλιού.

Μιχαλιό, περιμένουμε το review σου. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556741 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz