vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

395 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2895 στις: Μαΐου 06, 2017, 12:16 »
Σε ευχαριστω Spacemarine. Εχει βαρυτητα η απαντηση σου μιας κ εχεις εμπειρια κ απο τα 2 μοντ που αναφερω.
Δεν εχω πολλους ατμιστες γυρω μου κ αυτοι οι 2-3 που εχω ειναι κ αυτοι με istick 40 και pico.
Σε μαγαζι ειναι το μονο ευκολο να το δοκιμασω αλλα θεωρω πως για να εχεις σωστη αποψη θελει λιγη ωρα δοκιμη κ οχι 1-2 τζουρες...οποτε δεν θα δω και τπτ το ενδιαφερον...
Οπως κ να εχει ομως μενω στο οτι ειναι της ιδιας κατηγοριας οποτε ισως κ να μην αξιζει η μεταβαση ( απο οικονομικης πλευρας παντα).

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2896 στις: Μαΐου 06, 2017, 12:36 »
Ίδια ρεύματα το iStick 40 και το VTwo mini? Μη τρελαθούμε κιόλας, θα πετάξω τον παλμογράφο μου στα σκουπίδια.
Φίλε μου το VTwo είναι σημείο αναφοράς στο ρεύμα. ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟ και απόλυτα σταθερό. Μη σε ξεγελάει η τιμή. Την ακρίβεια που προσφέρει δεν θα τη βρεις ούτε σε πολύ ακριβότερες πλακέτες.

Από εκεί και πέρα - όπως είπες - δεν είναι κάτι που μπορείς να αντιληφθείς άμεσα. Πρέπει να περάσεις χρόνο μαζί του για να καταλάβεις. Μπορεί και να μη καταλάβεις τίποτε. Αν συμβεί το δεύτερο τότε και provari να πάρεις δεν θα δεις διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2897 στις: Μαΐου 06, 2017, 12:50 »
Καλημέρα, υπάρχει κάποια άποψη από χρήση του evic primo mini?


Είμαι κάτοχος εδώ και 3 μέρες,  πρόκειται για ένα φανταστικό mod, σε τιμή χώμα, πανάλαφρο, καλή και στιβαρή κατασκευή, απίστευτη αίσθηση στο χέρι, οθόνη μεγάλη και εντυπωσιακή. Όσον αφορά τα ρεύματα,  δεν είμαι ειδικός,  αλλά την άλλη μέρα έβαλα το vt75 nano για πώληση .... Οι ρυθμίσεις κλασικά τυπικές και εύκολες.  Τώρα για όλα αυτά ο χρόνος και οι πιο έμπειροι και οι κάτοχοι παλμογράφων θα τα επαληθεύσουν..

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2898 στις: Μαΐου 06, 2017, 12:55 »
Καλοάτμιστο. Στα χαρτιά δείχνει σούπερ και άξιος διάδοχος των VTC/VTwo mini. O χρόνος θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2899 στις: Μαΐου 06, 2017, 12:59 »
Καλημερα σε ολους.
Ελλαδα κυκλοφορει το μοντακι καπου?

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2900 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:01 »
Φίλε camper το παλικάρι ρώτησε αν θα έχει καλύτερη γεύση με την αλλαγή μοντ.
Η απάντηση μου είναι ότι δεν θα έχει.Τώρα αν τα σταθερά ρεύματα των μοντ των 30 ευρό αλλάζουν και την γεύση προς το καλύτερο πάω πάσο και συγγνώμη αν παραπληροφόρησα.

Προσωπικά δεν ένοιωσα καμία διαφορά παίζει να είμαι χοντρόπετσος όπως είπες :))

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2901 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:11 »
Η δουλειά ενός καλού mod είναι να σου δίνει το ίδιο ακριβές ρεύμα από την αρχή έως το τέλος της τζούρας, με γεμάτη ή άδεια μπαταρία, με αντιστάσεις 0.2 ή 2Ω.
Αν κάνει σωστά τη δουλειά του ο χρήστης θα αντιληφθεί πιο γεμάτη και μεστή τζούρα και θα είναι πιο ευχαριστημένος στο τέλος της ημέρας ή σε βάθος χρόνου.

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη, γνώμες αλλάζουμε. Πιθανόν κάποιος να μην αντιληφθεί διαφορά άλλος αυτή την καλύτερη απόδοση να την εκλάβει σαν καλύτερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2902 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:12 »
Καλημερα σε ολους.
Ελλαδα κυκλοφορει το μοντακι καπου?
Καλημέρα,  ecig store.eu Χαλάνδρι, και 310.gr νέο κόσμο 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2903 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:13 »
[justify]Camber, καλημέρα. Ιδανική ευκαιρία για να σε ρωτήσω κάτι που ήθελα εδώ και καιρό, (βασικά να σε παρακαλέσω για κάτι). Όταν θα έχεις χρόνο και διάθεση, αν γίνεται, να έκανες μία σχετική επανάληψη για το θέμα των ρευμάτων. Βέβαια, περιληπτικά και απλά για να μπορέσουμε να κατανοήσουμε όσο γίνεται περισσότερα. [/justify]

[justify]Είχα δει σχετικά διαγράμματα σε συγκεκριμένα νήματα, είχα κατά καιρούς εντοπίσει και σχετικές πηγές για το θέμα σύγκρισης ρευμάτων, απώλειες, εσωτερικές αντιστάσεις, ποιότητα υλικών στα τμήματα που διέρχεται το ρεύμα κ.ο.κ. [/justify]

[justify]Τώρα, η προσωπική εμπειρία χωρίς εξειδικευμένη γνώση είναι κάτι που κι αυτό δίνει κάποιες πληροφορίες, όμως όχι ολοκληρωμένες. Παρ’ όλα αυτά θα έλεγα ένα δικό μου μικρό παράδειγμα. Για το vtc δεν θυμάμαι τίποτα σχετικό για την απόδοσή του, δεν το έχω πλέον και δεν έχω άποψη. Αυτά που εμένα είχαν εντυπωσιάσει -κυρίως γιατί είχαν πάντα κάποιο έντονο στοιχείο στην απόδοση-, ήταν από SXmini (yihi sx350j) καθώς και από Provari. Δύο υπέροχα άκρα. Έντονα ρεύματα στο πρώτο, υπέροχα απαλό άτμισμα στο δεύτερο. Επίσης, από Evolv και dicodes, αν και έχω άποψη και σχετικά συχνό άτμισμα με αυτά, δεν τολμώ να πω τίποτα γιατί είμαι σκράπας από όσα δίνουν, προγράμματα/δυνατότητες/επεκτάσεις στο θέμα έλεγχος θερμοκρασίας κ.λπ.[/justify]

Αυτό δηλ. που θέλω να ρωτήσω είναι: όταν όλα τα δεδομένα δείχνουν ακριβέστατα ρεύματα σε ένα ηλεκτρονικό μοντ, όλο αυτό, είναι ξεχωριστό από το πώς δίνουν αυτή την ακρίβεια στα νούμερα; (δηλ., στο ένα έχω υπέροχα επιθετικά ρεύματα και σε ένα άλλο υπέροχα απαλό άτμισμα, υπέροχη αίσθηση όπως σε μηχανικό).

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2904 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:25 »
Είμαι κάτοχος εδώ και 3 μέρες,  πρόκειται για ένα φανταστικό mod, σε τιμή χώμα, πανάλαφρο, καλή και στιβαρή κατασκευή, απίστευτη αίσθηση στο χέρι, οθόνη μεγάλη και εντυπωσιακή. Όσον αφορά τα ρεύματα,  δεν είμαι ειδικός,  αλλά την άλλη μέρα έβαλα το vt75 nano για πώληση .... Οι ρυθμίσεις κλασικά τυπικές και εύκολες.  Τώρα για όλα αυτά ο χρόνος και οι πιο έμπειροι και οι κάτοχοι παλμογράφων θα τα επαληθεύσουν..
Φιλε μου καλησπερα. Ποιο mod ειναι αυτο; ειναι διαφορετικο απο το vtwo mini ε;
Ποιο θεωρειται καλυτερο;

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2905 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:32 »
Είναι το evic primo mini,  είναι νέο,  θεωρητικά βελτιωμένο από τον προκάτοχό του,  οπτικα, τουλάχιστον είναι. 

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2906 στις: Μαΐου 06, 2017, 18:16 »
Βλεπω να μπαινω σε εξοδα παλι... χαχα
Πολυ ομορφο μοντ η αληθεια ειναι.... αλλα δεν ειναι το οπτικο το θεμα αλλα θεμα αποδοσης γευσης και ατμου. Δλδ να ειναι βελουδινος ο ατμος σε καθε πατημα του fire και σταθερη γευση και τζουρα. Οτι αναφερθηκε και πιο πανω δλδ.
Οχι οτι εχω εμπειρια απο διαφορετικα μοντς. Ενα εχω και αυτο ειναι τo eleaf 40.
Αλλα το οτι στα περισσοτερα μαγαζια στα δοκιμαστηρια εχουν το evic ισως να λεει κατι.... 
Μπορει και οχι...

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2907 στις: Μαΐου 06, 2017, 19:02 »
Νομίζω πως στα τελευταία 1,5 - 2 χρόνια, τα καλύτερα vfm μοντάκια ήταν τα VTC/VTwo mini & Pico. Για το Pico δεν έχω και πολλά να πω, μιάς και δεν τα βρήκαμε ( εργονομία, οθόνη, μέγεθος, κράτημα, δεν με βόλεψαν - ρεύματα/απόδοση, μιά χαρά ).

Αλλά με τα VTC/VTwo mini κοντεύω να κλείσω 2 χρόνια χωρίς να έχω κάτι μελανό να τους προσάψω. Σκυλιά μοναχά! Με περασμένο το ArcticFox δε, τα κουτάκια απογειώνονται! Και επειδή είχα όλα τα μοσχοπουλημένα iStick ( 20, 30, 40 ), θα ήθελα να πω -κατά την ταπεινή μου άποψη- πως δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με τα VTC/VTwo mini σε κανένα επίπεδο. Οι διαφορές κλάσης είναι κάτι παραπάνω από εμφανείς.

Και ναι, η γεύση είναι καλύτερη, αλλά και η συνολική ποιότητα στον ατμό βρίσκεται αρκετά σκαλιά επάνω.

( Αυτό το καινούργιο δεν μου αρέσει καθόλου, ρε γ@μώτο... Σε ολόμαυρο βγαίνει; )

Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2908 στις: Μαΐου 06, 2017, 19:09 »
Παιδια ζητω βοηθεια.εχω το istick 100watt eleaf εχω τον ατμοποιητη tfv8 αν δεν κανω λαθος.τον αγορασα χθες και σημερα μου λεει atomizer short ενω ειναι βιδωμενος τερμα.αν τον βαλω χωρις να τον σφιξω τερμα ειναι μια χαρα αλλα κουνιεται ο ατμοποιητης!ενας μαγαζατορας εδω κοντα μου λεει το μοντακι τα παιξε

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2909 στις: Μαΐου 06, 2017, 19:54 »
Χωρίς να θέλω αντιπαραθέσεις,δεν έχεις κάτι μελανό για το  vtc mini;Για τους ατμοπ. που βιδώνουν στραβά;Μαζί με το δικό μου είδα και άλλα με αυτό το πρόβλημα,τα ίδια και το wismec rx2/3 φίλου.Με το ότι διαβάζει τις αντιστάσεις μεγαλύτερες άρα λάθος;Με μαγνητάκια να ξεκολάνε για πλάκα;
Μοντ των 30 ευρό είναι με ότι αυτό σημαίνει .
Τώρα το ότι το μοντ βελτιώνει και την γεύση είναι στην κρίση του καθένα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem