vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 8 χρήστες
pngtszs1976, dkostas, lidbab, webtool, camber, mfk, zamploutos, takoulas

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1425 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 22:59 »

Authentic Kanthal A1 Nichrome Pre-Coiled Wires for Rebuildable Atomizers

SKU1878206
1,50 ΩΜ.και όχι 1.10 που λεει.
Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1426 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 00:35 »
Δεν είναι σαν του cubis. Είναι παιχνιδάκι. Στρίβοντας θα μάθεις και με μικρό έξοδο όπως ο ego one με τις clr. Πως με τις έτοιμες στριμμένες θα πάρει φόρα το χέρι σου στο να κάνεις πχ ίσες αποστάσεις στις σπείρες; :) Πάρε 3-4 clr και δοκιμασε διάφορα πάχη συρμάτων. Πάρε 0.20, 0.25, 0.28, άντε και 0.32. Πιο παχιά δεν τα σηκώνει. Έχει λίγο χώρο αλλά είναι καλός δάσκαλος. ;)

Α, και για να σου απαντήσω κ για το γιατί να ξεκινήσεις πχ με ~0.25, γιατί όσο πιο λεπτό σύρμα, τόσο λιγότερα βατ χρειαζεται να του δώσεις. Επίσης, κανθαλ, για να μην μπλεξεις ακόμα με έλεγχο θερμοκρασιας. Και ποτε να μην μπλέξεις, ακομα καλύτερα. :D Θα πέσουν να με φάνε τωρα αλλά δεν πειράζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2016, 00:43 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1427 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 01:01 »
Δεν ξέρω τί λες εσύ, εγώ πάντως συμφωνώ με όλα όσα είπες ακόμα και σαν γνωστός ελεγχοθερμοκρασιάκιας... :tongue_smilie:
Δεν θεωρώ απαραίτητο να πάει κάποιος σε έλεγχο θερμοκρασίας. Όπως βολεύεται ο καθένας. :thumpup:
Αν δεν υπήρχε πάντως το εύρος των 1.5 με 2 Ohm εγώ θα πρότεινα και nichrome γιατί και πιο εύκολα αρπάζει και καλύτερη γεύση μου έδωσε εμένα τουλάχιστον. Για να να απαντήσω εγώ σε αυτό δηλαδή.
Απλά με το Nichrome, ακόμα και στα 0.20mm θέλεις πάνω απο 8 σπείρες για να βγάλεις 1.5 Ohm.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1428 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 16:03 »
Για τον έλεγχο θερμοκρασίας σκέφτηκα πως από τη στιγμή που μου αρέσει να κάνω μεγάλες αντιστάσεις/χαμηλά watt δεν υπάρχει λόγος δεδομένου ότι  (από όσο μπορώ να γνωρίζω) δεν υπάρχει περίπτωση ή κίνδυνος να πιάσει καν τόσο υψηλές θερμοκρασίες που να χρειάζεται "κόφτη" Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Στο nichrome το θετικό που βρίσκω είναι το ότι αρπάζει πιο γρήγορα αλλά αντίθετα από αυτό που λέει ο estrifan για τη γεύση, έχω διαβάσει ότι βγάζει μια μεταλλίλα και πως κάποιοι το θεωρούν πιο ανθυγιεινό σαν μέταλλο.

Πέτρο ωραία φαίνεται η αντίσταση αλλά γιατί ενώ στο τίτλο λέει Kanthal A1 στη περιγραφή λέει υλικό Nichrome? Τι απ' τα δύο είναι? :confused1:

Estrifan τι εννοείς για το εύρος των ohm? Βλέπω και σε αυτές τις τιμές nichrome....δεν κάνουν? Π.χ. αυτές...
https://www.fasttech.com/products/0/10009432/2133204-pre-coiled-wires-for-rba-rda-rta-rebuildable

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1429 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 17:35 »
Έλα ντε...πες μου εσύ...λάθος σύρμα θα έβαλα στο steam engine τέτοια ώρα που έγραψα το μήνυμα...  :dontknow: sorry!
Εγώ πάλι τη μεταλλίλα την καταλαβαίνω στο kanthal και για αυτό το άφησα νωρίς. Για τους κινδύνους του nichrome δεν το έχω ψάξει καθόλου.
Όσο για αυτό που λες για τον έλεγχο θερμοκρασίας, με αυτή τη λογική κανένα σύρμα δεν υπάρχει περίπτωση ή κίνδυνος να πιάσει τόσο υψηλές θερμοκρασίες αν ξέρεις τί κάνεις, τί να προσέχεις και τα όρια του κάθε σύρματος. Όλοι έχουμε φάει καμένο, σε όλα τα σύρματα. Ο έλεγχος απλά αποτρέπει το καμένο, πράγμα που χρειάζεται στα σύρματα για έλεγχο θερμοκρασίας λόγω μεγαλύτερης επικινδυνότητας!  :thumpup:
Καμένο μπορείς να φας σε οποιαδήποτε αντίσταση για πολλούς λόγους, αφού η θερμοκρασία είναι αρκετή ώστε να έχουμε ατμοποίηση και ούτε τα σύρματα για έλεγχο θερμοκρασίας χρειάζονται πολλά watt ή υψηλές θερμοκρασίες για να παίξουν ή να έχουν ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος cuba

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1430 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 00:05 »
καλησπερα σε ολους,θα ηθελα να ρωτησω αν σε συρμα ni 200 ακουμπανε οι σπειρες μεταξυ τους υπαρχει προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1431 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 00:59 »
Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι και να ακουμπάνε δεν υπάρχει θέμα. Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι το άτμισμα με έλεγχο θερμοκρασίας είναι κατά πολύ ανώτερο όταν δεν ακουμπάνε.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1432 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:10 »
Εγώ τώρα τελευταία βλέπω (σχεδόν αν όχι σε όλα) τα ρεβιους ότι όλοι βάζουν κλάπτον είναι της μοδός ή είναι καλύτερο;
:confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1433 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 09:52 »
Το καλύτερο είναι υποκειμενικό.Η μόδα παίζει.
Το ότι έχει περισσότερες αντοχές είναι αντικειμενικό.
Ότι μπορείς να το δουλέψεις πιο εύκολα είναι υποκειμενικό.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1434 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 00:39 »
Εγώ τώρα τελευταία βλέπω (σχεδόν αν όχι σε όλα) τα ρεβιους ότι όλοι βάζουν κλάπτον είναι της μοδός ή είναι καλύτερο; :confused1: :confused1: :confused1:

η επομενη μοδα των -Αμερικανων κυριως-  ριβιουερς θα ειναι χαλκοσωλήνας με μπαταρια απο νταλικα "για πιο πλουσιο ατμο"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1435 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 11:10 »
Εγώ τώρα τελευταία βλέπω (σχεδόν αν όχι σε όλα) τα ρεβιους ότι όλοι βάζουν κλάπτον είναι της μοδός ή είναι καλύτερο;
:confused1: :confused1: :confused1:

Στα βίντεο δεν ξέρω να σου πω, σπανίως βλέπω. Από προσωπική εμπειρία, το clapton έχει δυο καλά: το ότι είναι αθάνατο (με μερικά dry burn θα σε βγάλει πάνω από μήνα η αντίσταση, και όταν λέω μήνα εννοώ άνω των 300ml) και το ότι προσφέρει μεγάλη επιφάνεια ατμοποίησης χωρίς πολλές σπείρες και χωρίς αντιστάσεις στα όρια βραχυκυκλώματος.

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1436 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 19:53 »
Καλησπέρα, έχω καταλήξει ότι μου αρέσει το εξής στήσιμο και στον Billow και στον Tsunami:
  • Σύρμα Kanthal 28ga
  • Τρυπανάκι 3ρι
  • 10 σπείρες
  • Στήσιμο διπλή αντίσταση και στους 2 με τελικό αποτέλεσμα 0.92 με 0.97 ανάλογα
  • Μοντάκι Lost Vapes Therion
  • Μπαταρίες LG HG2
Ατμίζω στον Billow στα 25-30W και με Tsunami στα 30-35W. Βάζοντας τις παραπάνω τιμές στον Ohm's Law calculator βλέπω ότι με αυτήν την αντίσταση και αυτά τα Ohm μου δίνει Voltage 5.12 και Current 5.28A.  Επειδή δεν έχω ακόμη καταλάβει τους συσχετισμούς, είναι εντάξει το άτμισμα με τον παραπάνω συνδυασμό? Προχθές είχα βάλει στον Tsunami διπλή αντίσταση και βγήκε 0.17 και άτμιζα στα 45W περίπου και μου άρεσε αλλά φοβήθηκα λόγω των χαμηλών Ohm και τον ξέστησα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με λίγα λόγια αν οι συνδυασμοί παραπάνω είναι οκ ? :)

Ευχαριστώ!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Κανείς ? :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2016, 14:23 από kingdm »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1437 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 00:33 »
BonecrusheR ,
οταν το μεγαλυτερο συρμα των ατμοποιητων ηταν το 0.20mm και οι ατμοποιητες ειχαν εγγυηση 28 ημερες , αλλα ο Βασιλης ειχε αγορασει το Provari με 200€ και ηθελε να ατμισει στα 6V, το συρμα αυτο δεν αντεχε και ερχοταν το καμενο.

Οταν λοιπον ο Βασιλης πηγενε στο μαγαζι για παραπονα , το καταστημα ρωτουσε τον Βασιλακη στα ποσα Volts ατμισε .

Ο Βασιλακης ελεγε την αληθεια και το καταστημα τοτε ειχε τη δικαιολογια οτι ο ιδιος την εκαψε με τα Volts που εδωσε , αρα φταιει ο Βασιλης.
Ετσι η εγγυηση πηγενε χαλαρα περιπατο και ο Βασιλης αγοραζε καινουριο ατμοποιητη.

Οταν ομως μετα απο λιγο καιρο ο Βασιλης εκανε παραπονα για το οτι δεν του αρεσει στα 4.2V και θελει παραπανω , τοτε το καταστημα για να συνεχίσει να τον εχει πελατη , του ελεγε οτι δεν κανει να ξεπερνα τα 4.2V γιατι ετσι το υγρο θα γινει ..............  δηλητήριο  ............

Αν θελεις λοιπον μια αποδειξη ακομα πιο τρανταχτη , κοιτα πιο κατω....

6.0 V
3.1 A
2.0 Ωμ
20 WATTS


4.47 V
4.47 A
1.0 Ωμ
20 WATTS

3.1 V
6.3 A
0.5 Ωμ
20 WATTS

1.4 V
14  A
0.1 Ωμ
20 WATTS

Αυτο που βλεπεις εδω , σημαινει οτι οποιαδηποτε αντισταση και αν εχεις , αν εχεις ρυθμισει 20 Watts , η αποδοση θα ειναι ιδια .
Οσο και αν φαινεται τρελο , αυτη ειναι η αληθεια .

Ατμιζουμε με την ανοδο της θερμοκρασιας στο συρμα .
Ο τροπος με τον οποιο μπορουμε να ανεβασουμε τη θερμοκρασια στο συρμα , ειναι μεσο των Watts που στην ουσια ειναι ι ισχυς με την οποια ''σπρωχνουμε'' το ρευμα να περασει μεσα απο το συρμα .
Οσο περισσοτερα Watts ζηταμε , στην πραγματικοτητα απλα ζηταμε μεγαλυτερη ποσοτητα ρευματος .
Ανεβαζοντας λοιπον Watts και προσπαθοντας να σπρωξουμε αυτη την ποσοτητα σε ενα στενο αγωγο , θα εχουμε συσσωρευση ποσοτητητας ρευματος , αρα και αναπτυξη θερμοκρασιας .

Τα Volts που βλεπουμε στην οθονη και να μην υπηρχαν καθολου , δεν θα ειχαμε κανενα απολυτως προβλημα .
Ειναι απλα μια ενδειξη για το ποσα Volts αντιστοιχούν στα Watts ή στην ποσοτητα που εχουμε επιλεξει να ατμισουμε .
Δεν εχουν λοιπον καμια επιδραση στην ενταση του ατμισματος .

Ακομα παραπερα .... , εχουμε τη λαθος αντιστοιχία των Ohms με τα Watts ......
Σε πλακετες οπως αυτες που εχουμε σημερα , οι οποιες ειναι step down ή αλλιως πλακετες με υποβιβαστη τασης , τα Ohms δεν εχουν καμια απολυτως επιδραση , διοτι αυτες οι πλακετες ειναι ικανες να παρακαμψουν την ταση της μπαταριας και να δωσουν το ρευμα που ζηταμε , σε αντιθεση με τα μηχανικα που δινουν το ρευμα που εχει η μπαταρια και αντιθετα με τις step up πλακετες οι οποιες εχουν μονο ανορθωτή τασης και χρειαζεται να φτιαχνουμε αντιστασεις με τυπικη τιμη στο 1.5 Ohms για να υπαρχει αντιστοιχία με το ωφέλιμο ευρος λειτουργιας  που εχουν οι πλακετες αυτες απο την κατασκευη τους , που ειναι απο 3.7 V μεχρι τα 4.5 V .
Αυτο ειναι ενα ευρος λειτουργιας αυτων των πλακετων που απο τον κατασκευαστη εχει ρυθμιστει σαν το καλυτερο δυνατο για την καλυτερη και πιο ομαλη λειτουργια της πλακετας .
Οτι μπορει να δωσει παραπανω .... φυσικα και μπορει .....


Οσο για τα micro coil ......
Οπως εγραψα και στο αλλο νημα , τα coils ειναι :

1 mm = mini coil
2 mm = micro coil
3 mm = mega coil

Τα macro coil δεν το ξερω και ετσι δεν μπορω να εχω γνωμη , αλλα η αρχικη ιδεα των coils αυτων , δεν ηταν ουτε η ενωση των σπειρων , ουτε το παχος του συρματος .

Το πρωτο micro coil εγινε απο ενα τυπα που προσπαθησε να βαλει τις σπειρες που ειχε ο ετοιμος εργοστασιακος ατμοποιητης dripping μεσα στο κεραμικο και δεν μπορουσε να βαλει την αντισταση μαζι με το τροφοδοτικο υλικο.
Ετσι εστρηψε το συρμα σε ενα αξονακι 2mm , εβαλε την αντισταση στο κεραμικο και μετα περασε το τροφοδοτικο υλικο.
Ηταν αντισταση με μικρα κενα γιατι δεν μπορουσε να φτιαξει τα εργοστασιακα σχεδον ανυπαρκτα κενα που ειχε η ετοιμη αντισταση ωστε να χωραει μεσα στο κεραμικο και μερικες σπειρες ακουμπουσαν μεταξυ τους .
Οποτε αφου ετυχε να μη του κανει καποιο βραχυκυκλωμα και δουλεψε κανονικα , την αφησε ετσι ....

Αφου λοιπον δουλευε , ενωσε τις σπειρες για να χωρεσει στο κεραμικο πιο ευκολα .

Η ονομασια ομως micro coil ανηκει στην εσωτερικη διαμετρο της αντιστασης και οχι στο αν ειναι ή οχι οι σπειρες ενωμενες ....
Επισης , οι αντιστασεις με ενωμενες τις σπειρες , δεν εχουν καλυτερη αποδοση για ενα και παρα πολυ απλο λογο....
Οταν εχουμε ενωσει τις σπειρες , τοτε ο ατμος που παραγεται μπορει να εξελθει απο το ...... tube ...... που εχουμε φτιαξει , απο δεξια και αριστερα της αντιστασης .
Αρα θα εχουμε μονο δυο σημεια διαφυγης του ατμου κι αυτο με το ζορι.

Το ιδανικό κατα τη γνωμη μου και κατα το τι λεει η λογικη και η φυσικη , οταν εχουμε μικρα κενα θα εχουμε και τη συγκεντρωση της θερμοκρασιας , αλλα και το αποτελεσμα απο ολες τις σλειρες ατοφιο , γιατι ο ατμος θα εχει διαφυγη και ετσι θα παρουμε το αποτελεσμα απο την καθε σπειρα .

Οποτε οταν εχουμε ενωμενες τις σπειρες , το μεγαλυτερο αποτελεσμα θα το εχουμε απο τις σπειρες που ειναι στις ακρες , και το κυριοτερο θεμα εδω , ειναι οτι οι σπειρες αυτες , θα ατμοποιουν το μεγαλυτερο μερος του  υγρο που υπαρχει στο τροφοδοτικο υλικο ή αυτο που ερχεται να ποτισει την αντισταση και το τροφοδοτικο υλικο , σχεδον πριν μπει μεσα στο .... tube ... , με αποτελεσμα οι υπολοιπες σπειρες  να ''καινε'' χωρις να υπαρχει αρκετο υγρο στο εσωτερικο της αντιστασης  , γιατι η διελευση του υγρου στο τροφοδοτικο υλικο , γινεται αποκλειστικά απο τη μεσα μερια του coil.
Σε ανοιχτες σπειρες το υγρο μπορει να ''περπατησει'' μεσα αλλα και πανω απο την αντισταση και ετσι να υπαρχει καλυτερη τροφοδοσια .......
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2016, 01:26 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1438 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 01:33 »
ευχαριστω για τις επεξηγησεις φιλε shadockan..αντιλαμβανομαι τι εννοεις με το οτι θελουν να εκμεταλευτουν τον πελατη..
σχετικα με την ανοδο θερμοκρασιας-επιβλαβεις ουσιες απο αντισταση..εννοεισα τα μεταλα των συρματων κ εκει θα μπει το θεμα ελεγχος θερμοκρασιας κ λυνεται το θεμα...οσον αφορα ομως στα υγρα..δεν ειπα οτι εισπνεεις δηλητηριο απο το υγρο..απλα δεν εχει την γευση που προοριζεται να εχει...
κοινως..
καλα τα παραδειγματα που μου εθεσες με την ανιστοιχια watt/volt...αλλα ουδεποτε σου ειπα οτι η αποδοση θα διαφερει... :)....δεν ατμιζεις ομως το ιδιο στο παραδειγμα σου σε αντισταση 1ωμ με την αντισταση 0.50.....στην τελευταια αδρεφε δεν ρουφαει σωστα..στην δε αντισταη των 0.10 δεν θα ατμιζει καν.

δεν συμφωνω φιλε μου με την λαθος αντιστοιχια των ωμ στα βατ... οπως λες/η εκτος αν δεν αντεληφθειν καλα τι εννοεις.....στην δικη μου λογικη δεν θα βαλω αντισταση 1.5 στα 30ωμ...το αποτελεσμα που θα λαβω δεν θα ειναι το υγρο που εχω αγορασει..συν του οτι παιζει  να καψει με την μια..



Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τεχνικά θέματα αντιστάσεων
« Απάντηση #1439 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 01:34 »
Αρα τι ειναι αυτο που πρεπει τελικα να προσεχουμε στα coils μας?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364