vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, infernity, bloodlessz, camber, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #480 στις: Ιουνίου 15, 2015, 21:28 »
Ποια ml? μιλάμε από θερμοκρασία περιβάλλοντος 5-6 ψιλοσυνεχόμενες αρχίζει και ζεσταίνεται έντονα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #481 στις: Ιουνίου 15, 2015, 21:40 »
Λογικο αφου ειναι συνεχομενες..

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #482 στις: Ιουλίου 02, 2015, 13:38 »
Συνατμιστές καλησπέρα!
Πριν 3 εβδομάδες περίπου, αγόρασα τον mini ναφτίλο. Έριξα μερικές σταγόνες υγρού στην αντίσταση, έβαλα και στον ναυτίλο υγρό(maxxblend της flavor art σε βάση 50/50) και άρχισα να ατμίζω(πάντα στα 7,5-8,00watt) με το i-stick μου 20watt.
Η αντίσταση που είχε επάνω(bvc 1. 8) κράτησε μέχρι προχθές το βράδυ και αυτό γιατί την άλλαξα εγώ, όχι γιατί είχε προβλήματα.
Την αντικατέστησα με την ανταλλακτική που είχε μέσα στη συσκευασία. Η διαδικασία που ακολούθησα ή ίδια.Όλα καλά όμως μέχρι τις 15-20 πρώτες τζούρες. Μετά full καμένο. Την έβγαλα, έριξα πάλι μερικές σταγόνες. 4-5 τζούρες και μετά πάλι καμένο. Μιλάμε όμως για πολύ καμένο. Αυξομείωσα τα watt αλλά και πάλι τα ίδια.
Είχα αγοράσει και από γνωστό κατάστημα η.τ άλλες δύο για να τις έχω. Χρησιμοποίησα τη πρώτη και πάλι καμένο. Πάω στο κατάστημα, το αναφέρω και βάζω την τελευταία. Η διαδικασία μετά από πρόταση, ήταν το αρχικό πότισμα με μερικές σταγόνες, καμιά δεκαριά τζούρες χωρίς να είναι στο mod, ξεκίνημα στα χαμηλά watt και σταδιακή αύξηση μετά από καμιά ώρα στα κανονικά.
Αποτέλεσμα;;; Μετά από λίγο και πάλι καμένο.
Να υποθέσω ότι έπεσα σε τρεις συνεχόμενες ελαττωματικές αντιστάσεις ή μπορεί να τρέχει κάτι και με τον ναφτίλο;;;
Ευχαριστώ

Μεταφορά από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2015, 13:44 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #483 στις: Ιουλίου 02, 2015, 15:04 »
Φιλε postan αυτο ειναι το μονο κακο που ειχα κιι εγω με των ναυτιλο γιαυτο των εβαλα σαν αναπληρωματικο και πηγα στο επισκευασιμο κοματη πιο οικονομικα κιι οχι αλλεσ σκαρτεσ αντιστασησ 

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #484 στις: Ιουλίου 02, 2015, 15:23 »
Να Ρουφάς πιο δυνατά και βάλτο σε πιο μικρή τρύπα .

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #485 στις: Ιουλίου 02, 2015, 16:50 »
Ατμίζω μόνιμα με Ναυτίλο εδώ και πολλούς μήνες. Επειδή έχω δείξει και σε κάποιους αρχάριους τη διαδικασία αλλαγής αντίστασης, γεμίσματος κτλ., πέρασαν από τα χέρια μου 5-6 σετ Ναυτίλου. Αντιστάσεις που βγάζουν καμένο μου έχουν τύχει ως τώρα σε τρεις καινούργιες συσκευασίες Ναυτίλου, δηλ. αυτές που λέμε οι "μανίσιες". Αντίθετα, από τις αντιστάσεις που πωλούνται σε σετ των 5 ή μεμονωμένες, δεν μου έτυχε ποτέ να βγάζουν καμένο. Αν αυτές που έβγαλαν καμένο ήταν από αυτές τις δύο που είχε το κουτί, τότε έπεσες στην ίδια περίπτωση. Βάλε μια καινούργια εκτός κουτιού.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #486 στις: Ιουλίου 02, 2015, 17:09 »
Απο την τελευταια πενταδα αντιστασησ που ειχα παρη μου ειχαν βγει η 3 ελατωματικεσ την αρχη πηρα λοιγο καμενο αλλα η ζωη τουσ δεν διαρκησε πανω απο 8 ml σε παντα λογικα βατα απο 8 εωσ 9 αν πουμε τωρα γιατησ μεμονομενεσ 50  50 παντα ειχα παραπανισεσ μην τυχων και μου κατση καμια στραβη οπωσ και μου ετοιχαι το 3μερο του αγιου πνευματοσ δεν λεω πολλυ καλοσ ατμοποιητησ ουτε διαροεσ ουτε τιποτα μονο αυτο

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #487 στις: Ιουλίου 02, 2015, 18:11 »
 Απο εχθες που αρχισα να τις φτιάχνω μονος μου, με βοηθεια απο , ειμαι πολυ ευχαριστημενος και τελικά δεν ειναι η ιδεα μου, παίρνω καλυτερη γεύση!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #488 στις: Ιουλίου 03, 2015, 10:35 »
Παιδιά καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Πήγα με τον ατμοποιητή στο κατάστημα που τον αγόρασα. Το καμένο μου είπαν ότι προερχόταν από το o-ring που είχε φύγει από τη θέση του(στο επάνω μέρος στο τανκάκι), αλλά και μετά από την σωστή επανατοποθέτηση του μπορεί να μην έφερνε καμένο, αλλά δεν τραβούσε καλά και η γεύση ένα πικρό πράγμα που μόνο maxxblend δεν ήταν καθ' ομολογία και των ίδιων στο κατάστημα. Έβαλαν καινούργια αντίσταση 1.8 aspire(νέα με οργανικό βαμβάκι και μεγαλύτερες τρύπες) και ακολουθήθηκε η γνωστή "τελετουργία". Και σε mod i-stick 30w αλλά και σε 20w(διαφορά στο ρεύμα) τα ίδια. Παρά τον καθαρισμό στη βάση του, αφού αφαίρεσαν το ελατηριάκι, η ίδια πικρή άσχετη γεύση. Σήκωσαν τα χέρια ψηλά και είπαν ότι αυτό δεν το είχαν ξανασυναντήσει σε ναυτίλο. Σε αναφορά μου δε, μήπως γενικά ο ατμοποιητής είχε πρόβλημα, μου απάντησαν όχι, αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Ούτε να τον αλλάξουν. Συμπέρασμα δικό τους, ότι δεν ήταν δυνατόν 4 στις 4 αντιστάσεις να έχουν πρόβλημα, αλλά ο ατμοποιητής είναι μια χαρά και δουλεύει τέλεια  ??? .
Τους πλήρωσα και τη νέα αντίσταση 3,50 ευρώ, ούτε την στοιχειώδη ευγένεια δεν είχαν να πουν ότι δεν χρειάζεται μετά από τόσα προβλήματα, τους τον πέταξα στον πάγκο κι έφυγα  :angry_orange: [size=78%]. 22 μέρες ατμοποιητής. Χαλάλι τους και τα 34€ αλλά εμένα, δεν θα με ξαναδούνε ούτε και ο ναυτίλος φυσικά [/size] :yes: [/size][size=78%] Προσοχή μόνο στον επόμενο πελάτη που θα του τον πασάρουν για καινούργιο. [/size] ;)


Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #489 στις: Ιουλίου 30, 2015, 23:39 »
Οι Bvc 1.6 σε τι εύρος watt πρέπει να δουλεύονται;

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #490 στις: Ιουλίου 30, 2015, 23:51 »
Παιδιά καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Πήγα με τον ατμοποιητή στο κατάστημα που τον αγόρασα. Το καμένο μου είπαν ότι προερχόταν από το o-ring που είχε φύγει από τη θέση του(στο επάνω μέρος στο τανκάκι), αλλά και μετά από την σωστή επανατοποθέτηση του μπορεί να μην έφερνε καμένο, αλλά δεν τραβούσε καλά και η γεύση ένα πικρό πράγμα που μόνο maxxblend δεν ήταν καθ' ομολογία και των ίδιων στο κατάστημα. Έβαλαν καινούργια αντίσταση 1.8 aspire(νέα με οργανικό βαμβάκι και μεγαλύτερες τρύπες) και ακολουθήθηκε η γνωστή "τελετουργία". Και σε mod i-stick 30w αλλά και σε 20w(διαφορά στο ρεύμα) τα ίδια. Παρά τον καθαρισμό στη βάση του, αφού αφαίρεσαν το ελατηριάκι, η ίδια πικρή άσχετη γεύση. Σήκωσαν τα χέρια ψηλά και είπαν ότι αυτό δεν το είχαν ξανασυναντήσει σε ναυτίλο. Σε αναφορά μου δε, μήπως γενικά ο ατμοποιητής είχε πρόβλημα, μου απάντησαν όχι, αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Ούτε να τον αλλάξουν. Συμπέρασμα δικό τους, ότι δεν ήταν δυνατόν 4 στις 4 αντιστάσεις να έχουν πρόβλημα, αλλά ο ατμοποιητής είναι μια χαρά και δουλεύει τέλεια  ??? .
Τους πλήρωσα και τη νέα αντίσταση 3,50 ευρώ, ούτε την στοιχειώδη ευγένεια δεν είχαν να πουν ότι δεν χρειάζεται μετά από τόσα προβλήματα, τους τον πέταξα στον πάγκο κι έφυγα  :angry_orange: [size=78%]. 22 μέρες ατμοποιητής. Χαλάλι τους και τα 34€ αλλά εμένα, δεν θα με ξαναδούνε ούτε και ο ναυτίλος φυσικά [/size] :yes: [size=78%] Προσοχή μόνο στον επόμενο πελάτη που θα του τον πασάρουν για καινούργιο. [/size] ;)
Είχε πάρει "μέντα" ο ατμοποιητής από το καμμένο, και έπρεπε να τον λύσεις και να το αφήσεις μερικές ώρες μέσα σε κάτι καθαριστικό,
πχ. νερό με vodka ή νερό με ξύζι και μετά ξέπλυμα και μερικές ώρες σε χλυαρό νερό. (ο καθένας έχει δικιά του μέθοδο, παράδειγμα φέρνω).
Αν δεν έφευγε και τότε το καμμένο δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιγε, αλλή μεγάλη μ........α τους που δε σου πρότειναν ενά καλό καθάρισμα.

Αποσυνδεδεμένος online79

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #491 στις: Αυγούστου 11, 2015, 14:34 »
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!


Είμαι νέος στο άτμισμα. Αυτή την στιγμή έχω ένα istick 30w μαζί με έναν Aspire K1 και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος.


Αποφάσισα να πάω σε nautilus αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί μεταξύ του μεγάλου και του mini. Τελικά η διαφορά τους είναι μόνο η χωριτικότητα??? Τι ισχύει με τις αντιστάσεις?? Μπορώ να βάζω τις BVC (αυτές του mini) στον μεγάλο??


Έχει κάποιος τον μεγάλο πάνω σε istick 30w, κάθεται κανονικά ή εξέχει??


Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πολύ μπέρδεμα στο ξεκίνημα ρε παιδια!!!!!


Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #492 στις: Αυγούστου 11, 2015, 14:48 »
Αντιστάσεις παίρνουν τις ίδιες. Στο istick30 και οι δυο όμορφα κάθονται.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #493 στις: Αυγούστου 11, 2015, 14:49 »
ειναι πολυ καλος συνδιασμος δεν εξεχει στον μεγαλο μπαινουν οι bvc του μικρου το αντιθετο οχι
το istick 30 ειναι πολυ καλο mod

Αποσυνδεδεμένος rider77

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #494 στις: Αυγούστου 11, 2015, 14:59 »
Το θεμα ειναι ομως που θα βρεις μεγαλο γιατι απ οτι ξερω πρεπει να τον εχουν σταματησει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 61 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro