vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, gfilip, Sergios

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Επειδη τον εχω και ξερω..εγω σου προτεινω χαστουρ.εχω τον mini.
Τον μεγαλο δεν τον ξερω.μ αρεσουν οι διακριτικοι τι να κανουμε.
Περα απο τη πλακα για επισκευασιμο σφιχτοτζουρη ευκολο γεμισμα και πολυ καλη γευση θεωρω τον χαστουρακο πολυ τιμιο.
Και υποψιν 0 διαρροες 0 ομως

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα, στους σφιχτους ατμο για αντιστασεις απο 0,8 ohm εως 1,2 ohm ... τι συρμα προτεινετε? 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Τον galaxies που προτεινουν οι φιλοι τον θεωρω κακη επιλογη,τον εσπρωξα και δεν μετανιωσα. Ο hastur ειναι μια χαρα.
 Ο φιλος που ψαχνει συρμα η θα παει σε kanthal η στο mtl clapton της coilology που εχει υψηλη ωμικοτητα και με 5 σπυρες βγαζει κατι λιγοτερο απο ωμ

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Τι σε χαλασε στον Galaxies? Εγω εχω ενστασεις με το airflow control που μου φαινεται οτι θα μπορουσε να εχει προβληματα.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Παρανοικη καταναλωση,μετρια γευση σε σχεση με τους περισσοτερους αλλους μαζικης παραγωγης mtl,αθλιο drip tip που ευτυχως αλλαζει. 
 Γενικα απο τους φθηνους που δοκιμασα σχεδον ολους, ξεχωριζω μονο Siren και Hastur. Κανενας αλλος δεν εμεινε στην κατοχη μου για καιρο. Τον  Galaxies θυμαμαι τον εστειλα χωρις δευτερη σκεψη.
 Γενικα πλεον εχω παει στην λογικη του λιγα και καλα,αφου μελετηθει πολυ η αγορα

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Με τον Hastur (24αρη) κρατάω μια επιφύλαξη. Παρόλο που στην αρχή με ενθουσίασε μετά απο κάποιους μήνες άρχισα να τρώω καμένο παρόλες τις λύσεις που προταθήκανε στο νήμα του (που το άνοιξα ). Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία που αφορά το εκεί  νήμα .
Ο Ammit καλός και τίμιος αλλά κάτι του λείπει και είναι και 24αρης επομένως δεν σου κάνει @mnrtzs .
Ρίξε μια ματιά και στο νήμα του Ehpro True MTL RTA που είναι και 22αρης .

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Έχω μόνο τον Galaxies και τον Siren. Ο δεύτερος δεν ξέρει τι θα πει γεύση. Από εκεί και μετά σταματάω να βλέπω τα καλά και τα άγια. Αν η γεύση δεν είναι το ζητούμενο πιστεύω πως όλοι είναι "τίμιοι" για τα λεφτά τους οι άτιμοι ;D Και πάρε τον ένα πάρε τον άλλο κλπ κλπ...

"Πιστεύω σε έναν Phenomenon, πατέρα παντοκράτορα..."

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Για πες άποψη και για τον galaxies... Φαντάζομαι εννοείς τον rta....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Ναι τον RTA. Όπως είπα και στην προηγούμενη σελίδα:

...Εγώ σε αυτά τα χρήματα (μέχρι 50 ευρώ),  την καλύτερη γεύση την πήρα από τον Galaxies...

Τον ευχαριστιέμαι άνετα με τα τριμπεκοϊειδή μου, όταν δεν έχω έτοιμο ή κοντά μου τον Zest.

Γενικα πλεον εχω παει στην λογικη του λιγα και καλα,αφου μελετηθει πολυ η αγορα
Αν έχεις κανένα καλό τιπ πώς μελετάς τις αγορές σου παραπάνω από ευπρόσδεκτο, γιατί κάθομαι και βγάζω τα μάτια μου και διαβάζω reviews, βλέπω βίντεο και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και αφού καταλήξω (τρομάρα μου) μετά από μερικές μέρες από την αγορά, κάτι μου φταίει. Είχα πει ότι θα έπαιρνα έναν ακριβό και (κατά γενική ομολογία) καλό άτμο, πήρα τον Prime. Τώρα ο Prime είναι στο συρτάρι γιατί ναι, απίθανη γεύση, ναι μικρή κατανάλωση, ναι ποιότητα κατασκευής, αλλά έχει πιο αδύναμο χτύπημα κι από ξεθυμασμένη μπύρα.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Κανε τα υγρα σου high pg η ανεβασε ελαφρως την νικοτινη. Ετσι και αλλιως ο prime εχει μικρη καταναλωση,αρα την απαντηση την εδωσες μονος σου.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Η μοναδικά ασφαλέστερη επιλογή ειναι η δοκιμή πριν την αγορά.
Σε όσους από εμάς δεν ειναι δυνατός αυτός ο τρόπος αγοράς, δυστυχώς πρέπει να αναλύσουμε τις γνώμες ήδη χρηστών.
Αν λάβουμε υπόψιν ως παράδειγμα αυτό το νήμα που αλληλοαναιρούνται οι εκτιμήσεις σε ελάχιστα μηνύματα, δύσκολα βγάζεις άκρη.
Το σημαντικό ειναι να υπάρχει μια βασική αρχή του είδους και χαρακτηριστικών που ψάχνουμε.
Χτύπημα, σφιχτό mtl για γεύση, και απλότητα όπως ειναι ο prime δεν υπάρχει. Πρέπει να ψαχτεί η συνθεση VG\PG και νικοτίνης.
Εγώ δεν εχω δει κάτι πιο εύκολο από Φαινόμενο, Ανφόλοου, Εβίβα, με εφάμιλλη απόδοση. Ολοι όσοι αναφέρθηκαν ειναι υποδεέστεροι κατα τη γνώμη μου.
Ακόμα και μια φτηνή υλοποίηση unfollow που έχω, ειναι πολύ πάνω από τον prime. Μιλάμε για ατμοποιητή του δεκάρικου!
Ειναι νέοι ειναι πιο ευκολοι στο στήσιμο, δεν εχουν διαρροές, γεμίζουν ευκολα, ΑΛΛΑ...

Για να μην είμαι άδικος, με 12αράκι υγρό που τον δοκίμασα ήταν φανταστικός. Αλλά ατμίζω 3άρι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Μα, δεν μπορεις να πεις ότι κάνεις τριάρι, εξάρι, τεσσάρι.
Μπορεις να πείς ότι κάνεις 20, 30, 40, 50 mg το εικοσιτετράωρο. Αυτά θα μοιράσεις στο υγρό που θα καταναλώσεις.
Εγώ κάνω 2 mg με κατανάλωση 12-15ml με slyline ας πούμε. Αν χρησιμοποιήσω κάποιον mtl θα πρέπει να το κάνω 4άρι για τις ίδιες τζούρες ή θα πρέπει να το έχω πιπίλα.
Στα ΝΕΤ παίζω με 4mg και κατανάλωση 6 ml.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Βγαλτον απο το συρταρι. Στεισε με kanthal 26 5 ανοιχτες, high pg υγρο με ελαφρως παραπανω νικοτινη. Πανε στα 22 βατ. Αν δεν την ακουσεις και τοτε, στειλτον σε εμενα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171733 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364