vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, TasMan, dkostas, zamploutos

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3555 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 11:07 »
εγώ πάντως είμαι τις άποψεις ότι κάθε ατμιστής πρέπει να δοκιμάσει καποια στιγμή κάτι με yihi 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3556 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 11:16 »
Γιατί να παιδεύετε με τις yihi ?DNA και καθάρισε...

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3557 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 11:17 »
Ξανά ερώτηση...

Σε κάποιον που παίζει με εργοστασιακούς και 18 Watt το πολύ (Τρίτων μινι με τις 0,7 Ω) θα δει διαφορά σε αυτά τα περίφημα "ρεύματα" από μοντάκι σε μοντάκι, με τιμή έως 70 ευρώ, ή ακόμα και σε μοντ υψηλότερης τιμής? Αν ναι, τι διαφορά θα είναι αυτή? Γεύση? αίσθηση? Δώστε μου τα φώτα σας...  :confused1:
Βασικα με τι μοντακι ατμιζεις αυτην την στιγμη ?
Καποια διαφορα θα δεις αν εχεις ορεξη για ρυθμισεις και παιξεις με articfox 
ειδα μεγαλη διαφορα ακομη και στο pico οταν εβαλα articfox
δεν λεω οτι εγιναν τα μοντ μου ισαξια με καποια μοντ αξιας 150+ € αλλα εγινε πολυ καλυτερο απο αυτο που ηταν

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3558 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 11:58 »
πηρα χθες μια unimax 25 μπαταρια που ηθελα για την δουλεια, γιατι ηθελα κατι ελαφρυ, μικρο και με μεγαλη μπαταρια (3000mah)....απο χθες το μεσημερι εχω που ατμιζω και εχει ακομα δρομο μεχρι να αδειασει.....τα ρευματα ειναι καλα δεν εχω παραπονο και απο 0.3 εως 0.85 ohm παιζει αρκετα καλα...και στο 1.0 ohm που εχω τωρα αλλα ειναι καλυτερα μεχρι 0.85......θεωρω αρκετα καλη αγορα για την τιμη της (26.90 ευρω) να υπενθυμισω οτι δεν εχει συστημα προθερμανσης οπως τα ρυθμιζομενα μοντακια οποτε απο 0.30 εως 0.60 ohm αντιστασεις θα χρειαστει κανα δευτερολεπτο να ζεστανει την αντισταση-εις...


και δεν εχει αδειασει ακομα γιατι απο χθες το βραδυ παιζω με τον doggy στα 1.0 ohm.......


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2017, 01:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3559 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 14:19 »
Καλησπέρα σε όλους. Έψαχνα πληροφορίες για το Eleaf Ikunn 220 και δε βρήκα πληροφορίες στο forum. Γενικά ποια είναι η εντύπωση όσων το έχουν?? 

Δε το θέλω για τα watt αλλά για την αυτονομία καθώς είμαι MTL ατμιστής..

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3560 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 14:41 »
Έχει δοκιμάσει κανείς το Dotbox Dotmod 75 ή 200 watt? Με ενδιαφέρει κυρίως το 75αρι για χρήση σε power mode κυρίως πάρα σε tc. Έφαγα 2 black Friday τηλεφωνικές ακυρωσεις σε παραγγελίες λόγω μη διαθεσιμότητας του χρώματος που επέλεξα οπότε είναι ευκαιρία για επαναξιολογηση. Επίσης το έχει δει κανείς διαθέσιμο σε μαύρο?

Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3561 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 15:02 »
καλησπερα παιδες μια βοηθεια επειδη τα παιζι το σμοκ αλιεν το διμπαταρο τι μου προτινετε για αντικατασταση του ¨?σε τιμη περιπου στα ιδια 

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3562 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 20:53 »
Primo 2.0

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3563 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 22:58 »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι πολύ γενικό. Ποιές οι ουσιαστικές διαφορές μεταξύ DNA και Yihi?
Θέλω ένα "καλό" mod και είμαι μεταξύ των δύο.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3564 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 23:06 »
Καλησπέρα σε όλους. Έψαχνα πληροφορίες για το Eleaf Ikunn 220 και δε βρήκα πληροφορίες στο forum. Γενικά ποια είναι η εντύπωση όσων το έχουν??

Δε το θέλω για τα watt αλλά για την αυτονομία καθώς είμαι MTL ατμιστής..
Κάποιος παιδιά??  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3565 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 23:58 »
Έχει δοκιμάσει κανείς το Dotbox Dotmod 75 ή 200 watt? Με ενδιαφέρει κυρίως το 75αρι για χρήση σε power mode κυρίως πάρα σε tc. Έφαγα 2 black Friday τηλεφωνικές ακυρωσεις σε παραγγελίες λόγω μη διαθεσιμότητας του χρώματος που επέλεξα οπότε είναι ευκαιρία για επαναξιολογηση. Επίσης το έχει δει κανείς διαθέσιμο σε μαύρο?
Πολυ καλη κατασκευη για Κινεζικο και κυριως πολυ ωραιο ρευμα, smooth...Το δοκιμασα απο γνωστο και μου θυμιζε radius οσο και αν ακουγεται υπερβολικό.  Το 75αρι.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3566 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 00:13 »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι πολύ γενικό. Ποιές οι ουσιαστικές διαφορές μεταξύ DNA και Yihi?
Θέλω ένα "καλό" mod και είμαι μεταξύ των δύο.
το καθε ενα, εχει τους δικους του οπαδους.
δυσκολο να διαλεξεις νικητη.
αν θες τη γνωμη μου προτιμω dna... το θεωρω αξιοπιστο κ πολυ παραμετροποιησιμο, για να παρω την αποδοση που με ικανοποιει. :)

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3567 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 01:21 »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι πολύ γενικό. Ποιές οι ουσιαστικές διαφορές μεταξύ DNA και Yihi?
Θέλω ένα "καλό" mod και είμαι μεταξύ των δύο.
Tα DNA είναι πλήρως παραμετροποιήσιμα αλλά χρειάζεσαι υπολογιστή.
Τα Yihi λιγότερο παραμετροποιήσιμα αλλά μπορείς να κάνεις όλες τις αλλαγές από το mod.
Tα DNA είναι κορυφή για έλεγχο θερμοκρασίας.
Τα Yihi είναι κορυφή σε WV mode.
Φυσικά δεν αποδίδουν όλα τα chips τους το ίδιο και οι υλοποιήσεις διαφέρουν αρκετά.
Έχεις δει κάποια συγκεκριμένα mods που σε ενδιαφέρουν?

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3568 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 07:47 »
drum ευχαριστώ!

GRat ναι, έχω μπλέξει μεταξύ LV Paranormal 75c και SXM G- Class.
Το ξέρω πως είναι αρκετά διαφορετικά mods μεταξύ τους, έχω δει και διαβάσει όοοοτι review υπάρχει και για τα δύο αλλά... δύσκολο ν αποφασίσω.
Βλέπεις δε μιλάμε για ποσά που βγαίνουν άνετα από την τσέπη σήμερα και... το G class  χάνει (για μένα) πιο πολύ σ αυτό.
Αυτό που έγραψες ωστόσο έριξε φως στην ομίχλη: η yihi πλακέτα είναι καλύτερη για όσους δουλεύουν  vw :thumpup:  
Τώρα που ξέρεις για ποιά mods μιλάμε ωστόσο θα ήθελα μια πιο συγκεκριμένη άποψη. 

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3569 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 07:52 »
Αναμεσα σε Paranormal και G-Class δαγκωτο το δευτερο αν δεν σου καθεται "καπως" η αισθητικη του.
Εχω και hi-end DNA chip (το 250) και το G-class. Κανουν και τα δυο "παπαδες" αλλα ειδικα το SX mini δεν παιζεται σε παραμετροποιηση και εχει μακραν και την καλυτερη συμπεριφορα σε TC.
Οποιο και να παρεις ειναι εξαιρετικο, αλλα το G-Class ειναι αλλο επιπεδο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63019 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3695 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 982 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem