vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, yorgoss, camber

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 20, 2013, 19:52 »
Απο περιέργεια να δοκιμάσω τα αρώματα της συγκεκριμένης εταιρείας, και μιας και δεν έχει φέρει προς το παρόν το ελληνικό κατάστημα (egotube.gr), έστειλα email στην flavourtec, για το που μπορώ να προμηθευτώ τα σκέτα αρώματα της εταιρείας τους (κατα προτίμηση απο Ευρώπη), και προς μεγάλη μου έκπληξη, μου ζήτησε τα στοιχεία μου να μου στείλει 4 αρώματα να τα δοκιμάσω.( :o )
Αφού τον ευχαρίστησα, του είπα οτι θα πω και τις εντυπώσεις μου στο φόρουμ εδώ.
Ε λοιπόν σήμερα μου ήρθαν.


Όποιοι θέλουν να τους στείλω τα 3 αρώματα παρακάτω, ας στείλουν πμ, να τους τα στείλω, να τα δοκιμάσουν και να μας πουν εδώ τις εντυπώσεις τους.
  (καλύτερα να είναι 3 διαφορετικά τα άτομα, που να ατμίζουν παρόμοιες γεύσεις, και να πάρει απο 1 ο καθένας).


Raspberry: Fruity and tasty!
Raspberry is the perfect choice for lovers of light and fruity sweetness. Simply tasty!

Menthol: Fresh, fresher, menthol!
This liquid offers you the feeling of pure freshness and is the perfect choice, pure as well as in combination with other tastes.

Virginia: Sunny tobacco!
Mild, light and aromatic. This liquid is the perfect choice for each lover of tobacco and certainly also for you.

Τα αρώματα είναι σε συσκευασία των 10ml, και προτείνει σε όλα 3 - 7 τοις εκατό.





« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2013, 14:34 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 21, 2013, 03:07 »
Δοκίμασα τη βάση Flavourtec (70 PG / 30 VG)  με Smoke & με The Jack της After-8 σε αναλογία 13 %: Απλά τέλεια!

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 01:38 »
Παιδιά καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω άμα ξέρει κάποιος από πια ηλεκτρονικά καταστήματα μπορούμε να προμηθευτούμε έτοιμα υγρά της flavourtec ???

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 01:47 »
Έχει εδώ πέρα μερικά
http://www.egotube.gr/flavourtec-el/

Αποσυνδεδεμένος Raf

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 20:39 »
Τον τελευταίο καιρό έχω κολλήσει άσχημα με το nougat το οποίο έχει μπει στην τριάδα των τριών γλυκών μου υγρών μαζί με το ccokie fa και την καραμέλα του atmos.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 21:24 »
Παιδιά καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω άμα ξέρει κάποιος από πια ηλεκτρονικά καταστήματα μπορούμε να προμηθευτούμε έτοιμα υγρά της flavourtec ???
http://www.enjoye-smoke.gr/index.php/flavourtec-liquid

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 05, 2015, 16:54 »
Στη σελιδα egotube.gr αναφερει οτι αντικαταστηθηκαν με βασεις της inawera.....!?!?!?

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 17:08 »

Μου έχουν κάτσει καλά τα υγρά της flavortec έχω την εντύπωση. (βλέπω και καλές τιμές, 10ml 5ευρώ - 50ml 17 ευρώ) (και εδώ μερικά σε έκπτωση πχ ry4 50ml 12 ευρώ σε 6mg και κάποια 10ml σε 3.5 - 4 ευρώ.. δεν το ξέρω το μαγαζί, τυχαία το βρήκα στο νετ)
 
Το american red που πήρα είναι μια ήπια εκδοχή του red alert από after-8 (προσωπικά το red alert το έδωσα, με μπούχτιζε αρκετά... το american red έχει πιο καλή ισσοροπία και η γλύκα του δεν κουράζει, το μπορώ για όλη μέρα).
 
Σήμερα πήγα και δοκίμασα τα: Tobacco gold, Ry4 και havana supreme.
 
To ry4 ήταν αρκετά καλό και θα το πάρω κάποια στιγμή.
 
Το Havana supreme θα το έλεγα ένα Liqua cuban cigar τουλάχιστον στον aspire bdc που το δοκίμασα. Φαινόταν λίγο πιο ήπιο από το cuban cigar αλλά το φοβήθηκα μήπως και ο ατμοποιητής μου το έδινε πιο έντονα και το παράταγα.
 
Τέλος, έκανα και το Tobacco gold και εκεί δεν έβγαζε σχεδόν τίποτα από γεύση, απλά μια πολύ ήπια γεύση καπνού (πάλι σε απλό aspire bdc). Λέω, φέρε αυτό να είμαστε σίγουροι. :P
 
Το κάνω τώρα κανα μισάωρο και έχω να πω τα εξής:
 
- Είναι μια πολύ ήπια κατάσταση του cuban cigar Liqua (μια πικρίλα που αφήνει στο τέλος το cuban αυτό την έχει σε σωστή ένταση)
- Ωραία απόδοση καπνικής γεύσης
- Κάποια υποψία στο πολύ βάθος (χωρίς να το λέω με σιγουρία) φουντουκιού.
 - Άγλυκο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2015, 17:21 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 19, 2016, 12:05 »
Μετά από αρκετό καιρό πήρα βάση Flavourtec 50/50 6mg και 4 αρώματα. Τα αρώματα τα πήρα στην τύχη βάση της περιγραφής τους. 1) Black Tobacco 2) Havana Supreme 3) Tobacco Reunite και 4) Tobacco. Έκανα 50μελα και τα έχω αφήσει να ωριμάσουν. Θα τα δοκιμάσω σε περίπου 20 ημέρες. Τα αρώματα έχουν μπει σε ποσοστά 4 - 5%. Έχω και στο παρελθόν πάρει αρώματα λεμόνι και βανίλια και μου άρεσαν πολύ. Ειδικά το λεμόνι το έκανα με βάση PMP + PMW(10%) + Lemon (6%) και βγήκε μια καταπληκτική δροσερή λεμονάδα που την ευχαριστήθηκα αυτό το καλοκαίρι :thumpup: . Τη βανίλια εκτός από σκέτη την έβαλα και σε ποσοστό 1% σε TPA RY4 Double και μου άρεσε. Αν το γευστικό αποτέλεσμα είναι εξίσου καλό και με τα νέα αρώματα ένα έχω να πω :respect: .
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2016, 21:00 από ambient »

Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 19, 2016, 19:37 »
Εγω δεν τα εχω δοκιμάσει τα συγκεκριμένα αλλα τωρα τελευταία εχω κολλήσει με το άρωμα Grannys της Pink mule αλλα με βαση της atmos αυτην τη φορά για να ωριμάσει πιο γρήγορα. Η flavourtec εχει παρόμοιο αρωμα με το grannys?

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 19, 2016, 20:56 »
Δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο άρωμα για να σου προτείνω κάτι αντίστοιχο. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αρώματα της PM. Αν θέλεις μπες εδώ που πρέπει να είναι ο Έλληνας αντιπρόσωπος για να δεις τα αρώματα της Flavourtec. Επίσης αν θέλεις μπες και εδώ που είναι η σελίδα της εταιρείας για να διαβάσεις και μια μικρή ανάλυση του κάθε αρώματος και ελπίζω να βοηθηθείς.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 20, 2016, 00:56 »
Καλώς ήρθες  :bye:
Τι εννοείς με αυτό;

... αλλα με βαση της atmos αυτην τη φορά για να ωριμάσει πιο γρήγορα...

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 20:48 »
Μετά από ένα μήνα ωρίμανση με τακτικό ανακάτεμα (όχι φραπέδιασμα) το γευστικό αποτέλεσμα δυστυχώς με ξάφνιασε αρνητικά. Δοκίμασα 1) Black Tobacco 2) Havana Supreme 3) Tobacco Reunite και σε κανένα από τα τρία δεν πήρα ουσιαστική γεύση. Βάση με ένα απαλό σχεδόν ανεπαίσθητο άρωμα. Πρόσθεσα ακόμη 2% άρωμα και θα τα αφήσω μια εβδομάδα ακόμη. Τώρα πλέον είναι στο 6-7% όλα. Το Tobacco δεν το δοκίμασα ακόμη αλλά πρόσθεσα και σε αυτό άλλο ένα 2%. Αν σε μια εβδομάδα δεν αλλάξει κάτι τότε δυστυχώς τα καπνικά της Flavourtec  :thumpdown:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 12:16 από ambient »

Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 16:38 »
Με βαση της atmos το υγρό είναι έτοιμο μεσα στην εβδομάδα, με το PM θελει πανω απο 20 μέρες για να γίνει. (Εγω τα υγρά οταν τα φτιάχνω τα κουναω 3 φορές την ημέρα για 3 μέρες και μετα τα αφήνω μέχρι να φτιαχτεί το υγρό)

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης και αρώματα FlavourTec
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 20:06 »
Αυτό πιθανώς συμβαίνει γιατί οι βάσεις της ατμος είναι πολύ αραιές ενώ της pink mule από τις πιο παχύρευστες. Συνεπώς αφού το ανακάτεμα που κάνεις περιορίζεται στην ανακίνηση του μπουκαλιού, με την ατμος ανακατεύεται πολύ καλύτερα το άρωμα μέσα στη βάση ενώ με την pink mule δεν ανακατεύεται το ίδιο καλά και έτσι θέλει πολύ παραπάνω χρόνο για να ομογενοποιηθούν τα συστατικά.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9194 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364