vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, Mimhsdr, maprix, lidbab, gfilip

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2610 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 15:00 »
Εικάζω πως η μπαταρία σου πνέει τα λοίσθια. Δε θα δεις σημαντικές διαφορές αυτονομίας με οποιοδήποτε άλλο μοντάκι.
 Περίπου 1 1/2 μέρα βγάζουν όλα για τα 4ml/μέρα που γράφεις με μια υγιή μπαταρία 3000mha.
Τα δυο που σου προτείνει ο Μάκης είναι οι πιο λογικές αγορές το τελευταίο 6μηνο. Ακόμα κι αν αποκτήσεις αργότερα πολλά και ακριβά μοντάκια, αυτά τα δυο ποτέ δεν θα περισσέψουν. Τα είχα, τα πούλησα και τα ξαναπήρα. Μου έλειψαν.
Από την χρήση που έκανες είδες αν και τα δύο mod διαβάζουν σωστά τις αντιστάσεις ? Στο kanthal που χρησιμοποιώ δε νομίζω να υπάρχει θέμα αν ξεφύγει και λίγο η μέτρηση, αλλά δεν ξέρω αν έχει σημασία (τυχόν απόκλιση) στο tc που θέλω να δοκιμάσω.
adonis thanks 
το σκέφτηκα για mod με 26650 αλλά επειδή αγοράσα φορτιστή για 18650 και έχω ήδη δύο μπαταρίες, και το τρέχον mod (θα γίνει backup) παίρνει 18650 λέω να αγοράσω mod με 18650. 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2611 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 15:44 »
Τότε πάρε ένα από τα δύο (Evic VTwo mini - Pico) και μην την ψάχνεις πολύ.

Και τα δύο είναι best seller.

Μπορείς να τα βρεις στα περισσότερα μαγαζιά και να τα πιάσεις στα χέρια σου να δεις σε πιο θα καταλήξεις.

Όποιο και από τα δύο να πάρεις δεν θα το μετανιώσεις.

Αν το πάρεις από τα γνωστά κινεζομάγαζα σίγουρα θα το βρεις πολύ φθηνότερο αλλά θα το έχεις στα χέρια σου μετά από "αρκετό" καιρό.

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2612 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 15:49 »

ευχαριστω και πάλι

θα τα πιάσω στο χέρι όπως λες και θα διαλέξω ένα εκείνη τη στιγμή :) αφού είναι εξίσου καλά

Από ελληνικό μαγαζί θα τα αγοράσω ώστε αν συμβεί κάτι να απευθυνθώ άμεσα στο πωλήτη .

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2613 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 15:49 »
δε χρειαζεται πολυ σκεψη....  pico - vtwo mini. 
σταθερες αξιες. ;)

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2614 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 13:04 »
καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε πιο μοντακι με 2 μπαταριες εχει την μεγαλυτερη αυτονομια,ελεγχος θερμοκρασιας και  πολλα βατ δεν με ενδιαφερουν,σπανια παω πανω απο 18,αυτο που με ενδιαφερει ειναι να κραταει 2 μερες η μπαταρια του

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2615 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 13:20 »
Για να έχεις καλή αυτονομία με δύο μπαταρίες πρέπει να κοιτάξεις για μοντ που να έχει τις δύο μπαταρίες σε παράλληλη διάταξη.
Δύο που μου έρχονται τώρα στο μυαλό είναι το istick 100 TC και το Therion 75.
Το πρώτο είναι πολύ οικονομικό. Το therion είναι ακριβότερο και έχει πλακέτα dna75.
Διαλέγεις τι σου αρέσει περισσότερο ανάλογα και με τα λεφτά που έχεις διαθέσιμα.

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλο μοντάκια που να παίρνουν τις μπαταρίες παράλληλα αλλά αυτά τα δύο νομίζω είναι από τα πιο γνωστά και που μπορείς να βρεις ευκολότερα.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2616 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 13:57 »
Σωστο αυτο, με 2 μπαταριες παραλληλα συνδεδεμενες θα ξεχνας ποτε ειχες φορτισει.

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2617 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 14:11 »
Σε κάποια μαγαζιά έχει ξεμείνει και το istick 100w χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας, περίπου στα 30-35 ευρώ καινούριο.Πολύ ελαφρύ για τον όγκο του και καλό. Δουλεύει δε και με μια μπαταρία, αν χρειαστεί, όπως και το νεότερο μοντέλο.

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2618 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 22:49 »
Και αφού το πήρα απόφαση ότι το rx200s μου ξεψυχάει  μετά από 3 μήνες >:(  >:(  βγήκα στο σεργιάνι και βρήκα το  ipv8 για τα λεφτά του πάρα πολύ καλό. Εκτος απο το δύσκολο/δύσχρειστο  μενού του κατά τα άλλα;  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2619 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 19:49 »
καλησπερα πριν λιγο πειρα το αλιεν μου ηρθε με την version vb 1.0.2 προσπαθω ποση ωρα να το κανω update αλλα δεν συνδεεται στον υπολογιστη το μοντ τι να φτεει ?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2620 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 19:52 »
Δοκίμασε κάποιο άλλο καλώδιο. Αν συνεχίζει να υπάρχει πρόβλημα τότε μίλα με το μαγαζί που το πήρες!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2621 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 19:58 »
Πολλά από τα καλώδια, κάνουν μόνο για φόρτιση.
Για να το "δει" ο υπολογιστής θέλεις από αυτά, που κάνουν για φόρτιση και για δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2622 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 20:00 »
δοκιμασα και αυτο που εχει μεσα στο κουτι και του κινητου.ψαχνοντας το θεμα ειδα αυτο
 Zitat Smok:


SPECIFICATION OF TWO EDITIONS FOR ALIEN MOD

There are A and B two versions of Alien220 mod with the same function as for its improvement of MCU. Edition A will display V1.x.x (newest is V1.2.2) when powered on, while edition B will display VB1.x.x (newest is VB1.0.2). Please make sure the device version and download the corresponding version before firmware upgrading, for A and B version is totally different and cannot be employed universally. (You can brush up the device with the correct version if incorrect version is upgraded, and unmatched firmware upgrading is not recommended for potential risk)


μπορειτε να μου πειτε τι καταλαβενετε  εσεις ?

Αποσυνδεδεμένος KONPERIS

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2623 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 20:04 »

Εγω στο alien εχω το 1.2.1
Πρπει να μπεις στο μενου του mod στα settings και να επιλεξεις το download..αν το εχεις κανει αυτο,απο οτι ξερω το συνδεεις με το καλωδιο που βρικες στο κουτι και μπαινεις στο site της smok και βρισκεις το νεο version,μεχρι τοτε λογικα θα σου εχει αναγνωρησει το mod

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2017, 20:32 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2624 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 21:27 »
δοκιμασα και αυτο που εχει μεσα στο κουτι και του κινητου.ψαχνοντας το θεμα ειδα αυτο
 Zitat Smok:


SPECIFICATION OF TWO EDITIONS FOR ALIEN MOD

There are A and B two versions of Alien220 mod with the same function as for its improvement of MCU. Edition A will display V1.x.x (newest is V1.2.2) when powered on, while edition B will display VB1.x.x (newest is VB1.0.2). Please make sure the device version and download the corresponding version before firmware upgrading, for A and B version is totally different and cannot be employed universally. (You can brush up the device with the correct version if incorrect version is upgraded, and unmatched firmware upgrading is not recommended for potential risk)


μπορειτε να μου πειτε τι καταλαβενετε  εσεις ?

Ότι τα alien κυκλοφορούν με δύο πλακέτες που φοράνε διαφορετικά λογισμικά
Για το δικό σου μοντ δεν εχει βγεί ακόμα αναβάθμιση.. H vb1.0.2 είναι η νεότερη έκδοση που κυκλοφορεί..
Ξανακοίτα σε λίγο καιρό εκεί που βρήκες την άλλη αναβάθμιση και όταν βγει θα δεις μια έκδοση λογισμικού που θα ξεκινάει από vb και όχι από v σκέτο..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3656 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 958 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem