vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, dkostas, camber, billythekid, zamploutos, Milarepa

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #330 στις: Ιουλίου 22, 2013, 12:12 »
Μπορείτε να μου υποδείξετε, μοντ με dna20 σε σωλήνα? Ξέρω δεν είναι πολλά αλλά λέω μήπως μου έχει ξεφύγει κάτι. Όχι από Αμερική. Μόνο από Ευρώπη, αν γνωρίζετε.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #331 στις: Ιουλίου 22, 2013, 12:14 »
Θα βγει το elevator σε λιγο.Δεν ξερω ποτε
Αν γραψεις elevator,θα στο βγαλει

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #332 στις: Ιουλίου 22, 2013, 12:19 »
Το έχω δει αυτό. Δείχνει υποσχόμενο και ελληνικό. Το μόνο που προβληματίζει σε αυτό είναι το joystick και πόσο σαφές ή ασαφές θα είναι. Συν του ότι λόγω αυτού χάνεις 1-2 επιλογές που θέλουν ταυτόχρονο πάτημα κουμπιού και +- (stealth mode και περιστροφή οθόνης και δεν ξέρω αν έχει κάτι ακόμη). Απλά λογικά θα καθυστερήσει αρκετά καθώς η πρώτη παρτίδα μάλλον εξαντλήθηκε και η επόμενη who knows.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #333 στις: Ιουλίου 22, 2013, 12:45 »
btw το vmax γιατι δεν διαβάζει 1,1 αντισταση;
Και να διαβαζε μια τοσο μικρη αντισταση δεν θα ειχε την δυνατοτητα να την παιξει αφου ακομα και στην χαμηλοτερη ρυθμιση των 3 βολτ που εχει θα εδινε καμενο.Οπως και οταν για παραδειγμα εχεις μια αντισταση 1,5 μπορεις να ανεβασεις μεχρι ενα ορισμενο σημειο τα βολτ και μετα αναβοσβηνει  σε αντιθεση με το προβαρι που πηγαινει λιγο παραπανω πριν αναψουν τα Ε στην οθονη.
Αν εχεις μια ιδεα απο το τι αντιστασεις δουλευεις ειναι πιο ευκολο να διαλεξεις αναμεσα στα διαφορα μοντ που κυκλοφορουν.
Και μετα μπαινουμε στο αλλο τριπακι οτι δυο ατμοποιητες με ιδια αντισταση δουλευουν ικανοποιητικα σε αλλο ευρος τασης/εντασης..
Ειναι λιγο αβυσσος τα ηλεκτρονικα τσιγαρα,εχουν τοσες ενδιαφερουσες παραμετρους που δεν δινουμε σημασια,δεν γνωριζουμε και οσο πιο πολυ την ψαχνουμε αποκτα περισσοτερο ενδιαφερον.
Γενικα νομιζω οτι τα θελω ολα :idiot1: και ειναι κατι φασεις που πραγματικα νοιωθω χαμενος στην πολλη πληροφορια...και αντε τωρα να εισαι νεοεισερχομενος στα μοντ και να βρεις τι θα καλυψει τις αναγκες σου...
Χαος..

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #334 στις: Ιουλίου 22, 2013, 13:13 »
1,1 ohm και 3 volt καμένο; Σίγουρα;Το εχεις τεστάρει; Και αν ναι με τη ατμοποιητη;
Τι ρωτάω εδω με vmax παίρνεις καμένο και σε 2 ohm αντίσταση :P
Το zmax παλι; Ποσο διαβάζει;
Το vamo μεχρι 1,3 ε; δυνατά μοντ κατα τα αλλα για κροκόδειλους 4 ohm αντισταση...
Τι να το κανω το λοιπον το mod οταν δεν μου παίζει lr αντιστάσεις; και ποσο μαλλον 1,3, 1,1 και 1ohm;

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #335 στις: Ιουλίου 22, 2013, 13:28 »
Δεν εχω τεσταρει 1,1 ωμ γιατι πολυ απλα δεν παιζει εκει κατω.Γι'αυτο και προτεινουμε αντιστασεις 2,4 και πανω ειδικα για εργοστασιακους ατμοποιητες που δινουν πιο ευκολα καμμενο και δουλευουν σε λιγοτερα βολτ.
Τα βμαξ της σμοκ η δευτερη εκδοση παιζει 1,5 και πανω σε αντιθεση με ενα noname που εχω που παιζει και 1,4 αν βεβαια πετυχεις πολυ καλη τροφοδοσια.
Αυτο ειναι κατι που μπορει να μην ειναι σταθερο γιατι τα κινεζικα μοντ ειναι η αντιγραφη της αντιγραφης.
Τα ζμαξ παλι καπου εκει ειναι.
Αν τωρα βαλεις εργοστασιακο ατμοποιητη στα 1,5 δεν θα ατμισεις ποτε!!!!!!!!ακομα και αν φαινομενικα δουλευει το μοντ πρακτικα στεγνωνει το φυτιλι.
Τωρα στο τι να το κανεις αν δεν παιζει lr η απαντησει ειναι οτι δεν το παιρνεις γιατι σου ειναι αχρηστο.


Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #336 στις: Ιουλίου 22, 2013, 13:32 »
Λάθος απάντηση. Τι εγινε δεν εχει πιάσει κανείς το πνευμα μου;
Το amp limit ουσιαστικά ειναι άχρηστο.
Οπως εγραψα ποιο πανω είναι πόσο σου επιτρέπει να ατμισεις εύρος αντιστάσεων (οhm limits) και πως ατμιζει το εργαλείο.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #337 στις: Ιουλίου 22, 2013, 14:26 »
Vamire με έβαλες πάλι σε σκέψεις και τα light bulbs πήραν φωτιά.. Συνεχίζω τη συζήτηση εδώ που είναι και πιο αρμοστή.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #338 στις: Ιουλίου 24, 2013, 22:39 »
μήπως μπορεί να μου πει κάποιος με εμπειρία ποια μοντάκια είναι πιο καλά τα μηχανικά ή τα ηλεκτρονικά;
έχω μόνο ηλεκτρονικό και δεν έχω χρησιμοποιήσει μηχανικό ποτέ.
 

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #339 στις: Ιουλίου 24, 2013, 22:58 »
φιλε μου το καθενα εχει τα υπερ και τα κατα του. εαν παιζεις με επισκευασιμο σε χαμηλα ωμ,το μηχανικο κανει πιο δυνατο και γλυκο ατμισμα. επισης παιρνεις οτι εχει να σου δωσει η μπαταρια .
εγω εχω και τα δυο και χρησιμοποιω και τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #340 στις: Ιουλίου 24, 2013, 23:01 »
Sorry ρε παιδιά αλλα το δικό μου το βαμο γιατι παίζει 1.3 και 1.2; Πιο κάτω δεν κατάφερα να φτιάξω με 0.20 kanthal που έχω !


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #341 στις: Ιουλίου 24, 2013, 23:02 »
ευχαριστώ σαφέστατος :)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #342 στις: Ιουλίου 24, 2013, 23:26 »

Πολλοί προτιμάνε μηχανικά γιατί επιτρέπει υψηλά watt χωρίς όριο. Αν μπορείς να το κάνεις με μεγαλύτερες αντιστάσεις; Ναι, με VV γίνεται αλλά όπως βολεύεται ο καθένας. Εγώ προτιμώ VV καθαρά γιατί σου κρατάει σταθερή την τάση σε κάθε τζούρα.
Sorry ρε παιδιά αλλα το δικό μου το βαμο γιατι παίζει 1.3 και 1.2; Πιο κάτω δεν κατάφερα να φτιάξω με 0.20 kanthal που έχω !


Πιο κάτω από 1,3 υπάρχουν δύο απλοί τρόποι.. Πλακέ σύρμα (ribbon) ή γενικά πιο παχύ από το 0,20, ή διπλές τριπλές τετραπλές
...και τα μυαλά στα κάγκελα.
Μέχρι αυτό να γίνει κυριολεκτικά.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #343 στις: Ιουλίου 24, 2013, 23:27 »
Sorry ρε παιδιά αλλα το δικό μου το βαμο γιατι παίζει 1.3 και 1.2; Πιο κάτω δεν κατάφερα να φτιάξω με 0.20 kanthal που έχω !


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
δεν ειπα οτι δεν παιζουν χαμηλα τα ηλεκτρονικα μοντακια. ειπα οτι τα μηχανικα ατμιζουν πιο ωραια χαμηλα.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #344 στις: Ιουλίου 25, 2013, 00:41 »
Καλά αν έχεις ηλεκτρονικό γιατί να ψάχνεις στις αντιστάστεις του 1.1/1.2; Όσο θες δίνεις και ανεβάζεις αντίστοιχα τα volts. Αν θες να φτιάξεις αντίσταση μούμια, φτιάξε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 999 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem