vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1050 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:57 »
δεν ειναι ακριβως κουτακι, μοιαζει με το zna αλλα ειναι πιο ομορφο.


Η Fasttech δεν το εχει Ντουμάνη, το πηρα απο Γαλλια, απο εδω: http://www.egovap.com/mods-pipeline-pro-dani-telegonos-dicodes-bec-pro-epipe-sigelei-itaste/1036-box-sx-350-mini-60w-yihi.html


Σε σωληνα το καλυτερο δυνατο τσιπακι που μπορεις να βρεις σε λογικη τιμη ειναι το dna Αντωνη.
Αν δεν χρειαζεσαι πολλα watt και το Ιννοκιν ο σωληνας με γνησιο dna ειναι καλη προταση και σε καλη τιμη!

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1051 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 01:22 »

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1052 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 10:38 »
Με αναζήτηση δεν βρήκα κάποια αναφορά, εκτός και αν εστραβώθην απο το τελευταίο μου υγρό οπότε μια υπόδειξη θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Εχει δουλέψει κάποιος την μπαταρία μεταβλητής τάσης, της Kangertech pow2; Πέρα απο το βιντεάκι του Ρένου, δεν έχω βρει κάτι άλλο. Μιας και την γλυκοκοιτάζω, για να περάσω σε μπαταρία μεταβλητής τάσης, δεδομένου οτι τα ηλεκτρονικά mods δεν μπορώ να τα πλησιάσω οικονομικά, ας πει μια άποψη.
επίσης, σχετικά οικονομικές εναλλακτικές, θα ήταν επίσης ευπρόσδεκτες.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1053 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:07 »
http://www.kangeronline.com/products/kanger-kbox-mod το μισό είναι ... σωλήνας (εκεί που μπαίνει η μπαταρία) ;) , το υπόλοιπο box, με λιγότερα από 40€ ... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1054 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:19 »
Αρέσκω, αλλα Ελλάδα δεν το βλέπω κάπου, και θέλω να αποφύγω τα απέξω. Θα κάνω και ένα καλύτερο ψάξιμο βέβαια μήπως παίζει σε κάποιο Ελληνικό.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1055 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:25 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1056 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:27 »
............................εκτως αν κοιταξεις και σε καποιο μοντακι VV/VW απο δευτερο χερι.................

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1057 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:38 »
αληθεια που κοιταμε για ειδη η/τ μεταχειρισμενα κανα λινκ?

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1058 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:49 »
Ευχαριστώ πολύ Lazy Dog! Εσημειώθη!  :)

@Shadokan, η λύση του μεταχειρισμένου, δεν είναι εφικτή μιας και είμαι νέο μέλος. Δεν με καίει όμως, και θα προτιμουσα κάτι καινούριο σε αυτή την φάση. Αν μου αρέσει η φάση "mod", κοιτάζω και κάτι καλό μεταχειρισμένο.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1059 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 11:53 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,28.0.html








Σεβαστο , αλλα για'μενα ειναι πιο σωστο να δωσεις χρηματα για κατι που θα σε ικανοποιει σε ολα , παρα να κανεις συμβιβασμους και να εισαι συνεχεις στο ψαξιμο

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1060 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 12:29 »
Με αναζήτηση δεν βρήκα κάποια αναφορά, εκτός και αν εστραβώθην απο το τελευταίο μου υγρό οπότε μια υπόδειξη θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Εχει δουλέψει κάποιος την μπαταρία μεταβλητής τάσης, της Kangertech pow2; Πέρα απο το βιντεάκι του Ρένου, δεν έχω βρει κάτι άλλο. Μιας και την γλυκοκοιτάζω, για να περάσω σε μπαταρία μεταβλητής τάσης, δεδομένου οτι τα ηλεκτρονικά mods δεν μπορώ να τα πλησιάσω οικονομικά, ας πει μια άποψη.
επίσης, σχετικά οικονομικές εναλλακτικές, θα ήταν επίσης ευπρόσδεκτες.
Εγώ το έχω το ipow 2. Τρομερή συσκευή. 15w και βγάζει όλη μέρα. Αλλά δυστυχώς το έχω και κάθεται. Ούτε μήνα χρήσεις δεν του έχω κάνει και το είχα αγοράσει από Ελλάδα 35€.  Μου έκαναν δώρο ένα vamo βασικά για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1061 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 12:54 »
Γνωμη μου και μονο , αν εχεις υπομονη και θελεις να πας ενα βημα πιο περα , δινεις 30 € για ενα Cloupor mini απο Fasttech ή απο οπου αλλου βρεις τετοια τιμη και εχεις ενα μοντακι που θα μπορει να σου καλυψει τις ανεγκες που εχεις.


Το ipow2 στην κυριολξια δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια EGO με καπως ανωτερη πλακετα.
Τα 15 Watts για να σου τα δωσει θα πρεπει να εχεις και καπως μεγαλη αντ/ση (πανω απο 2Ωμ λογικα) , γιατι θα πρεπει να ερχεται σε αναλογια το ρευμα που μπορει να αποδωσει η πλακετα σε σχεση με την τιμη της αντ/σης.


Αν ηταν τοσο ευκολο ή αν ηταν να δωσουν στην αγορα τετοια τεχνολογια που απο μια μικρη πλακετιτσα σαν αυτες των Ego να εχουμε τοσο μεγαλες δυναμεις οπως τα 15 Watts , τοτε δεν θα υπηρχε λογος να υπαρχουν ολες οι αλλες καλες και δυνατες πλακετες.


Το να δωσω 35€ και να παρω μια EGO , συγνωμη αλλα δεν ειναι και η καλυτερη λυση.  Αν βεβαια αυτο ειναι που ζηταει καποιος , τοτε μπορει στα δικα του γουστα να ειναι το καλυτερο.
Ο καθενας οπως του αρεσει. 


Αυτο ολο φυσικα ειναι το τι και το πως βλεπω εγω τα πραγματα............ :)

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1062 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 13:07 »
Εχεις δίκαιο shadokan. Συμφωνώ εν μέρει, με την έννοια, οτι δεν σκοπεύω να καλύψω μακροπρόθεσμες ανάγκες. Θέλω να παίξω λίγο παραπάνω με το θέμα "τάσεις", και τα 10-15W νοιώθω οτι μου είναι υπέραρκετά. Ασε που δεν θέλω να μπω σε τρυπάκι με ακριβά μοντάκια, και υπερβάλοντα W, γιατί δεν θέλει και πολύ να κολλήσει χομπίστικα το μικρόβιο πλέον  :tongue_smilie: Θα ήθελα λοιπόν να το αποφύγω αυτό. Με μια "ρυθμιζόμενης τάσης e-go", αν μπορεί να λειτουργήσει με έναν gs air atmo για παράδειγμα, για εμένα είναι επαρκές. Δεν έχω σκοπό να κοιτάξω για κάτι περισσότερο απο αυτά, και είμαι αρκετά σίγουρος.

Και για να το ενισχύσω, όταν ξεκίνησα, πήρα μεν τις e-go, αλλά με το σκεπτικό να σοβαρέψει το πράγμα αργότερα, μέχρι το επίπεδο που περιέγραψα πιο πάνω. Τώρα, έχω θέσει το άνω όριο.

Αυτά, για να καταλάβετε τι θέλω πάνω κάτω, όσο ξέρω και εγώ τουλάχιστον  :)) :))
Η οπτική μου είναι εκείνη ενός rookie ατμιστη, οπότε μπορεί και να το βλέπω λάθος. Δεν θα κάνω κίνηση ακόμα και διαβάζω πολύ. Δεν αποκλύω τίποτα, αλλά σίγουρα δεν θα κάνω κάποια αγορά, πριν σιγουρευτώ.

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1063 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 13:15 »
Δίκαιο έχεις shadockan. Την χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για αντιστάσεις 1.8 -2.1. Για μένα που είχα aspire bdc/bvc ήταν ιδανικά. Και σε kayfun σε τέτοιες αντιστάσεις αποδίδουν καλά επίσης. Είναι βέβαια συν τις άλλης και θέμα αισθητικής για μερικούς. Για απλούς χρήστες είναι ένα σημαντικό και ικανοποιητικό upgrade από συμβατικές ego μπαταρίες. Κάποιοι δεν θέλουν και δεν χρειάζονται τα πολλά πολλά.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1064 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 13:31 »
Εγώ το έχω το ipow 2. ... Αλλά δυστυχώς το έχω και κάθεται. ...

Μην το έχεις και κάθεται. Αμαρτία.
Πούλησε το ή αντάλλαξε το.
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,28.0.html
Ή χάρισε το.
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,137.0.html
Δεν έχει πολλά χρόνια ζωής μια μπαταρία, ακόμη κι αν κάθεται.
Μπορώ να σου στείλω πμ με την διεύθυνσή μου.
Στην ανάγκη θα κάνω τη θυσία να μου το χαρίσεις. Η μεγάλη μου η καρδιά...  :angel:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3719 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem