vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, dkostas, Aoratix, Parolos, panoskapa, Tem

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2835 στις: Μαρτίου 23, 2017, 16:28 »
θα τα βαλω με σειρα για να καταλαβεις και συ ο ανθρωπος! με συγχωρεις! αγορασα τον obs engine και το στησιμο το εκανε ο πωλητης-μαγαζατορας ,,με ετοιμες prebuilt coils οπου και εφοδιαστηκα και με cotton bacon v2. Επειτα απο καποιες τζουρες μου ερχοταν καμμενο ..φουλ σιδερο! το πηγα πισω να το εξετασουμε αλλαξαμε βαμβακια και βαλαμε τον ατμοποιητη σε αλλα μοντς μηπως και φταιει το δικο μου evic vtwo mini και δινει λαθος ρευματα επηρεασμενος ο πωλητης απο τα αναγραφομενα βολτς την ωρα που πατας το fire. το μοντ ειχε τη βερσιον 5,04 τελευταια οπου απ ο,τι καταλαβα την ωρα που πατας το fire τα volt παιζουν ανεβοκατευαινουν ενω στην βερσιον 4,04 που πηγα τωρα τα βολτ δεν φαινονται την ωρα που πατας το fire. ολα καλα μεχρι εδω. απλα με αυτην τη αλλαγη στο μοντ οσο αφορα το update ο πωλητης θεωρησε οτι ειναι λαθος ρευματα διοτι δεν ηξερε οτι πλεον στην καινουρια βερσιον τα βολτ ετσι κανουν! και απλα κουμπωσαμε τον ατμοποιητη σε αλλα μοντς και το βαλαμε φωτια..πολλες τζουρες ποση ωρα και ολα καλα με αποτελεσμα να καταλαβουμε οτι οντως το μοντ μου δινει λαθος ρευματα! σημερα ομως συνειδητοποιησα οτι το βαμβακι στον obs engine ΔΕΝ πρεπει να ακουμπαει κατω στη βαση του ντεκ και πρεπει απλα να κλεινει τις τρυπες! ετσι το εχω τωρα και μεχρι στιγμης κανενα burn ολα καλα στη γευση! και απλα αναρωτιεμαι τωρα...αυτο ηταν; το βαμβακι; ισχυει κατι τετοιο;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2017, 21:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2836 στις: Μαρτίου 23, 2017, 16:41 »
Ωραία τώρα κατάλαβα. Ναι ισχύει, όταν το βαμβάκι δεν έχει σωστή τοποθέτηση τότε δεν τροφοδοτείται σωστά με υγρό και έτσι παίρνεις καμένη γεύση αφού στην ουσία το βαμβάκι παραμένει στεγνό.
Για να δεις σωστό στήσιμο, βάλε στο youtube βιντεάκια ώστε να δεις πώς στήνουν τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2837 στις: Μαρτίου 23, 2017, 16:47 »
ΟΚ σ ευχαριστω πολυ φιλε μου!! να εισαι καλα!!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2017, 22:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2838 στις: Μαρτίου 24, 2017, 19:06 »
Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Smoant Battlestar και η μοναδική αναφορά που βρήκα για το mod ηταν σε 2 ποστ σε αυτό το αρθρο, εχετε καποια γνώμη για το συγκεκριμενο mod, σκέφτομαι να το βαλω μαζι με τον Griffon 25 plus.

Αποσυνδεδεμένος Bathory

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2839 στις: Μαρτίου 24, 2017, 19:28 »
Το έχω κανά 10ήμερο το Battlestar, αλλά δεν το έχω δουλέψει και πάααρα πολύ για να σου πω οληκληρωμένη και εμπεριστατωμένη άποψη.
Αλλά μέχρι στιγμής το βρίσκω εξαιρετικό και πανέμορφο, με μοναδικό μειονέκτημα το ότι δεν έχει firmware update.
Θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο;

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2840 στις: Μαρτίου 24, 2017, 20:22 »
Ναι αλλα με το 10μερο δεν νομιζω να εχεις αποψη, σκεφτόμουν για το Alien απο Smok αλλα μολις ακουσα οτι ξεβαφει εφυγα γρηγορα :P 
Αυτο δεν θελω, δεν θελω να ξεβαφει, εχω βαρεθει να αγοράζω mod απο μαυρα να γίνονται γκρί :P

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2841 στις: Μαρτίου 24, 2017, 20:29 »
Αγόρασε γκρι mod

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2842 στις: Μαρτίου 24, 2017, 20:48 »
Battlestar ss χρωμα απλα τελειο

au79


Αποσυνδεδεμένος Bathory

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2843 στις: Μαρτίου 24, 2017, 22:02 »
Κι εγώ του μαύρου είμαι, μαύρο το έχω, το έψαξα πριν το αγοράσω αρκετά και δεν βρήκα κάπου να λένε για προβλήματα με βαφή.

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2844 στις: Μαρτίου 24, 2017, 22:08 »
Αμα ηθελα γκρί παιδιά ή ασημενιο ή κατι αλλο θα το αγόραζα :P απλα ειμαι φαν του μαυρου 

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2845 στις: Μαρτίου 25, 2017, 11:30 »
Σκέφτομαι να πάρω ένα 3ο μοντάκι και θέλω οπωσδήποτε να είναι τουλάχιστον στο μέγεθος του vtc mini, κατά προτίμηση με αποσπώμενη μπαταρία. Θα έπαιρνα ένα 2ο evic vtwo mini αλλά για να μην έχω το ίδιο λέω να αγοράσω το Encom Voidray 60W αν το βρω σε ελληνικό κατάστημα, το έχει κανείς να πει εντυπώσεις; Δε θέλω κάτι εξειδικευμένο ούτε παίζω με TC για να με απασχολούν τα ρεύματα κλπ. Μέχρι 50-60 ευρώ αν γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2846 στις: Μαρτίου 25, 2017, 22:54 »
Ναι αλλα με το 10μερο δεν νομιζω να εχεις αποψη, σκεφτόμουν για το Alien απο Smok αλλα μολις ακουσα οτι ξεβαφει εφυγα γρηγορα :P
Αυτο δεν θελω, δεν θελω να ξεβαφει, εχω βαρεθει να αγοράζω mod απο μαυρα να γίνονται γκρί :P
Έχω το μαύρο Smoant από Δεκέμβριο. Η βαφή είναι μια χαρά μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2847 στις: Μαρτίου 26, 2017, 12:26 »
παιδια ψαχνω το LIMITLESS mod 200W αυτο που αλλαζαν τα πλαινα καπακια . Στο νετ δεν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο . Τουλαχιστον στα κινεζομαγαζα και στα ελληνικα ειναι παντου εξαντλημενο . Το εχει παρει πουθενα το ματι σας να το εχουν σε στοκ ? εχει σταματησει η παραγωγη  του?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2848 στις: Μαρτίου 26, 2017, 12:38 »
Κοίτα εδώ ή εδώ

Αποσυνδεδεμένος Kravarnik

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2849 στις: Μαρτίου 26, 2017, 15:09 »
Μόλις έκανα εγγραφή στο φορουμ αυτό διότι είχα μια πολύ μικρή απορία. Θέλω να φτιάξω ένα πολύ μικρό μοντάκι έτσι ώστε να μην φαίνεται εύκολα και να μπορώ να το μπαινοβγάζω από την τσέπη μου γρήγορα. Μέχρι τώρα έχω βρει τα εξής:

Μπαταρία: eVic Basic 40W 1500mAh Battery Joyetech
Ατμοποιητής: Wotofo Serpent mini

Έχω διαβάσει αρκετά θέματα περί των δύο αντικειμένων και πιστεύω ότι το όλο μοντάκι θα βγει αρκετά μικρό, πράγμα το οποίο είναι επιθυμητό για εμένα. Απλά έχω κάποιες απορίες οι οποίες μέχρι τώρα έχουν μείνει αναπάντητες και πριν το αγοράσω θα ήθελα να σιγουρευτώ.

1) Η μπαταρία παίζει κάποιο ρόλο στην παραγωγή ατμού; Εγώ ποτέ δεν υπερβαίνω τα 40w ούτως η άλλος, πάντα παίζω από 25w και κάτω, άντε να φτάσω 30w αν έχω ορέξεις.
Ο λόγος που το ρωτάω αυτό είναι για το αν θα πυρώνει το σύρμα γρήγορα με αυτήν την μπαταρία, δεν θέλω να τραβάω μισή ώρα για να πετάω λίγα συννεφάκια.
2) Ξέρω ότι ο ατμοποιητής αυτός είναι αρκετά καλός, επίσης τώρα πρόσφατα έχω ξεκινήσει να πλέκω και να στήνω RTAs οπότε πιστεύω ότι δεν θα έχω θέματα με αυτόν τον ατμοποιητή. Παρόλα αυτά έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω clapton coils για τον Serpent mini στα 0.5 έως 1 το πολύ ohm. Θα βγάζει αρκετό ντουμάνι ασχέτως της μπαταρίας;

Αν τυχόν έχει κανείς κάποιο παρόμοιο setup θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν μου έλεγε τις εντυπώσεις του.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2017, 15:19 από Kravarnik »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem