vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 4 χρήστες
zalaros, camber, Jorge, Milarepa

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες


Αποσυνδεδεμένος multis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2461 στις: Μαΐου 13, 2021, 12:23 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Γειά σας... και καλώς σας βρήκα.
.. Το συγκεκριμένο τον έχω καμία βδομάδα
Λοιπόν έχει θέμα και εξηγώ..
Το τανκ πάει κουμποτο μισή στροφή με το ντεκ..Βάζεις τα υγρά σου πολύ ωραία και
ξεκινάς.. Ωραία σμουθ τζούρα ωραία γευση
μέχρι εκεί... Έρχεται η ώρα να συμπληρώσεις υγρο.. Κλείνεις τα υγρά
γυρίζοντας το τανκ και βάζεις..μολις
κλείνεις το τοπ καπ θα βγάλει υγρο από
το κάτω ορινκ στο τζαμακι.. και αυτο
συμβαίνει γιατί όταν κλείνεις ανηγεις
περιστρέφετε και το τζαμακι πάνω στα
ορινκ και ψιλό παίζει δεν ειναι πολύ σφηχτω στην επαφή του με τα ορινκ.
Όπως είπαμε στην αρχή είναι κουμποτος.
Εβαζα υγρο χωρίς να το κλείνω.. μια χαρα
μέχρι την τριτη φορά που πήρα τα υγρά από
το αιρ φλοου.... Αυτά...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2021, 14:39 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2462 στις: Μαΐου 29, 2021, 17:33 »

O Aspire Neeko κυκλοφορεί πλέον σε αρκετά μαγαζιά:



Μήπως τον έχει αγοράσει κανείς να γράψει δύο λόγια;


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2463 στις: Μαΐου 29, 2021, 21:28 »
Τον Neeko τον έχω από χθες!
Μέχρι στιγμής το μόνο θέματακι είναι ότι με τα 2mm pin γουργουριζε λόγω του επάνω πιν μόλις μπήκε το 2.5 όλα καλά! Εύκολος, όμορφος καλή γευσουλα!

Στάλθηκε από το SM-G955U1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2464 στις: Μαΐου 29, 2021, 21:53 »
Είχε μαζί και το 3ml τανκ; Ή μόνο το 2ml;

Τα μισά μαγαζιά τον δίνουν σαν 3ml και τα άλλα μισά σαν 2ml...


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2465 στις: Μαΐου 29, 2021, 22:47 »
Νομίζω 3μελος είναι

Στάλθηκε από το SM-G955U1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2466 στις: Μαΐου 29, 2021, 23:00 »

Ευχαριστώ πολύ. Καλοάτμιστος!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2467 στις: Μαΐου 30, 2021, 01:43 »
 :idiot1: :idiot1: :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2468 στις: Μαΐου 30, 2021, 10:40 »
Είχε μαζί και το 3ml τανκ; Ή μόνο το 2ml;

Τα μισά μαγαζιά τον δίνουν σαν 3ml και τα άλλα μισά σαν 2ml...
και εγώ κάτοχος από χθες....3 ml είναι ο ατμοποιητής....για πρώτο στήσιμο αρκετά θετικές εντυπώσεις...

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2469 στις: Μαΐου 30, 2021, 19:08 »
οσοι τον πηραν , βαλτε το μεγαλο πιν επανω γτ αλλιως θα παει το γουργουρητο συννεφο !!! Φαουλ για μενα που το airflow  ειναι μονιμως ανοιχτο και μπορει να πεσει καμια πλημμυρα κατα το γεμισμα !!! κατα τ αλλα μια χαρα γευση βγαζει !!

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2470 στις: Μαΐου 30, 2021, 19:44 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

γενικά θέλει μεγαλύτερο πιν πάνω από αυτό που θα βάλεις κάτω....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2021, 12:26 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2471 στις: Ιουνίου 05, 2021, 16:44 »

Ωραίος ατμοποιητής ο Νίκος. Και για τα λεφτά αυτά δεν έχει καν αντίπαλο.

Ο Νίκος είναι πολύ εύχρηστος. Στήνεται γρήγορα και εύκολα χωρίς να πρέπει να προσέξεις δέκα πράγματα για να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις. Το ντεκ του μου θυμίζει τους πνευμονικούς που έχω στην διάθεση μου και ενώ δεν έχει κάποια ιδιαίτερη καινοτομία, κάνει την δουλειά του όπως ακριβώς πρέπει. Το καλύτερο του χαρακτηριστικό βέβαια είναι η ευκολία που ανοίγει το επάνω καπάκι για να αναπληρώσουμε. Είναι με διαφορά ο ευκολότερος στο γέμισμα ατμοποιητής που διαθέτω, πιο εύκολος και απ' τον Druga ακόμα. Νομίζω πως σε μερικά χρόνια θα έχει επικρατήσει πλήρως αυτό το κάτι σαν μπαγιονέτ που έχει και ο Νίκος και ο Druga, και τέρμα τα σπειρώματα (ποιός ξεχνάει την ταλαιπωρία για να ανοίξεις και να κλείσεις τον πρώτο skyline;).

Δεν θα γράψω για τα πινάκια του αέρα γιατί δεν τα δοκίμασα καν. Τον έστησα χωρίς πιν (και πάνω και κάτω) και τον βρίσκω μάλλον σφιχτό. Δεν με πειράζει αυτό γιατί για σφιχτό τον πήρα, το αναφέρω όμως γιατί έτσι όπως τον περιγράφουν οι reviewers στο youtube μπορεί κανείς να νομίσει πως γίνεται σχεδόν πνευμονικός. Ούτε για πλάκα. Ο εβίβα με το 2,5 πιν είναι πιο αεράτος από τον Νίκο χωρίς πιν.

Για την γεύση δεν έχω ακόμα να πω πολλά πράγματα γιατί τον έχω δοκιμάσει μόνο με ένα υγρό, το οποίο μάλιστα είναι από αυτά τα σχετικά άνοστα που ατμίζω για να μην παθαίνω κορεσμούς. Σε αυτό λοιπόν το μονοδιάστατο υγρό η γεύση που δίνει είναι εξαιρετική. Επιφυλλάσομαι όμως να τον δοκιμάσω και με πιο νόστιμα υγρά που διαθέτω μπόλικα...

Μου αρέσει που είναι 22άρης και χωράει άνετα στα παλιά (και αθάνατα) pico και έτσι θα έχω ένα φτηνό αλλά αξιόπιστο σετάκι για την παραλία. Μου αρέσει επίσης που είναι κομψός και ανεπιτήδευτος. Στην φωτογραφία κάθεται επάνω σε ένα vaporflask πενταετίας και το σετάκι είναι απολύτως του γούστου μου.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι τα επιστόμια του. Ούτε το ψηλό (δεν μου αρέσουν γενικά τα ψηλά επιστόμια) ούτε το κοντό που ενοχλεί την γλώσσα μου. Του έβαλα λοιπόν ένα ultem του δικού μας manajoma και αγαπήθηκαν αμέσως.

Πιστεύω ακράδαντα πως ο Νίκος είναι ο καλύτερος ατμοποιητής για νεοφώτιστους στους επισκευάσιμους. Εκτός βέβαια αν είμαστε της λογικής καλύτερα να ξεκινήσει κανείς με έναν επισκευάσιμο αγγούρι ώστε όλοι μετά να του φαίνονται εύκολοι. Έτσι ξεκίνησα κι εγώ και μετά τον πρώτο επισκευάσιμο/γρίφο (λέγε με Σοφία...) ο δρόμος είναι όλο κατηφόρα...




Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2472 στις: Ιουνίου 05, 2021, 17:35 »
ωραίος όπως πάντα μπαροκος, ευχαριστούμε για την παρουσίαση,κρίμα ο Νικόλας,τον προόριζα για να κάτσει στον αέρα ανάμεσα σε εβιβα με 2,5 πιν και στον gt4 και από αυτά που είδα σε ρεβιου είπα θα ήταν αυτό ακριβώς.
Θα αγοραστεί λογικά γιατί θέλω και εγώ ένα σετάκι πλύνε βάλε.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2473 στις: Ιουνίου 05, 2021, 18:56 »
[member=13885]cpbaroque[/member], Constantan σε ευχαριστουμε πολυ για την παρουσιαση !!!!! 
Το πανω μερος του deck, μοιαζει με τον gate by ambition mods ( ενας αλλος εξαιρετικος ατμο, για τα λεφτα του ). Κατα τα αλλα στην ιδια κατηφορα ειμαστε, μονο που εμενα μου τυχαινουν περισσοτεροι mtl παρα dl. :))
Να εισαι καλα και να τον ευχαριστηθεις !!!! :thumpup: :respect: :baby:  

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2474 στις: Ιουνίου 05, 2021, 19:03 »

Ευχαριστώ Βαγγέλη!  :D

Ήθελα να γράψω και κάτι ακόμα που δείχνει πόσο εύκολος είναι στο στήσιμο και ξέχασα να το αναφέρω στο προηγούμενο ποστ. Ο Neeko λοιπόν έρχεται με προεγκατεστημένα τα δύο πιν των 2mm. Όταν έκανα το πρώτο στήσιμο ξέχασα να τα βγάλω και το κατάλαβα όταν πήρα την πρώτη τζούρα και ήταν σφιχτή σαν ναυτιλάκι. Αντί όμως να κάνω καινούργιο στήσιμο, ξεβίδωσα τις βίδες των ποστς, έβγαλα την βαμβακωμένη αντίσταση με το χέρι, αφαίρεσα το κάτω πινάκι, ξανα-έβαλα την ίδια αντίσταση στην θέση που ήταν και πριν, βίδωσα καλά και άτμισα ανθρώπινα χωρίς πινάκια (το πάνω πινάκι βγαίνει πανεύκολα...). Που σημαίνει πως τελικά μπορείς να αλλάξεις το κάτω πινάκι με στημένο ατμοποιητή ακόμα κι αν έχεις δάκτυλα χοντρολουκάνικα όπως εγώ... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538145 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz