vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 10 χρήστες
bloodlessz, maprix, Yakinthos, Jorge, manoslykos, yorgoss, trabaman, tsiv, Doubt, infernity

Twitter

Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids (Review)

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Zenjector by House of Hybrids

Το Zenjector είναι μία σύριγγα υψηλής ποιότητας που φτιάχτηκε κυρίως για την πλήρωση των Genesis ατμοποιητών.
Είναι φτιαγμένη από αλουμίνιο και ακρυλικό με χωρητικότητα 10 ml.



Έρχεται στα γνωστά πλαστικά κυλινδρικά κουτάκια της House Of Hybrids, προστατευμένο σε ένα σπογγώδες και μαλακό συνθετικό υλικό.


Πρόκειται για μία πολύ καλή κατασκευή που απευθύνεται στους λάτρεις του είδους και είναι φτιαγμένη με γνώμονα τη φορητότητα.




Το πολύ έξυπνο και πρακτικό σημείο είναι ότι το κέντρο της σύριγγας είναι ουσιαστικά 'κούφιο' για να φιλοξενεί για παράδειγμα
την βελόνα ή αν κάποιος δεν τη χρειάζεται (όπως εγώ), μπορεί να βάλει λίγο σύρμα και mesh για back up.
Πολύ βολικό είναι επίσης και το allen-άκι που έχει προσαρμόσει ο κατασκευαστής στο πίσω μέρος απ' το καπάκι, για να μπορούμε
να ξεβιδώνουμε τα βιδάκια των ατμοποιητών (όσων είναι συμβατά).

Πρόκειται για μία πάρα πολύ όμορφη, ποιοτική αλλά και πρακτική λύση για να κουβαλάμε σχεδόν όλα όσα χρειαζόμαστε για την επισκευή
του ατμοποιητή μας......σε μία σύριγγα!


Τιμή: 50 usd / 38 Ευρώ
Διάθεση: Electronicstix

Πριν βιαστεί κάποιος να κρίνει την τιμή, θα μου επιτρέψετε να πω τα εξής:


Στη προσπάθειά μου να βρω μία ποιοτική σύριγγα που να μη σβήνονται τα γράμματα (ml) από τη χρήση και να μη με περνάνε για πρεζόνι
όταν θα χρειαστεί να την κουβαλήσω κάπου, ανακάλυψα ότι οι φθηνότερες ιατρικές-οδοντιατρικές σύριγγες (όχι μίας χρήσεως) κάνουν το λιγότερο
60 Ευρώ. Αφού έψαξα λοιπόν για διάφορες λύσεις, κατέληξα σε αυτό που μου φαινότανε και εμένα υπερβολικό.

Θα μου πείτε, ''Καλά, την ίδια δουλειά δεν κάνεις και με μία σύριγγα των 50 cents;''
Σίγουρα ναι! Αλλά μιλάμε για σύριγγες μίας χρήσεως. Ή περιορισμένης διάρκειας ζωής για ατμιστική χρήση.


Σε καμία περίπτωση δε πρόκειται για αναγκαία αγορά, αλλά επίσης μη ξεχνάμε ότι για κάποιους από εμάς το άτμισμα έχει γίνει κάτι σαν χόμπυ πλέον
και ότι στον χώρο αυτό, οι έξυπνες ιδέες-λύσεις, αποτυπώνονται και στην τιμή..

Σε όποιον λοιπόν θα τον ενδιέφερε κάτι τέτοιο εφόσον θα ήθελε να διαθέσει και αυτό το ποσό, να πω ότι δε θα μετανοιώσει την αγορά της.
Σε όποιον απ' την άλλη το θεωρεί υπερβολή, θα συμφωνήσω μαζί του και θα του πω ότι και με τη σύριγγα των 50 cent, η ίδια δουλειά γίνεται.

Απλά αλλάζει η αισθητική και η ποιότητα. Υπάρχει και η έξυπνη λύση μεταφοράς της βελόνας, ή στη δική μου περίπτωση λίγου σύρματος και mesh
όπως επίσης υπάρχει και το απαραίτητο allen key για την επισκευή κάποιων ατμοποιητών.

Και μία photo δίπλα στο Z-atty pro για σύγκριση μεγέθους..




« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2013, 00:29 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 01, 2013, 09:48 »
Επειδή δεν μπορείς να χρησιμοπιείς πλαστική βελόνα με high tech σύριγγα, για να δέσει το γλυκό, προτείνω επιπλέον κι αυτό
http://www.ebay.com/itm/6-Pcs-1-2-Tip-Length-Stainless-Steel-17GA-Dispensing-Needles-Tips-/190759864669?pt=AU_Business_Industrial_Industrial_Supply_MRO&hash=item2c6a2c895d

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:14 »
Ενταξει... 50 δολλαρια για μια συριγγα,ειναι πολλα ...!
Την δουλεια μου την κανω και με 20 σεντς !
Και για να μην σβηνονται τα γραμματα,κολλαω μια ταινια σελοτειπ στην διαγραμμιση .  ;)

Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:21 »
Αν πάντως μου περίσσευαν 50 $ + όποια μεταφορικά δεν θα τα έδινα σε αγορά μιας βελόνας
για γέμισμα σε ατμοποιητές, ούτε θα αγόραζα με 0,15 € περίπου 400 σύριγγες λόγω χώρου  :)
Υπάρχουν μπουκαλάκια με μεγάλη μύτη (μακρυά) που κοστίζουν 1-1,5 € και κάνουν την ίδια
δουλειά.
Η σύριγγα είναι χρήσιμη πάντως αν κάνει 5-6 € , αν κάνει 50 € είναι εντελώς περιττή, πλεονασμός.

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:28 »
+1 Giannis
τα μπουκαλάκια με μύτη κάνουν ιδια δουλειά οταν μιλάμε για γέμισμα μονο και οχι για δημιουργία υγρών , όμορφη συριγγα αλλα πολλά λευτα για την χρήση της

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:39 »
Όπως είπαμε το άτμισμα πλέον είναι και χόμπι και γκατζετ και συλλεκτικό .
Αν κάποιος έχει λεφτά και τα διαθέσει στην εν λόγο σύριγγα , δεν θα τον πικάρω ούτε θα τον κρίνω σε κάτι .
Εδώ μας έκαναν δώρα ασημένιες η και χρυσές ταμπακιέρες η αναπτήρες περίτεχνους χρυσούς η συλλεκτικούς εκατοντάδων ευρό.
Έχουν κυκλοφορήσει κάρτες , σωληνάκια χρυσά η πλατινένια για το σνούς .
Κάπου έχω μία φωτογραφία με το GGTS+Odisseus  Επιπλατινωμένο και επιχρυσωμένο με διαμάντια , ρουμπίνια τριγύρω του , κάτοχος του Σαουδάραβας επιχειρηματίας .

Το χόμπι δεν κοιτάζει αξία , της περισσότερες φορές .

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 01, 2013, 11:02 »
Αμα ηταν η μιση στο μεγεθος , θα την ειχα αγορασει εδω και μηνες και ας κανει οσο κανει.


Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 01, 2013, 11:08 »
Αν όμως ήταν λίγο μεγαλύτερη θα της έβαζα μηχανή και θα πήγαινα στο διάστημα :laugh1:

Ο Κώστας έχει δίκιο, όντως να το πληρώσεις αλλλά να είναι και πρακτικό, αυτή είναι σε μέγεθος σαν ένα μοντάκι ακόμα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος soulpe

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής απο 10/12/2012
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 01, 2013, 12:29 »
Ετσι ακριβώς ειναι  10 λεπτά  μια 10αρα συριγγα και αλλα 10 να πάρεις 5αδα ροζ βελόνες και είσαι οκ.

Παντως συμφωνω στο χομπι δεν υπολογίζεις την αξία . Αρκει να υπάρχει πάντα το "Παν μέτρον Αριστον " γιατί δυστυχως συνήθως ξεφεύγουμε πολύ ευκολα.. :)

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 01, 2013, 12:43 »
Παιδιά συμφωνώ με όλους σας!

Και για το μέγεθος θα την ήθελα λίγο μικρότερη σε μήκος.
Δε γνωρίζω ατμοποιητή που να παίρνει 10ml και θα ήθελα να την δω σε 5ml version.

Απλά λίγο που το επεξεργάστηκα, αν ήταν τόσο κοντή, δε θα χωρούσε η βελόνα μέσα στο σώμα, που όσο να 'ναι αυτό το κόλπο
ήθελε να μας πλασάρει..  :))

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 01, 2013, 14:04 »
Τι;; 50$ για να μπαίνει η βελόνα; ΟΚ λοιπόν, όποιος έχει όπως εγώ μία φαρμακειακή σύριγγα, ας κάνει το ίδιο πράγμα... Στα πλαϊνά από το σταυρό που κάνει μπαίνει και κλειδώνει μη σου πω. Και μένουν κι άλλα δύο κομμάτια του σταυρού όπου μόλις επιβεβαίωσα στο ένα μπαίνει το αλενάκι που έχω από clone did, κι άλλα δύο κενά για να βάλεις.. δεν ξέρω.. Α, σύρμα στο ένα και φυτίλι στο άλλο.. Για συλλεκτικούς λόγους και ΜΟΝΟ νομίζω πωλείται, κι αυτό γιατί λέγεται Zenjector αντί για injector.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 01, 2013, 14:59 »
Αν μου περρίσευαν θα την έπαιρνα. Για απλό λόγο: όταν ανοίγω τη θήκη ego στην οποία κουβαλάω μπουκαλάκια, ατμοποιητές και μπαταρίες, η μιας χρήσης σύριγγα που έχω προκαλεί σχόλια του τύπου "τι έγινε ψηλέ, θα σουτάρουμε?" >:(

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 01, 2013, 15:03 »
Ενω αν παρεις αυtη θα σου λενε: "Τι εγινε ψηλε? Δε φτανει που σουταρουμε, το κανουμε και με στυλ πλεον?"  :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 01, 2013, 16:16 »
Δίπλα στον Τ3 θα μοιάζει απλά με next generation φουτουριστικό ατμοποιητή! Μόνο η χρήση ενδέχεται να προκαλέσει σχόλιο!!!


Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύριγγα γεμίσματος Zenjector by House of Hybrids | s0undc10ud Review
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 01, 2013, 17:46 »
πέρα του προφανούς γελείου της τιμής του , πώς στο καλό γεμίζει με αυτή τη μύτη έναν genesis πολύ κοντή και χοντρή μου φαίνεται..  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix