vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 3 χρήστες
george kotsopoulos, manoslykos, Ηρακλης

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1515 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 10:00 »
Η πηρες πολυ ακριβο mod που δεν το χρειαζεσαι ή ηρθε η ωρα να ασχοληθεις με πιο δυνατους ατμοποιητες που θα εκμεταλευτουν τις δυνατοητες του mod σου

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1516 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 11:25 »
Επειδή 50Α μπαταρία δεν υπάρχει -σε συνεχή αποφόρτιση φυσικά, στιγμιαία πιθανότατα να τα δίνει, αλλά δεν σε ενδιαφέρει αυτό, τα Α σε συνεχή αποφόρτιση σε ενδιαφέρουν- θα πρέπει να ξέρεις τι έχεις.

Επίσης, η efest είναι εταιρία που κάνει re wrap από άλλους κατασκευαστές. Δεν σημαίνει πως και η επόμενη θα έχει τα ίδια χαρακτηριστικά.
Μπορεί να είναι από άλλον.
Η καλύτερη 26650  μέχρι στιγμής είναι της iJoy.


Φυσικά μιλάμε για ηλεκτρονικό mod, άρα η δική μου πρόταση είναι να αφήσεις την 26650 στην άκρη για παν ενδεχόμενο - δες εδώ - και να πορευτείς με τις σίγουρες επιλογές Sony VTC 5 ή VTC 6.

Για τον μαγαζάτορα τι να πω.. τόσα ξέρει ή τόσα δεν ξέρει.

Προφανώς αυτή είναι η δική μου άποψη, και είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι αποφασίσεις. 

:)

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1517 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 12:26 »
Λοιπον η μπαταρία ειναι efest imr 26650 4200mah 50a 3.7v max continous 35a max pulse 50a.ενοοειτε οταν πηρα το συγκεκριμένο μοντακι το πηρα για μελλοντικό καλύτερο ποιο δυνατό ατμοποιητη οχι πνευμονικο όμως για τσιγαρισιο και μάλλον παιδιά επισκευασιμο ετσι δεν ειναι; γιατι εργοστασιακό δεν νομίζω να υπάρχουν δυνατοί ετσι δεν ειναι; εχω και μια καβατσα ποιο μικρή που την είχα στο pico.

Το ειδα το άρθρο που του ανατιναχθηκε το hcigar περίεργο όμως η ιδια εταιρία προτείνει την 26650 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1518 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 12:29 »
αν παιζεις σε φυσιολογικα βατ, η μπαταρια που πηρες ειναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1519 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 12:43 »
Λοιπον η μπαταρία ειναι efest imr 26650 4200mah 50a 3.7v max continous 35a max pulse 50a.ενοοειτε οταν πηρα το συγκεκριμένο μοντακι το πηρα για μελλοντικό καλύτερο ποιο δυνατό ατμοποιητη οχι πνευμονικο όμως για τσιγαρισιο και μάλλον παιδιά επισκευασιμο ετσι δεν ειναι; γιατι εργοστασιακό δεν νομίζω να υπάρχουν δυνατοί ετσι δεν ειναι; εχω και μια καβατσα ποιο μικρή που την είχα στο pico.

Το ειδα το άρθρο που του ανατιναχθηκε το hcigar περίεργο όμως η ιδια εταιρία προτείνει την 26650
Η κινηση να παρεις ενα mod για αργοτερα ειναι καλη κατα την αποψη μου.
Διαφωνω ομως στο mod. Παλι κατα την αποψη μου δεν θα σου δωσει τιποτα παραπανω απο ενα Pico75 ή ενα VTV VTWO mini και απο πολλα αλλα mod που εχουν το 1/3 της τιμης του εφοσον θελεις να κανεις τσιγαρισιους ατμοποιητες οι οποιοι συνηθως δουλευουν σε λιγα watt.
Αν εχεις στο μυαλο σου ατμοποιητες οπως Phenomenon, Doggystyle, Skyline κλπ τσιγαρισιους ειναι υπερβολικα μεγαλο. Αν πας σε ντριπερ εκει αλλαζουν τα πραγματα.
Πηρες το mod που ηθελα να παρω και εγω αλλα βρηκα αλλο DNA φθηνο οποτε δεν υπηρχε λογος.
Δεν εχω τολμησει να τουη βαλω καποιον τσιγαρισιο ατμο επανω του γιατι δεν θα αλλαξει κατι σε σχεση με τα αλλα mod μου.
Μαθε το escribe και μετα δοκιμασε εναν καλο αερατο ατμοποιητη και θα με θυμηθεις

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1520 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 12:55 »
[member=8493]majoragi[/member] οταν λες διαφωνείς στο mod να υποθέσω λόγο χρημάτων; οτι ειναι ακριβό; να σου πω μου είχε κάτσει να πάρω αυτό διότι το συγκεκριμένο το έχουν παρακρατησει στο τελωνείο και μου την βιδωσε λεω θα ξανα παρω αυτό. Ειχα δει ποιο φτηνα π. Χ lost vape.

Οταν λες ποιο αερατο ατμοποιητη εννοείς πνευμονικο; ξέρεις τι γίνεται οταν ειχα το pico που ειχε melo 3 και έπαιζα πνευμονικες 25 με 30 watt τα ειχα δει όλα έριχνα πολύ λαχανητο στο γυμναστήριο και με έκοβε γιαυτό το γύρισα σε τσιγαρισιο και χαμηλά watt γιατί δεν παλευόταν η κατάσταση την άκουγε και το στήθος δεν υπήρχε νόημα ξανα γυρναγα σε τσιγάρο κανονικό αμα ηταν.

Σκοπος μου ηταν να κοπεί ο βήχας και να ξαναβρώ τις αναπνοές μου γιαυτο αρχισα το η. Τ και φυσικά για ποιο υγειηνο κιόλας 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1521 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 13:08 »
Γνώμη μου: αφού το γούσταρες και το ήθελες, καλά έκανες και το πήρες. 

Από κει και πέρα διαφωνώ ότι μόνο σε πνευμονικούς μπορείς να δεις διαφορές. Μπορείς κάλλιστα να παίξεις έλεγχο θερμοκρασίας και σε τσιγαρίσιο. Σε αυτό η πλακέτα DNA είναι άπιαστη. Επίσης ακόμα και σε βάττ να παίξεις, το μενού και οι πληροφορίες που σου δίνει η DNA75c με το ανάλογο theme είναι μια απόλαυση από μόνο του. Εν κατακλείδι, δυνατή πλακέτα και ακρίβεια. Και αυτό δεν κάτι που απασχολεί μόνο τους πνευμονικούς ή τους τσιγαρίσιους.

Θα συμφωνήσω, όμως, στο να ψαχτείς για κανά καλό επισκευάσιμο. Ferrari από κάτω και Yaris από πάνω, δεν λέει. Τουλάχιστον για μένα.

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1522 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 13:16 »
Χαχα καλό μου αρεσε το τελευταίο. Οποτε πρέπει να ριξω διάβασμα αρκετό για επισκευασιμο και να δω βιντεακια αρκετά να δω πως στήνονται. Παλι καλά πιάνουν τα χέρια μου γιατι ασχολούμαι με χειρονακτικη δουλειά οπότε ε πιστεύω οτι θα μπορώ να στήσω επισκευασιμο ατμοποιητη η γεύση με ενδιαφέρει πολύ και φυσικά να μην υπάρχουν διαρροές με αυτά που διαβάζω 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1523 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 13:21 »
Δεν υπάρχουν διαρροές στους επισκευάσιμους, που δεν οφείλονται σε λάθος του χρήστη. Υπάρχουν μόνο ατμοποιητές που συγχωρούν και ατμοποιητές που δεν συγχωρούν :) 

Εξαιρούνται τα κατασκεΒαστικά λάθη  :))

Εμένα πάντως δεν πιάνουν τα χέρια μου και πάλι καταφέρνω να κουλαντρίζω 3-4. Τόσο εύκολο είναι ;)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1524 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 13:26 »
Aν πάρεις ετοιμες αντιστάσεις , μετα εχεις να παλαίψεις μόνο με το μπαμπάκι ;)

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1525 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 13:43 »
[member=8493]majoragi[/member] οταν λες διαφωνείς στο mod να υποθέσω λόγο χρημάτων; οτι ειναι ακριβό; να σου πω μου είχε κάτσει να πάρω αυτό διότι το συγκεκριμένο το έχουν παρακρατησει στο τελωνείο και μου την βιδωσε λεω θα ξανα παρω αυτό. Ειχα δει ποιο φτηνα π. Χ lost vape.

Οταν λες ποιο αερατο ατμοποιητη εννοείς πνευμονικο; ξέρεις τι γίνεται οταν ειχα το pico που ειχε melo 3 και έπαιζα πνευμονικες 25 με 30 watt τα ειχα δει όλα έριχνα πολύ λαχανητο στο γυμναστήριο και με έκοβε γιαυτό το γύρισα σε τσιγαρισιο και χαμηλά watt γιατί δεν παλευόταν η κατάσταση την άκουγε και το στήθος δεν υπήρχε νόημα ξανα γυρναγα σε τσιγάρο κανονικό αμα ηταν.

Σκοπος μου ηταν να κοπεί ο βήχας και να ξαναβρώ τις αναπνοές μου γιαυτο αρχισα το η. Τ και φυσικά για ποιο υγειηνο κιόλας
Σε καταλαβαινω και πραγματικα το λεω κανεις παρα πολυ καλα.
Σημασια στο τελος εχει να απολαμβανεις ΕΣΥ το ατμισμα σου και οχι να ακολουθεις τι λενε οι αλλοι.
Εχω εναν ατμοποιητη που γουσταρω παρα πολυ αλλα ολοι οσοι ξερω τον θεωρουν λαλακια. Εμενα μου αρεσει ? Αυτο εχει σημασια.
Αλλα δεν μπορω να μην συμφωνησω σε αυτο που εγραψε ο φιλος [member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] . Ferrari από κάτω και Yaris από πάνω, δεν λέει.
Απο την αλλη αν καταφερεις να εχεις Yaris και στα ματια σου να ειναι Ferrari θα ειναι σουπερ

Το οτι σου δημιουργουσε θεματα ο πνευμονικος μπορει να εχει πολλες αιτιες και ειναι ολες valid. Μπορει να μην σου ταιριαζει ο συγκεκρημενος ατμοποιητης ή ο συνδιασμος του με καποια υγρα ή τα watt που βαζει ή και ολα αυτα μαζι αλλα κ.α. πολλα

Αφου εσενα σου αρεσει και σε  κραταει μακρια απο το κ.τ. ολα τα αλλα ειναι υποκειμενικα και περιττα 

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1526 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 15:52 »
Θελω μια ψιλο βοήθεια οπως ειπα εχθες πηρα το hcigar vt75 color και εχω τον nautilus πανω με αντίσταση τον clapton 1.8 που παιζει στα 13 με 16 watt βρε παιδια στο μοντακι το εχω βαλει στα 15 watt αλλα απο κατω που γραφει θερμοκρασια ειναι στα 225c μηπως ειναι πολλα; γιατι μετα απο μια ωρα ατμισματος μου καηκε η αντισταση που πρέπει να ειναι η θερμοκρασια; 

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1527 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 16:03 »
ισως να πρεπει να το βαλεις σε power mode η να χαμηλωσεις την θερμοκρασια. δεν εχω τον ναφτιλο μαζι μου να το δω και δεν τον εχω δοκιμασει σε dna

escribe εχεις βαλει ?

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1528 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 16:10 »
Escribe οχι δεν εχω βάλει ακομα το εχω αφήσει οπως το αγόρασα εχθες γιατι η αγορά εγινε εχθες το βράδυ και δεν το πολύ έψαξα. Σημερα το πρωι ειχα μπόλικη δουλειά και το δούλευα με watt οπως δούλευα το pico που το εδωσα σημερσ στον συνάδερφο γιατί ηταν δανεικός


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2017, 20:22 από kotsos75 »

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1529 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 18:21 »
Θελω μια ψιλο βοήθεια οπως ειπα εχθες πηρα το hcigar vt75 color και εχω τον nautilus πανω με αντίσταση τον clapton 1.8 που παιζει στα 13 με 16 watt βρε παιδια στο μοντακι το εχω βαλει στα 15 watt αλλα απο κατω που γραφει θερμοκρασια ειναι στα 225c μηπως ειναι πολλα; γιατι μετα απο μια ωρα ατμισματος μου καηκε η αντισταση που πρέπει να ειναι η θερμοκρασια;
H αντίσταση είναι ss, nickel 200 ή titnanium?
ΑΝ όχι, κακώς το δουλεύεις σε profile με έλεγχο θερμοκρασίας.
Αν ήσουν σε προφίλ watts δεν θα σου έγραφε θερμοκρασία κάτω από τα watts αλλά volts.
Για να καταλάβεις σε τι profile είσαι, πρέπει να διαβάσεις για τις ρυθμίσεις του escribe και να τις κατανοήσεις.
Μην το χρησιμοποιείς χωρίς να ξέρεις τι κάνεις.
Το ίδιο θα έκανες αν ήταν μηχανικό το Mod? Αναλογικά, είναι το ίδιο, αν δεν ξέρεις τι κάνεις μην το κάνεις.
Δες μερικά video για την πλακέτα 75C όχι απαραίτητα για το ίδιο το mod στο Youtube -αν και θα έπρεπε να το κάνεις πριν το αγοράσεις- και αφού καταλάβεις τι -θέλεις να- κάνεις, τότε χρησιμοποίησέ το όπως κάνεις κέφι.
Εδώ καταλαβαίνεις πόσο άσχετος είναι ο πωλητής που σου είπε μην το αναβαθμίσεις γιατί θα χαλάσει.... ή όχι?
;)
ΥΓ Φαντάζομαι πως δεν μιλάμε για τον slowhand :P

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias