vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, Mimhsdr, panoskapa, maprix, pngtszs1976, dvelev, bloodlessz

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος viruscy

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3465 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:18 »
Ψαχνω mod! Καλό σαν το provari, να διαβαζει σωστα ρεύματα αντιστάσεις κλπ. Οχι κινεζιες και modakia που κρατάνε ένα μηνα ή 1 εξαμηνο. Ενα σοβαρό mod. Έχετε να μου προτείνετε κάτι. Στο provari φορουσα kayfun light.

Γεια σου Δανάη.

Πριν να κάνω την ερώτηση μου δηλώνω ότι είμαι κάτοχος Elevator και είχα στην κατοχή μου 2 Provari μέχρι τώρα . (εννοείτε ότι ακόμα συνεχίζω να ατμιζω με καυφαν 3,1) και είμαι ατμιστης πάνω από 9 χρόνια.

Τα τελευταία 2 χρόνια κυκλοφοράω με Pico 75watt της Eleaf και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. (εννοείτε ότι αγοράζω σχεδόν ότι καινούργιο βγει μιας και το ατμισμα είναι το χόμπι μου.)Αλλά παραμένω με το Pico.

Έχω βρει τα κινέζικα πολύ σταθερά στα ρεύματα τους τα τελευταία 2-3 χρόνια και όσο πάνε και καλυτερεύουν.  Όσο για την διαχείριση της μπαταρίας το Provari δεν πιάνει μια μπροστά τους.

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Γιατί υποτιμάς τα κινέζικα ?Η Provape έκλεισε γιατί δεν μπορούσε το πιο πιθανόν να ακολουθησει την τεχνολογία του  κινέζικου.  Όσο για τον όρο “κινέζικο” το 80% της αγοράς είναι κινέζικα . Και τα πλείστα καλύτερη ποιότητα από οποιαδήποτε άλλη χώρα. (ότι αγοράζεις παίρνεις)

Οπότε …… Γιατί υποτιμάς τα κινέζικα ?

(και το μοντακι που θα σου πρότεινα με τον καυφαν σου είναι το Pico 25 (καινούργιο και το έχω και αυτό) άψογο από κάθε άποψη ιδικά στα χέρια μιας κοπέλας)

to link
Pico 25

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3466 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:04 »
Αν ψαχνεις mod για 2 χρονια+ και προτιμας  box τοτε το απο κατω, αν προτιμας tube αλα provari p3 τοτε το απο πάνω. Ρευματα και αποδοση παρεμφερη θα βρεις και σε αλλες προτασεις. Εδω θα παρεις ποιοτητα κατασκευης, εγγυηση, after sales και οτι αλλο ειχες με το provari.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3467 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:08 »
Πολύ χρήσιμη η φωτογραφία σας...

"Καλησπέρα, ένα από το από πάνω μου δίνετε παρακαλώ?"

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3468 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:09 »
Αν ψαχνεις mod για 2 χρονια+ και προτιμας  box τοτε το απο κατω, αν προτιμας tube αλα provari p3 τοτε το απο πάνω. Ρευματα και αποδοση παρεμφερη θα βρεις και σε αλλες προτασεις. Εδω θα παρεις ποιοτητα κατασκευης, εγγυηση, after sales και οτι αλλο ειχες με το provari. (Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ετσι ακριβως.....βασικα οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη την ζωη(κατα 99%) βασικα ξεκινας απο τα ποσα θελεις να δωσεις για ενα μοντακι

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3469 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:11 »
Θα την βάλει τη φωτό η Δανάη στο ειδικό λογισμικό που έχει αναπτύξει η Google μαζί με τη NASA και θα αναγνωρίσει αυτόματα, μοντέλο, εταιρία, τις χαμηλότερες τιμές στην Ελλάδα, και τι νούμερο παπούτσι φοράει. Δωρεάν.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3470 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:25 »
Με τα Κινεζικα κανουμε οι περισσοτεροι την δουλεια μας, για οικονομικα.
Μην τρελλαθουμε βεβαια κιολας με τους Κινεζους, ολα εχουν το αντιτιμο τους.
Οι Κινεζικες συσκευες, σε ολα τα ειδη, ειναι μακραν οι πιο αναξιοπιστες και με την χειροτερη ποιοτητα και υλικα, γιατι τα μοντακια να αποτελεσουν εξαιρεση?
Κινεζικα μοντακια εχω και εγω, να τα ξεβαμματα και τα ξεφλουδισματα, να να μην λειτουργει η φορτιση usb μετα απο 4-5 μηνες, να οι οθονες να μην φωτιζουν οπως πρεπει, να το ενα, να το αλλο, αλλα τα παραβλεπει κανεις γιατι ειναι φτηνα, και τα αντικαθιστα ευκολα.
Οτι πληρωνεις παιρνεις και εαν θες ποιοτητα, εγγυηση, αντοχη στον χρονο  κλπ, θα πληρωσεις και θα παρεις το καλο.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3471 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:29 »
Εγώ έχω 3 vtc mini πάνω από 1.5 χρόνο και είναι σαν καινούργια. Και σε λειτουργία και σε εμφάνιση. Δηλαδή τι παραπάνω μπορεί να ζητούσα που θα μου έδιναν 300 ευρώ παραπάνω?

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3472 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:40 »
Εξαρταται απο την χρηση και εαν ειναι το καθημερινο μοντ η υπαρχουν 3-4 ενεργα και εναλασσονται, καθως και σε πιο κομματι θα πεσεις.
Το πρωτο πικο 75, στους 4 μηνες η θυρα του usb μας αφησε χρονους, δεν φορτιζε, αρχισε να μαυριζει  το καπακι της μπαταριας εξωτερικα απο νωρις, η δε οθονη τα επαιξε ελαφρως, λειτουργει βεβαια, αλλα..
Το δευτερο πικο, εφεδρικο, δεν μου επαθε τιποτα, αλλα το εχω μονο εφεδρικο, οποτε μικρη χρηση.
Πηρα τωρα ιστικ100, διμπαταρο για αυτονομια,(ατμιζω σε χαμηλα βατ), τοχω δεν τοχω 2 μηνες και εχει ξεφλουδισει τελειως το χρωμα, το κουμπι του κλειδωματος ειχε μπλοκαρει απο την αρχη(θα θελει wd 40), διαβαζει τις αντιστασεις μονιμως ψηλα.
Κινεζιες ειναι, και αναμενομενα ολα αυτα,  οταν εχεις απαιτησεις, πληρωνεις.

Αποσυνδεδεμένος viruscy

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3473 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:15 »
Χωρίς να θέλω να θίξω τον τρόπο που μπορεί να συμπεριφέρεσαι στα μοντακια σου , μου φαίνετε περίεργο που το Pico σου τα έπαιξε στους 4 μήνες. 
2 χρόνια το έχω το δικό μου από το πρωί μέχρι την νύχτα το έχω στο χέρι , μέχρι και στην τουαλέτα το παίρνω μαζί μου και δεν μου έκανε μα κανένα πρόβλημα .



Του λόγου το αληθές


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2017, 22:22 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3474 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:17 »
Αν ψαχνεις mod για 2 χρονια+ και προτιμας  box τοτε το απο κατω, αν προτιμας tube αλα provari p3 τοτε το απο πάνω. Ρευματα και αποδοση παρεμφερη θα βρεις και σε αλλες προτασεις. Εδω θα παρεις ποιοτητα κατασκευης, εγγυηση, after sales και οτι αλλο ειχες με το provari. (Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3475 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:21 »
Φιλε μου δεν εχω ενσωματωμενο γυαλοχαρτο στο χερι, ουτε δουλευω μπετατζης στην οικοδομη για να τα τσακιζω. ;D
π.χ. για το πικο75 που λες, το μαυρισμα (σαν να εχει πατιναρει) στο καπακι της μπαταριας στο "brushed steel look" δεν ετυχε μονο σε εμενα, διαβασα και αλλους που το εγραψαν.
Σιγουρα καποιος θα πει " και εγω εχω ιστικ 100 και δεν μου εχει ξεβαψει, ουτε μου ηρθε με μπλοκαρισμενο κουμπακι κλειδωματος", δεν αμφιβαλλω, ουτε για εσενα που λες οτι σου βγηκε αψογο το πικο, το γεγονος ειναι ομως οτι θα βρεις απειρες αναφορες στο φορουμ σε μικροπροβληματα (η και μεγαλοπροβληματα) σε μοντακια, καποια απο τα οποια απλως τα παραβλεπουμε η μαθαινουμε να ζουμε με αυτα, ακριβως λογω του χαμηλου κοστους τους.
Ολα τα παραπανω ομως λενε κατι για την ποιοτητα κατασκευης των Κινεζων.
Δεν γινεται να ειναι χαλια σε ολες τις συσκευες τους και στα μοντακια να εγιναν ξαφνικα αξιοπιστοι και ποιοτικοι.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:26 από haros »

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3476 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:25 »
Μέχρι να βρεις DNA σε κουτί Dani, κοίτα μπας και βρεις μπαταρίες Aspire 18350 για το 2.5.
Διπλάσια αυτονομία, τριπλάσια δύναμη απαυτές που χρησιμοποιούσες.
Μέχρι να βρεις τις μπαταρίες, πάρε κάνα Pico να κάνεις δουλειά σου.
Δεν χρειάζεται να το αγοράσεις, αν γνωρίζεις 2 ατμιστές, ο ένας (τουλάχιστον) έχει δεύτερο να στο δανείσει.
Όταν έρθουν οι μπαταρίες και το DaniDNA, θα τα δώσεις για να κρατήσεις το Pico.
Νταξ... δεν κρατάει μια ζωή σαν τα ProVari, πάρε 3-4.
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!
Τι ειναι το DNA σε κουτί Dani? Τι σημαίνει πρακτικα αυτό?
Οσο για τις μπαταρίες που λες δυστυχώς φαίνονται δυσεύρετες :-(

Με τα Κινεζικα κανουμε οι περισσοτεροι την δουλεια μας, για οικονομικα.
Μην τρελλαθουμε βεβαια κιολας με τους Κινεζους, ολα εχουν το αντιτιμο τους.
Οι Κινεζικες συσκευες, σε ολα τα ειδη, ειναι μακραν οι πιο αναξιοπιστες και με την χειροτερη ποιοτητα και υλικα, γιατι τα μοντακια να αποτελεσουν εξαιρεση?
Κινεζικα μοντακια εχω και εγω, να τα ξεβαμματα και τα ξεφλουδισματα, να να μην λειτουργει η φορτιση usb μετα απο 4-5 μηνες, να οι οθονες να μην φωτιζουν οπως πρεπει, να το ενα, να το αλλο, αλλα τα παραβλεπει κανεις γιατι ειναι φτηνα, και τα αντικαθιστα ευκολα.
Οτι πληρωνεις παιρνεις και εαν θες ποιοτητα, εγγυηση, αντοχη στον χρονο  κλπ, θα πληρωσεις και θα παρεις το καλο.
Με κάλυψες πλήρως!

καλησπέρα ,

dani box ή dicodes no6 αν θελεις μεγαλυτερη μπαταρια - αυτονομια .
οι πλακετες dna 60 ή 75 είναι πολύ καλες αλλα τα κουτια που τις φιλοξενουν δεν είναι καλης ποιοτητας
τι ειναι οι πλακετες dna??? Τι ειναι τα κουτια που τις φιλοξενούν???
Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου, ρωτάω για να μάθω.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2017, 00:35 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος viruscy

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3477 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:31 »
Φίλε Haros

Δεν προσπαθώ να υποβιβάσω τα λεγόμενα σου ούτε να σε αμφισβητήσω . Συζήτηση κάνουμε , για να μην παρεξηγηθώ .

Απλά μου φάνηκε παράξενο που χάλασε τόσο γρήγορα.

Και να αναφέρουμε ότι μιλάμε για ένα μοντακι των €30

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3478 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:34 »
[justify][member=10529]danai[/member], καλησπέρα. Να πω κι εγώ την παρόλα μου, κι ελπίζω να μην παρεξηγηθώ γιατί στην ουσία δεν έχω ιδέα από πλακέτες, πόσο μάλλον κατηγορίας ενός Provari. Παρ’ όλα αυτά θα τολμήσω να πω πως είσαι και λίγο αδικαιολόγητη, θα έπρεπε να είχες κρατήσει επαφή με το ελληνικό φόρουμ, έστω κι ως απλή ενημέρωση, ώστε να μπορούσες τώρα εύκολα να ξεχωρίσεις μία πιο εξειδικευμένη γνώμη (π.χ. microchip), [εύχομαι να μην με παρεξηγήσουν οι υπόλοιποι φίλοι].[/justify]

[justify]Φτωχή μου γνώμη. Μετά από τόσες σπουδαίες συσκευές που είχες/έχεις, ήδη ξέρεις από πρώτο χέρι πως ένα Provari δεν μοιάζει με κανένα άλλο. Τα 2.5, δεν τα ξέρω καθόλου, (μόνο σε χέρια παλαιότερων καθαρμάτων είχα τη χαρά να δω), κι εύκολα τα προσπέρασα γιατί θωρούσα βόλτ και γέλαγα με τους κατόχους αλλά και με την ασχετοσύνη μου... / το p3! ανεκπλήρωτος έρωτας. Κι εδώ δεν ξέρω κάτι πέρα από μικρές δοκιμές του ποδαριού. / Radius. Για μένα πάντα, ό,τι πιο κοντά σε μηχανική απόλαυση, δεν το συγκρίνω με καμία άλλη πλακέτα, με καμία άλλη εταιρεία. Μετά το Radius, θα πήγαινα μόνον σε μηχανικό, πουθενά αλλού, (ακόμα κι αν μου το έλεγε κάποιος που γνωρίζει το τι λέει, όπως ο κύριος που αναφέρω παραπάνω).[/justify]

[justify]Τώρα, δυστυχώς, καλώς ή κακώς, η Provape έκλεισε, λένε για τεχνική υποστήριξη απ’ τον μπαρμπα Μπιλ στο Τενεσί κ.λπ. κ.λπ. / αν τώρα είσαι σε χι αδιέξοδο και θέλεις νέο μοντ, προτάσεις για καλό μοντ (ποιότητα αντοχή ρεύματα κ.λπ.) είμαι σχεδόν σίγουρος πως οι εξειδικευμένες γνώμες θα σε εκπλήξουν -ίσως και απογοητεύσουν-, κι αυτό γιατί θ’ ακούσεις προτάσεις όπου δεν δίνουν δεκάρα για εμάς τους όμορφους με τα όμορφα φινιρίσματα. Π.χ., είναι αλήθεια πως μία joyetech ξεφτιλίζει κόσμο και κοσμάκη.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος viruscy

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #3479 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:35 »
Danai , οι πλακετες dna ειναι η πλακέτα που έχει το Provari και τις φοράνε σε κουτάκια .
κάνε ένα search στο google  "Dna mod box" να δεις διάφορα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3651 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem