vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, bloodlessz, Tem, manoslykos

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3120 στις: Αυγούστου 10, 2015, 19:15 »
Μετα απο καιρο ενιωσα την αναγκη για ενα καπνικο υγρο κυριως για το ποτο για να ξεφυγω λιγο απο την σκετη βαση που κανω καθημερινα. Κατευθειαν κοιταω Halo και βλεπω για το black calico και το cordoba. Πηρα το black για αρχη και πραγματικα μιλαμε για ενα κορυφαιο καπνικο υγρο. Μου θυμιζει κατι ενδιαμεσα σε καπνο πιπας και πουρο, οτι πρεπει δηλαδη  :D
Οταν τελειωσει θα παρω σιγουρα και το cordoba.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3121 στις: Αυγούστου 13, 2015, 21:53 »
Αυτή η τριμπέκα μου έχει κάνει τρελή ζημιά. Δε μπορώ να ατμίσω τίποτε άλλο αυτή την περίοδο. Όλα μου ξυνίζουν. Δοκίμασα 2 της σειράς Wanted, το Shooting Star και το Silver Bullet και μου φάνηκαν mehhh. Ξαναέπιασα τη Bebeca που την άτμιζα ΠΡΙΝ δοκιμάσω tribeca, και μου φάνηκε και αυτή mehhh πλέον. Εκτός από τη ζημιά τη δική μου, είναι και η ζημιά στο πορτοφόλι βεβαίως βεβαιως μη ξεχνιόμαστε. :P

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Έχω κάνει μέχρι στιγμής ένα 30μελο τριμπέκα made in USA και χθεες μου ήρθαν 2 ακόμη που παρήγγειλα αυτή τη φορά made in Spain. Υπάρχει διαφορά, νομίζω είναι πιο "ξεθυμασμένα" τα ισπανικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2015, 11:06 από tsabasid »

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3122 στις: Αυγούστου 22, 2015, 12:59 »
"Κληρονομησα" ενα γεματο Turkish Tobacco απο τη γυναικα μου, στα 6mg.
Εγω κανω 12αρια και 18αρια αλλα μιας και πηρα το πρωτο μου MOD που μου εδωσε τη δυνατοτητα να αυξησω τα watt δεν ειχα θεμα με το "χτυπημα".
Εκει που ειχα θεμα ηταν με τη γευση.
Ειχα διαβασει ενα ξενο review στο internet που εβγαζε το Turkish το καλυτερο υγρο της Halo.
Και εναν συμπατριωτη σε καποιο review να το χαρακτηριζει "τουαλετα".
Λοιπον με το που εφυγε η γευση του Longhorn απο το βαμβακι και με χτυπησε το Turkish για πρωτη φορα αυτο ακριβως μου ηρθε και μενα :eyesplash:
Οσο περναγε η ωρα τοσο λιγοτερο ηθελα να το ατμισω.
Το πρωι που ξυπνησα και πηγα στο μπανιο απ'οπου τη νυχτα ειχαν παρελασει τα παιδια που δεν εχουν τη δυναμη μεσα στον υπνο τους να πατησουν το κουμπι ακριβως αυτη η μυρωδια μου ηρθε στη μυτη ::)
Δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι εχει να κανει με τη Halo, πιθανον απλα το Turkish δεν ειναι η γευση μου :hmmm:
Και μαλλον δε θα μαθω ποτε τι απο τα δυο ισχυει μιας και δε καιγομαι να δοκιμασω αλλο Turkish, εχω ενα σωρο αλλα να περιμενουν δοκιμη :)


Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3123 στις: Αυγούστου 22, 2015, 14:15 »
Το Turkish εμένα μου βγάζει καπνικό με καμένο λάστιχο...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3124 στις: Αυγούστου 22, 2015, 14:27 »
Το καλυτερο της Halo δεν ειναι σιγουρα. Αλλα για μενα ειναι το αγαπημενο απο αυτη την εταιρεια.
Το υγρο δεν εχει περιεργη γευση, ειναι κλασσικη γευση τυπου turkish με καποια επιπλεον αρωματα (κατι λουλουδατο μαλλον).
Να σε ρωτησω ομως κατι. Το λογια στην ετικετα ειναι στα αγγλικα ή στα ισπανικα?

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3125 στις: Αυγούστου 22, 2015, 17:08 »
Τα ισπανικά που έχω πετύχει εγώ δεν είναι made in Spain. Η ετικέτα τους τα γράφει όλα στα ισπανικά, αλλά γράφει "Fabricado en USA". Κάτω αριστερά γράφει κάτι σχετικά με διανομή από κάποια ισπανική εταιρεία. Τα βουλγάρικα τα γράφουν όλα στα αγγλικά, made in USA, διανομή από βουλγάρικη εταιρεία φυσικά. Στα ελληνικά μπουκάλια η ετικέτα είναι γραμμένη στα ελληνικά, made in usa, διανομή απο alter smoking.


Αυτά που λέτε "αμερικάνικα" να υποθέσω είναι τα ελληνικά; Όλα Αμερικάνικα είναι βέβαια εκτός κι αν μας κοροϊδεύει η Halo. Δεν νομίζω όμως. Πιο πιθανό μου φαίνεται τυχόν διαφορές στη γεύση να οφείλονται σε συγκεκριμένες παρτίδες, σε κακή μεταχείριση τους από τον εισαγωγέα ή σε "ψυχολογικούς" λόγους.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2015, 17:21 από VleeMP »

Αποσυνδεδεμένος foxxx

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3126 στις: Αυγούστου 22, 2015, 17:18 »
Πριν κάνα χρόνο είχα δοκιμάσει το prime 15 μου το χάρισε ένας γνωστός μου άρα μιας και το βρήκα ενδιαφέρον αυτό ψήφισα.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3127 στις: Αυγούστου 22, 2015, 21:29 »
Το λογια στην ετικετα ειναι στα αγγλικα ή στα ισπανικα?


Δεν το κοιταξα και ειμαι εξω τωρα.
Ολα τα Halo μου ομως ειναι αγορασμενα απο το Alterego που απ'οσω ξερω φερνει made in USA, διανομη απο Altersmoking.
Μπουκαλι που να γραφει Ισπανικα παντως δεν εχει παρει το ματι μου.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3128 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 11:38 »
Εν έτη 2015 αποφάσισα να αρχίσω να ατμίζω και tribeca :)
Είχα διαβάσει για αυτή από τις πρώτες μου μέρες ως ατμιστής πριν 1 1/2 χρόνο, αλλά είχα κρατηθεί για να έχω ένα υγρό για "κάβα" αργότερα. Το είχα δοκιμάσει βέβαια σε κατάστημα 1-2 φορές.
Πήρα πριν 2-3 μέρες ένα 30μελο, το άφησα να ωριμάσει ανοιχτό και το ατμίζω από χθες στον kayfun 4.
Είναι χαλαρό all day vape, για τα γούστα μου δεν είναι καθόλου έντονο το άρωμα του αλλά ούτε και άτονο ώστε να μην το καταλαβαίνεις μετά από λίγα ml. Συνεπώς από γεύση είναι ακριβώς εκεί που πρέπει.  Ανυπομονώ να αδειάσει το τανκάκι του φαινομενου από το CL για να τον ξαναστήσω και να δοκιμάσω το tribeca και εκεί, περιμένω σίγουρα πολύ καλύτερη απόδοση της γεύσης.
Θα δοκιμαστεί επίσης και στον dripper pro & στη sofia για να δω τι ψάρια πιάνει με κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3129 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 11:44 »
Για το Tribeca, θα σου πω τα εξής:
α) Όντως, στο Φαινόμενο παίζει πολύ καλύτερα από KF. Προσωπικά, θεωρώ ότι την καλύτερη απόδοση του συγκεκριμένου, την παίρνεις από cartomiser, χωρίς να έχω δοκιμάσει επισκευάσιμο με σέρα ή genesis.
β) Προσωπικά πάλι, το ωριμάζω τουλάχιστον 3 εβδομάδες, με ημερήσιο δίλεπτο άνοιγμα και ανάδευση.
γ) Άργησες, αλλά έχεις καλό συγχρονισμό, σε άλλη εποχή θα πλήρωνες €22.5/μπουκάλι με σοβαρό το ενδεχόμενο εθισμού!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3130 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 11:52 »
Χμμ 3 εβδομάδες ε? Θα πάρω ένα μπουκάλι να το βάλω στην άκρη και να δοκιμάσω το σύστημα σου.
Δεν έχω carto αλλά λες να παίζει καλά σε cisco? Θα το δοκιμάσω το απόγευμα αν ζει ακόμα ο cisco μου βέβαια :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3131 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 11:53 »
Επισης Γιάννη και στο ναυτιλο ειναι πολυ καλο!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3132 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:11 »
Νομίζω ότι αν το δοκιμάσω στο φαινόμενο δεν θα μου πάει μετά δοκιμή στο ναυτίλο :)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3133 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:15 »
To είχα διαβάσει παλιά, δεν θυμάμαι που, το έχω εφαρμόσει κανα δυο φορές που βαζιόμουν με πολύ καλά αποτελέσματα στο tribeca. Όπως είναι το μπουκαλάκι μέσα σε μπρίκι νερό και πάνω σε εστία, κρατώντας σταθερή θερμοκρασία νερού γύρω στους 55 C. Σε πέντε-έξι ώρες είναι έτοιμο!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3134 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:50 »
Καλό κόλπο, όταν τελειώσω καμιά φορά τον θερμαινόμενο μαγνητικό μου αναδευτήρα, θα τον χρησιμοποιήσω και για αυτό το σκοπό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro