vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, kurtz, ZoeM, Tem, lounik

Twitter

Υγρα el-greco

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 17:08 »
άτμησα και τα δύο .. το full πολύ καλο καπνικό εχει μια μεστή γέυση αλλα παραλληλα σου αφηνει μια γλικιτα πολυ ελαφρια σαν ιπονια ασ το πουμε εχει πολυ καλο κτυπημα και καλο ντουμανι.. το αλλο που ειπες αν ηπιες ποτε malibo anana poto ειναι το ιδιο πραγμα

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 06, 2014, 08:16 »

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 19:43 »
το light tobacco εμενα προσωπικα μου φερνει παρα πολυ ομοια γευση και αρωμα με το tribecca της halo, παντως για τα δικα μου γουστα ειναι παρα πολυ καλο

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 21:01 »
Χθες δοκίμασα το Americano. Δυστυχώς δεν...
Κι αν αυτό είναι από τα καλύτερα, τρέμω στην ιδέα πως θα είναι τα χειρότερα.
Δεν ξανααγοράζω 20 ml δοκιμαστικά, αν βρω κάπου σε κατάστημα δοκιμαστήριο, έχει καλώς

Αποσυνδεδεμένος DrGreem

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 12:46 »
Street και Rebel οι καλύτερες, τώρα ατμίζω Manhatan αλλά μετά απο 2 μέρς που την ατμίζω με κούρασε λίγο...

Αποσυνδεδεμένος RheaJ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Don't pretend to be someone else.Be you!
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 11:57 »
Δοκίμασα πρόσφατα το menthol tabacco απο την σειρά platinum και ηταν εκπληκτικό.Δεν ειναι σαν αλλα με menthol που σου αφήνουν μια πικρή επίγευση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 11:55 »
Σε μια αναζήτηση που έκανα στο forum δεν βρήκα καμμία πληροφορία για το mohito el greco. Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:36 »
εχει δοκιμασει κανεις το tofee caramel?λεει τιποτα?

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 12:09 »
Κάνω το hellas blend της el greco. Ξέρει κανείς αν έχει καθόλου βανίλια μέσα? Απλά, που και που στο τελείωμα οταν εκπνέω μου φέρνει κάποια γλύκα.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 18, 2015, 13:10 »
Πολυ καλό για τα γουστα μου το americano! Αλλο τις σειρας με γλυκια επιγευση (βανιλια, καραμελα κλπ κλπ)?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 27, 2015, 18:46 »
 Με το αναφερθέν και πιο πριν πακέτο που έλαβα από την Alter Ego, έλαβα και 8 υγρά της κλασσικής σειράς El Greco. Δεν έχω την παραμικρή εμπειρία με αυτά τα υγρά οπότε είναι κάτι καινούριο για μένα. Συγκεκριμένα έλαβα τα Mojito Premium, Manhattan, Citrus Punch, Virginia, Rebel, Street, Americano και Classic. Χωρίς να έχω τσεκάρει τι είναι το καθένα, θεωρώ ότι μόνο το Manhattan, Citrus Punch και Mojito Premium δεν είναι καπνικά. Όλα τα υγρά είναι σε μπουκαλάκι των 20ml, το οποίο βρίσκεται σε κουτάκι. Ακριβή σύσταση δεν έχω αλλά θα προσπαθήσω να την προσδιορίσω.

Mojito Premium, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Εντάξει, δεν χρειάζεται και ιδιαίτερη σύσταση το ποτό το οποίο θέλει να προσομοιάσει αυτό το υγρό και αναμένω γεύσεις και αρώματα από lime, δυόσμο, ζάχαρη και μακάρι ρούμι! Φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, τα αρώματα του lime και του δυόσμου είναι χαρακτηριστικά. Ανιχνεύεται επίσης εύκολα και μια αλκοολική μυρωδιά. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Στην αρχή οι γεύσεις έρχονται ξεχωριστά και ευχάριστα. Καταλαβαίνεις το lime, τη διακριτική δροσιά του δυόσμου και μια γλύκα. Όσο προχωράει όμως το άτμισμα, οι γεύσεις ανακατεύονται και θυμίζουν περισσότερο καραμέλα λεμόνι με δροσιστική βάση. Πολύ καλό βρίσκω το γεγονός ότι η αίσθηση αλκοολούχο υπάρχει παντού, οπότε είναι ένα πετυχημένο σχετικά αποτέλεσμα. Στη ρινική εισπνοή, τα πιο έντονα αρώματα είναι του λεμονιού και του δυόσμου, μάλλον του lime και του δυόσμου. Στην εκπνοή από τη μύτη το μόνο που είναι αισθητό είναι γλυκάδα και lime, κάτι σαν ζελεδάκι ένα πράγμα. Το χτύπημα είναι αρκετό ενώ το ντουμάνι παραπέμπει σε υγρό με τουλάχιστον 60%VG και ως τέτοιο θα το κατατάξω. Επίγευση δεν αναγνώρισα, εκτός από ένα ελαφρύ κάψιμο από τη νικοτίνη και μία αίσθηση lime αλλά κυρίως το κάψιμο. Είναι μια πολύ καλή προσπάθεια προσομοίωσης του ποτού που ξέρουμε και μάλλον η πιο επιτυχημένη που έχω δοκιμάσει. Δεν είναι υγρό που ξετρελαίνει, αλλά είναι πολύ ευχάριστο με διακριτική δροσιά. Εύκολα μπορεί να αποτελέσει διάλειμμα από ένα καθημερινό υγρό, αλλά δεν νομίζω ότι εγώ θα μπορούσα να το ατμίσω όλη μέρα. 79/100

Citrus Punch, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Επόμενο υγρό στη δοκιμή μας το citrus burst, το οποίο από τον τίτλο του μας υπόσχεται γροθιά εσπεριδοειδών. Όντως φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, μπορούμε άμεσα να αναγνωρίσουμε άρωμα γλυκού πορτοκαλιού και λίγο από μανταρίνι. Όσα υγρά με πορτοκάλι, ή μάλλον εσπεριδοειδών εκτός λεμονιού και lime, και αν έχω δοκιμάσει, είχαν όλα ένα κοινό: αφού πότιζε το φυτίλι και μετά από κάποια ml, υπήρχε πάντα ένα κάψιμο στο λαιμό. Μοναδική εξαίρεση σε αυτό τον κανόνα, το Five Pawns Queenside το οποίο είχε σαγκουίνι. Με αυτά στο μυαλό, έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Ωραία και πιστή γεύση πορτοκαλιού, με τη χαρακτηριστική πικράδα της φλούδας είναι η κύρια γεύση που έρχεται στο στόμα. Η γενική αίσθηση κυμαίνεται μεταξύ πορτοκαλιού και νεραντζιού αλλά για ένα παράξενο λόγο, η πιο έντονη αίσθηση στο στόμα είναι αυτή της νικοτίνης. Όσο προχωρούσε όμως η δοκιμή και το στόμα μου συνήθιζε, η γεύση εξασθενούσε συνεχώς, με αποτέλεσμα μόλις 1 ml μετά η μόνη αίσθηση που καταλάβαινα ήταν αυτή της διακριτικά αρωματισμένης βάσης. Είμαι πολύ σίγουρος ότι αν ανακάτευα αυτό το υγρό με ένα υγρό σοκολάτας ή μπισκότου, θα γινόταν απίστευτο. Στη ρινική εισπνοή το πορτοκάλι είναι κυρίαρχος, πιο πολύ θυμίζει το άρωμα από φρεσκοτριμμένη φλούδα, με μια ευχάριστη γλυκάδα όμως να ακολουθεί. Στην εκπνοή από τη μύτη, έχεις την αίσθηση ότι μόλις έχεις φάει μια μεγάλη κουταλιά μαρμελάδα πορτοκάλι και έχεις αυτή την αίσθηση στον ουρανίσκο και στη μύτη. Το χτύπημα είναι αρκετό και αποδίδεται ανώμαλα, σε σημείο να καίει μερικές φορές και τη γλώσσα και τη μύτη. Επίγευση, δεν έμεινε, περισσότερο ένα κάψιμο από τη νικοτίνη και ένα ελαφρύ άρωμα πορτοκαλιού στη μύτη, αλλά μέχρι εκεί. Ίσως λίγο περισσότερη PG και λίγο ακόμα άρωμα να το έκαναν πιο ωραίο το υγρό, αλλά στην τωρινή του μορφή δεν με ενθουσίασε. Για όσους δεν ψάχνουν έντονες γεύσεις, ή μάλλον για αυτούς που ψάχνουν πολύ διακριτική γεύση, αυτό το υγρό μπορεί να είναι ότι πρέπει. Ιδιαίτερα μετά από ένα περίπου ml οπότε και το στόμα το συνηθίζει. Το punch πάντως το οποίο μας υπόσχεται η ονομασία, δεν το εισέπραξα πουθενά και σε κανένα σημείο. Νομίζω ότι το 71/100 είναι πέραν του δέοντος δίκαιο.

Manhattan, 6mg
Erlkonigin Clone, Kanthal A1 0.25mm, MC 2.0mm, 1.82Ω, nano kit.

Είχα τη λανθασμένη εντύπωση ότι δεν θα επρόκειτο για καπνικό καθώς θυμάμαι ένα cocktail με την ίδια ονομασία, το οποίο πίστευα ότι θα προσπαθούσε να μιμηθεί αυτό το υγρό. Ανοίγοντας όμως το μπουκαλάκι, αναγνώρισα μια βαριά καπνική μυρωδιά, με έντονα στοιχεία γλυκάδας και κάτι φρουτένιο. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα τη δοκιμή. Πράγματι, ότι εισέπραξα στη μύτη, εισέπραξα και στον ατμό. Αρκετά βαριά καπνική γεύση, γλυκάδα και το φρουτώδες στοιχείο έγινε πιο συγκεκριμένο, τείνοντας στο κεράσι. Η πεπατημένη δηλαδή οδός για όσα αρώματα προσπαθούν να προσομοιάσουν καπνό πίπας. Το καπνικό της ιστορίας θυμίζει έντονα μια μίξη Cavendish με Burley αλλά η γλυκάδα είναι αισθητή σε σημείο αρκετά παραπάνω από όσο πιστεύω ότι θα έπρεπε. Η ρινική εισπνοή αποδίδεται σε τρία επίπεδα, ξεκινώντας με καπνό, μετά κεράσι και τέλος μια γλυκιά αίσθηση, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη ο καπνός οδηγεί αλλά το κεράσι μένει στο τέλος. Το χτύπημα είναι αναμενόμενο ενώ το ντουμάνι αρκετό. Ευχάριστη έκπληξη αποτελεί η επίγευση, η οποία είναι καθαρά καπνική με κάποιες εμφανίσεις από τασάκι, γεγονός το οποίο πιστεύω ότι θα το ανεβάσει πολύ στα μάτια των κυνηγών καπνικών που θυμίζουν κάπνισμα. Ένα ευχάριστο υγρό, το οποίο δεν ενθουσιάζει και θα μπορούσε κάλλιστα να αποτελέσει ακόμα και πρώτη επιλογή για όσους αρέσκονται στα καπνικά με γλυκές νότες. Πιστεύω ότι αν αυτό το υγρό ήταν λίγο λιγότερο γλυκό, κάπως περισσότερο καπνικό και είχε και αρώματα ξύλου, θα ανέβαινε πολλά επίπεδα. 79/100

Classic, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Θεωρητικά πάντα, ένα τέτοιο όνομα σε υγρό αναπλήρωσης, παραπέμπει σε απλό καπνικό, χωρίς πολλά πολλά, ένα καπνικό το οποίο θα έπρεπε να είναι η πρώτη επιλογή για κάποιον που τώρα ξεκινάει, ή για κάποιον που δεν θέλει πολλά παρελκόμενα στο υγρό του. Ένα βήμα πάνω από τη σκέτη βάση δηλαδή. Πράγματι, φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, η μυρωδιά είναι σχεδόν ανύπαρκτη, το μοναδικό που διακρίνεται είναι μια πολύ ελαφρά καπνική μυρωδιά. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Κλασσικό δεν το λες ακριβώς, μάλλον ένα πολύ ελαφρύ Virginia. Είναι διακριτή η πολύ χαρακτηριστική του γεύση, σχεδόν με παντελή έλλειψη γλύκας και σίγουρα με πολύ μικρή συγκέντρωση αρώματος. Αυτή η έλλειψη έντασης με κάνει να το απολαμβάνω καθώς δεν είμαι και οπαδός των Virginia υγρών. Συνεχίζοντας τη δοκιμή, αποκαλύπτεται μία έξτρα ξηρότητα στον ατμό η οποία μένει και στο στόμα μετά, μάλλον αυτό το χαρακτηριστικό μετέφρασε ως classic ο κατασκευαστής. Στη ρινική εισπνοή η χαρακτηριστική μυρωδιά του Virginia κυριαρχεί και ίσως και ελάχιστο μέλι, ενώ στη ρινική εκπνοή τίποτα πέραν μιας απαλής καπνικής αίσθησης χωρίς δικό της χαρακτήρα. Το ντουμάνι αρκετό ενώ το χτύπημα κάπως ανεβασμένο για 6ρι υγρό, ταιριαστό όμως όπως συμβαίνει συνήθως με τα καπνικά. Η επίγευση δεν είναι έντονη και θυμίζει τσιγαρίσια αίσθηση με ένα κάψιμο από τη νικοτίνη να συμπληρώνει την αίσθηση. Σίγουρα απλό, χωρίς πολλά πολλά με μία ποικιλία καπνικού με κατά γενική ομολογία μεγάλη απήχηση. Καλό για ολοήμερο άτμισμα, καλό για όποιους θέλουν κάτι απλό εκτός βάσης, καλό και για νεοεισερχόμενους στο χώρο που δεν ψάχνουν πολλές γεύσεις. Καλό ακόμα και για όσους δεν τα πάνε πολύ καλά με τα Virginia, άνετα μπορούν να το ατμίσουν. 79/100

Rebel, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Επόμενο υγρό για δοκιμή, το οποίο φυσικά και αναμένω ως καπνικό. Δεν ξέρω τι να περιμένω από τον επαναστάτη, πέρα από κάτι βαρύ και καπνικό. Τις δεκαετίες 70 και 80, το σήμα κατατεθέν του Αμερικάνου επαναστάτη (αν μπορεί να σταθεί ως όρος αυτό) ήταν το Lucky Strike αν δεν κάνω λάθος. Φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, μία έντονη μυρωδιά καπνού είναι το πρώτο στοιχείο που αναγνωρίζω, ίσως και κάτι σαν φουντούκι. Με πάσα επιφύλαξη φυσικά καθώς φαίνεται ότι η πολιτική του κατασκευαστή είναι η όσο το δυνατόν μικρότερη προσθήκη αρωματικών ουσιών, οπότε τα αρώματα στη μύτη δεν είναι και πολύ έντονα. Έβαλα λοιπόν υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Πράγματι, ακόμα και με αυτή την μικρή περιεκτικότητα σε άρωμα, η μύτη μου δεν με γέλασε. Έντονη καπνική γεύση, καθαρές νότες από φουντούκι και ελάχιστο κακάο συνθέτουν το ατμιστικό προφίλ αυτού του υγρού. Εντυπωσιακή και η ελαιώδης υφή του ατμού, και αρκετή ώρα έλεγα τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει. Και η μπίλια καταστάλαξε στο Halo Prime 15. Πολλές ομοιότητες επίσης και με κάποιο από τα νούμερα της Nobacco, δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο όμως. Εντάξει, μην φανταστεί κανείς ότι βρήκε επιτέλους τον φτηνό κλώνο του Prime15 αλλά αν αυτό το γευστικό προφίλ ταιριάζει με τα γούστα σας, είναι μια καλή επιλογή. Στη ρινική εισπνοή τα αρώματα του φουντουκιού και του κακάο είναι αυτά που κυριαρχούν με τον καπνό να έρχεται πολύ πίσω, ενώ στη ρινική εκπνοή αρώματα καπνού που στρογγυλεύουν από φουντούκι είναι αυτά που ανιχνεύονται. Το χτύπημα είναι μπόλικο, ενώ το ντουμάνι άφθονο. Η επίγευση είναι περισσότερο μια αίσθηση παρά επίμονες γεύσεις. Κάτι ελαιώδες και ξηρό, με κάποιες νότες από τον καπνό και το φουντούκι να σκάνε που και που. Ωραίο υγρό, κυρίως για μένα που το πάω το Prime15. Αρκετά μεγάλη η ένταση των γεύσεων σε σχέση με τα προηγούμενα και σίγουρα είναι ένα υγρό το οποίο θα το τιμήσω μετά χαράς. 85/100

Street, 6mg
Erlkonigin Clone, Kanthal A1 0.25mm, MC 2.0mm, 1.82Ω, nano kit.

Επόμενο υγρό για δοκιμή και αυτό αναμενόμενο καπνικό. Έντονη καπνική μυρωδιά με κάποιες λουλουδάτες νότες, που θυμίζει καπνικά τύπου Oriental. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Πλούσια βαριά καπνική γεύση, με κάποιες γλυκές νότες σαν λουκούμι αλλά χωρίς αυτή την έντονη γεύση από τριαντάφυλλο γεμίζουν το στόμα. Αυτό βέβαια στις πρώτες τζούρες, καθώς στη συνέχεια η γλυκάδα γίνεται πιο διαρκής ενώ το καπνικό κομμάτι υποχωρεί αρκετά. Η αίσθησή του θυμίζει αρκετά τα καπνά τύπου Reemtsma (R1, R6, Davidoff) τα οποία δεν είχαν έντονη γεύση αλλά αυτή η λίγη ήταν χαρακτηριστική και μπορούσε να πάρει το χαρακτηρισμό «βελούδινη». Θα μπορούσα να πω ότι αυτή η γλυκιά αίσθηση προέρχεται από φιστίκι τύπου Αιγίνης καθώς όσα υγρά έχω δοκιμάσει με αυτή τη γεύση, μία τέτοια αίσθηση αφήνουν, αλλά και πάλι με επιφύλαξη. Από θέμα γεύσης, ενδέχεται να έχει την ίδια καπνική βάση με το προηγούμενο και γενικά τα δύο αυτά μοιάζουν αρκετά στο ατμιστικό προφίλ τους, με σαφείς όμως διαφορές. Κάποιες νότες καβουρντισμένων ξηρών καρπών γίνονται αντιληπτές στη ρινική εισπνοή, ενώ κατά την εκπνοή από τη μύτη κυριαρχεί το άρωμα του καπνού, ενδεχομένως και με κάποιες νότες σοκολάτας. Το ντουμάνι είναι αρκετό ενώ το χτύπημα σε φυσιολογικά επίπεδα. Η επίγευση είναι καπνική, καθόλου επίμονη με μια υφή από ξηρούς καρπούς, ενώ υπάρχει και αρκετή ξηρότητα που ταιριάζει πολύ καλά με καπνικά υγρά. Ευχάριστο υγρό, δεν κουράζει και σίγουρα μπορεί να προτιμηθεί από νεοεισερχόμενους στο άτμισμα, αλλά μέχρι εκεί. Είναι σχετικά επίπεδο, δεν ενθουσιάζει και δεν το βλέπω να μπαίνει στις προτιμήσεις σχετικά έμπειρων ατμιστών. Με αρκετή φαντασία, θα μπορούσε κάποιος να το χαρακτηρίσει ως μια light και ελαφρώς διασκευασμένη εκδοχή του Rebel. 72/100

Americano, 6mg
Kayfun 3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, MC 2.5mm, 1.75Ω, nano kit.

Προτελευταίο υγρό για δοκιμή, και αυτό καπνικό. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, αναγνωρίζεται εύκολα μια χαρακτηριστική καπνική μυρωδιά, παρέα ίσως με κάτι γλυκό. Μη έχοντας ιδέα τι να περιμένω, έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα τη δοκιμή. Όχι καλά τα μαντάτα, καθώς η βάση του υγρού, το καπνικό κομμάτι του ήταν ένα εντονότατο Virginia. Σε σημείο μάλιστα να με κάνει να απορώ, καθώς το επόμενο και τελευταίο υγρό της σειράς έχει όνομα Virginia, και δεν ξέρω πόση παραπάνω ένταση να περιμένω. Όσο προχωρούσε η δοκιμή, η γεύση του Virginia υποχώρησε, ή μάλλον καταλάγιασε, αρκετά και άρχισε να έρχεται στην επιφάνεια μια απροσδιόριστη γλυκάδα η οποία είχε ολίγη από σοκολάτα. Στη ρινική εισπνοή το άρωμα του Virginia έπνιγε τα πάντα ενώ στην εκπνοή από τη μύτη εκτός από τα ήδη υπάρχοντα αρώματα, η αίσθηση στρογγυλεύει αρκετά από το γλυκό χαρακτήρα αυτού του κάτι έξτρα το οποίο έχει το υγρό. Το ντουμάνι πλούσιο και το χτύπημα αρκετά πιο χαμηλό από άλλα της εταιρείας, όχι τόσο ελαφρύ όμως ώστε να κάνει δυσάρεστο ένα καπνικό υγρό. Τίποτα το ιδιαίτερο αυτό το υγρό, πέραν από ένα μιξαρισμένο Virginia. 62/100

Virginia, 6mg
Erlkonigin Clone, Kanthal D 0.25mm, MC 2.0mm, 1.52Ω, nano kit.

Ένα όνομα το οποίο κάθε ατμιστής έχει είτε δοκιμάζοντας, είτε από άποψη, ατμίσει. Προσωπικά έχω δηλώσει αντιπάθεια προς τη συγκεκριμένη ποικιλία, με δύο και μοναδικές εξαιρέσεις. Φέρνοντας το μπουκαλάκι στη μύτη, η μυρωδιά είναι χαρακτηριστική. Virginia, Virginia, Virginia. Εμένα μου κάνει και μια ξινάδα να πω την αλήθεια, αλλά αγνοήστε με καθώς δεν τα πάω. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Παραδόξως λοιπόν, η ένταση ήταν σαφώς κατώτερη από το προηγούμενο, λίγο παραπάνω από το Classic. Αυτό το οποίο το διαφοροποιεί, είναι η ξηρή του αίσθηση. Ούτε γλύκα, ούτε μέλι που συνηθίζεται στα βιρτζινοειδή, μόνο χαρακτηριστική γεύση και ξηρότητα. Η γεύση όμως σε επίπεδα έντασης που δεν κουράζουν ακόμα και μένα που δεν συμπαθώ καθόλου την ποικιλία αυτή. Στην εισπνοή από τη μύτη, το σήμα κατατεθέν άρωμα κάνει αισθητή την παρουσία του, με ολίγη από τασάκι, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη, εμφανίζεται αυτή η ξινάδα που μου φέρνει. Το χτύπημα ταιριαστό και αναμενόμενο, ούτε βαρύ ούτε ελαφρύ, ενώ το ντουμάνι μέτριο, χάριν ατμοποιητή μάλλον. ¨Έχω σίγουρα δοκιμάσει καλύτερα Virginia, και αυτό δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Το βλέπω όμως να έχει προοπτική μιας καλής θέσης στην προτίμηση νέων ατμιστών. 65/100


Αυτό και όλα τα υπόλοιπα Review μου, μπορείτε να τα βρείτε και στο http://cruiser79.blogspot.gr/
 

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 28, 2015, 02:31 »
Εγω παιδια παντως το jade kiss το εχω για ολοημερο χωρις να με κουραζει η εντονη μενθολη,οποιος το εχει δοκιμασει κ μπορει να κανει μια αξιοπρεπη περιγραφη για να ξερουμε και τι ακριβως περιεχει γιατι το site που τα φερνει δε λεει ξεκαθαρα κ γω δεν τα παω καλα με τις περιγραφες σα νεος στο αθλημα!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 28, 2015, 18:13 »
Η επόμενη μου δοκιμή είναι επτά από τη σειρά platinum, μεταξύ των οποίων και το jade Kiss. Λογικά εντός της εβδομάδας θα τα ανεβάσω.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 28, 2015, 18:26 »
δοκιμασα  στο δοκιμαστηριο σε Gemini κερασι κ λεμονακι π είναι σαν γρανιτα ...πολύ ωραια αν τυχει να σ τα στειλουν ...!!!!

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 28, 2015, 18:36 »

Cruiser79
Το  amerikano μηπως    σου  έφερε  αμυδρά     από  American red  /Decadent Vapours


----------------------------------------------------------------------------


@στο  city  20μελο  + 20- 25σταγονες  ry4  [ άρωμα  ]  flavourart   έχουμε  ένα  smoke/after 8
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2015, 19:12 από tt.ss »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 134 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 38 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238554 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138628 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63