vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2415 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 16:36 »
Ρε [member=13664]Ribot[/member] στον παλιό κεραμικά δεν ήταν αν θυμάμαι καλά;
Νομίζω πως το μεταλλικό θα ζεσταίνεται αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2416 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 17:02 »
peek ήταν τα παλιά

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2417 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 19:00 »
Ρε [member=13664]Ribot[/member] στον παλιό κεραμικά δεν ήταν αν θυμάμαι καλά;
Νομίζω πως το μεταλλικό θα ζεσταίνεται αρκετά.
Peek ήταν στον προηγούμενο, αλλά γιατί να ζεσταίνεται με τα ατσάλινα? Σ' όλους τους άλλους ατμοποιητές, σε ατσάλινο ντεκ δεν στήνεται η αντίσταση και γίνεται η ατμοποίηση? Άσε που υπάρχει πλέον και η ανάλογη εμπειρία από τον skyfall.
Προσωπικά, δε βλέπω να έχουν κάποια λογική βάση οι επιφυλάξεις σου. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2418 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 19:08 »
εγω οταν ειχα τον skyline με το skydrop πιο πολυ φοβομουν μην κανω καμια λαλακια και λιώσω κανα peek.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2419 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 19:15 »
Αυτό ακριβώς. Και ειδικά στον κλώνο δεν ήταν και πολύ δύσκολο να λιώσουν.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2420 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 22:26 »
Όταν είχα πάρει μεταχειρισμένο τον skyline,ένα-δύο peek(ευτυχως ήταν τα πολύ αεράτα) ήταν μαυρισμένα.Προφανώς ο προηγούμενος κάτοχος τις αντιστάσεις τις λαμπάδιαζε στο dry burn και πιθανόν τις είχε και χαμηλα.Σε κάθε περίπτωση με τα ατσάλινα πιν νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια.

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2421 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 23:15 »

Έτοιμο το review από todd
Δεν ξετρελλαθηκα κιόλας σαν πρώτη εντύπωση!

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2422 στις: Δεκεμβρίου 28, 2020, 23:50 »
Εμφανισιακά δεν μου αρέσει καθόλου, ειδικά το τρίγωνο κλαφτα. Οι βελτιώσεις που έγιναν είναι πολύ καλές.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2423 στις: Δεκεμβρίου 29, 2020, 00:12 »
Και για εμένα ασχημούτσικος να πω την αλήθεια, ειδικά το πάνω τριγωνικό μέρος νομίζω θα μπορούσε να γίνει ομορφότερο. Καταλαβαίνω το σκεπτικό του Βασίλη, έπρεπε να γίνει με τέτοιο τρόπο ώστε να μην υπάρχει επαφή σε αυτό καθώς ξεβιδώνουμε το top cap για αναπλήρωση. Η όσο το δυνατόν λιγότερη επαφή. Θα μπορούσε να γίνει στενότερο και σίγουρα όχι τριγωνικό, λέω εγώ τώρα.

Κατά τα υπολοίπα ο καλύτερα λειτουργικός ατμοποιητής που είδα ποτέ. Απο το άνοιγμα/κλείσιμο των υγρών, την αφαίρεση του τανκ από τη βάση, ίσως με λιγότερες στροφές στο ξεβίδωμα του top cap θα μιλούσα για το απόλυτο των απολύτων!

Με προϋπόθεση ότι όλα αυτά θα δουλεύουν για καιρό σωστά (τζόγοι, αντοχές των orings κλπ ) μιλάμε για τον απόλυτο σχεδιασμό. Βγάζω καπέλο!

Και να του πείτε να βάλει το λογότυπο του ESG στο κάτω μέρος όπως στον Skyline, λείπει αισχρά από εκεί.!

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2424 στις: Δεκεμβρίου 29, 2020, 01:08 »
παντως για εναν τετοιας ποιοτητας κατασκευης ατμο και μενα με χαλασε το οτι η τρυπα του juice control δεν ευθυγραμιζεται με την τρυπα του airflow,ειμαι σιγουρος οτι σε επομενα batch θα το διορθωσουν.επειδη ομως ξερω τι ψειρες ειναι,απορο πως τους ξεφυγε.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2425 στις: Δεκεμβρίου 29, 2020, 09:22 »
Η αλήθεια είναι οτι είχαν πολύ δύσκολη δουλειά να κάνουν μετά την επιτυχία του skyline. Αν είχαν γίνει αυτες οι λειτουργικές βελτιώσεις πάνω στο παλιό ''σασι''  θα είχαμε γλέντια σήμερα.
Δείτε τι έγινε με τον Csmnt , απλά έκαναν τις βελτιώσεις-διορθώσεις  που έπρεπε στο παλιό σχέδιο  και απογειώθηκε.




Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2426 στις: Δεκεμβρίου 29, 2020, 09:57 »
Έχεις κάποιος άποψη για τον Bishop Rta?

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2427 στις: Δεκεμβρίου 29, 2020, 12:23 »
Προσωπικά ο Skyline R μ' αρέσει αν και δεν φαίνεται από τις φωτο να είναι από τα "μανεκέν" των ατμο. Κάτοχος του παλιού - με τα peek - τόσα χρόνια τον έχω καταευχαριστηθεί χωρίς να έχω μετανοιώσει για την αγορά του. Στον Skyline R, μεταξύ πολλών άλλων αλλαγών / βελτιώσεων - βλέπω ss pin για τον αέρα "τύπου" skyfall - τα οποία μπορείς να τα αλλάξεις χωρίς να χρειάζεται να χαλάσεις το εκάστοτε στήσμο, και αυτό είναι πολύ καλό. Αλλά δεν άκουσα τον χαρακρητιστικό ήχο (κλικ), στην παρουσίαση του Todds, στην τοποθέτηση τους στο deck, από την άλλη αποκλείεται να φεύγουν απ' τη θέση τους. Οι βίδες των posts τύπου allen μου αρέσουν πάρα πολύ. Η εσωτερική καμπάνα ελέγχου υγρών αν κατάλαβα σωστά δεν βιδώνεται πλέον, απλά κουμπώνει κι αυτό μου αρέσει. Αν περισσέψει κάποιο τεμάχιο και για εμάς τους ιθαγενείς ατμιστές - χωρίς λογαριασμό στο fb - θα τον τιμήσω με τα ευρώ μου. 

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2428 στις: Ιανουαρίου 13, 2021, 19:33 »
Συντόμως,αναμείνατε παρουσίαση!  ;)

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2429 στις: Ιανουαρίου 30, 2021, 23:28 »
Να και κάτι πραγματικά καινούριο που θα μπορούσε να ξεκινήσει μια καινούργια μόδα με υβρίδια εργοστασιακές-επισκευάσιμες mesh κεφαλές
Στο 3'20 δείτε την επισκευάσιμη.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34465 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556732 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 234 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181503 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 101 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238623 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz