vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 4 χρήστες
geoliol, trabaman, Jorge, Milarepa

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1620 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 01:41 »
παιδια γεια σας μια ερωτηση και εγω με την σειρα μου: ειμαι καινουργιος στο ατμισμα (3 μηνες ) και εχω 2 τσιγαρα:
aspir bdc ατμοποιητη με 2 μπαταριες 650mah
kanger evod mega με μπαταρια 1900 mah
σκεφτομαι να προβω στην αγορα ενος Mod για να εχω περισσοτερη απολαυση μιας και αγαπησα το ατμισμα και δεν θελω να γυρισω στο κ.τ. Με ενδιαφερει αρκετα το επισκευασιμο κομματι γιατι μου αρεσει να φτιαχνω μονος μου συν οτι εχω φαει μεγαλη ξενερα με καινουργιες αντιστασεις ελαττωματικες απο εργαστοσιο... τι μου προτεινετε για να ξεκινησω σε mod ? και τι ατμοποιητη να παρω???

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1621 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 05:00 »
90 μερες στον χωρο & νομιζεις οτι εισαι ετοιμος για επισκευασιμο? Τι να σου πω, εγω πιστευω οτι πρεπει να περασεις σε ενα καλο σετ mod + ατμοποιητη (με καλες εργοστασιακες διπλου τυπου κεφαλες) αλλα αν νομιζεις οτι θες επισκευασιμο ειμαι σιγουρος οτι θα σου προτεινουν εδω τα παιδια πολλα & καλα πραγματα. Εγω θα σου λεγα εναν Kayfun Light Plus που ειναι & σχετικα ευκολος για στησιματα & ενα mod με ελεγχο θερμοκρασιας απο τα τοσα που εχουν κυκλοφορησει. Κοστος περιπου 100 EUR (απο Ελλαδα καινουργια).

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1622 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 08:38 »
παιδια γεια σας μια ερωτηση και εγω με την σειρα μου: ειμαι καινουργιος στο ατμισμα (3 μηνες ) και εχω 2 τσιγαρα:
aspir bdc ατμοποιητη με 2 μπαταριες 650mah
kanger evod mega με μπαταρια 1900 mah
σκεφτομαι να προβω στην αγορα ενος Mod για να εχω περισσοτερη απολαυση μιας και αγαπησα το ατμισμα και δεν θελω να γυρισω στο κ.τ. Με ενδιαφερει αρκετα το επισκευασιμο κομματι γιατι μου αρεσει να φτιαχνω μονος μου συν οτι εχω φαει μεγαλη ξενερα με καινουργιες αντιστασεις ελαττωματικες απο εργαστοσιο... τι μου προτεινετε για να ξεκινησω σε mod ? και τι ατμοποιητη να παρω???

Καλά κανεις εγώ από τι 2 μέρα έπαιζα με το επισκευάσιμο κομμάτι πανεύκολο είναι.. τώρα κλείνω 4-5 μήνες κάπου εκεί εγώ θα σου πρότεινα για αρχή το Aspire Atlantis 28,90 € + επισκευάσιμο κομμάτι..
(η εργοστασιακές του αντιστάσεις είναι κάθετες με χοντρό σύρμα - πολύ αξιόπιστες είναι..)
http://www.replacesmoke.com/aspire-atlantis-sub-ohm-atomizer-rda-head-detail.html

Για mod εγώ τέλους του μηνα θα κάνω προπαραγγελία από εξωτερικό το Smok X Cube Mini 75W.. που να το πάρω με τι έκπτωση που έχει σαν προπαραγγελία και το βρίσκεις από 52 δολάρια μέχρι 70 δολάρια + μια μπαταρία 9 δολάρια και είμαι κομπλέ - mod με θερμικό που έχω την δυνατότητα να το ρυθμίζω όπως το θέλω μέσο κινητού..

Τώρα σε mod που υπάρχει ελλάδα δεν σου προτείνω γιατί εγώ έχω αλλάξει ένα σορό mod και όλα τον 100 euro.. και έμεινα μονο ευχαριστημένος με το Innokin iTaste MVP 3.0 Pro 60W αλλα βγαίνει το ίδιο που είναι στα 50 με 70 euro κάπου εκεί το itaste mvp 3.0..

Αυτά από μένα.. ελπίζω να σε βοήθησα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 08:56 από silver_21 »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1623 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 08:40 »
παιδια γεια σας μια ερωτηση και εγω με την σειρα μου: ειμαι καινουργιος στο ατμισμα (3 μηνες ) και εχω 2 τσιγαρα:
aspir bdc ατμοποιητη με 2 μπαταριες 650mah
kanger evod mega με μπαταρια 1900 mah
σκεφτομαι να προβω στην αγορα ενος Mod για να εχω περισσοτερη απολαυση μιας και αγαπησα το ατμισμα και δεν θελω να γυρισω στο κ.τ. Με ενδιαφερει αρκετα το επισκευασιμο κομματι γιατι μου αρεσει να φτιαχνω μονος μου συν οτι εχω φαει μεγαλη ξενερα με καινουργιες αντιστασεις ελαττωματικες απο εργαστοσιο... τι μου προτεινετε για να ξεκινησω σε mod ? και τι ατμοποιητη να παρω???
Φίλε μου μη φοβάσαι. Οι επισκευάσιμοι δεν είναι πυρηνική φυσική. Ειδικά ο kayfun light + που σου είπε ο φίλος.
Η δικιά μου πρόταση είναι πρώτα να δεις μήπως έχεις φίλο με επισκευάσιμο, ώστε να σου δείξει πως γίνεται και να δοκιμάσεις κι εσύ. Αν δεν έχεις, τότε βρες βιντεάκια στησίματος μπόλικα. Αν σου φαίνεται εύκολο αυτό που θα δεις, τότε πάρε το. Μόλις φτάσω σε υπολογιστή θα σου στείλω κανά βιντεάκι πμ.
Σε αρχάριο δε θα πρότεινα να ασχοληθεί με tc (temperature control). Αλλά επειδή μπορεί να ασχοληθεί στο μέλλον, ίσως δεν είναι κακή ιδέα

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1624 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 09:55 »
παιδια γεια σας μια ερωτηση και εγω με την σειρα μου: ειμαι καινουργιος στο ατμισμα (3 μηνες ) και εχω 2 τσιγαρα:
aspir bdc ατμοποιητη με 2 μπαταριες 650mah
kanger evod mega με μπαταρια 1900 mah
σκεφτομαι να προβω στην αγορα ενος Mod για να εχω περισσοτερη απολαυση μιας και αγαπησα το ατμισμα και δεν θελω να γυρισω στο κ.τ. Με ενδιαφερει αρκετα το επισκευασιμο κομματι γιατι μου αρεσει να φτιαχνω μονος μου συν οτι εχω φαει μεγαλη ξενερα με καινουργιες αντιστασεις ελαττωματικες απο εργαστοσιο... τι μου προτεινετε για να ξεκινησω σε mod ? και τι ατμοποιητη να παρω???


1 μήνα άνεξα με εργοστασιακό. Για να δω αν αντέχω το η.τ. ξεκίνησα με κάτι οικονομικό. Delirium 69 και μετά πήρα Mini Protank 2 μαζί με μια 1500mah μπαταρία από Nobacco. Είχα τις κλασσικές διαρροές, ιδίως όταν ήμουνα έξω για φαγητό / ποτό και επιπλέον δεν με κάλυπτε το χτύπημα. Ξενέρωμα μεγάλο με αποτέλεσμα να κάνω και κ.τ. στο ενδιάμεσο.


Με λίγο ψάξιμο στο forum και με τη βοήθεια / συμβουλές των παλαιοτέρων μελών πήγα σε Kayfun Lite Plus μαζί με το istick 20W. Δεν το έχω μετανοιώσει ούτε λεπτό. Από τον Δεκ. 2014 είμαι με αυτό το setup. Μετά από μήνες, πήρα και το 30άρι istick εξαιτίας των γνωστών προβλημάτων στα σπειρώματα του 20αριού. Από τότε δεν έχω καπνίσει κ.τ. Για να είμαι ειλίκρινής όμως που και που κάνω καμμια τζούρα από φίλους, ίσα ίσα για να αηδιάσω και να γυρίσω στο η.τ. μου. ;D


Αναφορικά με το στήσιμο του Kayfun. Το πρώτο έγινε στο κατάστημα της vapeland που τον αγόρασα. Δεν το έκανα εγώ, μου το φτάξανε και εγώ έβλεπα. Βγήκε 1,2 ohn. Το κράτησα μια μέρα, γιατί το χτύπημα ήταν έντονο και κάτι με χάλαγε στην γεύση. Την επόμενη έφτιαξα εγώ με τη βοήθεια του forum & του youtube. Πολύ καλύτερα τα πράγματα στο 1,7 Ohm που βγήκε. Έπειτα, από μερικές εβδομάδες χρήση και με δομικές με επιπλέον σύρματα και υγρά βρήκα αυτό που έψαχνα.


Για να μην σε κουράζω, πήγαινε σε επισκευάσιμο με κλέιστά μάτια. Να ξέρεις ότι και να κάνεις κάποια στιγμή ή θα έχεις διαρροή, ή θα φάς καψούλι, ή το στήσιμο σου δεν θα σε καλύπτει από άποψη χτυπήματος / ντουμανιού. Εδώ έμπειροι ατμιστές ενίοτε κάνουν λάθη, εμείς θα την γλυτώσουμε!!! Απλά μην μασάς, ξαναστήσε τον ατμοποιητή σου. Μολονότι ο KLP θεωρείται ξεπερασμένος από πολλούς, εγώ θα τον πρότεινα ανεπιφύλακτα για πρώτο επισκευάσιμο. Σημειώνεται ότι με καλούδια των steam tuners τον φέρνεις στα μέτρα σου όταν θελήσεις. Μαζί με ένα καλό mod (vtc mini, ipv d2, istick 30-40-50, κλπ) θα είσαι άρχοντας. Επίσης ξεκινάς με απλό σύρμα kanthal και μετά αν θελήσεις πας σε Νι.


Ελπίζω να βοήθησα κάπως.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1625 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 14:23 »
παιδια ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις μιας και υπαρχει μια συγχιση με τα τοσα πολλα που βλεπω... το να στησω μια αντισταση δεν μου φαινεται δυσκολο λιγο μερακι και προσοχη θελει και τα καταφερνεις σιγα σιγα ...και το λαθος στο παιχνιδι ειναι οποτε δεν το συζητω για επισκευασιμο.... σκεφτομουν kayfun και eleaf istick 40 TC ετσι ωστε να παιξω απλα στην αρχη και αργοτερα μπορει και με θερμοκρασια... η αλλη λυση που σκεφτηκα ειναι subox mini kit kanger που τα εχει ολα σε ενα πακετο... αξιζει αυτο σαν πακετο μαζι με το επισκευασιμο κομματι που προσφερει ? η να παω σε ιστικ ??? (επισης βλεπω στην ελλαδα ο kayfun plus lite Ο αυθεντικος εχει 60 ευρω και δεν βρισκω μαγαζι... κλωνος εχει 30-40... τι αξιζει ??? και που μπορω να βρω ελλαδα ? )
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 14:34 από Blackwolf »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1626 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 14:37 »
Οι δυο ατμοποιητές (kayfun και subtank) είναι αρκετά διαφορετικοί (σφιχτός ο πρώτος, αρκετά αεράτος ο δεύτερος) οπότε η απόφαση για ατμοποιητή εξαρτάται από το γούστο σου. Σχετικά με τα μοντάκια και ανάμεσα στα δύο, θα σου πρότεινα σαφέστατα το istick.

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1627 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 15:10 »
Θα συμφωνήσω με το megst σχετικά με το (kayfun και subtank) είναι αρκετά διαφορετικοί (σφιχτός ο πρώτος, αρκετά αεράτος ο δεύτερος) και μπορεί να μην μπορείς να το καπνίσεις τον subtank γιαυτο δοκίμασε το σε κάποιο μαγαζί ή σε κάποιο φίλο σου...

Και χρειάζεται μια τρυπα [subtank mini (v1)] για να μην σου στεγνώνει το βαμβάκι.. όπως δείχνω σε άλλο post στο post "Μετατροπές, πατέντες, ιδιοκατασκευές" και μετά είναι μια χαρά αξιόπιστος.

Σε ποιότητα γεύσεις για μένα ο kayfun και ο Aspire Atlantis βγάζουν καλύτερη γεύση όχι ότι ο subtank mini είναι άσκημος μια χαρά είναι..

Τώρα επί τα mod η άποψη μου μακριά από eleaf istick πρώην κάτοχος 2 eleaf istick 50w και τα 2 βγήκαν ελαττωματικά το καθένα με τα δικά του προβλήματα + άλλο ένα έννους φίλου μου δηλαδή 3 με ελαττώματα (μπορεί να μας έτυχε αλλα δεν ξανά ρισκάρω να δώσω λεφτά για να το παίξω 50-50 το αν θα μου βγει ελαττωματικό..

Μακριά από την εταιρία joyetech (vtc mini) γιατί κάνει παραπλάνηση του καταναλωτή δηλώνοντας ψεύτικα στοιχεια στα mod που έχουν ενσωματωμένη μπαταρία και άσχετα από αυτό πολλά προβλήματα έχουν τα mod τις εταιρίας +με κακή διαχείριση ενέργειας μπαταρίας, θα βαρετής να το φορτίζεις..

Εγώ σου συστήνω από αυτά που είπαμε μέχρι στιγμής σε  ipv d2 - itaste mvp 3.0 - subox mini kit kanger (απλός υπολόγισε +10 euro να αγοράσεις μια μπαταρία για το συγκεκριμένο mod box)


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Μπορεί να ακούγομαι κακός.. αλλα πίστεψε με δεν είχα άτομο να μου τα λέει σε μένα και τα έμαθα κάνοντας άχρηστες αγορές ειδικά που ενώ έχουν εγγύηση βάση ευρωπαϊκής ένωσης έχουν το νταβατζιλίκι τα μαγαζιά να μην στο καλύβουν λέγοντας πως έχουν εγγύηση τα mod 3-6 μήνες αυτό εννοείτε πως είναι παράνομο γιατί έχουν βάση (CE) νομου 2 χρονια αλλα δυστυχώς κανεις δεν ξέρει τους νομους όπως και τα λεφτά για δικηγόρο εδώ στην Eλλάδα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 15:27 από silver_21 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1628 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 16:57 »


Τώρα επί τα mod η άποψη μου μακριά από eleaf istick πρώην κάτοχος 2 eleaf istick 50w και τα 2 βγήκαν ελαττωματικά.....

Μακριά από την εταιρία joyetech (vtc mini) γιατί κάνει παραπλάνηση του καταναλωτή δηλώνοντας ψεύτικα στοιχεια στα mod που έχουν ενσωματωμένη μπαταρία και άσχετα από αυτό πολλά προβλήματα έχουν τα mod τις εταιρίας +με κακή διαχείριση ενέργειας μπαταρίας, θα βαρετής να το φορτίζεις..

Όμως φίλε μου το "μακριά από eleaf και από Joyetech" που γράφεις, εκτός από υποκειμενικό είναι και πολύ αφοριστικό. Για τον απλούστατο λόγο ότι μπορώ να σου δείξω πάρα πολλούς ικανοποιημένους κατόχους προϊόντων eleaf και Joyetech. Το ότι εσύ έπεσες σε ελαττωματικά....οκ...συμβαίνει! Και βέβαια δεν κατάλαβα και πολλά για την παραπλάνηση που λες ότι έκανε η Joyetech. Ποιός βαρέθηκε να φορτίζει και ποιό μοντέλο ακριβώς....

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1629 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 17:10 »
Καλέ μου φίλε silver_21 δεν ξέρω γιατί βγάζεις τόση χολή για δύο εταιρείες πασίγνωστες και καταξιωμένες στο χώρο; :(
Επί του θέματος τώρα είμαι ευτυχής κάτοχος και του istick 50W και του Evic vtc mini.
Το istick 50W όσο το έχω δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ.
Όσο για το Evic vtc mini για μένα αλλά και για πολλούς άλλους είναι ένα από τα καλύτερα mod του 2015.
Το δουλεύω τώρα καθημερινά και κάνει βελούδινο άτμισμα ειδικά σε TC.
Δεν ξέρω γιατί τα αφορίζεις έτσι απλά. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Σκέφθηκες μήπως εκτός από το ελλατωματικό μοντ που ίσως να παρέλαβες φταίς κάπου και σύ με λάθος χειρισμούς;
Θα ήταν καλύτερα να παρέπεμπες τον φίλο που ζήτησε γνώμες στα αντίστοιχα νήματα έτσι ώστε να έχει μία σφαιρική άποψη.
Τα λέω εντελώς φιλικά  :)

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1630 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 17:29 »

Όμως φίλε μου το "μακριά από eleaf και από Joyetech" που γράφεις, εκτός από υποκειμενικό είναι και πολύ αφοριστικό. Για τον απλούστατο λόγο ότι μπορώ να σου δείξω πάρα πολλούς ικανοποιημένους κατόχους προϊόντων eleaf και Joyetech. Το ότι εσύ έπεσες σε ελαττωματικά....οκ...συμβαίνει! Και βέβαια δεν κατάλαβα και πολλά για την παραπλάνηση που λες ότι έκανε η Joyetech. Ποιός βαρέθηκε να φορτίζει και ποιό μοντέλο ακριβώς....


Το mod joyetech evic vt λέει πως έχει μπαταρία 5.000mAh ενώ στη πραγματικότητα έχει 3 μπαταρίες τον 1.500mAh  άρα 4.500mAh  αυτό δεν είναι ψεύτικα στοιχεια?

Και για τι διαχείριση μπαταρίας (συγκρίνοντας στα ίδια περίπου mAh με αλλα mod) αναφέρθηκα για το joyetech evic vt  το πείρε πριν λίγες μέρες ένας φίλος μου και το πουλάει τώρα (φοράει τι τελευταία έκδοση firmware από το εργοστάσιο)

Για την εταιρία joyetech έχω πολλά να αναφέρω για τα ποιο πολλά mod τις.. αλλα δεν χρειάζεται να μπω στη διαδικασία απλός να κοιτάξετε σε ξένα forum και στο youtube...

Έχω μάθει όταν πληρώνω κάτι και δεν μου το χαρίζουν να παίρνω αυτό που πληρώνω..
Σχετικά με το τι είπα για το istick διευκρίνισα μπορεί να έτυχε απλός εγώ δεν θα ξανά αγόραζα από την εταιρία αυτήν.. και πιστεύω καλο είναι να συζητάμε τα αρνητικά που συναντάμε σε κάποια προϊόντα και να ακούγονται άποψης γιατί μπορεί να κάνω λάθος και εγώ..

Αν κάνω λάθος κάπου ευχαρίστως να μου το πείτε που να αλλάξω άποψης στα λεγόμενα μου..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Και αναφέρομαι με αρνητικά θέματα σε κάποια πράγματα γιατί υπάρχουν άτομα που δεν έχουν λεφτά και λόγο οικονομικού πάνε στο ηλεκτρικό τσιγάρο μονο και μονο γιαυτο το λόγο (όπως κάνω εγώ) και το να κάνουν αγορές σε προϊόντα που έχουν κάποια θέματα πρέπει να εισακούγονται πιστεύω.. αυτής τις άποψης είμαι.. δεν είμαι ούτε πωλητής ούτε περνώ τσάμπα εταιρικά προϊόντα το διευκρινίζω ..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 17:58 από silver_21 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1631 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 18:05 »
H απάντησή μου φίλε είχε να κάνει με το γενικό αφορισμό των δύο εταιριών και με το πνεύμα που το έγραψες στο συνατμιστή.
Προσωπικά, δεν επιθυμώ να σου αλλάξω καμία άποψη. Επειδή όμως εδώ διαβάζουν και άλλοι, το «θα βαρεθείς να το φορτίζεις» που έγραψες στο συνατμιστή, είναι και αυτό το ίδιο αναληθές όπως ίσως είναι αναληθή και τα στοιχεία της Joyetech. Ένα μοντ με χωρητικότητα 4500 mAh δεν θα βαρεθείς να το φορτίζεις.

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1632 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 18:36 »
Τα mAh δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρολο αλλα το ποσο καταλάνωση έχει ένα μηχάνημα.. και για το κάθε ποτε θες να το φορτίζεις.. έχεις δίκιο μεν γιατί μιλάμε για 3 διαφορετικούς παράγοντες εκει σύμφωνο μαζί σου.. (κατάλαβα τι θες να πεις)

Όσο για το πως αντιδρώ αντιδρώ γιατί μιλάμε για μεγάλα ποσα (για μένα είναι μεγάλο ποσο 80-100 euro) και ο μαγαζάτορας να σου λέει ναι έχεις δίκιο φταίει το mod που χάλασε δεν φταίς εσύ.. αλλα επειδή σου έχω ήδη αντικαταστήσει με άλλο mod δεν σου ξανά κάνω αντικατάσταση παρα αγόρασε άλλο.. αν φάνηκα πως πρόσβαλα κάποιον με τον τόνο μου ζητάω συγγνώμη απλός ο τόνος μου ήταν καθαρά τα ελαττώματα ναι μεν έτυχε αλλα έτυχε αυτό το έτυχε το πλήρωσα το ίδιο 80 euro και 100 κτλ παράδειγμα το φέρνω τώρα...

Όπως γιατί να με παραπλανεί μια εταιρία στη χωρητικότητα τις μπαταριας για να δικαιολογεί την τιμή τις μήπως?
Και κακός δίνουμε λεφτά σε τέτοιες εταιρίες.. είναι σαν να μου λες να ψηφίσω το βλαμμένο το Γιωργάκη παπανδρέου άσχετα που έχει ελαττώματα αλλα θα κοιτάξω το τι έκανε ο πατέρας του άρα αξίζει να τον ξανα  ψηφίσω..
(δεν μπορείτε να πείτε έθεσα ωραίο παράδειγμα.. που να σπάσω το πάγο)

Άρα ναι έβγαλε κάποτε ποιοτικά mod αλλα δεν σημαίνει πως είναι για μένα ακόμα τόσο αξιόπιστη εταιρία..

Παρα πάνω δεν το συνεχίζω το θέμα ο καθένα μας έχει τι δικια του άποψη (φυσικά είναι σεβαστή) και η αναγνώστες κρίνουν .. αυτά από μένα γιατί στο τέλος θα γίνει spam το post...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 18:45 από silver_21 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1633 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 19:20 »
Φίλε Silver_21, έχεις την άποψή σου, και είναι σεβαστή. Όπως όλες οι απόψεις εδώ. Το πρόβλημα δημιουργείται με τον τρόπο έκφρασης αυτών των απόψεων. Σε νήμα "Ερωτήσεις EXPRESS", κάνουμε ερώτηση, δίνουμε απάντηση και εναλλακτικές. Για να μπορέσεις να πεις σε κάποιον "μακριά από τα τάδε ή τα δείνα" πρέπει στα αντίστοιχα νήματα των τάδε ή των δείνα οι απόψεις να είναι πασιφανέστατα αρνητικές. Πχ κάποτε δούλευα ένα μοντάκι, το vv no.1. Αν μπεις στο νήμα του, οι περισσότεροι μιλάνε για προβλήματα και για κεφαλή που τα φτύνει σύντομα. Ε, το δικό μου, δύο χρόνια μετά δουλεύει στην εντέλεια. Αυτό όμως, δεν σημαίνει ότι θα το προτείνω σε συνατμιστές. Και αν το κάνω, θα το κάνω ενημερώνοντάς τους για την άποψη της πλειοψηφίας.

Ας παραμείνουμε σε μοτίβο ερωτήσεων εξπρές λοιπόν και ας αφήσουμε τη συζήτηση για θετικά και αρνητικά για τα ανάλογα νήματα.

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1634 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 20:13 »
Δεν το ήξερα νόμιζα πως έπρεπε να αναλύαμε τι κάθε απάντηση που να μπορούμε να διαβάζουμε αντίληψης - κριτικές - αντιπαράθεσης (αν υπάρχουν) και κρίνοντας από τις συζήτησις να έχουμε μια άποψη.. κατάλαβα τι θες να πεις.. ζητάω συγγνώμη γιατί έκανα spam τελικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem