vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 5 χρήστες
makismaik, billythekid, Milarepa, paiktaras, maprix

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2565 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:11 »
Βαφη ειναι? Τι σχεση εχει? :confused1:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:13 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2566 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:17 »
το βαφεις μπλε και το πετας στην θαλασσα να μην φαινεται..
Ότι και να έχει μιας και φαινεται σοβαρό, δεν αξίζει το τρέξιμο..

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2567 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 22:18 »
παιδια καλησπέρα το μοντακι μου ειναι "νεκρο". Καμια ενδειξη π.χ off στην οθονη τιποτα απολυτως. Αν το βαλω μπριζα γραφει "temp high" και δε φορτιζει, ενω αν το αφησω για ωρα στη πριζα ζεματαει ολο το μοντ. (Βασικα δεν το ξαναβαζω μπριζα). Η οθονη πριν χαλασει εκανε "νερα" και μετα εσβησε τελειως. Αν το κουνησω περα δωθεε κατι μεσα του κουνιεται (αυτο συμβαινει καιρο αφου με το μηχανακι χτυπαει στη μπακαζιερα στο τσαντακι και μαλλον το παθε απο κει. Εχω kanger 70W. Καμια προταση? Βασικα υπαρχει πιθανοτητα να φτιαχτει?
..αν δεν το ανοιξει καποιος που να κατεχει το αθλημα, δεν μπορεις να ξερεις.
μπορει να χει κοπει καποιο καλωδιακι, μπορει κ να εχει ¨τελειωσει¨ η πλακετα του.

Αποσυνδεδεμένος Frank82

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2568 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 14:22 »
Παιδιά καλησπέρα είμαι παλιός ατμιστης (περίπου 4 χρόνια) και έχω λύσει πολλά από τα προβλήματα που είχα στο παρελθόν διαβάζοντας εδώ... Λοιπόν στο θέμα μου τώρα. έχω το vtc mini τώρα και ένα χρόνο και είμαι οικανοπιοιμενος αλλά λόγο συζύγου η οποία μπήκε επιτέλους στο τρυπακι του ατμού θέλω να πάρω κάποιο καινούργιο μιας και της αρέσει το vtc και επιτέλους το χειρίζεται.. λοιπόν είμαι ανάμεσα στο smok alien και στο ipv8 θα ήθελα την γνώμη όσων τα εχουν στην κατοχη τους πριν προχωρήσω στην αγορά κάποιου...Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2569 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 16:37 »
Φίλε μου πήγαινε για ipv καρφωτο , η yihi πλακέτα σπάει κόκκαλα , την καλύτερη και απροβληματιστη λειτουργία την έχω πάρει μόνο από yihi και ας σκίζουν καποιοι τα ιμάτια τους για τα dna, έχω και το 75 & 200 & το 250, σαν το q class δεν βάζω κανένα

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2570 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 17:56 »
Διακρίνω μια εμπάθεια; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2571 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 19:26 »
Εμπάθεια ως προς τι ? Ίσα ίσα που για να μπορέσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται , τις έχω αγοράσει όλες τις κορυφαίες πλακέτες της αγοράς.
Αυτό που παραθέτω είναι η ατμιστικη μου εμπειρία, εντελως υποκειμενική , από εκεί και πέρα ο καθένας τα ακουμπάει όπου νομίζει καλύτερα

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2572 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:21 »
Τα μοντάκια με πλακέτες Yihi και DNA είναι φοβερά κυρίως για χρήση με έλεγχο θερμοκρασίας.
Αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί έλεγχο θερμοκρασίας, δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσει παραπάνω λεφτά (ειδικά για τα DNA).
Υπάρχουν αξιοπρεπέσατες λύσεις πολύ πιο οικονομικές.

Φίλε Frank82, ανάμεσα στα δύο που έγραψες θα σου σύστηνα ανεπιφύλακτα το Smok Alien.
Είναι όμορφο, μικρό, με πολλές πληροφορίες στην οθόνη, πανεύκολο στον χειρισμό και έχει αρκετά "ήπια" ρεύματα.
Πάρε οπωσδήποτε και μία θήκη σιλικόνης μαζί.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2573 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:30 »

Aν τον  ενδιαφέρει ομως  ο έλεγχος θερμοκρασίας  και έχει τα χρήματα ? ;)

http://vaping360.com/yihi-sx-mini-q-class-review/


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2574 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:37 »
Aν τον ενδιαφέρει όμως ο έλεγχος θερμοκρασίας και έχει τα χρήματα
μπορεί να κάνει ακριβώς το αντίθετο: να προτιμήσει μοντάκια με πλακέτες Yihi η DNA.

Ήθελε ιδιαίτερη εξήγηση αυτό ώστε να γράψουμε δύο παραπάνω μηνύματα;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2575 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:38 »
 injen μήπως χρησιμοποιείς πολλά βατ;

Κάπου άκουσα τον pbusardo (γκουρού και καλά) να προτείνει σ' αυτούς που δουλεύουν με λίγα βατ τα αμερικάνικα τσιπάκια (DNA-Provape) και σ' αυτούς που δουλεύουν πολλά βατ , τα κινέζικα της yihi. Tο γεγονός ότι ένας καλός πατριώτης Αμερικάνος προτείνει κάτι κινέζικο είναι πολύ σημαντικό .

Αποσυνδεδεμένος Frank82

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2576 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:46 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις σας... Δεν χρησιμοποιώ έλεγχο θερμοκρασίας γιατί έχω βρει το sweet spot μου το οποίο είναι με κανθαλ ανοιχτές σπείρες 2.5 πυρήνα και περίπου 1.5 ομ αντιστάσεις σε συγκεκριμένο ατμοποιητη... Απλά ψάχνω για μοντ με περισσότερη αυτονομία από vtc και να μην αλλάζει τα ομ της αντίστασης όπως το vtc χωρίς λόγω (αν και είναι κάτι το οποίο έχω συνηθίσει πλεον) και να λειτουργεί χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα...Ευχαριστώ και παλι για την βοήθεια σας

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2577 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:46 »
30 watt σε 40αρι νικέλιο ή σε 35 αρι ss 317l , δεν είναι πολλά τα watt πιστεύω , δεν ξέρω με τα dna δεν τα βρήκαμε ποτέ

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2578 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:58 »
Aγαπητε  Nikonian
Πες μου αν έχεις την καλοσύνη  αν χρησιμοποιείς  πολλά watt προσωπικά στις
συσκευές που έχεις   και ειδικά στον έλεγχο θερμοκρασίας .
Τι να κάνουμε τώρα αγοράσαμε ένα φορτηγό  για να κουβαλάμε  ένα κιλό ντομάτες :))
Για να μην καθόμαστε και ασχολούμαστε όλη την ώρα με το DNA .
Θέλουμε και να ατμισουμε.  Δεν θέλουμε να ασχολούμαστε ούτε με υπολογιστές
Ούτε  με καθαρισμό-στραβοβιδωματα-σασί-σιλικόνες –βίδες-μπαταρίες-κ.λ.π
μέτρα την αντισταση οχι δεν εχει 20 βαθμους εχει 30 αστα ....


Tο γεγονός ότι ένας καλός πατριώτης Αμερικάνος προτείνει κάτι κινέζικο είναι πολύ σημαντικό . :hmmm:
Ε τι θά ελεγε αφου οι κινεζοι τα συναρμολογουν οτι ειναι μαμακες?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2017, 21:09 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2579 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 21:03 »
injen μήπως χρησιμοποιείς πολλά βατ;

Κάπου άκουσα τον pbusardo (γκουρού και καλά) να προτείνει σ' αυτούς που δουλεύουν με λίγα βατ τα αμερικάνικα τσιπάκια (DNA-Provape) και σ' αυτούς που δουλεύουν πολλά βατ , τα κινέζικα της yihi. Tο γεγονός ότι ένας καλός πατριώτης Αμερικάνος προτείνει κάτι κινέζικο είναι πολύ σημαντικό .
:nope: ....κατασκοπος  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63172 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem