vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #285 στις: Ιουλίου 03, 2013, 18:44 »
..και δοκίμασα κι εγώ. Εξού και το

Το SVD παίρνει κανονικότατα 2 18350.  για το συγγεκριμμένο είμαι βέβαιος.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 03, 2013, 19:29 »
.....γι' αυτό έγραψα ΚΑΙ ο parginos. Δηλαδή διασταυρώθηκε και επιβεβαιώθηκε αυτό που έγραψες  ;)

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #287 στις: Ιουλίου 04, 2013, 14:11 »
ευχαριστω για τις απαντησεις μαλλον το svd κερδιζει περισσοτερους ποντους...απλα απο χτες το βραδι σκεφτομαι εντονα μηπως τελικα τα χωσω και παρω ενα μινι προβατο...

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 04, 2013, 14:21 »
αν τα εχεις τα λεφτα για το προβατο δωστα χωρις δευτερη σκεψη
απλα να θυμασε οτι ειναι μονο το σωμα μπαταριεσ φορτιστες καπακι να δεχεται μεγαλητερες μπαταριες ολα ειναι εξτρα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 04, 2013, 15:50 »
Αν έχουν αρχίσει να μπαίνουν οι "κακές" σκέψεις στο μυαλό σου για να πάρεις provari, τότε κάποια στιγμή θα το πάρεις οπότε καλύτερο παρτο τώρα με τη μια να ξεμπερδευεις, γλιτωνοντας και τους ενδιάμεσους σταθμόυς (πχ svd που λες) μιας και το provari ειναι σχεδόν πάντα ο τερματικος στην αγορά ηλεκτρονικού mod.
Ασε που σήμερα έχει και 5% εκπτωση η provape σε όλα της τα προϊόντα. Μήπως ειναι σημαδιακό;  ;)

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 04, 2013, 18:42 »
μωρε να σου πω την αληθεια δε περισσευουν αλλα (δε ξερω μηπως εχει και κανα μινι στις αγγελιες) ηδη ειναι το τριτο μοντακι που παιρνω... (lava-umax-umax) οποτε μαλλον τα λεφτα του θα τα χε βγαλει


Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 04, 2013, 20:23 »
Καποια στιγμή ολοι (99%) παίρνουν το πρόβατο.... γιατί να μην το πάρεις από την αρχή ? Αυτό κατάλαβα με αυτά που διαβάζω εδώ και βλεπω. Προσωπικά δεν έχω κανένα mod, τα βγάζω πέρα ακόμα με τα ego και spinner. :) 

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 04, 2013, 21:11 »
εν τελει αυτο θα κανω μαλλον.. αλλα οχι με την εκπτωση 5% γιατι για τετοιο ποσο θα το παρω απο μαγαζι ελλαδας ωστε να χω και μια εγγυηση χωρις ταλαιπωρια...

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 04, 2013, 21:25 »
ναι παρε το provari μια και καλη, και εγω αυτο εκανα,  δινεις λεφτα μια φορα και τελειωσες   


      υ.γ   ειδα σημερα και ενα κοκκινο , και πραγματικα ειναι το πιο ομορφο απο ολα τα χρωματα

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 04, 2013, 21:52 »
Άποψη μου , πως για να πας στο πρόβατο είναι καλύτερα να περάσεις από κάποιο οικονομικό στην αρχή , έτσι εκτιμάς περισσότερο το provari και έχεις και ένα καβάτζα για τη δουλειά  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #295 στις: Ιουλίου 04, 2013, 22:17 »
Καλησπερα και απο μενα. ειμαι μαλλον πολυ καινουριος ατμιστης ( 2 εβδομαδων). εχω δυο ego 650 mah. βλεπω ομως οτι δεν μου ειναι αρκετες και πως αρχιζω καμια φορα και αγχωνομαι. δεν ξερω αν ειναι νωρις ακομα για mod αλλα μου αρεσει η ιδεα του οτι εχει μεγαλης διαρκειας μπαταριες. Τι θα μου συμβουλευατε να κανω να παρω μια μεγαλυτερη μπαταρια πχ. 1300 mah ετσι να εχω τις δυο μικρες και τη μια μεγαλυτερη η να μπω στα βαθεια και να παρω ενα mod; αν ναι ποι θα λεγατε; για το προβαρι δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να δωσω τοσα ευρω ακομα. (αληθεια μια καλη τιμη του ποια ειναι;). οπως επισης μου αρεσουν οι απλες συσκευες που να μην σπαω το κεφαλι μου για το πως λειτουργει. Δεν ξερω αν ειμαι εκτος αλλα ειδα οτι γινεται εκτεταμενη συζητηση για mods και ειπα να ρωτησω.

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 04, 2013, 22:27 »
τα mod δεν ειναι για αυτονομια ειναι ενα εργαλιο για να παιζεις με τις τασεις και περισσοτερο βοηθημα για επισκευασιμους αν οπως λες σε νιαζει η αυτονομια παρε μια μεγαλυτερη για αρχη και να ειναι passthrought ωστε να φορτιζει και να ατμιζεις ταυτοχρονα.


Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 04, 2013, 22:29 »
Καλησπερα και απο μενα. ειμαι μαλλον πολυ καινουριος ατμιστης ( 2 εβδομαδων). εχω δυο ego 650 mah. βλεπω ομως οτι δεν μου ειναι αρκετες και πως αρχιζω καμια φορα και αγχωνομαι. δεν ξερω αν ειναι νωρις ακομα για mod αλλα μου αρεσει η ιδεα του οτι εχει μεγαλης διαρκειας μπαταριες. Τι θα μου συμβουλευατε να κανω να παρω μια μεγαλυτερη μπαταρια πχ. 1300 mah ετσι να εχω τις δυο μικρες και τη μια μεγαλυτερη η να μπω στα βαθεια και να παρω ενα mod; αν ναι ποι θα λεγατε; για το προβαρι δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να δωσω τοσα ευρω ακομα. (αληθεια μια καλη τιμη του ποια ειναι;). οπως επισης μου αρεσουν οι απλες συσκευες που να μην σπαω το κεφαλι μου για το πως λειτουργει. Δεν ξερω αν ειμαι εκτος αλλα ειδα οτι γινεται εκτεταμενη συζητηση για mods και ειπα να ρωτησω.

το προβαρι κανει γυρω στα 200 ευρω μαζι με φορτιστες και μπαταριες , ειναι ακριβο αλλα αξιοπιστο ,ειναι αμερικανικο , η αυτονομια στις μπαταριες δεν ειναι μεγαλη  γιατι κραταει την ταση τους σταθερη ανεξαρτητα της αποφορτησης ,
δινει αλλα ρευματα και κατα συνεπεια αλλη ποιοτητα ατμισματος

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 04, 2013, 22:33 »
Άποψη μου , πως για να πας στο πρόβατο είναι καλύτερα να περάσεις από κάποιο οικονομικό στην αρχή , έτσι εκτιμάς περισσότερο το provari και έχεις και ένα καβάτζα για τη δουλειά  :laugh1:
ξεκινησα προ 2ετιας (η 3ετιας δε θυμαμαι καλα) με λαβα..μετα πηρα umax και μετα παλι umax..
οποτε εχω μια εμπειρια απο μοντακια ρυθμιζομενης τασης..(δεν αναφερω κανα δυο μηχανικες μπαταριοθηκες που χα ενδιαμεσα) απλα οι τελευταιοι μου ενδοιασμοι ειναι η δυναμη της μπαταριας του μινι προβατου μιας και τωρα στο umax παιζω με 2χ18350 και μετα θα πεσω στην 1χ18350.. ασε που το protank παιζει καρφωτα στο 4,2V@2,7Ω(umax).
αραγε στο προβατο θα θελει πανω απο 4v? και ποσο να αντεχει?

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 04, 2013, 22:37 »
αμα παιζεις στο Umax 4,2  στο προβατο σε βλεπω στα 5.
*εντιτ
Αυτο δεν λεει ομως κατι..το σημειο που σε ικανοποιει θα το βρεις μονος σου,επισης
θα εχεις μια πολυ καλη αυτονομια με τοσο μεγαλη αντισταση.
Μην περιμενεις βεβαια να εχεις την ιδια με τις δυο μπαταριες σε σειρα που χρησημοποιεις τωρα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2013, 22:44 από thodouris »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 943 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3639 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem