vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 11, 2014, 23:35 »
ναι   3.2 euro/το κομμάτι μαζί με μεταφορικά.

δεν ξέρω αν παίζει κάπου πιο φθηνά στην Eλλάδα.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 11, 2014, 23:43 »
17 ευρώ έχει εδώ η 5αδα στο cabin 12.96 πόσο τα μεταφορικά μήπως μια η άλλη? Εδώ 3,5 βγαίνει από ότι έχω δει αλλά τα έχεις και αύριο... θέλω να πω να είχε παραπάνω διάφορα 1 ευρώ ας πούμε να πεις οκ να περιμένω.... λάθος?

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



διόρθωση παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2014, 23:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 11, 2014, 23:58 »
17 έχει αθηνα και πάτε και τα παίρνετε από μαγαζί (βάλε και κούριερ για λάρισα ).... 22 ευρο το λιγοτερο
 εμείς λάρισα μόλις χθες ανακαλύψαμε ( άνοιξε ) μαγαζί που τα έχει :)  15.5 euro μαζί με μεταφορικά πάνω κάτω από HC.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 12, 2014, 06:00 »
Ναι οκ σε αυτό έχεις δίκιο για εντός Αθηνών και αγορά από μαγαζί κατευθείαν χωρίς courier παράδοση ναι δεν έχει διαφορά για επαρχία έχει! Το HC το ξέρω πολύ καιρό και είναι και αξιόπιστο κινέζικο store εχω πάρει πολλά από εκεί κατά καιρούς.... σε startup ας πούμε πακέτα οταν εδώ τα έδιναν 80 ευρώ εκεί το αγόραζες 15 μη σου πω και λιγότερο.... ε εκεί πραγματικά αξίζει. Προς Θεού να βοηθάμε τα Ελληνικά μαγαζιά φτάνει να βλέπουμε οτι προσπαθούν και αυτά για εμάς.... με ότι αυτό συνεπάγεται!

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 12, 2014, 09:46 »
17 έχει αθηνα και πάτε και τα παίρνετε από μαγαζί (βάλε και κούριερ για λάρισα ).... 22 ευρο το λιγοτερο
 εμείς λάρισα μόλις χθες ανακαλύψαμε ( άνοιξε ) μαγαζί που τα έχει :)  15.5 euro μαζί με μεταφορικά πάνω κάτω από HC.


Στην Λάρισα άνοιξε Atmosfaira που τις έχει 3.5€... μείον 10% έκπτωση φόρουμ (που ισχύει και στα καταστήματα) = 3,15€ !!


Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 12, 2014, 10:02 »
...και να προσθέσω ότι αν πάρεις από Ηλετρονικότσιγαράδικο (15% έκπτωση) http://www.310.gr/aspire-nautilus-coil-heads και πληρώσεις με PayPal, τα μεταφορικά είναι δωρεάν.

Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 12, 2014, 13:11 »

Στην Λάρισα άνοιξε Atmosfaira που τις έχει 3.5€... μείον 10% έκπτωση φόρουμ (που ισχύει και στα καταστήματα) = 3,15€ !!


έχω γράψει στο νήμα που αφορά το μαγαζί στη λάρισα :)

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 14, 2014, 10:51 »
Τελικά μάλλον δε μας τα λένε καλά στο e-liquid.cn. Ρώτησα για αυτούς http://www.e-liquid.cn/nautilus_coil_clearomizer_bcc_ohms_transparent_atomizer_large_capacity_?search=nautilus αν είναι γνήσιοι γιατί η φωτογραφία είναι περίεργη και μετα απο πολλά μου απάντησαν:

"
Hello Christios, Nice day to you. It is our NAUTILUS, come from our factory. You can order from this link. Thanks. Best regards. Sofia" 

Τωρα ξαναέστειλα εμαιλ να διευκρινήσω και αν και ο nautilus http://www.e-liquid.cn/nautilus_ce5_et_s_bdc_clearomizer_bcc_series?search=nautilus είναι γνήσιος ή είναι κι αυτός του δικου τους factory!

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 14, 2014, 12:35 »
Επανέρχομαι μετά το πρώτο ποστ και την παρουσίαση του συγκεκριμένου ατμοποιητή, για να προσθέσω τα παρακάτω:


1. Μετά από "επισκευή" του τόσο με mc (μονό) όσο και με dual coil, αμφότερα με βαμβάκι, η απόδοσή του είναι καταπληκτική για εμένα συμπεριλαμβάνεται στους καλύτερους ατμο, συμπεριλαμβανομένων και επισκευάσιμων ! Ξέρω ότι πολλοί θα διαφωνίσουν (έχει ήδη διαφωνίσει ο φίλος alexis36) αλλά μετά από αρκετό καιρό δοκιμών και χρήσης παράλληλα με πολλούς επισκευάσιμους, μπορώ να επιμείνω με βεβαιότητα. Άλλωστε, όταν φτιάχνω τις αντιστάσεις του μόνος μου στην ουσία και αυτός γίνεται επισκευάσιμος !!


2. Βασικότατο μειονέκτημα που το ανακάλυψα μετά την παρουσίαση είναι ότι δεν λύνεται η βάση του. Μετά από γέμισμα με ανυπόφορο υγρό του οποίου η γεύση δεν φεύγει με τίποτα, αφαίρεσα το κάτω "ταψί" της βάσης για να μπορέσω να τον καθαρίσω. Πέρα του ότι βγαίνει και μπαίνει εξαιρετικά δύσκολα, με το που βγήκε, έχασα το ελατήριο και την μπίλια που χρησιμεύουν για να "κλειδώνει" το δαχτυλίδι στην ρύθμιση τζούρας. Βρήκα κάποιο τρόπο να το σφηνώσω στην θέση που θέλω αλλά σε κάθε περίπτωση το παραπάνω αποτελεί μειονέκτημα !

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 14, 2014, 14:34 »
Και συνεχίζω να διαφωνώ έχοντας δοκιμάσει και στήσιμο με βαμβάκι... καμία σχέση φυσικά απ ότι με τις δικές του αντιστάσεις, αλλά όχι να τρελένεσαι κι όλας και φυσικά όχι τόσο όσο ένας επισκευάσιμος - κλώνος.


και φυσικά αναρωτιέμαι... αγοράζεις εργοστασιακό, τον πληρώνεις όσο ένας αξιοπρεπείς κλώνος επισκευάσιμος, τον επιδιορθώνεις σαν επισκευάσιμο αλλά με τις δυσκολίες της στενότητας χώρου της αντίστασης του εργοστασιακού και ατμίζεις έναν εργοστασιακό στο τέλος.... ΓΙΑΤΙ? ??? 


να συμπληρώσω κι κάτι που δεν αναφέρεται που επίσης δεν καταλαβαίνω... ζητάμε ατσάλι και γυαλί στους ατμοποιητές μας για λόγους ποιότητας και υγιεινής και έχουμε έναν ατμοποιητή με όλη τη βάση δίπλα στην αντίσταση και σε συνεχή επαφή με το υγρό καλυμμένη με πλαστικό... και δεν μας ενοχλεί καθόλου???
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2014, 14:48 από alexis36 »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 14, 2014, 15:57 »
αλεξη μπορεις να αναλυσεις λιγο περισσοτερο το τελευταιο ?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 14, 2014, 16:04 »
εννοώ το άσπρο σιλικονούχο που έχει για στεγανοποίηση στη βάση... αν δεις τη βάση θα καταλάβεις

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 23, 2014, 19:55 »
Παιδιά είμαι πολύ καινούργιος στο άθλημα αλλά ψάχνω κάτι καλύτερο απο τον AERO MEGA της Nobacco.Επιπλέον ψάχων ένα 2ο ατμοποιητή ώστε να αλλάζω γεύσεις πιο εύκολα κατά τη διάρκεια της ημέρας




Θέλω στο Mod του AERO να βάλω το Nautilus.
Σπείρωμα 510 οπότε σε αυτό το θέμα λογικά δε θα έχω πρόβλημα.


Μπαταρία έχει 2100 mAh και τάση σταθερή στα 3,3V και φτάνει μέχρι 4.2 V με γεμάτη τη μπαταρία και εάν το βάλω στη ρύθμιση "μεταβλητή τάση"¨.


1)Θα είναι αρκετή αυτή η παροχή ώστε να μου δουλεύει απροβλημάτιστα?
2)Στο σημείο της σύνδεσης του ατμοποιητή με το Mod έχει 4 αυλάκια για να περνάει αέρας θα δημιουργήσουν πρόβλημα στον έλεγχο παροχής αέρα που έχει το Nautilus?

Αποσυνδεδεμένος takisme

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 23, 2014, 20:07 »
η παροχή είναι μια χαρά. οι κεφαλές του nautilus είναι 1,6 και 1,8 ohm οπότε πάνω απο 4 volt δεν νομίζω να χρειάζεσαι,
Οι εγκοπές που λές για τον αέρα κανένα ρόλο δεν παίζουν στον nautilus.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 23, 2014, 20:56 »
Αν πας με τη Μόνικα Μπελουτσι μετά όλες οι άλλες γυναίκες σου φαίνονται λίγες
 
 To ναφτιλο τον αγόρασα την ίδια μέρα που αγόρασα και τον καυφουν
 και μεχρι να μάθω να στήνω σωστα τον καυφουν τον ατμιζα 2-3 μέρες,
 και τότε δε μου είχε φανεί καθόλου λίγος
 
 Ήταν ότι καλύτερο σε σχέση με ότι είχα δοκιμάσει μέχρι τότε
 
 Στα πλην του
 
 Ο ατμοποίητης είναι σχετικά θορυβώδης, ακούγεται το βράσιμο
   όπως το ακους σε άλλους ατμό όταν τον βάλεις στο αυτι.
 
 Χρειάστηκε να αλλάξω 2-3 αντιστάσεις μέχρι να πέσω σε αντίσταση που να δουλεύει σωστά
 μάλλον έπεσα σε ελαττωματικές
 
 Η ζεστή του τζούρα.
 Έχοντας συνηθίσει τη δροσερή τζούρα του καυφουν (σε δροσίζει, σχεδόν σε ξεδιψάει!),
 η τζούρα του ναφτιλου μου φαίνεται πολύ ζεστή
 
 Με τη μικρή μου εμπειρία πάντως, απο καμιά 10αρια ατμο που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα
 είναι μακράν ότι καλύτερο και τιμιοτερο μετά την καυφουν
 ,και τον χρησιμοποιώ καθημερινά σαν δεύτερο ατμο με υγρά ξεμπουχτισματος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix