vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

363 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, dkostas, Ducati.Jimakos, Milarepa, KORG N364, stamos937, billythekid, Tem

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Arcadas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2745 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 17:07 »
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις το σκεπτικο μου εινσι να εχω δυο ατμο με βασικο εναν mtl rta κσι για την αλλαγη εναν πνευμονικο τυπου ammit .Αλλα και με αυτον δεν εχω σκοπο να πσιξω με χοντρα συρματσ κσι πολλα watt οποτε θελω νσ τα εχω ολα αλλα και σαν κστσσκευη τη βλρπω πιο στιβαρη απο alien κσι απο ξλεκτρικσ μου φσινετε καλητερο απο wismec ειναι κσι το οτι μπορω νσ παιξω κσι με το μεγεθος του αναλογα τι θελω 

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2746 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 21:11 »
Δυστυχώς ναι. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κάνανε μισό πόντο μεγαλύτερο και να του βάλουν καπάκι σε στυλ Cuboid όπως ας πούμε έχουν κάνει στο RX300...
Παρα το ψεγαδι,εγω κλινω προς αυτο,αν καθυστερησει βεβαια,το θεμα,θα επανεξετασω εφοσον εχει βγει στην αγορα το Smok G350!

Αποσυνδεδεμένος SpyroT

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2747 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 03:27 »
Καλησπέρα παίδες και καλώς σας βρήκα μιας και είμαι καινούριος στη παρέα σας. Είμαι σε ένα δίλημμα για αγορά ανάμεσα σε δυο Mod. Το 1ο είναι το Smok xCube Ultra 220w και το 2ο είναι το Snowwolf 200w.
Το Smok xCube αν και μου αρέσει αρκετά εμφανισιακά , με προβληματίζει το μέρος που είναι η οθόνη τοποθετημένη(Βλέπε φωτογραφία) απο τυχόν διαρροές και γρατζουνίσματα απο τον ατμοποιητή μιας και είναι πολύ κοντά η οθόνη στο σπείρωμα και ίσως ο ατμοποιητής πατήσει πάνω στην οθόνη.
Απο κοντά δεν το έχω δεί , εσάς πια είναι η εμπειρία σας? Είχατε πρόβλημα με γρατζουνιές στην οθόνη?
Επίσης μου αρέσει αρκετά και το Snow Wolf αλλά δεν έχω πολυκαταλάβει τι παίζει με τις εκδόσεις. Έχω δει στο διαδίκτυο την έκδοση 1.0 και 1.5. Ποιες είναι οι διαφορές ελαττώματα κτλπ?
Θέλω την γνώμη σας το τι θα αγοράζατε εσείς στη θέση μου και γιατί.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2017, 04:47 από SpyroT »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2748 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 04:13 »
Φίλε Σπύρο, το μήνυμά σου μεταφέρθηκε εδώ μιας και ρωτάς για επιλογή ηλεκτρονικού mod.
Την ερώτησή σου για ατμοποιητή ίσως την βρεις ήδη απαντημένη εδώ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2749 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 09:26 »
καλημέρα
μια μικρή βοήθεια :
dani box ή
sx mini  G class ???
σε watt δεν χρειάζομαι πολλά (είμαι στα 12w-25w max)
το θέλω για έλεγχο θερμοκρασίας περισσότερο
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2750 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 10:42 »
Εφοσον εισαι κυριως για ελεγχο θερμοκρασιας, γιατι οχι ενα DNA mod?

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2751 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 10:55 »
Πάρε το Smoant Battlestar και θα με θυμηθείς.
Για πες το έχεις;  τι λέει  σε χρήση  και σε σύγκριση με άλλα,  το αναμένω πως και πως..  Έλεγα να παρω το pico dual μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου (τραγικό για εμένα)  και έτσι πήγα στο Smoant Battlestar..

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2752 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 11:05 »
Εφοσον εισαι κυριως για ελεγχο θερμοκρασιας, γιατι οχι ενα DNA mod?
Σωστή η παρατήρηση σου.
Εγω δεν εκφράστηκα σωστά
Κατά κύριο λόγο χρησιμοποιώ vw αλλά "πειραματίζομαι" αυτή την περίοδο με τον έλεγχο μπας και
δω κάποια εμφανή διαφορά
Οπότε η χρήση του θα είναι κατά κύριο λόγο σε vw αλλά να έχω και την δυνατότητα της θερμοκρασίας.
Αυτή την περίοδο το κύριο (καθημερινό) Mod μου είναι provari και με καλύπτει πλήρως, αλλά λόγω των άσχημων μαντάτων από την USA , λέω να μην το χρησιμοποιώ συνέχεια για να μην έχω κάποιο ¨ατύχημα¨  και άντε φτιάξτο μετά
Οπότε θέλω να το παρκάρω σπίτι και να έχω κάποιο ισάξιο για κάθε μερα ( δουλειά , εξόδους κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2753 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 14:43 »
Για πες το έχεις;  τι λέει  σε χρήση  και σε σύγκριση με άλλα,  το αναμένω πως και πως..  Έλεγα να παρω το pico dual μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου (τραγικό για εμένα)  και έτσι πήγα στο Smoant Battlestar..
Το έχω από τον Δεκέμβριο. Πολύ τίμιο για τα λεφτά του. Το μόνο μειονέκτημα (που το έχουν αρκετά μοντάκια) είναι η διαχείριση μπαταρίας. Σε σύγκριση με το alien τελειώνουν οι μπαταρίες νωρίτερα (όχι σε τραγικό βαθμό).
Ο 510 μια χαρά, παίρνει μέχρι 25mm ατμοποιητές, πολύ καλό κράτημα στο χέρι, μικρό σε μέγεθος και εύχρηστο. Το έχω σε μαύρο και μέχρι στιγμής η βαφή είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2754 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 12:37 »
Θέλω να πάρω ένα μίνι μοντάκι για ...εξόδους όπου χρειάζομαι κάτι χμμμ...κομψό.
Μετά από ιντερνετικό ψάξιμο κατέληξα στο vaporesso tarot mini 80w. 
Επειδή όμως εκτός απ την εμφάνιση με ενδιαφέρει και η σωστή λειτουργία αλλά και η αξιοπρεπής διάρκεια της μπαταρίας, μήπως κάποιος έχει εμπειρία με αυτό?
Αξίζει παιδιά ή τσάμπα αγορά?

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2755 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 12:40 »
Cov Megavolt... ;) ;) ;) ;)

Ξερω τι σου λεω :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2756 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 12:50 »
Το κοίταζα και τούτο. Κάποιοι ανέφεραν γρήγορη φθορά στο χρώμα... μου φτάνει η στοργή και προδέρμ που δείχνω στο alien.  
Anyway... νάτο το πρώτο δίλημμα...

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2757 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 16:52 »
καλησπερα . ψαχνω ενα mod με 2 μπαταριες με μεγαλη αυτονομια , η αληθεια ειναι οτι το g-priv το εχω βαλει στο ματι , αλλα βεβαιως περιμενω και της προτασεις σας

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2758 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 17:27 »
Το G-Priv είναι πανέμορφο, η οθόνη φανταστική αλλά συνολικά είναι αρκετά ογκώδες! Το Alien αντίθετα είναι ωραίο (όχι όσο το gadget g-priv) αλλά πολύ πιο εύκολο στο χέρι ;) Και τα δύο πάντως (τα έχω) έχουν εκπληκτική διαχείριση των μπαταριών!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2759 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 19:46 »
καλημέρα
μια μικρή βοήθεια :
dani box ή
sx mini  G class ???
σε watt δεν χρειάζομαι πολλά (είμαι στα 12w-25w max)
το θέλω για έλεγχο θερμοκρασίας περισσότερο
ευχαριστώ


Oλα ωραια και καλα , καλο το DNA , καλο το YiHi και οποιοδηποτε αλλο μοντακι , αλλα οταν μιλαμε για TC..... , μιλαμε για Dicodes .......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63165 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem