vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 9 χρήστες
Blackwolf, Milarepa, grag, dkostas, camber, Stedorian93, Jorge, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2565 στις: Δεκεμβρίου 26, 2021, 12:40 »
Kuma rta by ennequadro mods

Για τους fev funs αλλά με αρκετά περισσότερο παιχνίδι. Πινακια αέρα 0,9mm, 1,0mm,1,2mm, 1,4mm και τυφλό. Απο πολύ σφιχτό mtl μέχρι αρκετά αεράτο rDL.
Μπόλικα orings και ανταλλακτικά post. Μεταλλικό εξαιρετικό drip tip,
3 καμπάνες και όρεξη να έχεις να ασχοληθείς...
Πανεύκολο στήσιμο(2 post και λουκια για να μπουν ακριβώς τα βαμβάκια) , εξαιρετικό machining αλλά δυστυχώς γέμισμα απο κάτω (αν και λένε ότι θα βγει κουστούμι με γέμισμα απο πάνω).
Χωρητικότητα πάνω κάτω στα 4, 5ml και αρκετά μαζεμένες διαστάσεις όπως βλέπετε στην φώτο.
Γεύση, ανάλυση, χτύπημα αναμενόμενα... Ειδικά το χτύπημα με τις καμπάνες αλλάζει θεαματικά, όπως και πέφτει ή ανεβαίνει η ανάλυση και τονίζονται ή ατονουν στοιχεία του υγρού που χρησιμοποιείτε. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρείτε τον ιδανικό συνδιασμό που σας ταιριάζει.

O ατμο ήρθε στα χέρια μου με σκοπό να τον ξεψαχνίσω και να βρω τα δυνατά και αδύνατα του σημεία αλλά πραγματικά εκτός απο το γέμισμα απο κάτω δεν μπορώ να του προσαψω κάτι άλλο αρνητικό στην τιμή που θα παίξει στην αγορά (κάπου στα 160€ μου είπαν)

Αξίζει να του δώσετε μια ευκαιρία όσοι είστε ανήσυχα πνεύματα και έχετε όρεξη για δοκιμές.

Mille Grazie ennequadro


Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2566 στις: Δεκεμβρίου 26, 2021, 23:46 »
Χρόνια πολλά Σταύρο για αρχή.
και η ερώτηση είναι το καλύτερο παιγνίδι που το κάνει στο MTL του ή στο rDL του. ??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2567 στις: Δεκεμβρίου 27, 2021, 00:15 »
Χρόνια πολλά με υγεία.

Στο rDL για αρχή εγώ δεν θα συνιστούσα ποτέ έναν ατμοποιητη που γεμίζει απο κάτω. Ο συγκεκριμένος με mini alien και τα 2 pin των 1,4 παίζει εξαιρετικά και δεν ζεσταίνεται. Αλλά στο chain vaping κατάφερα να τον στεγνώσω σχετικά εύκολα. Κάτι που το κάνω αρκετά πιο δύσκολα σε έναν απο τους imperia, skyline R ή hussar Gobby μου.Η τροφοδοσία του είναι αρκετά καλή αλλά όχι και η ιδανική επιλογή για άτομα σαν εμένα.

Τώρα με τις καμπάνες στο rDL και πλέξη μέσα όπως το mini alien που δουλεύω σε όλους αυτούς δεν θα δεις τόσο μεγάλες διαφορές όπως αν στήσεις ένα mtl μονοκλωνο coil. Βέβαια ή αλήθεια είναι ότι ακόμη έχω δοκιμάσει μόνο 2 υγρά που ξέρω αρκετά καλά.

Στο mtl είναι αρκετά εμφανείς οι διαφορές. Με απλό kanthal 26GA  και ανοιχτές 5 σπείρες που και τώρα έτσι τον δοκιμάζω στο ένα απο τα 2 υγρά πραγματικά αναρωτιόμουν τι έχω βάλει μέσα.
Ο κατασκευαστής είναι netακιας και απο ότι ξέρω έχει κάνει άπειρες δοκιμές με τις καμπάνες μέχρι να καταλήξει στις 3 υπάρχουσες. Και απο ότι μου έλεγε στο chat μας το δυνατό του σημείο εκεί είναι τα mix net. Μπορεί και ανεβάζει κατεβάζει κάθε φορά και άλλο καπνικό απο μέσα.

Εγώ νετ ακόμη δεν έχω δοκιμάσει και να σου πω την αλήθεια το τραβάω λίγο προς τα πίσω μέρες που είναι. Δεν έχω χρόνο για πλυσίματα και καθαρισμούς μετά απο κάθε νετ. Αν και έχω η αλήθεια την περιέργεια τι συμπεριφορά θα έχει στου azhad τα μιξ καπνικών με φρούτα που μου αρέσουν.

Το σίγουρο είναι πάντως ότι στα Κρεμώδης ημικαπνικα και τα πυραζινάτα οι εντάσεις και οι κορυφές αλλάζουν αισθητά με τις καμπάνες και τα πιν.
Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2021, 00:23 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2568 στις: Δεκεμβρίου 29, 2021, 12:06 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία.
Σταύρο θα ήθελα να σε ρωτήσω για τον Kuma αν υπάρχει κάποια περιγραφή για την κάθε καμπάνα ή κάποιος μπούσουλας ή απλά δοκιμάζεις και βλέπεις αυτή που σου αρέσει; Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2569 στις: Δεκεμβρίου 29, 2021, 12:21 »
Καλησπέρα.Δεν υπάρχει κάπου επίσημη τοποθέτηση του κατασκευαστή για το τι και που προορίζεται η κάθε μία.

Με την εμπειρία χρήσης μπορώ να σου πω το εξής :

1) η πρώτη η κωνική βγάζει ένα πολύ ωραίο στρογγύλεμα στα υγρά που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής.

2)η δεύτερη με τα επίπεδα κάνει αισθητό τον διαχωρισμό των layers του υγρού. Και είναι αυτή που ο κατασκευαστής λέει ότι κάνει έντονο διαχωρισμό των στοιχείων του υγρού.

3)και η τρίτη η flat mutaρει μερικές νότες και κορυφές του υγρού συν ότι ανεβάζει αισθητά το χτύπημα.



Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2570 στις: Δεκεμβρίου 29, 2021, 15:28 »
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2571 στις: Δεκεμβρίου 30, 2021, 14:44 »
Mamma mia!!!!! Με τα δάχτυλα στο πληκτρολόγιο ήσασταν χριστουγεννιάτικα εσύ & οι κινέζοι!!! Εσύ για την παρουσίαση του γνήσιου & οι κινέζοι για τα pre-order του κλώνου του!!! :mamamou:

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2572 στις: Ιανουαρίου 07, 2022, 09:08 »

Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2573 στις: Ιανουαρίου 27, 2022, 19:32 »
NaNaos RTA GUS.os RTA GUS.
Naos rta gus mod. Άραγε θα δούμε κάτι καινούργιο;



Αποσυνδεδεμένος kpoul

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2574 στις: Απριλίου 01, 2022, 13:03 »
Καλησπέρα. Κάτοχος από χθες του Cloud 2 και ως συνήθως πριν από το στήσιμο πρώτα λύσιμο για μπανάκι αλλά... δεν!!! Δεν μπορούσα με τίποτα να βγάλω το drip tip από την καμπάνα  :angry_orange:  :wall:
Καμία πρόταση πριν το καταστρέψω εντελώς;

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2575 στις: Απριλίου 01, 2022, 13:50 »
Βάλε την καμπάνα κατάψυξη για καμιά ώρα και ξαναπροσπάθησε

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2576 στις: Απριλίου 01, 2022, 17:21 »
Με λαστιχένια γάντια ;)

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2577 στις: Απριλίου 05, 2022, 20:38 »
Καλησπέρα. Κάτοχος από χθες του Cloud 2 και ως συνήθως πριν από το στήσιμο πρώτα λύσιμο για μπανάκι αλλά... δεν!!! Δεν μπορούσα με τίποτα να βγάλω το drip tip από την καμπάνα  :angry_orange:  :wall:.
Καμία πρόταση πριν το καταστρέψω εντελώς;
Οσοι ατμοποιητες έχουν ρύθμιση υγρών από το ντριπ τιπ τα oring τους εκεί είναι σφιχτά
Το αντίθετο θα έπρεπε να σε προβληματίζει
Γάντια μιας χρήσεως και δυνατό τράβηγμα
Για πες εντυπώσεις
Περιμένω ένα κλωνάρι απο Κίνα

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2578 στις: Απριλίου 05, 2022, 21:50 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Εφόσον περιμένεις cloud 2 θα σου χρειαστεί και αυτό https://www.2fdeal.com/sxk-cloud-2-style-22mm-mtl-rta-replacement-pc-tank-35ml-transparent_p17048.html
οπωσδήποτε
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2022, 23:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2579 στις: Απριλίου 05, 2022, 22:06 »
Γιατί;
Πέρα από το οπτικό κομμάτι τι παραπάνω θα προσφέρει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34435 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556685 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181479 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz