vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, gstamatos, 2Fdeal, Buliwyf, Jorge, manoslykos

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #870 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 23:26 »
Γεύση σαν του kayfun lite plus κανείς! :laugh1:
Πέρα απ' την πλάκα, δοκίμασα το strawberry shortcake, πολύ ωραίο υγρό, αλλά δεν το έχω ξανατμίσει σε άλλον ατμοποιητή κι έτσι δεν μπορώ να κάνω σύγκριση ως προς τη γεύση. Δεν μπορώ να πω δηλαδή αν είναι τόσο ωραίο το υγρό ή ο ατμοποιητής το αναδεικνύει τόσο καλά.
Ο σφιχτός, με τέρμα ανοιχτό τον αέρα, μου φάνηκε σαν τον phenomenon lite. Θεωρώ λοιπόν δεδομένο ότι κι αυτός που προτιμά τη σφιχτή τζούρα, μπορεί να την βρει στο κλειστό ντεκ, γιατί τo δαχτυλίδι του αέρα κάνει ουσιαστική δουλειά και στα δύο ντεκ. 

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #871 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 20:42 »
Ήδη ο φίλος FML μίλησε για καβαλημένα καλάμια. Ποτέ δεν κατάλαβα βέβαια γιατί τα καλάμια τα καβαλάνε πάντα οι Έλληνες κατασκευαστές και ποτέ οι ξένοι!
Ribot, άμα έβγαζα ελληνικό ατμοποιητή εγώ, κάτω από 200€ δε θα τον πούλαγα... αλλά είναι άλλο θέμα αυτό.
Με τους Έλληνες κατασκευαστές δεν έχω κάτι προσωπικά... καταλαβαίνω και δεν καταλαβαίνω την κατάσταση.
Γενικά είμαι της άποψης, άμα δυσκολεύεσαι να αγοράσεις κάτι τότε δεν απευθύνεται σε 'σενα (χωρίς να κράζω
για τις τιμές που είναι αυτές που είναι και όχι αυτές που θα 'θελα να είναι). Για τον Skyline (τον MTL) αυτή τη
στιγμή με απασχολεί πολύ περισσότερο πόσο καλός θα είναι παρά η τιμή, μιας που μαζί με τον Doggystyle 2k16
με έχουν κάνει "να χάσω τον ύπνο μου" (ψοφάω για MTL επισκευάσιμους... με ενθουσιάζουν σαν μικρό παιδί).

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #872 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 20:47 »
με τα χαρακτηριστηκα που εχει ο ατμο αν πουληθει στα 140-150 ευρω θα ειναι πολυ ωραιος και ανταγωνιστηκος...παρακατω θαναι ονειρεμενο για ολους παραπανω θαναι λιγακι υπερβολικο..οχι οτι οι ελβετικοι που πωλουνται απο 160 και πανω ειναι καλυτεροι!!!ειδωμεν

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #873 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 20:54 »
που θα δουμε κι εμεις οι αδαείς, αυτα τα χαρατκτηριστικά, ποια είναι;;

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #874 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 20:59 »
χαρακτηριστηκα εννοω φιλε ηλια αυτα που αναφερει ο καταστευαστης στο νημα του.δλδ 316L και γυαλινο τανκ το οποιο πραγματι ειναι κατι που πολοι το θελουμε αλλα ελαχιστοι ατμο τοχουν!!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #875 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 21:08 »
Σήμερα δοκίμασα τον επερχόμενο skyline.

..ε λοιπόν αξίζει κάθε (..μα κάθε) euro που θα κοστίζει!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #876 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 21:25 »
Τον Doggystyle δεν τον έχω δοκιμάσει και φυσικά δεν μπορώ να κάνω σύγκριση, ούτε στη γεύση, ούτε στη τζούρα, αλλά βλέποντας τα χαρακτηριστικά του μπορώ να πω ότι είναι υποδεέστερος σε ποιότητα κατασκευής. Ο skyline με εντυπωσίασε για την απίστευτη προσοχή που δόθηκε στην λεπτομέρεια, το σχεδόν άθραυστο quartz γυαλί του, το ότι ανεβαίνεις και κατεβαίνεις με τη μία από τα 15 στα 40w και δεν παίρνει χαμπάρι από υπό/υπερτροφοδοσία και γι' αυτή την απίστευτη διπλή καμπάνα που η μία είναι σταθερή κι η άλλη ανεβοκατεβαίνει σαν πιστόνι εσωτερικά!
Χώρια που γεμίζει από πάνω τα 4ml και με το μπουκάλι των 100ml, χώρια τον διπλό σειριακό αριθμό αυθεντικότητας, χώρια την πλήρη υποστήριξη.
Προσωπικά μόνο ένα κριτήριο θα με έστρεφε αυτή τη στιγμή κάπου αλλού, η γεύση. Σ' αυτό επιφυλάσσομαι γιατί δεν έχω συγκριτικό ακόμη.
Με βάση τα παραπάνω θα πω, μιας και αναφερθήκαμε σ' αυτόν, ότι ο Doggystyle είναι πανάκριβος αλλά και μικρότερος! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #877 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 21:44 »
Αφού σήμερα έκανα συγκριτική δοκιμή με δικό μου υγρό, δηλώνω ότι εντυπωσιάστηκα!!

..η αντιπαραβολή έγινε με τον taifun gt3 (..με τον οποίο έχω συγκρίνει πλειάδα άλλων)

Η απόδοση γεύσης ήταν κάτι μεταξύ gt3 - gsl - hurricane v1.3.

Υ. Γ. ..τον dogystyle τον έχω δοκιμάσει και για τα δικά μου γούστα είναι σαφώς υποδεέστερος.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2016, 23:34 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #878 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:09 »
Αφού βρήκα και το σωστό νήμα ..ας πω και εδώ την άποψή μου..

..έχοντας ακούσει πολύ καλά σχόλια από φίλους που είχαν δοκιμάσει τον skyline ..πήρα την απόφαση να πάω μαζί με έναν εξ αυτών (..κλείνοντας πρώτα μέσω αυτού, ένα ραντεβού με τον Βασίλη) σήμερα το απόγευμα από την έδρα του.

Αφού έγιναν οι αρχικές συστάσεις ..μπήκαμε στο "ζουμί"..

..ο ατμοποιητής εξωτερικά (..προσωπική άποψη), είναι αρκετά όμορφος ..και οι διαστάσεις του στο ύψος ...για να δώσω μία τάξη μεγέθους, είναι στο μέγεθος του kayfun v3 (..η λίγο κοντύτερος του hurrican v1.3).

Με εντυπωσίασαν ..τόσο τα υλικά κατασκευής του {..πιστοποιημένο (..με χαρτιά) ατσάλι 316L παντού ..και γυαλί μεγάλης αντοχής (..το πέταξε κάτω τρείς φορές και αυτό τίποτα ...και μάλλον αυτό θα το είχε κάνει άλλες "1000" σε προηγούμενες "παρουσιάσεις"}.. όσο και η ποιότητα συναρμολογησής του (..τα σπειρώματα και το βίδωμα - ξεβίδωμα των επιμέρους τμημάτων που τον απαρτίζουν ..είναι όντως "βούτυρο")!!

Πραγματικά θεωρώ ότι έχει αρκετές καινοτομίες {..διπλή καμπάνα για απαγωγή της θερμοκρασίας, άψογη και ψαγμένη τροφοδοσία υγρού και αέρα, πανεύκολο στήσιμο (..πιο εύκολο και από του SQuape rs), πανέξυπνη και πολύ ψαγμένη μπίλια στην ρύθμιση του αέρα (..που είναι και στοπ) ..και πολλά άλλα..

Του κάναμε μαζί με τον φίλο που είχαμε πάει μαζί να τον δούμε ..απίστευτες δοκιμές (..απότομα ανεβοκατεβάσματα watt, από τα 10 στα 50 και πάλι πίσω ..και δεν έκανε κιχ!! Ανοιγοκλείσιμο των υγρών ..και ούτε γουργούρισμα ..ούτε διαρροή!!

Και από γεύση ..από τις καλύτερες που έχω πάρει (..μάλιστα χρησιμοποιήθηκε στην επί ώρα δοκιμή που έκανα μαζί του και δικό μου υγρό, σε άμεση αντιπαραβολή με τον taifun gt3 που είχα μαζί μου) ..και τολμώ να πω.. ότι "πήρα" και κάποιες επιπλέον "νότες", που δεν έπαιρνα στον gt3.

Γενικά τον θεωρώ, ως έναν κορυφαίο και ολοκληρωμένο σε όλα του ατμοποιητή ..που όχι μόνο δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τους ξένους.. αλλά μάλλον εδώ θα συμβεί το αντίθετο!!

Λιανική τιμή στα 170 - 175 ευρώ ..και release στο τέλος της επόμενης βδομάδας.

Υ. Γ. Δίνεται η δυνατότητα για επιλογή ανάμεσα σε δύο ντέκ {..ένα σφιχτό τσιγαρίσιο (..έχει τρεις οπές αέρα στο ντεκ των 1 mm η καθεμία) και έναν πιο αεράτο (..με τρεις οπές αέρα των 2 mm η καθεμία).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 14:45 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #879 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 02:25 »
Οκκκκκ!!! Αφού μίλησε και ο Varaderum, δεν υπάρχει λόγος να το ψάχνουμε πλέον ;)
(Ξανα)έστειλα mail για έναν mtl version!!! Μη μας ξεχάσετε...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #880 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 08:48 »
Varaderum εγγύηση. Την έκανα και εγώ την δουλειά, τηλεφωνικά και με Serial (της αρεσκε'ιας μου) φυσικά.
Αναμένουμε σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #881 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 11:16 »
Σας ευχαριστώ πολύ για την εμπιστοσύνη στην άποψη που εξέφρασα ..όντως με τιμά!!

..ελπίζω να μην διαψεύσω τις προσδοκίες σας όσο έχει να κάνει με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή ..αλλά όντως τον θεωρώ πάρα μα πάρα πολύ καλό και μιά καθόλα τίμια αγορά!

..μπορεί οι απόψεις μας να είναι υποκειμενικές ..αλλά στην παρούσα τοποθέτηση, θεωρώ ότι μάλλον θα είναι και αντικειμενική!!

Υ.Γ. ..τον Βασίλη, τον γνώρισα μόλις χθές ..και καμία άλλη σχέση δεν έχω μαζί του.
Στα χέρια μου δε, έχω και άλλους ατμοποιητές (..τελευταίας κυκλοφορίας) ..αλλά από ότι βλέπετε.. ούτε κάν μπήκα στον "κόπο" να τους αναφέρω!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #882 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 12:45 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Πιστεύω απόλυτα πως εδώ πρέπει να μιλάμε για φλέβα χρυσού. 1ος επισκευάσιμος ατμοποιητής από σοβαρότατη ατμιστική πηγή, άριστα υλικά, προσεγμένος σχεδιασμός, και σπουδαία πρώτα συμπεράσματα σε απόδοση, από έμπειρους ατμιστές.[/justify]

[justify]Πάει ο ΕΝΦΙΑ..., προβλέπω να παίζουμε μπουνιές το Σάββατο...  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #883 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 16:32 »
Άψογη παρουσίαση Γιώργο αλλά δεν ανέφερε κανεις νομίζω για αναπλήρωση υγρών , γίνεται εύκολα ?                                                    "Τωρα είδα απο πάνω Ribot που λέει εύκολα και απο επάνω !
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 16:42 από Ηρακλης »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #884 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 16:36 »
ο ribot λιγο πιο πανω γραφει οτι το γεμισμα γινεται πανευκολα ακομα και με το μπουκαλακι των 100 μλ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias