vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, dkostas, sentinelba, stamatisgr, camber, Tem, Ηρακλης

Twitter

AVOCADO 24 by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πρόβλημα!
« Απάντηση #270 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 11:36 »
@dmw

Δοκίμασες να ρίξεις πάνω άλλο ατμοποιητή?

Αποσυνδεδεμένος ermis2014

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα!
« Απάντηση #271 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 11:45 »
Θα αναφέρω ένα πρόβλημα που συνάντησα σε istick γιατί μπορεί η βάση του προβλήματος να είναι ίσως η ίδια.
Ήμουν έτοιμος να πάρω νέο istick προς αντικατάσταση του παλαιού αλλά ...
Το παλαιό το χρησιμοποιούσα με απλούς ατμοποιητές με aspire bdc και bvc αντίσταση 1.8ohm
Πριν μερικές μέρες πήρα ένα νέο ατμοποιητή που βάζει διαφορετικές αντιστάσεις 10-30W και του τον φόρεσα και μετά από λίγο έφαγα στην μάπα το μήνυμα "PROTECTION"
Ψάχνοντας είδα ότι πολλοί την έχουν πατήσει στα istick

Μετά από αυτό απέρριψα σαν αγορά αυτή την εταιρία και επέλεξα κάτι πιο αξιόπιστο γιατί δεν θέλω να πάρω κάτι καινούργιο και να μου βγάζει τέτοια προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα!
« Απάντηση #272 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 17:30 »
@dmw

Δοκίμασες να ρίξεις πάνω άλλο ατμοποιητή?

Ναι τον target tank και τον διαβάζει άψογα.
Παρατήρησα ότι τον avocando δεν μου τον διαβάζει εξίσου καλά.
Δηλαδή: Έχω φτιάξει 0,75Ω αντίσταση, το evic VT μου την διαβάζει κάπου εκεί, από την άλλη το istick200w και παρόλο που έχει του realaux το chipset μου την διαβάζει ότι να'ναι. Σήμερα μάλιστα παρατήρησα ότι ενώ την έχει διαβάσει 0,8 μετά πετάγεται από το πουθενά στα 1,5Ω. Οπότε πήγα και έσφιξα τις βίδες (κιάλλο ήταν ήδη σφιχτές) στο deck οι οποίες κρατούν το σύρματα της αντίστασης και πλέον μου τις διαβάζει κανονικά και προς το παρόν δεν μου έχει εμφανίσει atomizer short. Παρολαυτα δεν ξέρω, αν ήταν αυτό το πρόβλημα, γιατί δεν μου το παρουσίαζε και το VT δηλαδή να πετάει atomizer short ή να διαβάζει τις αντιστάσεις λάθος;
Η βίδα για να ανοίξει ο άτμο κάτω στο 510 που έρχεται σε επαφή με το pin είναι κομπλέ (οπότε το ότι δεν τις διάβαζε σωστά τις αντιστάσεις δεν έχει να κάνει με αυτό σίγουρα είχε να κάνει με τις βίδες του velocity style) επίσης ξαναλέω, τον target tank με τις εργοστασιακές τον διαβάζει τέλεια (την 0,5 την διαβάζει 0,5 ακριβώς).

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και μόλις μου το ξανάκανε! Και δεν καταλαβαίνω γιατί. Στον ατμο όλα είναι βιδωμένα τέλεια. Το Mod είναι καθαρό, το ίδιο και το pin του αλλά και τα pin στα οποία πατάνε οι μπαταρίες. Οι μπαταρίες είναι σχεδόν καινούργιες και το mod αυτό το κάνει μια στις τόσες και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Εφόσον λειτουργεί κανονικά, διαβάζει την αντίσταση σωστά και όλα τρέχουν ρολόι, για ποιον λόγο μου πετάει atomizer short. Ειδικά εφόσον έχει ίδιο 510 με το evic VT μου το οποίο δουλεύει στην εντέλεια.
Επίσης τσέκαρα και σε ξένα sites κανείς δεν έχει τέτοιο θέμα με το 510 του istick200w. Αλλά και να είχαν, ο target tank πάνω δουλεύει ρολόι οπότε πως γίνεται να έχω θέμα με τον avocando στο ένα mod και στο άλλο όχι; Δεν καταλαβαίνω τι πάει στραβά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 21:06 από dmw »

Αποσυνδεδεμένος ermis2014

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #273 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 10:31 »
Για δοκίμασε αυτό που έκανε κάποιος στο παρακάτω βίντεο που είχε πρόβλημα με το 100άρι.
Και πες εάν έτσι δουλεύει κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #274 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 06:17 »
Δεν έχει σχέση με το δικό μου πρόβλημα Ερμή! Το mod μου δεν έχει κανένα θέμα, με τον (να ξαναπώ ότι είναι το istick200w) με τον target tank λειτουργεί τέλεια 2 μέρες τον είχα πάνω δεν μου έβγαλε atomizer short καθόλου. Άλλη μια μέρα είχα πάνω τον ego one mega τα ίδια κανένα πρόβλημα. Με τον avocado 24 έχω το θέμα και δεν καταλαβαίνω γιατί. 
Από την μια δουλεύει κανονικά ο ατμο και κάποια στιγμή στο άκυρο, εκεί που έχω αφήσει στην άκρη το mod, όταν το πιάνω να ατμίσω ΠΑΠ! atomizer short! 
Ενώ ούτε ο ατμο έχει κανένα πρόβλημα δεν πετάγεται το σύρμα ώστε να κάνει κάπου επαφή, δεν ακουμπάει η αντίσταση πουθενά, όλα τέλεια. Επίσης και ο άτμο στο άλλο μου mod λειτουργεί τέλεια.
Δοκίμασα να μακρύνω το pinάκι μήπως αυτό ήταν το πρόβλημα αλλά δεν ήταν. Έχω αγανακτήσει. Πιο πολύ γιατί δεν καταλαβαίνω τι φταίει μου φαίνεται κουλή η όλη φάση, αν ήξερα τουλάχιστον π.χ ότι φταίει το mod θα τους το στελνα πίσω, μόνοι τους μου είπαν δείτε το και με άλλους άτμο και αν έχει θέμα σας το αντικαταστούμε. Αλλά ουχί με τους άλλους άτμο λειτουργεί τέλεια! Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #275 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 09:39 »
Καλημερα εχω προβλημα με τα βιδακια ενω στην αρχη ολα καλα μετα απο μερικες μερες το κλειδακι κολυμπούσε με αποτέλεσμα να μην σφίγγουν εβαλα τα αλλα και παλι το ίδιο καμια λύση υπαρχει;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #276 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 09:41 »
μαλλον χαλασε το κλειδακι

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #277 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 09:42 »
Μήπως ξέρει καποιος διάμετρο για το κλειδακι;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #278 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 10:29 »
1,3 και το βρήκα μόνο skf ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ Αγία Παρασκευή,  1 ευρώ. ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ !!

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #279 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:11 »
Καλημερα. Εκπαιδευτικα λιγο στις επισκευασιμες του subtank mini και του melo 2 και ειπα
να παρω εναν καθαροαιμο επισκευασιμο. Παρηγγειλα τον αβοκαντο 24 και σημερα εφτασε.
Ξεβιδωσα τα δυο βιδακια που εχει στο κεντρικο πολο να τον πλυνω αλλα εχει μουλαρωσει
και δε μπορω να τον λυσω. Εβαλα λιγη δυναμη για να το ξεβιδωσω τιποτα εβαλα περισσοτερη 
τιποτα εβαλα πολυ ραγισε το ημιδιαφανες τζαμακι (πλαστικο μου φαινεται). Υπαρχει λυση να τον 
λυσω ανωδυνα χωρις να κανω μεγαλυτερη ζημια;

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #280 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:44 »
Βάλε το κάνα δεκάλεπτο κατάψυξη, πετυχαίνει αρκετές φορές 

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #281 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 00:19 »
Καλησπέρα στο σπιτι εχω 26 awg kanthal a1 και 26 awg ss πείτε κανα καλό στήσιμο για τον avocado

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ant

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #282 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 00:35 »
Δοκιμασμένο στήσιμο είναι σε 3ρα βίδα (ουσιαστικά 2,5~ πυρήνα spaced coil) 8-9 σπείρες ss316 διπλή αντίσταση. Το βαμβάκι το φτάνω μέχρι τη μέση περίπου της δεξαμενής και φροντίζω να είναι μέτρια σφιχτό στην αντίσταση. Προσωπικά όταν το στήνω μετά το πολύ καλό "χτένισμα" του βαμβακιου και πότισμα, φροντίζω να έχει ένα ελάχιστο κενό στην τρύπα που περνάει για να φτάσει στη δεξαμενή. Έχω τη αίσθηση-ψευδαίσθηση ότι βοηθάει στην πιο σωστή τροφοδοσία υγρού. Γύρο στα 44 βαττ έλεγχο θερμοκρασίας. Με αυτό το στήσιμο έχω δει δεξαμενή να αδειάζει κάτω από μισή ώρα...beware

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #283 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:56 »
Μήπως ξερει κάποιος αν υπάρχει ελλαδα τανγκακι για τον 24αρι;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #284 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:59 »
Τις προάλλες αγόρασα από εδώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171638 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364