vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ηρακλης, Jorge, manoslykos

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 10:11 »
Όπα soz, το τάπαταλκ δεν με είχε στην τελευταία σελίδα και δεν είχα δει την συνέχεια του θέματος.
Κρίμα πάντως να κάνουν τέτοια λάθη στην κατασκευή οι Κινέζοι...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 15:03 »
Για την ιστορία, αλλά και για όσους αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με τον κλωνοpapillon, εγώ το έλυσα σε μερικά δευτερόλεπτα με τρίψιμο του μεσαίου βιδωτού τμήματος με dremel. Με σταθερό το dremel, ακούμπησα το κυλινδρικό σώμα στη φαρδιά επιφάνεια του τριβείου και φαγώθηκε τόσο ώστε να παίρνει ακόμη 1/4 περιστροφής κατά το βίδωμα. Οι τρύπες του αέρα τώρα ευθυγραμμίζονται  με τις βίδες ενώ το εσωτερικό σπείρωμα του κυλίνδρου δεν επηρεάζεται καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 15:32 »
ωραία
τώρα κλείσε αυτές τις τρύπες και άνοιξε από πάνω και είσαι έτοιμος   :thumpup:

ox αυτές είναι οι πάνω
ότι νάνε  :wall:

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 16:07 »
Ribot στο ατμισμα πως σου φαινεται?εχω hadaly,αν τον παρω θα εχει μεγαλες διαφορες?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 16:18 »
Στη τζούρα και τη γεύση είναι πάρα πολύ καλός, με πολλές επιλογές αέρα, πολύ εύκολο στήσιμο και με απλά συρματάκια και όχι πολλά watt αποδίδει ωραία και με μπόλικο ντουμάνι αν θες. Hadaly δεν έχω δικό μου για να κάνω άξια λόγου σύγκριση, αλλά θα σου πουν όσοι έχουν δουλέψει αρκετά και τους δύο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 21:13 »
Πολύ καλή δουλειά @ribot καλοάτμιστο τώρα να είναι. Τι στησιματάκι έκανες με ανοιχτές σπειρες; εμένα δεν μου έκατσε καλά με ανοιχτές και kanthal που είχα κάνει το πρώτο στήσιμο.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 22:51 »
Κανθαλάκι είναι, 0,35mm, βγήκε 0,88Ω και παίζει πολύ ωραία. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 08:26 »
Για νεοεισερχόμενο στον χώρο του squonking ναι.Είναι μια τίμια πρόταση.Αλλά εκεί παίζει και μπάλα ο Hadaly που πραγματικά είναι αξεπέραστος αμα τον μάθεις .Και μετά είναι η αδυναμία μου ο wasp.Αυτός είναι το δικό μου διαμαντάκι
όταν λες wasp αυτόν εννοείς http://www.3fvape.com/rebuildable-atomizer-supply/14500-authentic-oumier-wasp-nano-mini-rda-rebuildable-dripping-atomizer-w-bf-pin-silver-stainless-steel-22mm-diameter.html?search_query=wasp+&results=7#.WbTMhPMjGUs  αν ναι 'οπως τα λες πραγματικό διαμαντάκι έχει βάλει συρτάρι ότι έχω

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 09:41 »
Για την ιστορία, αλλά και για όσους αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με τον κλωνοpapillon, εγώ το έλυσα σε μερικά δευτερόλεπτα με τρίψιμο του μεσαίου βιδωτού τμήματος με dremel. Με σταθερό το dremel, ακούμπησα το κυλινδρικό σώμα στη φαρδιά επιφάνεια του τριβείου και φαγώθηκε τόσο ώστε να παίρνει ακόμη 1/4 περιστροφής κατά το βίδωμα. Οι τρύπες του αέρα τώρα ευθυγραμμίζονται  με τις βίδες ενώ το εσωτερικό σπείρωμα του κυλίνδρου δεν επηρεάζεται καθόλου.
Ακόμα και στον αυθεντικό, αν βάλεις τα καφέ orings του gus, η ευθυγράμιση της αντίστασης με τις τρύπες του αέρα είναι 3-4mm off αν σφίξεις τελείως τον πάνω κύλινδρο. Αν δεν σφίξεις μέχρι τέρμα και δεν αφήνει κενό μεταξύ του πάνω κύλινδου και της βάσης και ευθυραμμίζται και σταθερός είναι.
Με τα μαύρα Orings δεν υπάρχει αυτό το θέμα αλλά γίνεται πολύ σφιχτός στο ξεβίδωμα σε σημείο μερικές φορές να θέλει λαστιχένια γάντια για να τον ανοιξεις.

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 11:44 »
Ποια είναι τα θετικά του wasp oumier? Παίζει όντως καλά η είναι περισσότερο που είναι value for money; σε τι στήσιμο τον δουλεύετε συνήθως  ;

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Σε γεύση συγκρίνεται με goon lp? Το συγκεκριμένο βλέπω ότι δεν τον πολύ αναφέρουμε στο φόρουμ. Ίσως δεν έχει προτιμηθεί λόγω του βτεκ με τις 8 βίδες. Πάντως θεωρώ ότι έχει πολύ καλή απόδοση γεύσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 12:24 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 12:35 »
Άλλη κατηγορία ο Goon LP φίλε μου. Ο Wasp είναι μονής και αρκετά πιο ήπιων στησιμάτων.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όταν λες wasp αυτόν εννοείς http://www.3fvape.com/rebuildable-atomizer-supply/14500-authentic-oumier-wasp-nano-mini-rda-rebuildable-dripping-atomizer-w-bf-pin-silver-stainless-steel-22mm-diameter.html?search_query=wasp+&results=7#.WbTMhPMjGUs  αν ναι 'οπως τα λες πραγματικό διαμαντάκι έχει βάλει συρτάρι ότι έχω
Ναι αυτός είναι. Το στησιματάκι που του κάνω είναι 2,5 πυρήνα, alien Ni80, 6-7 σπειρες για μηχανικό και σε ηλεκτρονικό 5-6 σπειρες με SS clapton ή κανένα fused. Το κόλπο του είναι τα βαμβάκια. Θέλει στουμπωμα καλό στα πλάγια αφού τα αφρατέψεις καλά καλά

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 12:56 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2017, 13:58 »
εδώ και 1,5 μήνα παίζει μόνος του μπάλα όλοι οι υπόλοιποι (rabies tfv12) στην κούτα με τα κουτάκια 2,5 πυρήνας super clapton  :delicious2: :baby: 

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 10:44 »
[member=17746]paloukaros[/member] μήπως δοκίμασες το mazarin με οριζόντιες αντιστάσεις? γενικά μέχρι στιγμής είσαι ικανοποημένος?

ρε παιδιά ψάχνω ένα καλό mtl dripper για να το καρφώσω πάνω στο spooky αλλά τίποτα. :wall: πείτε καμιά πρόταση για γεύση όχι ντουμάνι

καλημέρα στους squonkerades 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 11:08 »
Καλημέρα,

Και το στήσιμο που ανέβασα στο group του spooky οριζόντιες είναι και το χθεσινό με διαφορετικό σύρμα που έκανα,πάλι οριζόντιες είναι.Πιστεύω όμως οι κάθετες του ταιριάζουν πολύ καλύτερα

Εγώ για mtl χρησιμοποιώ τον Apollo και πάντα είναι στους ατμο που δοκιμάζω τα DIY μου.Δεν υπάρχει κάτι ακόμα που να με έχει συγκινήσει.Apollo ένας και αξεπέραστος ακόμα :respect:  

Έχω δοκιμάσει sxk concorde,solo,armor,speed τώρα τελευταία χωρίς κάποιος να μου κάνει κλικ.Βέβαια ο Mazarin που έχω κολλήσει τώρα τελευταία είναι καλύτερος απο αυτούς αλλά δεν τον λες MTL.Γενικά τον θέλω τον παραπάνω αέρα μου εγώ στους dripper.

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 11:16 »
Δεν ξέρω γιατί αλλά μου χεει κάτσει ότι ο mazarin πρέπει να είναι φοβερός. Απλά με προβληματίζει λίγο το στήσιμο. Είναι πολύ δύσκολο ή αντίστοιχης δυσκολίας με mirage από vaponaute?

αν τον βρω κάτω από 100 ευρώ με το bf σώβρακο λέω να το χτυπήσω. εσύ από που τον αγόρασες? 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix