vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

393 επισκέπτες, 5 χρήστες
vasim, makismaik, dkostas, billythekid, camber

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1830 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:01 »
Μακαρι να βγει καλό. Είναι όντως ανθεκτικό, σε πέσιμο και νερο; Κάνει καλή διαχείριση της μπαταρίας;

edit: πως θα ξέρω οταν έρθει ποια έκδοση είναι;

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1831 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:18 »
Δεν είναι αδιάβροχο απλα αντεχει. Φιλος που κατέστρεψε 3 μηχανικα απο πτώση εχει βρει την υγειά του!

Sent from my JY-S3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1832 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:33 »
Ποιοι λένε ότι η V1 είναι για τα σκουπίδια? Δεν είδα κάτι τέτοιο. :dontknow: Εγώ το πήρα όταν πρωτοβγήκε και στους μήνες που το είχα δούλευε άψογα και στον έλεγχο θερμοκρασίας. Εξίσου καλά δούλευε και στον επόμενο που το πούλησα και πλέον το έχει τρίτος χρήστης.
Σε σχετική ερώτηση στο HeavenGifts η απάντηση που δίνεται είναι ότι διατίθεται η νεότερη έκδοση, άρα γιατί είναι θέμα τύχης τι θα σου έρθει?
To γράφει στην σελίδα του προϊόντος, με κόκκινα γράμματα, μάλλον δεν το είδες:
Παράθεση
Now we have 2 versions as showed with product pictures, and send them randomly. Most of majority is Version 2. Thank you!
Για το V1 vs V2 το είδα στα forum της fasttech, περισσότερα δεν ξέρω. Για να βγει V2 και να το διαφημίζουν, κάτι περίεργο θα έπαιζε με την V1.

Σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να γίνω Κασσάνδρα, σε περιστασιακή-σκληρή-χρήση πρέπει να είναι μανούλα όντως (IPX4).

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1833 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:38 »
Μπορεί με την προσφορά να θέλουν να σπρώξουν την V1, μπορεί και όχι , αν είμαι τυχερή.
Πήρα το μαύρο που είχε σε στοκ τα λιγότερα κομμάτια. Ισως αυτό να παίξει το ρόλο του.
Αν φεύγει περισσότερο το μαυρο, μπορεί να έχει τελειωσει η πρώτη εκδοση.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1834 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:40 »
Μπααα.. δεν τους νοιάζει αν σπρώξουν v1 ή v2, να πουλήσουν θέλουν, every penny counts :)


και εγώ μαύρο θα έπαιρνα.  :D





Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1835 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:43 »
Μακαρι να βγει καλό. Είναι όντως ανθεκτικό, σε πέσιμο και νερο; Κάνει καλή διαχείριση της μπαταρίας;

edit: πως θα ξέρω οταν έρθει ποια έκδοση είναι;

Κάποιο ανθεκτικότερο από αυτό δεν υπάρχει, από πεσίματα δεν παίρνει χαμπάρι, ούτε από νερά, εκτός κι αν το στεφάνι σου πιάσει κανα σκυλόψαρο και φύγει μαζί με το μοντάκι στο μεσοπέλαγο! Σ' αυτή την περίπτωση βέβαια δε θα τον απασχολεί αν μπάσει νερό το μοντάκι, αλλά πως θα γλιτώσει από το σκυλόψαρο :laugh1:
Σε power mode, μια χαρά είναι η διαχείριση της μπαταρίας, σε tc τραβάει αρκετά παραπάνω ρεύμα. Εκεί, για να είμαι ειλικρινής, δεν με ικανοποίησε η αυτονομία του.
Η δεύτερη έκδοση διαφέρει στην χάρτινη συσκευασία που περιβάλλει το πλαστικό κουτί στο οποίο θα σου έρθει. Με το μαύρο είναι η V2. Θα το δεις στο βίντεο του , στο 3:10 λεπτό.

To γράφει στην σελίδα του προϊόντος, με κόκκινα γράμματα, μάλλον δεν το είδες:Για το V1 vs V2 το είδα στα forum της fasttech, περισσότερα δεν ξέρω.

Όντως δεν το πρόσεξα αυτό που λες. Η FT όμως δεν το πουλούσε ποτέ, γι' αυτό και το είχα πάρει από GB. Το έφερε κι η FT τώρα?
Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε V1 και V2 είναι ότι στη V1 αν το αφήσεις χωρίς να ατμίσεις για 5 λεπτά, σβήνει μόνο του και πρέπει να ξανακάνεις 5 κλικ για ν' ανοίξει.Αυτό ήταν πολύ σπαστικό για μένα, αλλά το κάνει μόνο σε tc νομίζω, όχι σε power mode ή το ανάποδο. Δε θυμάμαι τώρα, το έχω αποχωριστεί από τον Ιούνιο και έχω ξεχάσει. :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:52 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1836 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:45 »
Θελουν δυο φίλοι μου, που είναι ασχημα οικονομικά, σε σημείο να μην έχουν τα χρήματα να πληρώσουν δυο φορές μεταφορικά, για τα δυο μοντακια.
Ξερει κάποιος αν το κουτι του είναι μεγάλο;
Αν βάζαμε δυο σε ενα πακετο, θα χτυπούσε πολύ λέτε στο μάτι, σε όγκο και σε βαρος; Μη παει κανα τελωνείο φοβάμαι και δεν θέλω να τους πάρω στο λαιμό μου.

edit: Ωραίος Ribot. Ειδα το βιντεο και κατάλαβα τι λες.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1837 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 21:13 »
Φιλοι συνατμιστες σκεφτομαι να κανω μια αγορα ενος mod με tc, αλλα εχω διαβασει τοσα που εχω μπερδευτει σχετικα με προβληματα που τυχον παρουσιαζουν,καποια καλη προταση; θα ηθελα να παιζει με ολα τα συρματα και να μην ειναι τερατωδες σε μεγεθος..

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1838 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 21:16 »
Δεν καθόρισες το πιο σημαντικό όμως... εύρος τιμής που θέλες να διαθέσεις κι αν θα πάρεις από Κίνα ή Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1839 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 21:17 »
Ριξε ιδεες και βλεπουμε.

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1840 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:17 »
Είμαι νέος ατμιστής (ένας μήνας) και χρησιμοποιώ το vtc mini με  triton 2. Δεν ανεβαίνω ως τώρα πάνω από 15w. Τι προτείνεται για δεύτερο μοντακι. Αξίζει κάτι καλύτερο ή να πάρω κάνα απλό φτηνό (π.χ. istick 30), γιατί τρέμω μην χαλάσει και γυρίσω στο κ.τ. . Η αγορά θα γίνει από Κίνα, χρήματα σίγουρα όχι πάνω από 50€ αλλά όσο φτηνότερο τόσο καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1841 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:23 »
Αν δεν σε ενδιαφέρει ο έλεγχος θερμοκρασίας, τότε πάρε όσο φθηνό μπορείς με αποσπώμενη μπαταρία, καλύτερο ποτέ δεν θα σου χρειαστεί.

Αν σου αρέσει το vtc πάρε ακόμα ένα σε άλλο χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1842 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 13:19 »
Για backup πάρε κάτι απλό, ένα vtc ακόμα ή ακόμα κι ένα istick για τη χρήση που το θες.
Από την άλλη βέβαια ρίξε μια ματιά και στο Vapor Flask Lite, από τότε που το πήρα άφησα στην άκρη ακόμα και το vtc. (Βγαίνει κοντά στα 52 ευρώ με κουπόνι από Gearbest - εγώ το πήρα από Ελλάδα ακριβότερα).

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1843 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 13:25 »
Kurtz, αφού έχεις αποφασίσει για δεύτερη αγορά, καλύτερα είναι να πάρεις mod με έλεγχο θερμοκρασίας κι ας μην τον χρησιμοποιείς ακόμα. Ας τον έχεις..ποτέ δεν ξέρεις. Αν λοιπόν δεν πάρεις και δεύτερο vtc (καλή επιλογή), επίσης οικονομικές και καλές λύσεις είναι τα istick40/60 και wismec presa 75w.

Αποσυνδεδεμένος juve11

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1844 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 13:30 »
αν το θελεις για 2ο και δεν πας πανω απο 15W , εγω θα σου προτεινα να πας σε ενα μοντ , τυπου στυλο , οπως πχ καποιο vamo , να εχεις και κατι διαφορετικο.
εαν σου αρεσουν βεβαια τα pen μοντακια  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63051 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3701 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 985 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem