vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

372 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, maprix, pngtszs1976, dvelev, bloodlessz, Parolos

Twitter

Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
.... Ημουν ετοιμος να παραγγειλω και μπουκαλακι με υγρο απο το σαιτ του Nobacco,αλλα επεσα πανω σε αυτο το φορουμ και ειπα ας ρωτησω πρωτα εδω πριν το παρω.Αξιζει αυτο το υγρο?Μηπως να προτημησω καποιο αλλο?Υπαρχει πουθενα στην αττικη που να μπορω να παω και να αγορασω υγρο μονος μου και να μην περιμενω να μου το στειλουν(δεν εχω κανει πολλες φορες παραγγελια απο το ιντερνετ,και αν ειχα την επιλογη να παω μονος μου θα το προτημουσα).

Για υγρά, δεν έχω δοκιμάσει το Nobacco. Αλλά από ό,τι έχω διαβάσει για τα φιλτράκια του, δεν είδα και πολλούς φαν της γεύσης τους.
 Το Eco Pure της Intellicig το δοκίμασα (το Regular) και αν και από καπνό κι από αίσθηση είναι καλό, δεν το προτιμώ για άλλους λόγους: Νιώθω να με μπουκώνει κάπως λες και καπνίζω κανονικά τσιγάρα.Περίμενε όμως να πάρεις κι άλλες γνώμες.
 

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 12, 2009, 22:11 »
Χρησιμοποιω το υγρο του Nobacco εδω και περιπου 15 μερες πηρα το 30ml
Η γευση του ειναι Marlboro και το γραφει και επανω εξαλλου MLB
Ειναι ακριβως η ιδια γευση με το Marlboro απο τη Janty
Ατμος ικανοποιητικος,τιμη καλη αλλα οκ δεν ενθουσιαστηκα

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 12, 2009, 22:28 »
ακριβως ιδια εντυπωση και εγω με τον ανδρεα για το συγκεκριμενο υγρο.(εχω παρει low και high,μετα το εκανα...medium ;)
....μετα το εφαγε το ψυγειο :P

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 12, 2009, 22:45 »
Θέλει ψυγείο :dontknow:;

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 12, 2009, 22:51 »
Θελει σκιερο και δροσερο,δεν θελει σιγουρα ζεστη,ειναι ευπαθες προιον(το ιδιο ισχυει και για τα φιλτρα)

παλια τα εβαζα στο ψυγειο(στην  συντηρηση οχι στην καταψυξη!),Ετσι ειχα διαβασει καπου.
Ωστοσο καποια μου εκαναν κατι σαν κρυσταλακια.Ετσι πλεον απλα τα εχω σε σκιερο και δροσερο μερος.
(το συγκεκριμενο υγρο απλα...... ξεχαστηκε στο ψυγειο) :D

Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 21, 2009, 00:30 »
Παραγγειλα τελικα απο την Νομπακο υγρα,τεταρτη απογευμα εκανα την παραγγελια,παρασκευη μεσημερι μου χτυπαγε το κουδουνι ο κουριερας.Με αντικαταβολη,ουτε πστωτικες,ουτε τιποτα.Μου αρεσει και το υγρο,δυσκολα θα παραγγειλω απο αλλου.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 21, 2009, 01:49 »
Καλησπερα. Οποτε μπορεσεις κανε μας και μια κριτικη για τις γευσεις που πηρες.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 25, 2009, 12:19 »
Μαζί με το nobacco black line πήρα φιλτράκια low και medium tobacco.Η συσκευασία περιείχε και τα non.Δυστυχώς δεν μου άρεσε κανένα αν και δεν ήμουν ποτέ λάτρης των βαριών τσιγάρων αναγκάστηκα να παραγγείλω high .Να δω αυτά θα μου κάνουν? :confused1:Μάλλον θα ψάξω και στις άλλες εταιρίες που αναφέρονται στο foroum.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 26, 2009, 12:49 »
Μόλις παρέλαβα το υγρό της nobacco high αφού το low και το medium δεν μου έκαναν.Χρειάζομαι τα φώτα σας.Πρέπει να βγάλω και να πλύνω το φιλτράκι για να γεμίσω με υγρό????? :confused1: ή  να το ρίξω έτσι χωρίς προεργασία?Οποιος ακούει περιμένω. :-\

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 26, 2009, 12:50 »
Αν θέλεις 100% το νέο υγρό από τις πρώτες ρουφηξιές, πλύν' τα και στέγνωσέ τα. Αν όχι μπορείς κι έτσι.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 26, 2009, 12:54 »
Μόλις παρέλαβα το υγρό της nobacco high αφού το low και το medium δεν μου έκαναν.Χρειάζομαι τα φώτα σας.Πρέπει να βγάλω και να πλύνω το φιλτράκι για να γεμίσω με υγρό????? :confused1: ή  να το ρίξω έτσι χωρίς προεργασία?Οποιος ακούει περιμένω. :-\
Ναι, βγαλε το!
Μην το πλυνεις, απλα πιεσε πανω σε μια χαρτοπετσετα τον υαλοβαμβακα (ή οτι ειναι αυτο) να φυγει το παλιο υγρο.
Ποτισε το με 6 σταγονες το κοντεϊνερ του Υαλοβ. , βαλε τον μεσα και ριξε 1 με 2 σταγονες πανω του να απορροφήσει.
Απολαμβανεις ;)

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 26, 2009, 12:54 »
Ο,τι θες κανεις δεν εχει πολυ σημασια.Αν θες να το πλυνεις βγαλε μονο τον πολυεστερα απο το φιλτρακι,βαλε τον κατω απο τη βρυση μεχρι να ασπρισει  ;D και μετα στεγνωσε τον με ενα χαρτομαντηλο για κανενα μισαωρο η καμια ωρα

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xPHQO4tcoH0&feature=channel_page[/youtube]

Ελπιζω αυτο να σε βοηθησει  :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 26, 2009, 12:55 »
Αν θέλεις 100% το νέο υγρό από τις πρώτες ρουφηξιές, πλύν' τα και στέγνωσέ τα. Αν όχι μπορείς κι έτσι.
Το καλυτερο ειναι αυτο που λεει το αφεντικο του φορουμ 8)
Επίσης μπορεις να σταξεις 1 σταγονα απευθειας πανω στο ατμ ;)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 26, 2009, 12:56 »
Και παλι ομως δωστου λιγο χρονο, γιατι το ατομαιζερ ειναι ποτισμενο με τα προηγουμενα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Ελλάδα
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 26, 2009, 12:56 »
Μπορείς πολύ άνετα να πλύνεις μόνο τον πολυεστέρα και στεγνώνει αμέσως πιέζοντας το με ένα χαρτομάντιλο σε λιγότερο από ένα λεπτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3650 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem