vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

385 επισκέπτες, 7 χρήστες
zamploutos, bloodlessz, dkostas, vasim, Tazz, Sergios, makismaik

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1140 στις: Απριλίου 10, 2015, 15:57 »
Παιδιά θα ήθελα και γω να ρωτήσω αν μπορείτε να προτείνεται κάποιο mod (κουτι) που να παίρνει 2 18650 και να φορτίζει μεσω USB μέχρι 70 με 80€ (η και λιγοτερα).
Εκτος απο το iStick50 που εχει 2 ενσωματωμενες μπαταριες,δεν υπαρχει κουτι που να παιρνει 2 μπαταριες και να εχει θυρα usb για φορτιση..Υπαρχουν κουτια που δεχονται 2 μπαταριες και εχουν usb,αλλα το usb που εχουν ειναι κυριως για μελλοντικη αναβαθμιση της πλακετας (Για περισσοτερα watt συνηθως)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1141 στις: Απριλίου 10, 2015, 15:59 »

θα σου έλεγα να πάρεις το ipv4 από gearbest αλλα δεν υπάρχουν ακόμα review για να ξέρουμε τι παιζει με το μηχάνημα
αν κάνει αυτά που υπόσχεται δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτό το ποσο

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1142 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:04 »
Εκτος απο το iStick50 που εχει 2 ενσωματωμενες μπαταριες,δεν υπαρχει κουτι που να παιρνει 2 μπαταριες και να εχει θυρα usb για φορτιση.....


Έχω την εντύπωση ότι αυτό φορτίζει μέσω του usb.


https://www.fasttech.com/products/3032/10011438/2239100-vapor-flask-v4-styled-vw-variable-wattage-apv-box


Επίσης αν ο έλεγχος θερμοκρασίας δουλεύει όπως σε άλλο Κινέζο που πήρα πρόσφατα (hana προ απόσυρσης) τότε το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1143 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:06 »
Σε καμια περιπτωση δεν θα προτεινα να γινεται φορτιση μεσω usb σε μοντ της pioneer4you απο usb ακομα και αν αυτοι λενε οτι ειναι ασφαλες στο ipv4 αν γινεται αυτο..Εχουν αποδειξει και στο παρελθον οτι δεν ειναι αξιοι εμπιστοσυνης εκει στην pioneer4you


e-tron το μοντακι που ποσταρες ειναι κλωνος του vaporflask...Προσωπικα δεν θα το προτεινα καθως στο ECF ολοι οι κλωνοι του vaporflask V1 αλλα και V2 εχουν βγει σκαρτοι..Μετα απο μικρο χρονικο διαστημα,παυουν να δουλευουν..Ετσι..Στα ξαφνικα...Η καλυτερη λυση αν θελεις οπωσδηποτε κουτι με 2 μπαταριες φιλε mamutsis,ειναι iStick 50 η αν θελεις περισσοτερα watt τοτε Sigelei 100 PLUS που δεν εχει ομως θυρα usb για φορτιση...Γενικα εχει ακουστει η αποψη οτι τα μοντακια που περνουν 2 μπαταριες,πρεπει να χρησιμοποιουν ΠΑΝΤΑ μπαταριες που εχουν τον ιδιο αριθμο φορτισεων-ξεφορτισεων και ΠΑΝΤΑ να φορτιζουν ισοποσα κατι που με το usb δεν συμβαινει αυτο..Ισως αυτος να ειναι ο κυριος λογος που στα μοντακια που περνουν 2 αποσπωμενες 18650 μπαταριες δεν βαζουν usb για φορτιση..Δεν φαινεται να ειναι και πολυ ασφαλες αυτο..Καποιο αλλο μελος με περισσοτερες γνωσεις πανω σε αυτο μπορει να απαντησει με απολυτη σιγουρια
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2015, 16:18 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1144 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:19 »
Σε καμια περιπτωση δεν θα προτεινα να γινεται φορτιση μεσω usb σε μοντ της pioneer4you απο usb ακομα και αν αυτοι λενε οτι ειναι ασφαλες...

Μα για το IPV mini δεν έχει ακουστεί ποτέ ότι υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, πως προκύπτει αυτό που λες, για κάθε mod της pioneer4you?
Εγώ φορτίζω τη μπαταρία του σε εξωτερικό φορτιστή αλλά έχει τύχει κάποιες φορές να το δουλέψω και σε passthrough
χωρίς πρόβλημα. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1145 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:21 »
Η αναφορα μου γινεται για τα μοντ της τραγικης pioneer4you και τα μοντ της που περνουν 2 μπαταριες ;) Το IPV Mini 1 και 2 περνουν μονο 1 μπαταρια οποτε δεν τρεχει κατι αν γινει η φορτιση απο το usb..Και αν δεν εχουν εμφανιστει προβληματα στα IPV Mini 1 και 2 με φορτιση απο το usb,εχουν εμφανιστει προβληματα υπερθερμανσης στο παρελθον λογω φορτισης απο το usb σε αλλα μοντακια της που επισης περνουν μονο 1 μπαταρια οπως τα IPV 2 και S..Το εχω ξαναπει αν δεν κανω λαθος..Τα IPV MINI ειναι τα πιο αξιοπιστα μοντ της pioneer4you

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1146 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:24 »
Ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες σας και φίλε imjp1982 όντως αν καταλήξω στο τέλος να πάρω κάποιο και να έχω εξωτερικό φορτιστή τότε εκεί  θα κατεληγα στο sig 100 plus.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1147 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:27 »
δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα γιατί το μοντακι το συγκεκριμένο φοράει αυθεντική yihi πλακέτα που έχουμε ακούσει τα καλύτερα για την συγκεκριμένη εταιρία και λογικά η φόρτιση θα γίνετε μέσα από αυτήν την πλακέτα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1148 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:28 »
@imjp1982
Ρώτησα επειδή μίλησες γενικά για τα mod της pioneer4you και όχι ειδικά για όσα παίρνουν 2 μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1149 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:30 »
Παιδιά θα ήθελα και γω να ρωτήσω αν μπορείτε να προτείνεται κάποιο mod (κουτι) που να παίρνει 2 18650 και να φορτίζει μεσω USB μέχρι 70 με 80€ (η και λιγοτερα).

Εδω εισαι!  ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1150 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:36 »
@imjp1982
Ρώτησα επειδή μίλησες γενικά για τα mod της pioneer4you και όχι ειδικά για όσα παίρνουν 2 μπαταρίες.


Ξαναδιαβασε το αμεσως προηγουμενο post μου (1145) και θα καταλαβεις ακριβως τι εννοω :)

Ναι αυτο ειναι καλη επιλογη φιλε caros,το νεο XPro M80..Ισως μου εχουν ξεφυγει καποια ΝΕΑ κουτακια με 2 μπαταριες και passthrough φορτιση :yes:

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1151 στις: Απριλίου 10, 2015, 16:41 »
Η πρώτη φουρνιά του Smok είχε θεματάκια και η θερμοκρασία που διαφημίζει δεν έχει ακόμα αποδειχτεί αποτελεσματική .
Φοράει το SX330 V4S που θα έχει έλεγχο θερμοκρασίας  :confused1:
Εγώ πάντως θα προτιμούσα το Pioneer4you iPV4 .
To iPV mini II που αγόρασα πρόσφατα και το άνοιξα έχει πολύ καλή χωροταξία μέσα του


Στο καινούργιο iPV 4 υπάρχει ειδική είσοδος με καρφί 9 volt για την φόρτιση πάνω στο μηχάνημα .προφανώς χρησιμοποιούν το ειδικό τσιπάκι της ΥiHi γι αυτό τον σκοπό .
http://www.varitube.com/YiHi-9V-Balancing-Charger-Board_p_179.html

Δείτε το βιντεάκι στα 55'
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2015, 17:00 από bisbirikos »

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1152 στις: Απριλίου 10, 2015, 18:33 »
Ψάχνεις αποκλειστικά για σωλήνα ή θα σου έκανε και τύπου κουτί;

Θα προτιμουσα σωληνα αλλα εν τελει δεν θα με πειραζε αν εβρισκα και σε κουτι μια καλη συσκευη χωρις να υπαρχουν τα κοστη αλλαγης μπαταριας. Στην ουσια θελω κατι που να κρατησει καποιο καιρο και οχι μετα απο καποιος μηνες να ψαχνομαι παλι. Αν ειναι δλδ αυτο εφικτο.. Θα προτιμουσα κατι που να ειναι ευατμιστο δλδ να μην χτυπαει αγρια σαν το istick 20 που εχω διαβασει. Ειμαι σε μικρη νικοτινη ηδη.. οποτε δεν ξερω αν "αντεχω" πολλα παραπανω.. Sorry guys μπορει να ακουγονται χαζα αυτα που γραφω αλλα εχω χαθει ολιγον τι με τα τοσα πολλα προιοντα. Να πω οτι τωρα εχω 2 ego  μπαταριες..

Ειχα αποφασισει να παρω το istick 30 αλλα τωρα το ψιλομετανιωσα λογω του οτι μετα απο καποιο καιρο πρεπει να το στειλω για μπαταρια αν βεβαια γινεται αυτο που μου ειπαν.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1153 στις: Απριλίου 10, 2015, 20:02 »
Τα Smok φοράνε τσιπ της Smok.

Προσωπικά μόνο το VP1 μου εμπιστέυομαι για φόρτιση και θα έχω δεύτερο ζευγάρι μπαταρίες έτοιμες για να τις αλλάζω.

Αποσυνδεδεμένος kkourk

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1154 στις: Απριλίου 10, 2015, 22:59 »
Θα προτιμουσα σωληνα αλλα εν τελει δεν θα με πειραζε αν εβρισκα και σε κουτι μια καλη συσκευη χωρις να υπαρχουν τα κοστη αλλαγης μπαταριας. Στην ουσια θελω κατι που να κρατησει καποιο καιρο και οχι μετα απο καποιος μηνες να ψαχνομαι παλι. Αν ειναι δλδ αυτο εφικτο.. Θα προτιμουσα κατι που να ειναι ευατμιστο δλδ να μην χτυπαει αγρια σαν το istick 20 που εχω διαβασει. Ειμαι σε μικρη νικοτινη ηδη.. οποτε δεν ξερω αν "αντεχω" πολλα παραπανω.. Sorry guys μπορει να ακουγονται χαζα αυτα που γραφω αλλα εχω χαθει ολιγον τι με τα τοσα πολλα προιοντα. Να πω οτι τωρα εχω 2 ego  μπαταριες..

Ειχα αποφασισει να παρω το istick 30 αλλα τωρα το ψιλομετανιωσα λογω του οτι μετα απο καποιο καιρο πρεπει να το στειλω για μπαταρια αν βεβαια γινεται αυτο που μου ειπαν.

Αν ψάχνεις σωλήνα θα σου πρότεινα τον παρακάτω.

https://www.fasttech.com/p/1977601

Τον έχω από Ιανουάριο 2015 χωρίς κανένα πρόβλημα. Βέβαι θα χρειαστείς μπαταρίες και φορτιστή ξεχωριστά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63053 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 985 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem