vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος chris4

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #885 στις: Απριλίου 26, 2016, 14:22 »
Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος gnkgr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #886 στις: Μαΐου 05, 2016, 16:10 »
Καλησπερα παιδια.
Σχετικα νεος ατμιστης και εγω θα ηθελα να ρωτησω αν οι κεραμικες αντιστασεις του Vaporesso παιζουν με τον Ναυτιλο.
Τις δουλευω με τον Triton 2 και μου αρεσει πολυ η γευση που αφηνουν στο ατμισμα.
Θα ηθελα ομως πιο τσιγαρισια τζουρα απο τον Triton και λεω να παω σε Ναυτιλο.
Γαι πειτε λοιπον ταιριαζουν;

Ευχαριστω προκαταβολικα και καλως σας βρηκα.

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #887 στις: Μαΐου 05, 2016, 16:40 »
Όχι

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #888 στις: Μαΐου 05, 2016, 16:43 »
Φίλε gnkgr.
Οι Vaporesso δεν παίζουν με Ναυτίλο δυστυχώς. Ο Ναυτίλος είναι συμβατός ως προς τις κεφαλές με τον Ναυτίλο mini, τον Kabuki και τον triton mini. Ο triton (1 & 2) είναι συμβατός με μια σειρά από ατμοποιητές που μπορείς να δεις αναλυτικά στο εξαιρετικό νήμα του Doubt, εδώ. :)



Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #889 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:47 »
Mε τις κεφαλές  του TRITON 1&2 δεν είναι συμβατός. :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2016, 20:53 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #890 στις: Μαΐου 06, 2016, 13:45 »
Έκπληξη!  ;)

Για ρίξτε μια ματιά εδώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2016, 14:37 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος tomκα62

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #891 στις: Μαΐου 08, 2016, 18:08 »
Επειδή είμαι όνομα και πράμα .. Θωμάς στο όνομα , μετά από ομηρικές μάχες για τους ατμοποιητές ,γιατί θεωρούσα ότι είναι σαν τον aspire με τα 6 ευρώ που είναι μπατάλικος , βαρύς, τεράστιος (ναι αλλά και τα 5 ml .. δε τα παίρνουν πολλοί)  και άσχημος για τα γούστα μου  , μου τον έκαναν σήμερα δώρο για να τον δοκιμάσω και να με πείσουν γιατί όλη η παρέα αυτόν χρησιμοποιεί σαν πρώτο . Τελικά έχουν δίκιο . Με την 1,8 και στις σφιχτές τζούρες και στα 8-9 watt είναι άπαιχτος . Έχω τον cleito τον cuba (cubis) , τον kager aero και τον E-Go-one και τους γουστάρω όλους κατά περίπτωση . Σύμφωνα με την άποψη μου κάθε σύγκριση με τους παραπάνω απλά θα ήταν ατυχής , είναι διαφορετικό αντικείμενο , ποιο πολύ θα μπορούσα να πω ότι μπορεί να συγκριθεί με τον aero , αλλά και πάλι μάλον είναι ατυχής η σύγκριση . Κατά την άποψη μου είναι ίσως ο καλύτερος για αυτούς που μπαίνουν τώρα στο άτμισμα με σκοπό να αντικαταστήσουν το κ/τ ή να το ελαττώσουν, εάν συμβιβαστούν με το τεράστιο μέγεθος και βάρος και με τη μάλον περίεργη αισθητική (η γυναίκα μου τον βρίσκει πανέμορφο , ο ποιο όμορφος λέει  αισθητικά απ αυτούς που έχω ,  εγώ τον θεωρώ  πανάσχημο   ) . Η αντίσταση 1,6 σύμφωνα με την άποψη μου δεν έχει βγεί για αυτόν τον ατμοποιητή , η 1,8 εμένα δε μου δίνει το άρωμα που θέλω και τη ποσότητα ατμού που θα μπορούσε να βγάλει ένας σαν και αυτόν ,δεν έχω πάρει ποιό σωστή σφιχτή τζούρα από άλλον ατμοποιητή  , έχω την εντύπωση ότι κατασκευάσθηκε για να παίρνει την 1,8 . Κατά τα λοιπά , φοβάμαι να αφίσω όρθιο το mod γιατί έχω την αίσθηση ότι θα σπάσει το πυρέξ ( έχει και δεύτερο η συσκευασία ). Το δια ταύτα , παρ όλα τα αρνητικά που ανέφερα , είναι πολύ καλό εργαλείο και το προτείνω ανεπιφύλακτα ως τον καλύτερο για τους νεοεισερχόμενους στο άτμισμα. Έκλεισα 4 μήνες στον χώρο μετά από 35 χρόνια βαρύ κάπνισμα και έκοψα το κ/τ χρησιμοποιώντας τα στικάκια 650 και τους απλούς BDC aspire ,αυτό το πραγματάκι νομίζω ότι θα σας βοηθήσει να ελαττώσετε ή και να κόψετε το κάπνισμα ποιό εύκολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2016, 18:23 από tomκα62 »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #892 στις: Μαΐου 12, 2016, 09:55 »
Αναρωτιέμαι πόσο μπορεί να "ζήσει" ένας Ναυτίλος αν χρησιμοποιείται και καθαρίζεται σωστά, χωρίς χτυπήματα και πτώσεις και με καθημερινή χρήση περίπου 5ml (Δεν συζητάμε φυσικά για σπάσιμο του γυαλιού)


(συγχώνευση θέματος)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2016, 10:24 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #893 στις: Μαΐου 12, 2016, 20:32 »
“…Αναρωτιέμαι  πόσο μπορεί να "ζήσει" ένας Ναυτίλος…”


Αν έχεις βολευτεί τρελά τον Ναυτίλο και ούτε που κοιτάς άλλους ατμοποιητές, μην περιμένεις να κρατήσει πάνω από κάνα δύο μήνες. Αν αντίθετα (κρυφά) ελπίζεις να χαλάσει γρήγορα για να πάρεις έναν ... (εδώ βάζεις το όνομα του ατμοποιητή που ζαχαρώνεις τις τελευταίες μέρες), να είσαι σίγουρος πως θα αποδειχθεί αθάνατος.

Είσαι παλιός στη ζωή φίλε Yeti (σαν κι εμένα) αλλά νέος στο άτμισμα (σαν κι εμένα) γι’ αυτό και δεν γνωρίζεις πως ο νόμος του Μέρφυ στο άτμισμα πρωτοδιατυπώθηκε... ;)



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2016, 20:44 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #894 στις: Μαΐου 12, 2016, 20:56 »
@cpbaroque
Ο 1ος μίνι ναυτίλος από τους δύο που έχω στην κατοχή μου μετράει πάνω από 1,5 χρόνο και ο 2ος  κάτι παραπάνω από χρόνο. Εκτός από τα ο-ρινγκς που άλλαξα λόγω χρωματισμού άλλαξα και την καμπάνα του 1ου. Αυτή είναι το τρωτό του σημείο καθώς δεν αποτελείται από ss αλλά από ορείχαλκο. Καλό είναι λοιπόν να ελέγχουμε ανά τακτά χρονικά διαστήματα την καμπάνα κι όταν αρχίζει να αλλάζει χρώμα, όπως έτυχε σε μένα, να την αντικαθιστούμε. Κατά τα άλλα είναι αθάνατος ο άτιμος.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #895 στις: Μαΐου 12, 2016, 21:32 »
Πραγματι αθανατος.
Το μονο που έχει θέμα ειναι τα o ring που χρωματιζονται από τα σκουρα υγρα και στην περίπτωση μου το ελατήριο του πόλου που σκουριασε ...μάλλον επειδή δεν το στεγνωσα καλα μετα από κάποιο από τα εκατοντάδες πλυσίματα που του εκανα.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #896 στις: Μαΐου 12, 2016, 22:36 »
“…Αναρωτιέμαι  πόσο μπορεί να "ζήσει" ένας Ναυτίλος…”


Αν έχεις βολευτεί τρελά τον Ναυτίλο και ούτε που κοιτάς άλλους ατμοποιητές, μην περιμένεις να κρατήσει πάνω από κάνα δύο μήνες. Αν αντίθετα (κρυφά) ελπίζεις να χαλάσει γρήγορα για να πάρεις έναν ... (εδώ βάζεις το όνομα του ατμοποιητή που ζαχαρώνεις τις τελευταίες μέρες), να είσαι σίγουρος πως θα αποδειχθεί αθάνατος.

Είσαι παλιός στη ζωή φίλε Yeti (σαν κι εμένα) αλλά νέος στο άτμισμα (σαν κι εμένα) γι’ αυτό και δεν γνωρίζεις πως ο νόμος του Μέρφυ στο άτμισμα πρωτοδιατυπώθηκε... ;)

Νάσαι καλά ρε φίλε... Με έκανες και γέλασα. Χίλια δίκια έχεις!  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #897 στις: Μαΐου 12, 2016, 23:07 »
Ο μεγαλος  τών 5 ml ,με την αυτονομία που έχει, βολευει περισσότερο!

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #898 στις: Μαΐου 12, 2016, 23:21 »
(σσστ... για αυτό ρώτησα, για να πάω να πάρω κάνα-δυό μεγάλους όσο ακόμα υπάρχουν!)  :lipssealed:

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #899 στις: Μαΐου 13, 2016, 05:24 »
Ξέρει κανεις που μπορω να βρω ελατήριο και πόλο για μεγάλο ναυτικό;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix