vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, redvw74, mode plagal, panoskapa, zamploutos, camber

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3675 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 09:35 »
[justify][member=10440]microchip[/member], καλημέρα. Χεχε, ξέρω καλά γιατί απευθύνομαι πρώτα σε σένα, γιατί πολύ απλά δεν σνομπάρεις εμάς τους κουμπούρες. Ναι, αυτό ήθελα να ξεδιαλύνω πρώτα, πως οι συγκεκριμένες πλακέτες δεν έχουν καμία μαϊμουδιά επάνω τους, πως δεν επεμβαίνει κανένας ...συνεργάτης, ούτε στο ελάχιστο. Από την άλλη, σαφώς και καταλαβαίνω πως και τα βασικά περιφερειακά μίας πλακέτας είναι σημαντικά (καλωδίωση, κονέκτορες κ.λπ.). Με την ευκαιρία, καλό θα ήταν οι γνωστοί άγνωστοι του χώρου, να βάζατε κι ένα εκπαιδευτικό νήμα για όλα αυτά, όπως για παράδειγμα: να μην έχουμε μόνο ανάλυση περί Escribe, (που ασφαλώς είναι σημαντικό), όμως και μία ανάλογη παρουσίαση για τις βασικές πλακέτες της Evolv. Πολλές φορές ανατρέχω σε βασικές πληροφορίες που ήδη μας έχετε προσφέρει, είτε από τον αγαπητό camber, είτε από εσένα, είτε και από άλλους μη σταθερούς φίλους του φόρουμ. [/justify]

[justify]Πώς, γιατί είναι, για παράδειγμα, σε σειρά ένα σύνολο αντιστάσεων μοντ, μπαταρία-ες, συνδέσεις, κονέκτορας, ατμοποιητής; επηρεάζουν και πόσο τη σούπερ αποδοτικότητα μίας dna, γιατί ακόμα και τώρα θεωρούνται σπουδαίες οι dna60; ή γιατί τόση παραφιλολογία π.χ. από διάφορα γκρουπ-γκουρού στα φατσοβιβλία, πως ακόμα και το τι ss έχει ο συνδεδεμένος επισκευάσιμος επηρεάζει τη σούπερ ευαισθησία μίας dna; αν είχα έναν παλμογράφο, τι μετρήσεις θα έβλεπα, θα συνέχιζε ο αστικός μύθος για όλα αυτά; / προσωπικά, άκρη δεν βγάζω, θα είχα μεγάλη βοήθεια εάν έβλεπα ένα σχετικό νήμα με απλές συγκριτικές εικόνες και μερικούς σχετικούς απλούς πίνακες. Βέβαια, θα μου πεις, ξεστραβώσου στην επίσημη σελίδα της Evolv, ή αυτό που σε αφορά ως χρήστη είναι το ανάλογο πρόγραμμα και τα βασικά εργαλεία που σου προσφέρει. Ναι, συμφωνώ με τη χρηστικότητα, όμως στην ουσία δεν γνωρίζω και τίποτα για την πλακέτα. Τέλος, δεν λέω για αναλύσεις τύπου Elektor, λέω για απλή εκπαιδευτική βόλτα ώστε να πιάσουμε και τίποτα. / Όπως κι αν έχει, ευχαριστώ πάρα πολύ, γι’ ακόμα μία φορά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3676 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 11:54 »
Και αυτό θέλεις να το κάνει ο [member=10440]microchip[/member].... :laugh1: :laugh1:
Και πιστεύεις ότι θα σε ξεμπεδέψει κ όχι το αντίθετο... :lotpot: :lotpot:
 
 Υ.Γ. Κ εγώ, κ εγώ θέλω....  :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:  :laugh_wave:

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3677 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 15:36 »
@Joebarteam
Sorry κιόλας, το YouTube δεν ξέρετε ότι υπάρχει?

@chillo
 Δεν νομίζω ότι είναι εύκολο για όλους να αλλάξουν εσωτερικές μπαταρίες, πόσο μάλλον όταν αντί για lipo, πολλές φορές θα πετύχει κανείς και 18650 μέσα στις συσκευές αυτές.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3678 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 16:06 »
εγώ σε καταλαβαίνω, αυτό το γέμισμα/άδειασμα/φόρτιση, καμια φορά και μία/μία και πέντε-πέντε ακόμα, την έχει μια δόση
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2017, 16:49 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3679 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 19:16 »
[justify][member=5107]barba_bill[/member], καλησπέρα. Χαχα, όσο ζούμε ελπίζουμε για ένα καλύτερο αύριο. Άσε και το άλλο, μία απλή εκπαιδευτική βόλτα ζήτησα να μας πάει, (προσωπικά, δεν χάνω τίποτα), θα ήταν ό,τι καλύτερο, να ξεπιαστεί κι ο κύριος microchip. Καμία μασημένη τροφή, κανένας οίκτος, αλλά τι διάολο, βλέπω μόνο ειδικούς και κανέναν μαθητή, κι αν το γενικεύσουμε θα γίνω κακός και δεν το θέλω. [/justify]

[justify][member=15018]GRat[/member], καλησπέρα. Μη ζητάς sorry, από το YouTube θέλω να παντρευτώ γιατί δεν βλέπομαι. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Rizas

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3680 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 21:42 »
Εγώ τελικά μετά από πολύ σκέψη και διάβασμα είπα να αφήσω στην άκρη τα dna  για άλλλους προς το παρόν. :))

Αυτό που θα με καλύψει αυτή την στιγμή νομίζω είναι ένα μοντάκι για έξω μικρό όπως έχω συνηθίσει και ένα 2μπάταρο ή 3μπάταρο για να ξεκινήσω να παίζω σπίτι μου με κανένα dripper σαν άνθρωπος και όλα αυτά στην τιμή ενός dna mod ή και λιγότερα. ;D ;D

Άσε που η ποιότητα των dna mods λίγο που το ερεύνησα στην τιμή που ψάχνω (γύρω στα 100-130€) δεν με έπεισε να τους δώσω τα λεφτά μου. Να πληρώσω την πλακέτα σίγουρα,αλλά να είναι  μέσα και σε ένα αξιοπρεπές περίβλημα και γιαυτό δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμος να δώσω 200 και ευρώ σε Mod  :tongue_smilie:!

Οπότε λέω να πάω ξανά στο χρόνια δοκιμασμένο και αγαπημένο μου Pico  για all around χρήση να του κουμπώσω και ένα arctic fox(κάτι που δεν έκανα στο προηγούμενο μου) και είμαι έτοιμος ή μήπως υπάρχουν και άλλες επιλογές σε αυτή την κατηγορία??

Και τέλος θα ήθελα επιλογές για ένα καλό 2-3μπάταρο να μπαίνουν πάνω τα dripperάκια μου,  να χει όσο το δυνατόν γίνεται καλύτερα ρεύματα για να αντέχει ότι build μου κατεβεί και να χωράει αξιοπρεπούς μεγέθους ατμοποιητές και όλα αυτά στην κατηγορία τον 80+- ευρώ γινεται??  ::) 8) ;D

Αυτά τα ολίγα ευχαριστώ.


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3681 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 21:48 »
Για έξω πάρε pico 25 για να έχεις και δυνατότητα για 25αρη ατμό! ~35 ευρώ
Για μέσα evic primo 2.0. 2μπάταρο που παίρνει και το arcticfox για πολλά και ωραία παιχνίδια! ;) ~60 ευρώ!
Θα έχεις και ρέστα! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3682 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 21:57 »
Επειδή λες για dripperakia, αν εννοείς διμπάταρο squonk στα 80 ευρώ, με τα χαρακτηριστικά που δίνεις δεν νομίζω να υπάρχει ή τουλάχιστον δεν το ξέρω εγώ. 

Αν όχι, Voopoo Drag :)

Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3683 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:01 »
Παιδες καμια γνωμη εσεις οι ηλεκτρονικοι για ipv8?για all day με λιγα watt,,

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3684 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:08 »
Rizas
χωρίς να το προτείνω, εφόσον δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χερια μου, απλά πληροφοριακά, υπάρχει και αυτό
http://www.eleafworld.com/eleaf-invoke/



που αν και στην ελλάδα η τιμή του είναι τσιμπημένη σε σχέση με τα κινεζικα site, είναι πάλι πολύ χαμηλότερη από το όριο που έχεις βάλει
και μπορεί και να είναι και για έξω με το μέγεθος που έχει

Αποσυνδεδεμένος Rizas

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3685 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:09 »
Για έξω πάρε pico 25 για να έχεις και δυνατότητα για 25αρη ατμό! ~35 ευρώ
Για μέσα evic primo 2.0. 2μπάταρο που παίρνει και το arcticfox για πολλά και ωραία παιχνίδια! ;) ~60 ευρώ!
Θα έχεις και ρέστα! :)) :))
 Το έπιασες κατευθείαν!!  To the point Που λέμε :D  Θα το τσεκάρω. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3686 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:11 »
Καλυτερα κοιτα για κανενα με yi hi πλακετα

Αποσυνδεδεμένος Rizas

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3687 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:16 »
Rizas
χωρίς να το προτείνω, εφόσον δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χερια μου, απλά πληροφοριακά, υπάρχει και αυτό
http://www.eleafworld.com/eleaf-invoke/

(Image removed from quote.)

που αν και στην ελλάδα η τιμή του είναι τσιμπημένη σε σχέση με τα κινεζικα site, είναι πάλι πολύ χαμηλότερη από το όριο που έχεις βάλει
και μπορεί και να είναι και για έξω με το μέγεθος που έχει
Πολύ ενδιαφέρον κι αυτό αν και καινούργιο στην πιάτσα από ότι βλέπω αλλά θα το τσεκάρω κι αυτό. Ευχαριστώ.


Επειδή λες για dripperakia, αν εννοείς διμπάταρο squonk στα 80 ευρώ, με τα χαρακτηριστικά που δίνεις δεν νομίζω να υπάρχει ή τουλάχιστον δεν το ξέρω εγώ. 

Αν όχι, Voopoo Drag :)
Δεν ενδιαφέρομαι για σκουονκ και μηχανικά για πες περισσότερ για αυτό το voodoo?  ;D ;D ;D

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:21 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3688 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:20 »
VOOPOO Drag

Πολύ καλή πλακέτα, διμπάταρο, 157W, στα λεφτά που θες και κανά δεκάρικο ρέστα.

Αποσυνδεδεμένος Rizas

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3689 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:27 »
Καλυτερα κοιτα για κανενα με yi hi πλακετα
Θα το ψάξω σίγουρα! Για δώσε κι ένα παράδειγμα για να χαζέψω


VOOPOO Drag

Πολύ καλή πλακέτα, διμπάταρο, 157W, στα λεφτά που θες και κανά δεκάρικο ρέστα.
Ώρα για διάβασμα! Ευχαριστώ φίλε μου!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2017, 22:33 από kotsos75 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 981 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem