vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Toν εχω με 28ga παει τρενο.
Υπαρχει μεγαλη ζητηση,δυσκολα θα βρεις ισως.
Περιμενω τον δευτερο μεσα στην βδομαδα όπως μου ειπαν(ασημι).
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ο Ammit κατα την γνωμη μου ειναι μουφα. Δεν τα παει καλα σε αναλυση γευσης,μηδεν χτυπημα. Τα μονα συν ειναι το αστειο στησιμο και πως ειναι στεγνος.
 Απο φθηνους πανε σε hastur. Καλος ειναι και ο Siren αλλα πινει οσο δεν παει. 
 Αν και για αυτο που θελεις νομιζω πως ο Prime θα σε καλυψει,αρκει να μπορεις να ανταποκριθεις στο κοστος

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!































































  •                                






ΠετροςΘεσσ
  • e-medium ατμιστής
  • Join Date: Αύγ 2017
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
  • Μηνύματα: 332
  • Φύλο:

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!
« Απάντηση #680 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 08:34 »

Ο Ammit rta,αφου επαιξα μαζι του μερικες μερες,λεω υπευθυνα πως ειναι καλος,αλλα πολυ απαλος. Φερνει σε rose,με πανευκολο deck,παιζει καλα και τα γλυκα

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!
« Απάντηση #682 στις: Οκτώβριος 19, 2018, 17:48 »


 Αυτο ακριβως. Super smooth και αγαπα τα λεπτα συρματα. Με το 28αρι Ni80 της vandy vape παιζει εξοχα

 

Από εκει που επαιζε εξοχα ,τωρα είναι μουφα?? :hmmm:



'

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2018, 10:01 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  Καλός,αλλά απαλός,χωρίς ανάλυση. Θα τον πρότεινα άνετα για κάποιον ως πρωτο επισκευάσιμο, όχι σε κάποιον έμπειρο. Για εμένα έμεινε στο συρτάρι.Τι να κάνουμε, ο Hastur,o Siren και ο Prime παίζουν καλύτερα.
Τον πήρα μόλις εφθασε στην Ελλάδα. Μετά βγηκαν τα reviews που τον περιέγραφαν ως ... συγκλονιστικό, έναν high end σε προσιτή τιμή και με καράφλιασαν , δες το και σαν αντίδραση. Δεν είναι κάτι τέτοιο. Το μεγάλο ατού είναι η προσιτή τιμή και το γελοίο στήσιμο. Από όλους αυτούς τους mtl κάτω των 40, σε απόδοση και ανάλυση είναι ο Siren, όμως τρώει αισχρά,σαν πνευμονικός και μερικές παρτιδες κάνουν διαρροές.
Καλός σφιχτός είναι και ο 1928 rda.

Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας κ από μενα,ποιόν 22mm mtl μου προτεινεται;Έχω τον berserker τον 24mm.Θα ήθελα λίγο καλύτερη γεύση

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Eγω γλυκοκοιτάζω αυτόν . 
https://www.damnvape.com/fresia-rta/

Δεν τον έχω αλλά δείχνει πολλά υποσχόμενος.
Μέχρι στιγμής Ελλάδα μόνο σε ένα σημείο το έχω δει στο google.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Γεια σας κ από μενα,ποιόν 22mm mtl μου προτεινεται;Έχω τον berserker τον 24mm.Θα ήθελα λίγο καλύτερη γεύση
Δώσε περισσότερα στοιχεία. Σε τι λεφτά ψάχνεις; τι εμπειρία στο στήσιμο έχεις; πόσο "λίγο παραπάνω" γεύση ψάχνεις; σε τι τζούρα;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Eγω γλυκοκοιτάζω αυτόν .
https://www.damnvape.com/fresia-rta/

Δεν τον έχω αλλά δείχνει πολλά υποσχόμενος.
Μέχρι στιγμής Ελλάδα μόνο σε ένα σημείο το έχω δει στο google.

Λέει ότι κάνει MTL και DTL. Δεν ξέρω, όταν ακούω τέτοια κρατάω μια επιφύλαξη. Συνήθως, το ένα από τα δύο δεν το πετυχαίνουν  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας

Ψάχνω για σφιχτή τζουρα με όσο καλυτερη γευση.Γυρω στα 50 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Παρε εναν κλωνο Prime. Δεν ειναι το ιδιο με τον original,τους εχω και τους δυο, αλλα για σφιχτη τζουρα με γευση ειναι καλη περιπτωση

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Για αυθεντικό σου προτείνω τον χαστουράκο. Δεν τον έχω, αλλά σε δοκιμές που του έχω κάνει από φίλους, είναι αρκετά καλός. Δες, άμα είναι, να πάρεις αυτόν με το νέο top cup. 

Για κλώνο, δες Phenomenon Zest V2, δεν ξέρω αν έχει κλωναριστεί με το γέμισμα από πάνω, αλλά πιο πάνω σε γεύση δεν πας για σφιχτή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ σε αυτά τα χρήματα (μέχρι 50 ευρώ),  την καλύτερη γεύση την πήρα από τον Galaxies.

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Ρίξε και μια ματιά στον True της EHPRO . Κι εγώ είχα τον Berserker 24 και πήρα τον true και siren 2 24mm . Βέβαια αν και δεν το περίμενα καλύτερη γεύση μέχρι στιγμής πήρα απο τον siren (2 βδομάδες όμως μόνο τους έχω) .

Συνολικά όμως ο true έχει φανταστική σφιχτή τζούρα με πλούσιο ατμό ,πολύ πιο εύκολο γέμισμα και χαμηλότερη κατανάλωση

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
O True δηλαδη ρε παιδια ειναι τοσο καλος? Εχω siren 24mm και Prime και σκεφτομαι να αγορασω εναν ακομα και ειμαι μεταξυ true, Dwarv, Berserker 1.5...
Mου κανει εντυπωση που αποθεωνετε τοσο τον Siren, καλος, ευκολος και τιμιος αλλα απο γευση δεν ειναι και κατι φοβερο, κατ εμε κυριως λογω μεγεθους καμπανας και airflow που σφιγγει μεν απο κατω αλλα δεν ρυθμιζεται στο post με αποτελεσμα να χανει ο εισερχομενος αερας την ταχυτητα του απαξ και βγει απο τις τρυπες του ποστ (αυτο βεβαια το τελευταιο πιστευω επηρεαζει κυριως το smoothness της τζουρας και λιγοτερο τη γευση).
Ο Βerserker 1.5 πιστευω θα ειναι μια απο τα ιδια με το Siren σε γευση απλα με πιο smooth τζουρα.
Τι να παρω...?  :confused1:

υ.γ. Σκεφτομαι και Galaxies τον RTA.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2018, 14:11 από Mahd Soi »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Αν το κριτήριό σου είναι η "σούπερ γεύση", βγάλε από την συνάρτηση τον Dvarw. Πολύ καλός είναι, με άριστη τζούρα, απίστευτη ευκολία και όλα αυτά, αλλά η σχεδόν φλατ καμπάνα του δεν του επιτρέπει να έχει άριστη γεύση. Αυτό κατόπιν δοκιμής μου. 

Από κει και πέρα, εγώ θα έβγαζα και τον Berserker, αφού 24mm, σφιχτός, με γεύση, για μένα δεν νοείται λόγω του χώρου ατμοποίησης. 

Οπότε στην θέση σου θα περιόριζα το ψάξιμό μου στον True και τον Galaxies ή σε παλαιότερους ατμοποιητές, που παραμένουν αξεπέραστοι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171651 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364