vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

473 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, kyrgiannis, Lazy Dog, Ποντικός

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Τα πραγματα ειναι απλα, εαν διαβαζες το νημα αυτο θα ηξερες τι πρεπει να κανεις, ολα αυτα εχουν αναφερθει ξανα και ξανα.

Αποσυνδεδεμένος myalx

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Έχει φέρει κανείς μέσα στην αποσκευή του βάση υγρού; Θα μου φέρει ο αδερφός μου από την Αγγλία 2,3 λίτρα. Ρωτάω γιατί έχει τύχει σε κάποιους να τους ανοίξουν την βαλίτσα στο Ελ. Βενιζέλος,προερχόμενοι από Αγγλία.

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Οπότε  έχουμε πανω μας ή στην χειραποσκευη ότι μπαταρία και μοντακι μαζί με ατμοποιητες έχουμε.
Στην βαλίτσα μπαίνουν υγρα, συρματα, φορτιστές και λοιπά αξεσουάρ σωστά;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Επειδή ταξιδεύω συχνά με χειραποσκευή+backpack/laptop ακολουθώ τον εξής κανόνα:

1. Συσκευή με ατμο κλειστή χωρίς μπαταρία και κλειστά υγρά στον ατμοποιητή (δεν με αφορά καθώς είμαι με ντριπερ).
2. Μπαταρία σε προστατευτικό σιλικόνης.
3. Σύρμα, coil jig, κατσαβίδι, βαμβάκι σε τσαντάκι τύπου νεσερ.
4. Υγρό σε 60μελο μπουκαλι (2 μπουκάλια συνήθως) στο ανωτέρω σταντάκι, έτοιμα για να κλειστούν σε σακούλα του αερδρομίου πλαστική που στην δίνουν πριν τον έλεγχο αποσκευών.

Σε όλους τους ελέγχους το νεσερ είναι εκτός χειραποσκευής και περνάει απο το xray μηχάνημα μαζί με μπουφαν κλπ.

Δεν με έχουν σταματήσει ΠΟΤΕ και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένας πρόβλημα. Εννοείται οτι ΔΕΝ ατμίζω εντός του αερδρομίου.

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Επειδη θα έχω ένα λίτρο υγρό δεν υπάρχει πρόβλημα να είναι στην βαλίτσα; 
Οποτε μαζί μου στο αεροπλάνο θα έχω όλες τις μπαταρίες και τα συναφή.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Μετανάστης φεύγεις? 1 λίτρο δεν μπαίνει στην χειραποσκευή. Μόνο στη βαλίτσα καλά σφραγισμένο γιατί βλέπω να αγοράζεις και ρούχα

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Χαχα όχι μπαρκο πάω και με τόσα που έχω ακούσει λέω κάτσε μην τα πάρουν από την βαλίτσα . Πάντως από Αμερική που γύρισα πριν κάτι μήνες τα είχα βάλει όλα στην βαλίτσα και μου τσίμπησαν ένα μπουκαλάκι lemon tart μόνο. το τσιγάρο και τα άλλα δεν τα πείραξαν

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Μάλλον τα άλλα υγρά που είχες δεν θα τους άρεσαν τόσο όσο το ταρτάκι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Εφευρετικότατη η καπνίστρια του βίντεο που μπορεί να δώσει ιδέες και σε μας τους ατμιστές πως διάολο να φουμάρουμε στα αεροπλάνα. 





Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Ιδέες δίνει γενικώς,αλλά δεν είναι του παρόντος θέματος! :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Μια καλή ιδέα είναι πάντα επί όλων των θεμάτων, ακόμα και των παρόντων.


ΠΡΟΣΟΧΗ  Από το 1:00 και μέχρι το 1:15 υπάρχουν λάθη.
Το schematic που διαβάζει είναι μόνο για καπνιστές.
Και οι 2 ρεγουλαδόροι είναι γραμμικοί.
Εμείς οι ατμιστές επεμβαίνουμε μόνο σε παλμικούς.
Στην 4η επανάληψη θα δεις το schematic.
Αμέσως μετά, πρέπει να κόψετε το ΜΠΛΕ καλώδιο, όχι το κίτρινο.
Το κίτρινο είναι για καπνό, το δικό μας είναι το μπλε.

Πάω να το βάλω και στο νήμα για άντρες, γιατί είναι και κάποιες ψιλολεπτομερειούλες ακόμα που πρέπει να τύχουν σχολιασμού, για να μην δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάνα νέο ατμιστή.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Να τα αφήσετε αυτά σύντροφοι.
Ταμπακιέρα και σφυροδρέπανο είδαμε...πράκτορας του Ιβάν είναι η κοπέλα.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
[member=13885]cpbaroque[/member]

μάλλον στο "Έτσι για να γελάμε" ταιριάζει καλύτερα αυτό το βίντεο, με λεζάντα #posovlammeniposo...

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
επειδή πρόκειται να ταξιδέψω πρώτη φορά με αεροπλάνο ως ατμιστής και θα πάω Γερμανία με ενδιάμεση στάση Φρανκφούρτη στο πήγαινε και στο έλα στο Μόναχο οπότε θα περάσω μάλλον συνολικά 4 έλεγχους χειραποσκευών έχω καταλάβει (από το διάβασμα που έριξα στο νήμα) ότι πρέπει να κάνω τα εξής (διορθώστε με αν γράψω κάτι λάθος) :

1) στη χειραποσκευή πρέπει να έχω μαζί μου τα μοντάκια (2-3 θα πάρω) χωρίς μέσα τις μπαταρίες και ΟΛΕΣ οι μπαταρίες να βρίσκονται σε θήκη σιλικόνης ή σε πλαστική θήκη
2) οι ατμοποιητές πρέπει να είναι αδειοι (χωρίς υγρό)....τον ένα που θα έχω πηγαίνοντας θα αδειάσω ότι έχει απομείνει στο τανκ πριν τον έλεγχο χειραποσκευών...οι άλλοι 2 θα είναι αδειοι από πριν στις χειραποσκευές
3) για το μπουκαλάκι με το υγρό του ενός που θα αδειάσω πριν περάσω από έλεγχο θα πρέπει να ζητήσω να μου δώσουν πλαστική σακούλα για να το βάλω μέσα
4) τα υπόλοιπα συμπράγκαλα (αντιστάσεις,2-3 άλλα υγρά,φορτιστής) μπορούν να μπουν στην βαλίτσα των αποσκευών
5)στην επιστροφή πάλι τα ίδια και μπορώ να βάλω στην βαλίτσα και λίγες βασούλες που λεώ να δοκιμάσω από Γερμανία

αυτά..οι Γερμανοί είναι αυστηροί...δεν θέλω να χάσω κανα μοντάκι και να μου το κατασχέσουν
διορθώστε με αν έχω κάνει κάποιο λάθος...πετάω με LUFTHANSA

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Λογικά δεν θα έχεις κανενα προβλημα αν το κανεις ετσι. Τον ατμοποιητη μπορεις να τον αδειασεις και εξω απο το αεροδρόμιο. Ουτως ή αλλως απογορευεται ΚΑΙ το ατμισμα εντος του αεροδρομιου


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172037 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364