vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Blackwolf, camber, Jorge, liabovas, manoslykos, Tem

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1335 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 18:07 »
θεος σχωρεστον και τον phovia



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1336 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 22:07 »
Επειδή εδώ τον ατμοποιητή κρίνουμε και όχι τον παρουσιαστή, να πω ότι εγώ 2-3 βίντεο έχω δει όλα κι όλα απ' αυτόν και δεν έχω άποψη.
Τον ντρίπερ τώρα, ούτε τον έχω ούτε τον έχω δει από κοντά, αυτό που βλέπω όμως στο 10:35 είναι ότι με το δεύτερο μόλις ζούληγμα άνοιξαν καταρράκτες!
Συμπέρασμα: επειδή προφανώς η εικόνα μπορεί να εξαπατά, ως εν δυνάμει αγοραστής, θα πρέπει να δω και 2ο και 3ο review κι αν είναι δυνατόν κι από μέλος του φόρουμ τις δικές του εντυπώσεις, μιας και όπως έχει αποδειχθεί πολλάκις, τα μέλη του φόρουμ είναι οι καλύτεροι ρηβιούερς. :yes:
Το ότι έχει bottom airflow πάντως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ζούμε με τις διαρροές -ΑΝ όντως υπάρχουν- και ειδικά όταν κάποιοι από μας ακούν διαρροές κι ανάβουν τσιγάρο, που λέει ο λόγος!

Αποσυνδεδεμένος martinoff

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1337 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 22:24 »
Επειδή μου αρέσουν τα bottom airflow είμαι υποψήφιος αγοραστής. Ως τέτοιος βλέπω μερικά review, όχι για να ακούσω την άποψη τους γιατί νομίζω είναι απλά πληρωμένοι αλλά για να δω το προϊόν. Υπάρχουν ελάχιστοι που δεν ανοίκουν στην κατηγορία αλλά δεν είναι και τόσο γνωστοί
Εκεί πού θα διαβάσεις πρώτα τα αρνητικά είναι το Reddit. Με μια βόλτα εκεί θα δεις ότι ο συγκεκριμένος είναι πάρα πολύ καλός RDA

Ο dead rabbit τρέχει καταρράχτες με δεύτερο πάτημα FYI και είναι Top airflow. Το ότι το γέμισε με βαμβάκι για να μην αφήσει χώρο για υγρό θα σου ξέφυγε μάλλον

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1338 στις: Φεβρουαρίου 12, 2018, 00:13 »
Καλησπέρα σας! Ήθελα να ρωτήσω για ενα επισκευασιμο ατμοποιητη,τον Hastur αν τον έχει κάποιος; τι γνώμη έχετε;
 τον ειδα σε ελληνική παρουσίαση και φαίνεται ενδιαφέρον


Υ.Γ αν είμαι εκτός θέματος ζητώ συγνώμη και παρακαλώ να διαγραφεί το μήνυμα μου από τους διαχειριστές!

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1339 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 10:49 »
Δεν φαίνεται να φέρνει κάποια καινοτομία αλλά είναι πολύ όμορφος με βαθύ ντέκ και ίσως σφιχτούλης! Και με 2 cap (plexi & ss)
Έρχεται και Ελλάδα!



Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1340 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 12:06 »
Συγγνώμη για το λίγο οφφ τόπικ. bottom airflow εννοούμε αυτοί που έχουν από κάτω δακτυλίδι για επιλογή ποσότητας αέρα που θα εισέλθει;

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1341 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 12:16 »
Καλησπέρα σας! Ήθελα να ρωτήσω για ενα επισκευασιμο ατμοποιητη,τον Hastur αν τον έχει κάποιος; τι γνώμη έχετε;
τον ειδα σε ελληνική παρουσίαση και φαίνεται ενδιαφέρον


Υ.Γ αν είμαι εκτός θέματος ζητώ συγνώμη και παρακαλώ να διαγραφεί το μήνυμα μου από τους διαχειριστές!
Πολυ καλος επισκευασιμος, απο αρκετα σφιχτος μεχρι περιορισμενη πνευμονικη τζουρα.
Ωραια γευση, ευκολο στησιμο, πανευκολο γεμισμα.
Μονο αρνητικο οτι για να δουλεψεις στο deck πρεπει να μην εχεις υγρο μεσα.
Η τροφοδοσια του ειναι αψογη και διαρροες ουτε για δειγμα ενα μηνα τωρα που τον δουλευω.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1342 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 12:22 »
Προσωπική άποψη, αλλά η μη πρόσβαση στο ντεκ εν έτει 2018 δεν είναι απλά αρνητικό, αλλά χοντρό φάουλ. 

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1343 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 12:33 »
Συγγνώμη για το λίγο οφφ τόπικ. bottom airflow εννοούμε αυτοί που έχουν από κάτω δακτυλίδι για επιλογή ποσότητας αέρα που θα εισέλθει;
bottom airflow λεμε οταν η εισοδος αερα ειναι στο κατω μερος του ντεκ και ταυτοχρονα ο αερας χτυπα πανω στην αντισταση ακριβως στο κατω μερος και οχι στα πλαγια 
παραδειγμα

Αποσυνδεδεμένος freeman35

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1344 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 12:41 »
Δεν φαίνεται να φέρνει κάποια καινοτομία αλλά είναι πολύ όμορφος με βαθύ ντέκ και ίσως σφιχτούλης! Και με 2 cap (plexi & ss)
Έρχεται και Ελλάδα!
(Image removed from quote.)
φαίνεται όντως πολύ ενδιαφέρον...

επίσης τα airflow δεν φαίνεται να είναι στην ίδια ευθεία και να δημιουργούνε μάλλον κάτι σαν στροβιλισμό



έχει κανένας ατμοποιητή από αυτή την εταιρία να πει άποψη?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1345 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 12:41 »
bottom airflow λεμε οταν η εισοδος αερα ειναι στο κατω μερος του ντεκ

Τελεία εκεί.
Τα υπόλοιπα δεν ισχύουν, για τον απλούστατο λόγο ότι bottom airflow έχουν όλων των ειδών οι ατμοποιητές, και οι εργοστασιακοί μεταξύ άλλων.
Μας ενδιαφέρει από που μπαίνει ο αέρας μέσα στον ατμοποιητή, όχι σε ποιό σημείο χτυπάει όταν βγαίνει. ;)



Και μ' αυτά και μ' αυτά off topic τέλος. Ναι;  :)

:OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1346 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 12:47 »
bottom airflow λεμε οταν η εισοδος αερα ειναι στο κατω μερος του ντεκ και ταυτοχρονα ο αερας χτυπα πανω στην αντισταση ακριβως στο κατω μερος και οχι στα πλαγια
παραδειγμα
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1347 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 13:10 »
Προσωπική άποψη, αλλά η μη πρόσβαση στο ντεκ εν έτει 2018 δεν είναι απλά αρνητικό, αλλά χοντρό φάουλ.
Στον συγκεκριμενο δεν με εχει ενοχλησει γιατι τροφοδοτει αψογα αλλα γενικα συμφωνω οτι ειναι αρνητικο.
Βέβαια στον Hastur mtl version 2 κατι μου λεει οτι θα εχει λυθεί το πρόβλημα, BIG Improvement, unique design και λοιπα κινεζικα αγαπημένα!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1348 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 13:17 »
Συγγνώμη για το λίγο οφφ τόπικ. bottom airflow εννοούμε αυτοί που έχουν από κάτω δακτυλίδι για επιλογή ποσότητας αέρα που θα εισέλθει;
Όχι. Εννοούμε αυτούς που παίρνουν τον αέρα τους από τον 510 κονέκτορα. Πιο παλιά, λέγαμε αυτούς που έφερναν τον αέρα να χτυπάει την αντίσταση από κάτω.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1349 στις: Φεβρουαρίου 13, 2018, 19:03 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34442 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 228 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181493 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 873 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz