vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2730 στις: Ιουλίου 20, 2014, 16:32 »
Θα ηθελα να αναφερω, οτι μετα τον ντορο που εγινε με την τελευταια ερευνα του Dr. Φαρσαλινου σχετικα με το διακετυλιο, κι επειδη ειμαι παλιος πελατης της Halo, πανω απο 2 χρονια, εστειλα email αναφεροντας την σχετικη ερευνα.
Ζητησα λοιπον διαβεβαιωσεις...ειτε να στειλουν σε μενα, ειτε να την δημοσιευσουν στην σελιδα τους.
Η απαντηση που πηρα:
Hello Paul,
Thanks for your email. We are in the process of having many of our products tested. Once we have these results available, we will ceertainly make them available to our customers.
Jason


Αναμενομενη....
Αναφερουν λοιπον οτι βρισκονται ηδη σε διαδιακασιες αναλυσεων, και μολις παρουν τα αποτελεσματα, θα τα ανακοινωσουνε.
Εν αναμονη λοιπον...

 Και τοτε γιατι λενε στην σελιδα τους οτι δεν εχουν diacetyl ,ενω τωρα λενε οτι κανουν ερευνα.....αρε παπατζες......

http://www.halocigs.com/faqs/eliquid.html

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2731 στις: Ιουλίου 20, 2014, 17:22 »
Περίεργα πράγματα... Tribeca ατμίζω αυτή τη στιγμή, αγορασμένο τη Δευτέρα, και είναι μια χαρά. Βέβαια, το ωριμάζω από τη Δευτέρα.
μια απο τα ιδια,απλα το αφηνω 3 μερες πριν το κανω :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Koursaros72

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2732 στις: Ιουλίου 20, 2014, 18:31 »
Τα δικά μου πάντος ήταν αγορασμένα απο την ίδια την εταιρεία.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2733 στις: Ιουλίου 20, 2014, 22:18 »
Τα "ελλατωματικα" υγρα σταλθηκαν απο τη μαμα εταιρια? ή απο αλλη πηγη ?

Από γνωστότατο κατάστημα των βορείων προαστίων. Με βάση όμως την αξιοπιστία και τον επαγγελματισμό των ανθρώπων εκεί, θεωρώ ότι τα υγρά ήταν 100% αυθεντικά αμερικανικά. Και το ίδιο ισχύει και για τους φίλους με τους οποίους συζήτησα σχετικά. Έντονα παράπονα πάντως έχω διαβάσει κατα καιρούς και στο ECF.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2014, 22:26 από alexaegean »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2734 στις: Ιουλίου 20, 2014, 22:38 »
τσέκαρα κάποια μικρά 7μελα μπουκαλάκια που μου είχε φέρει πρόσφατα φίλη από κάποιο κατάστημα που ξεπουλούσε. Εξαιρετικά όλα. Η ημερομηνία λήξης είναι σε 2 μήνες (να γιατί το ξεπούλημα  :laugh1: ). Κάτι που σημαίνει ότι η ημερομηνία παραγωγής είναι το 2013 ή το 12.
Ξαφνικά να γέμισε η αγορά μαιμούδες χαλο και η επίσημη εταιρία να μην ενημερώνει (όπως έκανε η liqua) το βλέπω χλωμό. Οπότε, μάλλον το πρόβλημα εστιάζεται στην φετινή παραγωγή της εταιρίας (και στα μπουκαλάκια που έχουν λήξη μετά το 2015) και όχι στα καταστήματα ή τους χρήστες.


Eσεις που έχετε διαπιστώσει σε τελευταίες αγορές σας είτε καλή γεύση είτε κακή, μπορείτε να δείτε τις ημερομηνίεςς λήξης ή να καταλάβετε από τον αριθμό παρτίδας πότε κατασκευάστηκαν;

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2735 στις: Ιουλίου 20, 2014, 23:05 »
Ενα προβληματικό Tribeca που μου έχει ξεμείνει στο ντουλάπι λήγει Μάρτιο του 2015. Πιθανότατα περσινής εσοδείας(?)

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2736 στις: Ιουλίου 21, 2014, 01:45 »
Και τοτε γιατι λενε στην σελιδα τους οτι δεν εχουν diacetyl ,ενω τωρα λενε οτι κανουν ερευνα.....αρε παπατζες......

http://www.halocigs.com/faqs/eliquid.html

Στην ερευνα του ο Κ. Φαρσαλινος αναφερει ξεκαθαρα οτι βρεθηκε διακετυλιο και σε εταιριες που στη σελιδα τους αναρτουσανε οτι ΔΕΝ χρησιμοποιουσανε διακετυλιο.
Αν στην πορεια λοιπον ο προμηθευτης των αρωματων της Halo προσθεσε διακετυλιο, δεν το ξερουν ουτε οι ιδιοι.
Αυτο βεβαια ειναι το πιο ηπιο σεναριο της υποθεσης.

Εγω παντως εχω την υποψια, οτι σε λιγο καιρο, η γευση του τριμπεκα θα αλλαξει  ;)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2737 στις: Ιουλίου 21, 2014, 02:39 »
Έχω μήνες να πάρω Tribecca. Σύμφωνα, πάντως, με το λινκ που έδωσε ο vasilis -και αν πιστέψουμε τον μπλόγκερ που νομίζω είναι αμερικάνος- φαίνεται πως όλα της Halo έχουν αλλάξει γεύση προς το χειρότερο στις παρτίδες των τελευταίων μηνών.
Ίσως να μην είναι οι μαϊμούδες το πρόβλημα.
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2738 στις: Ιουλίου 21, 2014, 03:09 »
Ενα προβληματικό Tribeca που μου έχει ξεμείνει στο ντουλάπι λήγει Μάρτιο του 2015. Πιθανότατα περσινής εσοδείας(?)
Εσοδείας 2014. Με δεδομένο ότι τα συγκεκριμένα υγρά έχουν ημερομηνία λήξης ένα χρόνο μετά την ημερομηνία παραγωγής.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2739 στις: Ιουλίου 21, 2014, 07:17 »
Στην ερευνα του ο Κ. Φαρσαλινος αναφερει ξεκαθαρα οτι βρεθηκε διακετυλιο και σε εταιριες που στη σελιδα τους αναρτουσανε οτι ΔΕΝ χρησιμοποιουσανε διακετυλιο.
Αν στην πορεια λοιπον ο προμηθευτης των αρωματων της Halo προσθεσε διακετυλιο, δεν το ξερουν ουτε οι ιδιοι.
Αυτο βεβαια ειναι το πιο ηπιο σεναριο της υποθεσης.

Εγω παντως εχω την υποψια, οτι σε λιγο καιρο, η γευση του τριμπεκα θα αλλαξει  ;)

απαράδεκτοι αν αυτοι δεν ξερουν που πουλουν τα υγρα τους για χρυσαφι ,φαντασου οι αλλοι...... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2740 στις: Ιουλίου 28, 2014, 20:33 »
Belgian Cocoa .... ω θεέ είμαι στον ατμιστικό σοκολατένιο παράδεισο. Απο το απογευμά και μετά το σπίτι, το αυτοκίνητο και οτιδήποτε άλλο μυρίζει σοκολάτα.

Αν και το βλέπω χαμηλά στις προτιμήσεις σήμερα δοκίμασα και captain jack, στην δεύτερη τζούρα ζήτησα 30μελο. :tongue_smilie:

Είναι εντύπωσή μου ή οι αντιστάσεις ''μπουκώνουν'' πιο γρήγορα επειδή ειναι πιο παχύρευστα υγρά ? 4η μέρα με cocoa και νομίζω οτι θέλει άλλαγμα. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2741 στις: Ιουλίου 28, 2014, 23:01 »
Το belgian τις γονατιζει πραγματι τις αντιστασεις...
Το ειχα τιμησει κι εγω με μερικα μπουκαλακια και θυμαμαι οτι με 15-20ml σχηματιζοταν κουκουλι.

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2742 στις: Ιουλίου 31, 2014, 12:46 »
Καλησπερα σε ολους. Εχω μια μεγαλη απορια σχετικα με τα υγρα halo. Εχω παει σε γνωστο καταστημα στην Αθηνα και τα υγρα Halo που πουλουσε στο οπισθιο μερος τα συστατικα ηταν γραμμενα στα ισπανικα!!! Ειναι φυσιολογικο αυτο; Δεν 8α επρεπε να ηταν γραμμενα στα αγγλικα μιας και ερχονται απο Αμερικη;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2743 στις: Ιουλίου 31, 2014, 12:54 »
Είναι θέμα που έχει συζητηθεί στις προηγούμενες σελίδες του παρόντος νήματος. Πρόκειται για εισαγωγή όχι απευθείας από την εταιρεία Halocigs αλλά από εταιρεία που τα εισάγει και τα εμπορεύεται στην Ισπανία.

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2744 στις: Ιουλίου 31, 2014, 12:55 »
υπάρχη αντιπροσοποία και στην ισπάνια. το υγρό σου είναι μια χαρά

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix