vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

491 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Tem, lagoudakis, Milarepa, higraf

Twitter

Υγρα el-greco

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 28, 2015, 22:55 »
Δεν το έχω δοκιμάσει το American Red οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

@snowflake
Είναι το lemon burst σε αυτά που μου έστειλαν. Οπότε θα το δω και αυτό.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 29, 2015, 09:12 »
Το  mohito  θα  το   χαρακτήριζα  ατμιστική  παρενόχληση  μιας  και  [[  υποκοριστικό του mojo  - μικρό κοκτέιλ με  ρούμι ]] -δεν  έχει  το  πιο  βασικό  το  ρουμι  …το  βασικότερο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 07, 2015, 18:34 »
 Τελευταίο πακέτο προς δοκιμή, η οποία ήταν λίγο μαραθώνια! Τα El Greco Platinum λοιπόν, τα οποία είναι μία έκδοση με διαφορετικές γεύσεις σε μια όμορφη συσκευασία. Τρία καπνικά, τρία μη καπνικά και ένα το οποίο παίζεται, θεωρώ ότι είναι τα υγρά τα οποία μου έστειλε ο κος Πετρόπουλος από την AterEgo. Είπα να ξεκινήσω με τα καπνικά λοιπόν.

Full Flavored Tobacco, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Έντονο θεωρητικά καπνικό αναμένεται να είναι το συγκεκριμένο και να θυμίζει τσιγάρα τα οποίο δεν είναι light. Φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, η μυρωδιά δεν είναι και τόσο ενθαρρυντική. Όχι και πολύ καλή, κάτι καμένο, κάτι καπνισμένο, βαρύ πάντως. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα τη δοκιμή. Πράγματι, η γεύση είναι βαριά και γεμάτη. Δυνατή γεύση καπνού, ξηρότητα και μια γλύκα στα πίσω πίσω είναι τα κυρίαρχα στοιχεία του υγρού. Υπάρχει άλλη μια νότα την οποία δυσκολεύομαι να αναγνωρίσω. Δίνει όμως μια λουλουδένια ή πολύ ώριμη φρουτένια αίσθηση η οποία είναι πιο ορατή στο τελείωμα της τζούρας. Θα μπορούσα να πω ότι έχει και νότες από καφέ ή σοκολάτα, αλλά αυτή την αίσθηση την έλαβα πολύ λίγο. Η ρινική εισπνοή δεν είναι ευχάριστη και θυμίζει οινόπνευμα με σχεδόν χημικό τρόπο ενώ στη ρινική εκπνοή, ο ατμός θυμίζει τσιγάρο, σε εκλεπτυσμένη μορφή. Το ντουμάνι παραπέμπει σε υγρό 50/50 ενώ το χτύπημα ακριβώς όσο θα περίμενε κανείς από ένα εξάρι υγρό. Η επίγευση είναι καθαρή καπνική με το στόμα να μένει κάπως ξηρό, ενώ η γλυκάδα που βρήκα στην αρχή κάνει μικρές εμφανίσεις. Σίγουρα αρωματικό καπνικό, με αρκετά έντονες γεύσεις, όχι πολύ ομαλό όμως, το οποίο μπουχτίζει αρκετά. Θα μπορούσα να το δω να με συντροφεύει σε καφέ, αλλά τίποτα παραπάνω. Είναι απλό, δεν εντυπωσιάζει αλλά για τον πρωινό καφέ μια χαρά είναι. 78/100

Havana Nights, 6mg
Erlkonigin Clone, Kanthal D 0.25mm, MC 2.0mm, 1.49Ω, nano kit.

Αυτό είναι το υγρό το οποίο «παίζεται». Και αυτό γιατί έχω δει υγρά Havana να πάνε για πούρο, και υγρά Havana τα οποία πάνε για ρούμι. Θα δείξει. Είπα λοιπόν να στρίψω μια αντίσταση στα 1.5Ω περίπου για να θυμηθούμε τις εποχές που αυτές λεγόταν χαμηλές και κυκλοφορούσαν τα Boge LR τα οποία τέτοια αντίσταση είχαν. Σήμερα, οι περισσότεροι ατμιστές θα σου πουν ότι ατμίζεις αντίσταση θερμοσίφωνα με τόσα πολλά Ohm! Φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, μια αλκοολική μυρωδιά είναι αυτή που έρχεται και είναι ακριβώς αυτή που βγαίνει από ένα ποτήρι Bacardi & Cola, ή όπως θα λέγανε στην Κούβα, ron y cola. Οκ, οσφρητικά το λύσαμε το μυστήριο, άλλη φορά θα προσμένουμε ρούμι όταν ακούμε «Havana» και πούρο όταν ακούμε «Cuba». Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Η γεύση του οινοπνεύματος με χτύπησε αλύπητα, σαν να πίνεις ποτό εντελώς σκέτο, αλλά με δυσκολία στο να καταλάβεις τι ποτό. Μόνο μόλις κυκλοφορήσει λίγο στο στόμα καταλαβαίνεις μία καραμελένια γλύκα, που σε συνδυασμό με την ονομασία του, μπορεί να οδηγήσει σε ρούμι με κόλα. Και πάμε στο πιο αστείο χαρακτηριστικό του υγρού. Στη ρινική εισπνοή λοιπόν, και χωρίς καμία αίσθηση πλάκας, αυτό που καταλαβαίνεις, είναι ο μεζές! Και για την ακρίβεια πακοτίνια. Δεν κάνω την παραμικρή πλάκα, ο ατμός στη μύτη μύριζε πακοτίνια. Πάνε πάνω από τρία χρόνια από τότε που τα έφαγα τελευταία φορά, αλλά μιας και ήταν τα αγαπημένα μου, δεν μπορώ να λαθέψω σε αυτό το άρωμα! Στη ρινική εκπνοή, ο ατμός αποκτά μια σοκολατένια αίσθηση η οποία είναι καθ' όλα ευχάριστη, ενώ το χτύπημα είναι μέτριας έντασης. Το ντουμάνι και πάλι παραπέμπει σε 50/50 υγρό. Η επίγευση δεν είναι ούτε καθαρή ούτε επίμονη, με το στόμα να μένει μουδιασμένο ενώ ελάχιστες στιγμές κάνει την εμφάνισή της μία αίσθηση από αλκοόλ. Δεν το θεωρώ και πολύ καλό υγρό, ούτε μπορώ να το δω να με συντροφεύει σε κάποιες στιγμές, ενώ με αρκετές δόσεις χιούμορ μπορώ να θεωρήσω απλά αστεία την ρινική εισπνοή του. 47/100.

Light Tobacco, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Επόμενο υγρό για δοκιμή, το τελευταίο καπνικό από αυτά που έχω στη διάθεσή μου. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, η μυρωδιά είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Με αρκετή προσπάθεια, κατάφερα να ανιχνεύσω ένα καπνικό υπόβαθρο, αλλά τίποτα άλλο. Έβαλα υγρό λοιπόν στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Οι πρώτες τζούρες ήταν πολύ υποτονικές, λογικό καθώς προφανώς υπήρχε ακόμα σκέτη βάση στο βαμβάκι. Όσο όμως προχωρούσα στη δοκιμή, τα στοιχεία του υγρού άρχισαν να εμφανίζονται και επιτέλους κυριάρχησαν. Αρκετά έντονη καπνική γεύση, η οποία έχει σίγουρα άρωμα τύπου RY4 μέσα, είναι αδύνατο να μην το καταλάβει κάποιος. Υπάρχει όμως και μια γλύκα, όχι έντονη ευτυχώς, η οποία θα ξενίσει πολλούς. Δεν δείχνει να προέρχεται από στοιχεία καμένης ζάχαρης, αλλά ούτε και από κάτι το οποίο να μας είναι οικείο, μέλι για παράδειγμα. Το παζλ λύθηκε κάπως με τη ρινική εισπνοή, οπότε και εμφανίστηκε στη μύτη μια γλυκάδα τύπου μαλτόλης, αλλά «πειραγμένη». Εμφανίστηκε επίσης και μια οινοπνευματίλα, σε μικρό βαθμό αλλά είναι αρκετή για να σε κάνει να πεις ότι το υγρό τριμπεκίζει ελαφρώς, χωρίς καμία υποψία καβουρντισμένου πάντως. Στη ρινική εκπνοή κυριαρχεί το καπνικό στοιχείο. Από ντουμάνι τα πράγματα ήταν πολύ καλά και από χτύπημα πιο ελαφρύ από το αναμενόμενο. Θα ήθελα λίγο παραπάνω, καθώς πιστεύω ότι του ταιριάζει. Στην επίγευση τώρα, μας τα χάλασε κάπως, καθώς είναι σύντομη, καθόλου επίμονη και περισσότερο θυμίζει τσιγάρο. Αφήνει μια ξηρότητα και μια αίσθηση καμένου, αλλά όχι σε βαθμό δυσάρεστο. Σίγουρα light δεν το λες, αλλά ούτε και βαρύ καπνικό. Κάτι σε mild μου κάνει και είναι ένα υγρό το οποίο θα αρέσει σε ατμιστές με σχετικά περιορισμένο αριθμό καπνικών που έχουν δοκιμάσει. Χωρίς αυτό να σημαίνει που ο πιο έμπειρος, δεν θα το συμπαθήσει. Έτσι κι αλλιώς, πιστεύω ότι τα καπνικά έχουν χτυπήσει ταβάνι και το τρεντ της αγοράς είναι μυστήριοι συνδυασμοί άλλων γεύσεων. Εγώ πάντως με χαρά θα το άτμιζα ξανά. 81/100

Lemon Blast, 6mg
Erlkonigin Clone, Kanthal D 0.25mm, MC 2.0mm, 1.49Ω, nano kit.

Καιρό είχαμε να ατμίσουμε λεμονάκι. Και κακά τα ψέματα, οι περισσότερες απόπειρες κατέληξαν σε αποτυχία, με τη λαμπερή εξαίρεση φυσικά του Umami Frosty Tart. Αλλά και αυτό, είχε μενθόλη. Έφερα το μπουκαλάκι στη μύτη, και οι εντυπώσεις ήταν πολύ καλές. Έντονο άρωμα φλούδας λεμονιού, με τη σπιρτάδα, την οξύτητα ακόμα και την πίκρα εμφανείς ακόμα και στη μύτη. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Στην αρχή η αίσθηση ήταν κρεμώδης, πλούσια και μπουχτιστική, με τα αρώματα του λεμονιού υποτονικά και την πίκρα να κυριαρχεί. Άτιμο βαμβάκι, θα στρώσεις. Όπερ και εγένετο, με τον ατμό να αναπτύσσεται σε τρία επίπεδα στο στόμα. Καθαρή γεύση λεμονιού στον ουρανίσκο, πίκρα στο πάνω μέρος της γλώσσας και οξύτητα στα πλάγια. Αν είχε και ελάχιστη γλυκάδα, ελάχιστη όμως, θα προσομοίαζε πολύ καλά ένα «σνακ» το οποίο τιμούσα τα καλοκαίρια όταν ήμουν μικρός. Μου άρεσε να παίρνω λεμονόκουπες με μπόλικη λευκή σάρκα, να τις κόβω στη μέση, να αφαιρώ το μεγαλύτερο μέρος της σάρκας του λεμονιού και να πασπαλίζω με ζάχαρη. Ιδιαίτερα αν το άφηνες στο ψυγείο πριν βάλεις τη ζάχαρη, τύφλα να έχουν τα παγωτά. Στη ρινική εισπνοή υπάρχει μία οξύτητα και άρωμα φλούδας λεμονιού, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη μια μπερδεμένη μυρωδιά που φέρνει σε λεμόνι, μάλλον ότι έχει να δώσει το υγρό το έχει δώσει πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο. Το ντουμάνι πλούσιο και το χτύπημα κάπως ελαφρύ, γεγονός το οποίο δεν πειράζει καθόλου, καθώς το θέλω ελαφρύ το φρουτάκι μου. Το υγρό δοκιμάστηκε και από άλλους συνατμιστές που δεν ενθουσιάζονται κι εύκολα, και όλοι καταλήξαμε στο ίδιο συμπέρασμα: όσον αφορά την υπόθεση «λεμόνι» δεν θυμόμαστε κάτι καλύτερο. 89/100.

Strawberry Fields, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Δεν νομίζω ότι θέλει και πολλές συστάσεις το όνομα αυτού του υγρού και όλοι μπορούμε να φανταστούμε περί τίνος πρόκειται. Άνοιξα λοιπόν το μπουκαλάκι, θετικά προϊδεασμένος από το λεμόνι και με την προσμονή φράουλας σε υπερθετικό βαθμό. Από μυρωδιά, δεν ξεκινήσαμε καλά. Η φράουλα είναι όντως εκεί, αλλά με πολλά χημικά στοιχεία, τα οποία θυμίζουν φράουλα αφημένη στον ήλιο ή μαρμελάδα κάκιστης ποιότητας που ξεχειλίζει από το αγαπημένο συντηρητικό των γλυκατζήδων, το βενζοϊκό νάτριο. Μου χάλασε το αίσθημα της προσμονής. Έβαλα λίγο υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Ευχάριστη έκπληξη. Γεμάτη γεύση φράουλας, με οξύτητα και τη φυσική γλύκα του φρούτου, που είναι ελάχιστη. Είναι το πρώτο υγρό φράουλας που ατμίζω το οποίο έχει τη γεύση του φρούτου και όχι σιροπιού, μαρμελάδας, παγωτού ή αποξηραμένου φρούτου. Χαμηλή ένταση στη γεύση, καθόλου επιθετική και σε κάποια σημεία γήινη, σε σημείο πραγματικά να θυμίζει εκείνο το κομμάτι της φράουλας, κάτω από το κοτσάνι. Η οξύτητα είναι ισορροπημένη και πολύ ρεαλιστική ενώ η γλυκάδα αισθητά περιορισμένη σε πολύ αληθοφανές σημείο. Στη ρινική εισπνοή, τα αρώματα είναι πολύ χαλαρά, σχεδόν ανύπαρκτα ενώ στην εκπνοή από τη μύτη υπάρχει και γλυκάδα, και φράουλα και εκείνη η γήινη αίσθηση. Το ντουμάνι πλούσιο ενώ το χτύπημα πολύ ελαφρύ. Το τοπ σημείο του υγρού, είναι το άρωμα που αφήνει στο χώρο, ενώ η επίγευσή του είναι ανεπαίσθητη αλλά υπαρκτή. Σαν να μασάς μια τσίχλα φράουλας, αλλά στα τελειώματά της. Μετά από κάποια ώρα ατμίσματος, παρατήρησα αρκετές χημικές νότες στη ρινική εισπνοή μόνο, μαζί με μια γλυκάδα, γεγονός που αλλάζει τη στάση μου και όχι ως προς το καλύτερο. Τελικά δύσκολο να τα έχεις όλα από ένα υγρό με μία γεύση. Και άρωμα στο μπουκαλάκι, και γεύση, και ρινική εισπνοή/εκπνοή, και επίγευση, και άρωμα στο χώρο. Μπορεί να υπάρχει ρεαλισμός στη γεύση, σε μεγάλο βαθμό βέβαια, αλλά υστερεί σε πολλά σημεία. Αν κάποιος ψάχνει το ρεαλισμό στη γεύση της φράουλας και όχι τη γεύση που έχουμε συνδυάσει με παράγωγα της φράουλας εκτός της φυσικής της μορφής, μπορεί και να του αρέσει. Προσωπικά περισσότερο ως πρόσθετο σε άλλο υγρό θα μπορούσα να το φανταστώ, παρά ως αυτόνομο υγρό. 73/100

Jade Kiss, 6mg
Erlkonigin Clone, Kanthal D 0.25mm, MC 2.0mm, 1.49Ω, nano kit.

Jade αν δεν κάνω λάθος, είναι ο αμέθυστος, ο ημιπολύτιμος λίθος. Τι να περιμένω από αυτό το όνομα, δεν έχω ιδέα. Άνοιξα λοιπόν το μπουκαλάκι και το έφερα στη μύτη. Μέντα άφθονη και καμία άλλη διακριτή μυρωδιά. Τα μπράβο μου για το όνομα πάντως, ξεφύγαμε από τα πεπατημένα ice, frost, minty και τα συναφή. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και έβαλα μπρος. Όσες τζούρες κι αν έκανα, στο ίδιο συμπέρασμα κατέληξα: είναι η ίδια ακριβώς γεύση την οποία έχουμε στο στόμα μόλις έχουμε πλύνει τα δόντια μας και πριν το στοματικό διάλυμα. Το πάσαρα και σε άλλους ατμιστές και δεν διαφώνησε ουδείς. Ρινική εισπνοή και εκπνοή το ίδιο ακριβώς, ενώ το χτύπημα αρκετά ελαφρύ αν λάβουμε υπ' όψιν ότι τα μεντοειδή συνήθως βαράνε λίγο παραπάνω στο δόξα πατρί. Το ντουμάνι στα αναμενόμενα επίπεδα. Τι να πω, μέχρι και την κρεμώδη υφή της οδοντόκρεμας έχει! Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε, ούτε όμως και ότι δεν μου άρεσε. Θα του δώσω σίγουρα μια ευκαιρία ως καθαριστικό ουρανίσκου ενδιάμεσα σε δοκιμές. 67/100

Cinnamon, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Άφησα αυτό το υγρό τελευταίο με το σκεπτικό ότι η γεύση του δεν θα φεύγει με τίποτα από τον ατμοποιητή και θα πρέπει να τον πλύνω μετά. Λίγες οι σκέτες κανέλες που έχω ατμίσει και όλες μα όλες δεν έλεγαν και πολλά πράματα. Έφερα το μπουκαλάκι στη μύτη και αναγνώρισα καθαρή, δυνατή, γλυκιά και πικρή την μυρωδιά της κανέλας, σαν να έχεις ανοίξει μόλις μια καραμέλα (θυμάστε τις κόκκινες «Λαβδάς»?) και να την πλησιάζεις στο στόμα. Προσωπικά δεν είμαι ιδιαίτερα φαν της σκέτης κανέλας αλλά η μυρωδιά μου έβαλε ωραίες σκέψεις στο μυαλό. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Στην εισπνοή το άρωμα και η γεύση της κανέλας γεμίζουν το στόμα, την ώρα που η γλύκα της χτυπάει τη γλώσσα από τα πλάγια, η πίκρα της μένει στην αρχή του φάρυγγα και το επάνω μέρος της γλώσσας καίει! Στην εκπνοή τα αρώματα μαλακώνουν αρκετά και η στιγμή που η γλώσσα ακουμπά τον ουρανίσκο είναι μαγική καθώς όλα τα αρώματα φτάνουν στη μύτη από την εσωτερική οδό. Νιώθεις πραγματικά σαν να πιπιλάς ένα ξυλάκι κανέλας, με την προσθήκη έξτρα γλύκας. Στη ρινική εισπνοή η κανέλα σχεδόν νεκρώνει οποιαδήποτε άλλη υποψία μυρωδιάς που μπορεί να υπήρχε στο χώρο ενώ στην εκπνοή από τη μύτη υπάρχει η ίδια αίσθηση μόνο πιο στρογγυλή και γλυκιά. Το χτύπημα κάπως ενισχυμένο και το ντουμάνι πλούσιο ενώ η επίγευση είναι έντονη και επίμονη, με καθαρή γεύση κανέλας. Προσωπικά έπαθα ζημιά με αυτό το υγρό. Δεν το περίμενα με τίποτα και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι μίξεις που μπορώ να το ενσωματώσω. Από εκεί που φοβόμουν ότι δεν θα φεύγει με τίποτα η μυρωδιά από τον ατμοποιητή, τώρα δεν θέλω να φύγει. Μέχρι στιγμής είναι σίγουρα η καλύτερη κανέλα που έχω ατμίσει με την παρατήρηση ότι θα έπρεπε αντί για cinnamon να λέγεται cinnamon stick, σαν εκείνα τα κόκκινα μπαστουνάκια καραμέλας με γεύση κανέλα. Επάξια, 93/100, καθώς λίγη πίκρα παραπάνω και λίγη γλυκάδα λιγότερη εύκολα θα το έστελναν στις κορυφές.


Αυτό όπως και όλα τα review μου μπορείτε να τα βλέπετε και στο http://cruiser79.blogspot.gr/
 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 07, 2015, 20:05 »
Δεν θα πω  κατι πιο λιγο ή πιο πολυ θα πω αυτο που πηρα ....  χαραμιζεσαι εδω στο ELLADA εισαι για να δουλεψεις με τον Michel Roux Jr :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 07, 2015, 20:41 »
Κώστα, θα πω για άλλη μια φορά ότι δεν κάνω και κάτι το ιδιαίτερο. Δοκίμασέ το μόνος σου. Πάρε ένα υγρό που δεν το ξέρεις καθόλου, άραξε σπίτι, πάρε το λάπτοπ και κάνε όλη τη διαδικασία σταματώντας για να γράψεις σε κάθε σημείο αυτό που εισπράττεις. Μετά, διάβασέ το.

Μόνο μην πέσεις πάνω σε κανένα υγρό "πυρ" γιατί μετά θα με μπινελικώνεις!!! Οι κίνδυνοι των πολλών δοκιμών, είναι αυτοί, ότι μπορεί να πέσεις και σε κανένα τέτοιο και μετά να καταριέσαι!!!

Αποσυνδεδεμένος metalllinos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 07, 2015, 22:21 »
Κανέλα ωωωω κανέλα! Δεν υπάρχει καλύτερη κανέλα στην αγορά! Το υγρό απλά τα σπάει. Είναι όλα όσα περιμένεις μασώντας ένα ξυλάκι κανέλας και όσα νομίζεις ότι δε  μπορεί να πάρεις από υγρό αναπλήρωσης! Το κάψιμο,η πίκρα και η γλύκα! Κανέλα ωωω κανέλα! Εξαιρετικό υγρό! Εύκολα αναφωνείς wow!   


Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 08, 2015, 00:17 »
... Δοκίμασέ το μόνος σου. Πάρε ένα υγρό που δεν το ξέρεις καθόλου, άραξε σπίτι, πάρε το λάπτοπ και κάνε όλη τη διαδικασία σταματώντας για να γράψεις σε κάθε σημείο αυτό που εισπράττεις. Μετά, διάβασέ το. ...

Τίποτα ιδιαίτερο δεν είναι!
Το έχω δοκιμάσει και μόνος μου, αραχτός στο σπίτι.
Υποψιασμένος ότι φταίει το πισί, το έκανα και με το λαπτοράκι της συζύγου.
Σίγουρος ότι φταίει το σπίτι, το έκανα και σε άλλα σπίτια.
Μάλλον φταίει ότι μετά το διαβάζω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 08, 2015, 00:27 »
Δεν τον αντέχω τον τύπο!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 08, 2015, 00:30 »
χαχαχαχαχχαα κλαιω !!!!!  :yes:   βγαλτε του το chip  αμεσως ...... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 08, 2015, 05:17 »
Δε γίνεται να του βγάλης το  chip.

Παρακολουθεί ο κος  Σμίθ καιτην έβαψε μετά. :yes:

Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 04, 2015, 20:03 »
Καλησπερα
Σημερα ειμουν αναμεσα σε 2-3 υγρα που δοκιμασα και κατεληξα με το rebel(το οποιο μου ειχε αρεσει λιγοτερο στις δοκιμες) μιας και οι αλλες δεν υπηρχαν στο καταστημα σε 12mg.
Εχω ξετρελαθει με την γευση που αφηνει, η οποια μου φερνει καπνικο με εντονη φουντουκιλα!
Ξερει μηπως κανενας αν μπορει να επιτευχθει κατι παρομοιο σε diy?

Αποσυνδεδεμένος Sofiawinny

  • **
  • 121
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 11, 2015, 22:27 »
Καλησπέρα
Νομίζω οτι αξίζει να δοκιμάσετε ( όσοι αρέσκεστε στα φρουτώδη ) στο apple Delight της σειράς platinum. Δεν βρήκα να το εχει δοκιμάσει κανεις....
Eγω ενθουσιάστηκα!!!

Αποσυνδεδεμένος Yannis2810

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο άτμισμα από 1 Απριλίου 2015...
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #87 στις: Ιουνίου 12, 2015, 08:35 »
αν κάποιος άτμισε το monkey juice (καρύδα-μπανάνα) να μας πει εντυπώσεις

Το Monkey Juice όταν το δοκίμασα σε κατάστημα μου άρεσε. Το αγόρασα, άρχισα να το ατμίζω κι από τότε... άλλαξα γνώμη τελείως...
Για τη δική μου γεύση και όσφρηση, το βρίσκω υποτονικό κι αδιάφορο. Είναι από τα υγρά που δεν θα αγοράσω ξανά γιατί δεν κάνει για μένα.

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #88 στις: Ιουλίου 02, 2015, 01:19 »

Street, 6mg
Erlkonigin Clone, Kanthal A1 0.25mm, MC 2.0mm, 1.82Ω, nano kit.

Επόμενο υγρό για δοκιμή και αυτό αναμενόμενο καπνικό. Έντονη καπνική μυρωδιά με κάποιες λουλουδάτες νότες, που θυμίζει καπνικά τύπου Oriental. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Πλούσια βαριά καπνική γεύση, με κάποιες γλυκές νότες σαν λουκούμι αλλά χωρίς αυτή την έντονη γεύση από τριαντάφυλλο γεμίζουν το στόμα. Αυτό βέβαια στις πρώτες τζούρες, καθώς στη συνέχεια η γλυκάδα γίνεται πιο διαρκής ενώ το καπνικό κομμάτι υποχωρεί αρκετά. Η αίσθησή του θυμίζει αρκετά τα καπνά τύπου Reemtsma (R1, R6, Davidoff) τα οποία δεν είχαν έντονη γεύση αλλά αυτή η λίγη ήταν χαρακτηριστική και μπορούσε να πάρει το χαρακτηρισμό «βελούδινη». Θα μπορούσα να πω ότι αυτή η γλυκιά αίσθηση προέρχεται από φιστίκι τύπου Αιγίνης καθώς όσα υγρά έχω δοκιμάσει με αυτή τη γεύση, μία τέτοια αίσθηση αφήνουν, αλλά και πάλι με επιφύλαξη. Από θέμα γεύσης, ενδέχεται να έχει την ίδια καπνική βάση με το προηγούμενο και γενικά τα δύο αυτά μοιάζουν αρκετά στο ατμιστικό προφίλ τους, με σαφείς όμως διαφορές. Κάποιες νότες καβουρντισμένων ξηρών καρπών γίνονται αντιληπτές στη ρινική εισπνοή, ενώ κατά την εκπνοή από τη μύτη κυριαρχεί το άρωμα του καπνού, ενδεχομένως και με κάποιες νότες σοκολάτας. Το ντουμάνι είναι αρκετό ενώ το χτύπημα σε φυσιολογικά επίπεδα. Η επίγευση είναι καπνική, καθόλου επίμονη με μια υφή από ξηρούς καρπούς, ενώ υπάρχει και αρκετή ξηρότητα που ταιριάζει πολύ καλά με καπνικά υγρά. Ευχάριστο υγρό, δεν κουράζει και σίγουρα μπορεί να προτιμηθεί από νεοεισερχόμενους στο άτμισμα, αλλά μέχρι εκεί. Είναι σχετικά επίπεδο, δεν ενθουσιάζει και δεν το βλέπω να μπαίνει στις προτιμήσεις σχετικά έμπειρων ατμιστών. Με αρκετή φαντασία, θα μπορούσε κάποιος να το χαρακτηρίσει ως μια light και ελαφρώς διασκευασμένη εκδοχή του Rebel. 72/100


Το πήρα σήμερα. Μόλις το δοκίμασα είπα ''μα καλά, έχει μείνει καθόλου nobacco number 3 στον ατμοποιητή μου''? Μου μοιάζουν αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #89 στις: Ιουλίου 02, 2015, 12:32 »
Ενδιαφέρον. Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει το Νο.3 οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη, αλλά είναι χρήσιμο για όσους το γνωρίζουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099946 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176289 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem