vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

384 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, panoskapa, Milarepa, Jorge, jtheogr, camber

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #390 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 14:54 »
Τελικα μετα απο πολυ σκεψη σημερα, αποφασισα να παω σε vamo.
Για αρχη, δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι το ss (stainless steel? αλλη εκδοση? εχει διαφορα?)

Βρηκα αυτο http://www.timeeast.net/vamo-v3-apv-variable-voltage-wattage-unit-body-only-p-715.html και σκεφτομαι να το παρω απο εκει μιας και εκει θα επιστρεψω μπαταριες που εχω παρει.
Φανταζομαι το μονο που λειπει ειναι ενας φορτιστης τοιχου και μπαταρια, σωστα?
Κανει αυτος εδω ο φορτιστης? http://www.timeeast.net/trustfire-tr003-four-battery-charger-p-506.html

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #391 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 15:05 »
Συμφωνώ με την επιλογή σου. Το σημαντικό για το ss είναι οτι δεν θα σου ξεβάψει.
Δες τιμές και προτάσεις http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18289.msg677062.html#msg677062
O φορτιστής nitecore είναι καλή επιλογή και με τις 4 θέσεις ακόμη καλύτερη. Δες επίσης και τις τιμές του vamo και υπολόγισε οτι η συγκεκριμένη επιχείρηση δεν χρεώνει μεταφορικά.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #392 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 16:34 »
Σε ευχαριστώ πολύ! Έχω παραγγείλει ξανα απο το fasttech.
Μελέτησα αρκετά σήμερα για διάφορα μοντ και σε σχεδον ολα κάτι λείπει/χαλάει.
Οπότε λέω να κρατήσω τις vv προς το παρών και να μαζέψω χρήματα για κάτι καλό :)

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #393 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 16:42 »
σε σχεδον ολα κάτι λείπει/χαλάει.

Με συγχωρείτε για την άμεση παράθεση αλλά..


σε όλα κάτι λείπει ή χαλάει. Και στο vamo, που δηλώνω πως είμαι από τους πιο έντονους υποστηρικτές του (το σπείρωμα για παράδειγμα..).
Δεν προτείνω μαγαζιά να το πάρεις γιατί υπάρχει πλέον σχεδόν παντού το προϊόν, για το φορτιστή να ξέρεις (η άποψή μου δηλαδή) κάνει μεν, πράγματι ο nitecore είναι καλύτερος. Καλύτερος εστί μπορεί μία μπαταρία που δεν κάνει τίποτα στον παλιό μου trustfire να στη ζωντανέψει (το έχω δει) ή να μεγαλώσει τη διάρκεια ζωής της (μόνο το έχω ακούσει).

Κι αφού δήλωσα προκατάληψη στο vamo, καλά ατμίσματα...

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #394 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 18:00 »
Χρηστης noob οπως εγω που δεν εχει ασχοληθει με τασεις,volt κα πολυπλοκα θα του προτεινατε να πουλησει το hybrid για το aero mega?  :confused1:
Βεβαια σκεφτομαι να παρω κατευθειαν την μικρη μπαταρια κ την θηκη κ οχι την μεγαλη για να μου ερθει πιο ομαλα η μεταβαση

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #395 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 18:18 »
Για το Aero Mega να δωσεις το Hybrid........ναι.
 
Να δωσεις το Hybrid και να παρεις με τα ιδια λεφτα κατι που απο ολους μας ειναι αποδεκτω,νομιζω ειναι πιο καλη κινηση.......
 
Παραδειγμα το Vamo,εχει πολυ καλη πορεια απο την πρωτη στιγμη που βγηκε και καθε εκδοση του ειχε κατι να δωσει παραπανω.  Οχι στην αποδωση,αλλα στην εμφανηση,χρηστηκοτητα.
 
Δεν μιλαω μονο για το Vamo,ειναι κιαλλα αξιολογα και αποδοτικα μοντακια στα λεφτα αυτα.

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #396 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 18:38 »
Ευχαριστω πολυ shadockan
Υπαρχει καποιο link του vamo που λες να το δω?
Sorry για την ασχετοσυνη μου αλλα οπως ειπα δεν εχω ασχοληθει κ εδω κ κανα 2 χρονια ατμιζω με hybrid κ το εχω συνηθισει
Μηπως λεω μηπως υπαρχει κατι σε mod (ή οχι κ τοσο πολυπλοκο)που να ειναι με αυτοματη μπαταρια γιατι εχω βολευτει αυτο τον τροπο ατμισματος;
Επισης θα ηθελα να ειναι πολυ διακριτικο κ super compact οπως γινετε το aero με την μικρη θηκη κ οχι κανα πιστολι/ματσουκι/γκουμουτσα  :))

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #397 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 18:42 »

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #398 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 18:47 »
Πω πω εχει κ τοση πληροφορια εδω μεσα στο forum που εχω χασει την μπαλα
Τοσα μοντελα.... Τωρα ειδα κ τα υβριδικα κ μου επεσε το σαγονι.Πολυ ομορφα
Τελος τα mods της nobacco τι λενε?(αυτο το Ζ πολυ μαζεμενο κ ωραιο φενετε)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2013, 18:58 από panosm30 »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #399 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 19:14 »
Το Ζ είναι το Ζmax της Smokteck. Η Nobacco απλά το βάπτισε αλλιώς. Είναι πολύ καλό, αλλά κοστίζει 129€ (με το εξτέσιον),  :wall: σε σχέση με το Vamo που κοστίζει το 1/4 από αυτή την τιμή και κάνει τα ίδια πράγματα και είναι πιο εύχρηστο. Από κει και πέρα είναι θέμα γούστου, πορτοφολιού και.....διαβάσματος ;) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #400 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 19:30 »
Θα ψηφίσω και εγώ Vamo. Στο στήσιμο 1*18350 θα καλύψει, σχετικά, και την απαίτησή σου για κάτι διακριτικό!
Μέχρι τουλάχιστον να το δοκιμάσεις με 2*18350 και μετά θα καταλήξεις σαν και μένα να ψάχνεις άλλα 2 extension για να το κάνεις 2*18650.

Είναι απίστευτη η σχέση τιμής/απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #401 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 19:53 »
Εγώ το περιμένω το βάμο 2Χ18650 αλλά όχι σε σωλήνα, αλλά σε ....έπιπλο...

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #402 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 20:33 »
Ευχαριστω πολυ shadockan
Υπαρχει καποιο link του vamo που λες να το δω?
Sorry για την ασχετοσυνη μου αλλα οπως ειπα δεν εχω ασχοληθει κ εδω κ κανα 2 χρονια ατμιζω με hybrid κ το εχω συνηθισει
Μηπως λεω μηπως υπαρχει κατι σε mod (ή οχι κ τοσο πολυπλοκο)που να ειναι με αυτοματη μπαταρια γιατι εχω βολευτει αυτο τον τροπο ατμισματος;
Επισης θα ηθελα να ειναι πολυ διακριτικο κ super compact οπως γινετε το aero με την μικρη θηκη κ οχι κανα πιστολι/ματσουκι/γκουμουτσα  :))
Πολυβολτικά με αυτόματη μπαταρία δεν νομίζω ότι θα βρεις. Όλα είναι με κουμπί.
Το vamo που λένε τα παιδιά είναι καλό αλλά δεν θα το έλεγα διακριτικό και super compact. Πήγαινε καλύτερα σε κάποιο μαγαζί να το δεις από κοντά κι αν σε βολεύει. Σε σχέση με το hybrid είναι η μέρα με τη νύκτα σε μέγεθος και βάρος (όπως άλλωστε τα περισσότερα mods).
Επίσης έχε υπόψη ότι στην τιμή του vamo είναι μόνο η μπαταριοθήκη. Θα χρειαστείς μπαταρίες, φορτιστή και ατμοποιητή αφού δεν ταιριάζουν του hybrid. Γνώμη μου επίσης η πρώτη αγορά να γίνει από κοντινό μαγαζί ώστε να έχεις υποστήριξη στα πρώτα σου βήματα.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #403 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 20:43 »
Camber,θα παρει θελωντας και μη φορτιστη και μπαταριες. Θελει να δωσει το hybrid και να παρει το Aero Mega....
 
Nαι σαν διακριτικοτιτα δεν ειναι και το πιο μικρο,αλλα με τα λεφτα αυτα (50 €) ενα απο τα αξια και τιμια mods,νομιζω οτι ειναι το Vamo.
 
 

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #404 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 20:50 »
Για το aero είχα γράψει τη γνώμη μου στο αντίστοιχο νήμα  :thumpdown:
Παρόλα αυτά δεν πρέπει να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Από τη μία τιμές Ελλάδας και από την άλλη τιμές Κίνας. Από τη μία λύσεις όλα σε ένα και από την άλλη σκέτα mods.

Το aero στα 50€ χρειάζεται μόνο μπαταρία για να δουλέψει. Φορτιστή, άτμο κλπ έχει η συσκευασία.
Το σκέτο vamo v5 έχει στην Ελλάδα γύρω στα 55€ αν θυμάμαι καλά. Και θα χρειαστεί μπαταρίες, φορτιστή και ατμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63125 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1001 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem