vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

461 επισκέπτες, 6 χρήστες
apostolisd, dkostas, Joskoil, teo77, Jorge, Lobotomizer

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1860 στις: Οκτωβρίου 08, 2018, 16:34 »
περίεργα πράγματα ρε φιλε  :dontknow:
τι τα θέλουν τώρα αυτά τα κλεισίματα υγρών και τα γεμίσματα από πάνω?
όλοι οι ατμό θα έπρεπε να έχουν μια βίδα κάτω από το ntek και να γεμίζουμε από εκεί
μια χαρά δούλευε ο kayfun lite plus  :tongue_smilie:
Εεεεεε. Όχι! ;D Και γι'αυτό δεν τον πήρα ποτέ και πήγα στο 3.1 ES τον οποίο είχα μέχρι και πριν δέκα μέρες. Τώρα τα ηνία πήρε ο Taifun GT4.
Αλλά και ο 3.1 ES προβληματικός ήταν διότι η βαλβίδα που είχε για γέμισμα ήθελε συγκεκριμένες μύτες. Προσωπικά τον γέμιζα πάντα από πάνω. Κρατάς τρύπα αέρα, ανοίγεις, γεμίζεις, βιδώνεις λίγο, γυρνάς ανάποδα,  και βιδώνεις μέχρι τέρμα. Works every time.

Έιχα γίνει τόσο καλός που τον γέμιζα έτσι (με σύριγγα) καθώς οδηγούσα (αργά σε κίνηση μόνο φυσικά). 
Αλλά να ξεβιδώνω τον άτμο κάθε φορά και μετά βίδα --φσσσσσσσσσσσζουυυυυυμ....έξω από το παράθυρο.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1861 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 14:31 »



Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1736 στις: Σήμερα στις 14:30 »


παίδες έχει δοκιμάσει κάποιος τον atmizoo greek που έχει φέρει η vapeland για να ακούσουμε εντυπώσεις?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1862 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 15:53 »
Συνονόματε ρίξε μια ματιά στην Απάντηση #1826 και μετά και θα πάρεις μερικές απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1863 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 16:21 »
ο πολωνος ερχετε παλι να ταραξει τα νερα.
hussar project x


Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1864 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 16:50 »
Τουλάχιστον να έχει γυάλινο τανκακι αυτή τη φορά...

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1865 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 16:59 »
 Παιζω με τον Ammit rta. Δεν τρελαθηκα ιδιαιτερα η δεν βρηκα τα κουμπια που θα μου απογειωσει την γευση. Μετρια πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1866 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 17:43 »
Τουλάχιστον να έχει γυάλινο τανκακι αυτή τη φορά...
αν δεις το video πιο πάνω θα καταλάβεις πως γυάλινο tank αποκλείεται να βγει

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1867 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 18:12 »
Παιζω με τον Ammit rta. Δεν τρελαθηκα ιδιαιτερα η δεν βρηκα τα κουμπια που θα μου απογειωσει την γευση. Μετρια πραγματα.
Αυτον με το top airflow?Λιγα πραγματα απο γευση?

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1868 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 18:40 »
 Ελαχιστα. Καλη κατασκευη μεν,στεγανος κ.λ.π. ,αλλα η γευση ειναι δυο λεβελ κατω απο Hastur,Galaxies κ.λ.π. Δεν ασχοληθηκα βεβαια και πολυ μαζι του,δυο στησιματα του εκανα με kanthal και Staple. 
 Τον rda τον λατρευω παντως.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1869 στις: Οκτωβρίου 17, 2018, 14:20 »
Μου ήρθε χτες ο Wotofo Profile. Εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, αλλά έχω δοκιμάσει μόνο το Mesh. Πολύ εύκολος στο στήσιμο του Mesh, ειδικά εάν έχει δει κάποιος τα βιντεάκια από τους reviewers που έχουν κυκλοφορήσει. Πολύ βελούδινο άτμισμα, τα βαμβάκια συγκρατούν μεγάλες ποσότητες υγρού, οπότε μεγαλώνει και ο χρόνος που ξαναγεμίζεις ή ζουλάς το μπουκαλάκι, εξαιρετική γεύση στο υγρό.  :)

Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει υγρό DIY μόνο με το συγκεκριμένο άρωμα, με το οποίο έχω πάθει ζημιά το τελευταίο διάστημα. Το υγρό ήταν στο 80%VG, 3% στο άρωμα, στα 4mg νικοτίνη και 13%PG. Έκανα συγκριτικό τεστ στο συγκεκριμένο υγρό ανάμεσα στον Captain mini με την εργοστασιακή αντίσταση των 0,5Ω στα 40 βατάκια, και τον Profile με το mesh στα 50 βατάκια. Καμία σχέση, ο Profile ήταν τρεις κλάσεις επάνω στη γεύση, αλλά περιμένω να τον συγκρίνω και με την 0,3Ω του Captain, που δίνει καλύτερη γεύση από την 0,5Ω.

Να σταθώ λίγο και σε δύο έντονα αρνητικά στοιχεία του Profile, πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη. Ο Profile έρχεται με την βίδα για squonk στον πόλο 510 προεγκατεστημένη, και αν κάποιος άσχετος δεν πάρει χαμπάρι τι ακριβώς κάνει, και πάει και τον βάλει σε κανένα σωληνωτό μηχανικό μοντάκι και τον τιγκάρει στο υγρό από επάνω, δεν θα ήθελα να ήμουν κοντά για να δω τι ακριβώς θα συμβεί.  :))

Και δεν φτάνει αυτό, στο manual η Wotofo δεν λέει λέξη για το πώς ακριβώς αλλάζεις την βίδα για squonk στον πόλο με τη κλασική κλειστή βίδα, για να τον μετατρέψεις σε κλασικό dripper. Πρέπει πρώτα να βγάλεις την επάνω βίδα που συγκρατεί το κεραμικό, και μετά αφού λύσεις όλον τον ατμοποιητή ουσιαστικά, να πάρεις στο χέρι το κεντρικό σπείρωμα του πόλου, για να διαπιστώσεις (στην δική μου περίπτωση), ότι η βίδα για squonk είναι κάργα σφιγμένη,  :angry_orange: και δεν θέλει με τίποτα να αποχωριστεί από το κεντρικό σπείρωμα.  :))

Είδα κι έπαθα κυριολεκτικά, προσπαθώντας με το κεντρικό σπείρωμα τυλιγμένο σε πανί για να μην καταστρέψω τα σπειρώματα και πιασμένο δυνατά με μυτοτσίμπιδο, να βγάλω την βίδα για squonk. Μετά από αυτό όλα ήταν παιχνιδάκι και φαίνεται ότι η κλειστή βίδα σφραγίζει πολύ καλά με το κεντρικό σπείρωμα του πόλου, μέχρι τώρα δεν έχω δει ούτε υποψία υγρού στον πόλο...  :)




Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1870 στις: Οκτωβρίου 17, 2018, 15:20 »
Υπάρχει κάποιος σωστός τεχνικός όρος για το “διάτρητο έλασμα” που η wotofo αποκαλεί mesh like / style;


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1871 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 00:41 »
Να και η παρουσιαση εν μουγγω του νεου σκυλου 2k18. Προηγειται στο βιντεο και η νανο καμπανοκατασταση για τον 2k16  ;)



Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1872 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 01:15 »
εγω παντως τον κοντο θα ξαναπερνα  :yes:

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1873 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 09:56 »
Να και η παρουσιαση εν μουγγω του νεου σκυλου 2k18. Προηγειται στο βιντεο και η νανο καμπανοκατασταση για τον 2k16  ;)


Απο την στιγμή που γυρνάς ανάποδα για να κλείσεις το καπάκι δεν χρειαζόταν να έχει και  ρύθμιση υγρών.
Αν ο κατασκευαστής ζητάει να γίνεται έτσι η αναπλήρωση τότε δεν έχει πετύχει καλή στεγανοποίηση στην κάτω μεριά της καμπάνας.

Τσάμπα ο κόπος. Αρπαχτή μου φαίνεται , μόνο κλώνος.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1874 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 16:40 »
διαφωνώ
αν δεν κλήσεις τα υγρά τότε θα έχεις υπερτροφοδοσία την στιγμή που γεμίζεις από πάνω
το αναποδογύρισμα γίνετε επειδή όταν κλείνει από πάνω το καπάκι πιέζει τον αέρα με αποτέλεσμα το ξεχείλισμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 278 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34501 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556818 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz